KucC

Jedna z těch nejkvalitnějších pastev pro oči podpořená neskutečným hereckým výkonem Russella Crowea. ()

kubas369

Dnes už legendární film, děkuji Bohu že jsem měl tolik prozřetelnosti a sehnal si speciální nesestříhanou edici protože tohle je skutečný zážitek. Je to kýč, jsem si toho vědom ale díky Crowovi, Harrisovi, Phoenixovi a spoustě dalších je to nesmrtelný kýč. ()

Jerris008

Miluju tenhle film. Russel Crowe ve své (pro mě) nejlepší roli. Velmi dojemný, uvěřitelný příběh, který i přesto, že neskončí nejlépe, lepší pocit bych z něho mít nemohla. Ač historické filmy přímo nevyhledávám, tohle si málokdy nechám ujít a nebráním se opětovnému shlédnutí. Velkou zásluhu na vyjímečnosti tohoto snímku má samozřejmě Ridley Scott, je to borec tento pán. ()

borohub

Na tenhle film se opravdu vždy rád kouknu, skvělá hudba, skvělý příběh, skvělí herci, nevím co tomuto filmu vytknout. Krásných 5 hvězd ()

helrohir

Tomuto filmu sa vytýka veľa vecí, od historickej nepresnosti až po dialógy plné pátosu. Jedno i druhé je pravda, ale napriek tomu je to stále veľkolepé, brilantne zrežírované dielo. Oscar pre Russela Crowea bol plne zaslúžený a pokojne ho mohol dostať aj Joaquin Phoenix, ktorý bezcitného cisára Commoda zahral perfektne. Úvodná bojová scéna je jedna z najlepších scén podobného druhu vôbec. Soundtrack od Hansa Zimmera je absolútne dokonalý. ()

sergio4

Monumentálne dielo Ridleyho Scotta o tom niet pochýb, aj napriek veľkým nezrovnalostiam a dosť "zhollywoodnenému" deju, s ktorým historici nemôžu súhlasiť. Ridley Scott si to spravil po svojom a spravil to fakt, že dobre. Russell Crowe, zaslúžene odmenený Oscarom, na škodu veci je, že Phoenix, ktorý hral ešte o chlp lepšie odišiel bez neho, tak odporne slizkého Commodusa som si predstavoval. Veľká pochvala Zimmerovi za soundtrack, to najlepšie čo som kedy počul vo filme. Ani "uslzený" záver vôbec neprekáža a nekazí dojem, ba naopak bez toho to nejde :) Škoda, že sa Ridley nechytil aj Tróje.. ()

ma3e

Boj, intriky, nespravedlnost, boj, intriky a zase boj. Naprostá pecka, která nenudí ani sekundu. Jediná věc která mi vadí je, že si ten film nemůžu vymazat z paměti a opět se na něj premiérově kouknout. Russell Crowe mi se svým vmasírováním půdy do dlaní dával hezky vědět, kdy jsem se měl připravit na další husí kůži a očekávat boj na život a na smrt. Film mi krásně přispěl do mých fantazií o mém já před dvěma tisíci lety a rozhodně zůstane jedním z mých nejoblíbenějších filmů. ()

darthvader77

Nádherné, perfektní máto nápad, má to atmosféru má to osudovost. Jede z mých nejoblíbenějších velkofilmů. Hudba na jedničku a skvělý Russel Crowe v hlavní roli. ()

anyonecek

Tohle byl nářez. Akce a napětí od začátku až do konce. Příběh byl taky velice obstojný a jako příznivec takovýchhle řežeb jsem si to naplno užil. Celovečerní doják, který mně přinesl i pár slziček. Russell Crowe předvedl perfektní herecký výkon a i pro tuhle roli dost udělal. U mě je to za plný počet. ()

J*A*M*B*O

Ridley Scott, prepojil film a históriu. Tým vzniklo nazabudnuteľné dielo Gladiátor. Russell Crowe ako vyhnaný rímsky generál sa dostal do arény, v ktorej neexistuje žiadne zľutovanie. Stane sa slávnym bojovníkom, ale nakoniec to dosiahne takú mieru, že aj dedič trónu bude chcieť odrovnať neporaziteľného Maxima. Uno Perfetto. Moja srdcovka a zároveň najlepší film v podaní Scotta. Zápasy boli geniálne a dej bol euforický. koniec mal gule a celé dielo mi padlo do oka. Dávam 10/10 bodov. ()

VlastaFlaksa

Tenhle film jsem viděla už tolikrát, že to už ani nepočítám a můžu ho vidět zase a znovu, i když většinu dialogů znám nazpaměť. Historické chyby v tomto případě tvůrcům ráda odpustím. Tohle se panu Scottovi opravdu povedlo a Oscaři jsou zasloužení, škoda že zlatou sošku nedostal i režisér. ()

kiros179

“My name is Maximus Decimus Meridius, Commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions, loyal servant to the true emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son, husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next.” nuff said 100% ()

Idris

S hudbou, která doprovází tento film, vzniklo něco velkolepého, co se dá těžko popsat. Řím, je tady vykreslen, tak jak jsem si ho vždy představoval. A i když příběh skutečný není, řekne vám mnoho z té doby. A nedokážu si představit, že by Maxima hrál někdo jiný než Crowe. ()

kubilov

Perla mezi historickými filmy? Nebo dokonce nejlepší historický film? To těžko. Ridley Scott stvořil poměrně zajímavý a jistojistě i pro spoustu lidí poutavý příběh o jednom římském generálovi, jenž padl na kolena, aby mohl z prachu a písku vstát a vykonat pomstu. Jenže to je na dvou a půl hodinový film přeci jen trochu málo. Russell Crowe hází ukřivděný pohledy a i proto ho jednoznačně zastiňuje ultrazkažený císař Commodus Joaquin Phoenix, Crowe-ův Oscar fakt doteď nechápu, vlastně celý ten oscarový humbuk okolo Gladiátora. ()

ShaoKahn

Skvěle udělaný velkofilm s výborným obsazením a vcelku hezky napsaným scénářem. Bohužel se žádný režisér, který chce mít komerční úspěch, nemůže vyhnout oslizle patetickému závěru, který tlačí na nacionalistickou a romantickou stránku méně vzdělaných a inteligentních diváků (90% obyvatel USA). Jinak však Ridley Scott za jedna! ()

Wooke

Tak a tu už som slzy nedokázal udržať. Som v pohode, fakt, len keď niekto stratí rodinu a urobí všetko preto, aby ju pomstil, no i tak to nestačí, tak mi povedzte, kde je v tomto svete spravodlivosť. ()

pmusic

I kdyby Ridley Scott po tomhle filmu uz nikdy nic nenatocil, byl by to pro me "pan reziser".. A k Russellovi není ani treba nic dodávat, za svuj výkon získal Oscara, myslím, ze vázne zaslouzeného! ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal