RobbieM@N

Film, k němuž mám velice zvláštní vztah, první mnou "vážně" viděný film na monitoru a jediný film, který mám na DVD, Ridley Scott natočil opus, kterému těch pár roků přidalo na kráse, všechny složky jsou perfektní, avšak to co povyšuje tento film ještě výše je Russell Crowe, jeho charizma dává zapomenout na jistý obsah popcornu a pumpuje adrenalin do našich žil, nic víc k tomu není třeba dodat, jedině vidět. ()

L3G1ON4R

Gladiátor je jeden z mých nejvíce oblíbených filmů, vystižení historie s kvalitními herci za doprovodu režie Ridleyho Scotta v dob největší slávy Marca Aurelia (161 - 180), to se prostě nedá odmítnout nevidět. Po přečtení knihy jsem musel opakovaně shlédnout film ještě několikrát, už jen z důvodu pátrání a zajímání se o dobu římskou z historického hlediska. Pokud pominu pár odchylek a přemrštěností je pro mě tento film jasná jednička a vždycky bude! ()

Yakuza05

Zlatý glóbus - 2: Film, Hudba. Nominace - 3: Režie, Herec Russell Crowe, Herec vedl. role Joaquin Phoenix.........Bafta - 4: Kamera, Střih, Film, Výprava. Nominace - 10: Hudba, vyzuální efekty, kostýmy, masky, Herec Russell Crowe, Herec vedl. role Joaquin Phoenix, Herec vedl. role Oliver Reed, Scénář, Zvuk, Režie. ()

Jaromír

Velkolepá podívaná se silným osobním příběhem. Nechci nic prozrazovat, ale tento film opravdu stojí za podívání (ať už jako drama, či jako akční film). Vždy jsem obdivoval silné postavy, které se před něčím jen tak nezastaví, a pokud mají svůj cíl (samozřejmě pozitivní :), žádný masový vrah), tak si za ním i jdou. ()

George3110

Tento film bol právom ocenený niekoľkými oscarmi a je to ten film ktorý začal vlnu historických veľkofilmov a po právu bol ocenený. Ridley Scott sa môže týmto kúskom po právu pýšiť a aj keby už nenatočil nič úspejnejšie tento film jasne dokazuje, že je majstrom svojho remesla. ()

Pai-Mei

Brilantný film plný drastických scén a výbornej hudby. Dynamika filmu neupadá ani pri scénach s dialógmi, pretože výborne dopĺňajú dej a nekrútia sa okolo zbytočných a nepodstatnýh vecí. Skvelý záver s parádnou ending skladbou ...You'll meet them again. But not yet. Not Yet... ()

JK77

bol som s toho filmu nervozny, nevedel som sa dockat konca. Jedina vec co ma prebudzala v kine bolo to ze som cakal zakazdym novu a vacsiu a trapnejsiu americku slataninu. A toto ziska Oscara? OMG preco? ()

amyth

Parodie na Řím. To bylo první co mě napadlo po zhlédnutí tohoto "velkofilmu". Oscary které tento film dostal jsou spolu s Titanicem největší záhadou ... Jediné co na filmu stojí za pozornost je bitva otroků - gladiátorů proti přesile vozatajů. Závěrečný vstup imperátora do arény k bitvě s otrokem bych zařadil do top 10 největších omylů a nesmyslů v historii filmu. Ještě dodám, že je vidět, že masívní reklama dokáže udělat své. Nevím proč, ale od začátku jsem měl pocit, že tento film prostě za každou cenu musel porazit Braveheart. Dvě hvězdy za velmi dobré zpracování a hudbu ()

Asdas

Moje prvé zoznámenie s "vážnejším" druhom filmov nemohlo dopadnúť lepšie!Gladiátor asi na trvalo ostane v mojom srdci ako jednotka historického žánru(Ben-Hur je zatial až príliš tažké sústo).Hans Zimmer spoločne s Lisou Gerard stvorily nádherné filmové chorály,Joaquin Phoenix toho najzvrátenejšieho cisára,Russell Crowe v úlohe gladiátora podáva svoj životný výkon a Connie Nielsen je tak nádherne očarujúca ako keby bola dcérou samotného cisára:)Povinnosť! ()

Dragonessa

Mnou dlouho očekávaná historická podívaná, která mě zanechala v transu ještě týden po shlédnutí, mimo jiné díky hudbě geniálního Hanse Zimmera a neméně úžasné Lisy Gerrard. ()

MikyS90

Výborný holywoodský velkofilm, na který se můžu dívat neustále. Poutavé válečné scény, podkreslené výborným zvukem. Vše je korunováno perfektním hereckým výkonem Russela Crowea. Nemohu jinak než dát 5 hvězdiček. ()

Dub-C

I kdyz jsem to videl poprve jako maly, velmi se mi to libilo. Tento film me psychicky poznamenal na cely zivot. Mam rad kdyz nekomu upadava hlava. 96% ()

tartan

Historickými nepresnosťami a omylmi sa film len tak hemží (ale ruku na srdce, ktorý historický film nie?), ide tu však najmä o spektakulárnu zábavu - a tej sa dostáva vrchovate. Film kvalitatívne ťahá svojím impozantným výkonom najmä Russel Crowe, ktorého charizma má vyžarovanie atómovej elektrárne a skvele mu pritom sekunduje Joaquin Phoenix, ktorého podanie cisára Commoda je takisto úchvatné. Úvodná bitka Rimanov s Germánmi je geniálna - pre mňa je to paradoxne vrchol filmu, aj keď samozrejme aj tie bitevné scény z arény majú niečo do seba :-) ()

vlKousek

Já mám docela slabost pro historické velkofilmy. Ale tento je něčím jiný. Na nic si nehraje, nic se nesnaží dokázat a přesto je to velkolepá podívaná, Russell Crowe odvedl skvělý herecký výkon, za kterým nezaostávají ani ostatní herci. Film vyniká jistě i hudební a vizuální stránkou, v tom je film téměř dokonalý. Gladiátor je jeden z mála filmů, který nepopisuje žádnou historickou událost a i nejspíš proto je tento film tak povedený v mých očích, protože nemám rád, když někdo kazí historické fakta. Například Trója na mě působila, jako by ta válka byl ze dne na den konec války atd.. Rïdley Scott forever ()

gidzitka

Sandálům odzvonilo. Kdo by se zajímal o Koloseum, když byly na výsluní kapitalistické liberární hodnoty? Tato otázka ztratila svůj význam s příchodem Ridleyho a jeho Maxima Decima. Sice mám silné podezření, že scénárista při psaní pošilhával víc, než by bylo záhodno, po mýtu jménem Rommel, ale věděl, že by to v amerických studiích neprošlo, a tak si ten příběh zasadil do starověkého Říma (koneckonců nacisti by na tuto éru bývali rádi navázali, n´est-ce pas?). A navíc by diváka zdeptal ten konec- nemůžete přeci skončit tím, že generálovi místo šnapsu nabídnete cyankáli a on ji přijme (co na tom, že tím zachránil život své ženě a synovi?) a nedbá přitom rad svého kámoše, aby si prostříleli cestu přes gestapáky, anébrž rezignovaně povzdechne: "Nejde to, příteli." ...A tak tu namísto toho máme úchvatný příběh vojáka, z kterého se stal otrok, otroka, který se stal gladiátorem a gladiátora, který byl silnější než římský císař. Morituri te salutant... a při tom umírání zazní i náš silný aplaus, jenž sílí s každým blížícím se okamžikem smrti, až i konzumní divák hrdinu propouští jako Lucilla: "Jdi za nimi. Jdi domů." A nemá pocit deprese ani rezignace, vždyť smrt se na nás usmívá a nám nezbývá než se na ni usmát také. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal