Mykhaluu

Nejsem tak historicky vzdělán, abych řešil, jak je to moc ujeté, či ne... ale od první naturalistické bitvy až k slzám (mým:) na v podstatě dobrém konci povedený film!! ()

HarlanWade

Velkofilm, který je po všech stránkách takovou ukázkou skvělého řemesla, Riddleyho univerzality i přední příčky Russela Crowea v žebříčku hollywoodských herců, že mi přišel celý úplně chladný, bez emocí. Zkrátka se mě nedotknul. Prostě Statečné srdce, které ale nějak nikdo neposunul na ten pátý, závěrečný level. ()

macetoma

Maximus je správně drsný a spravedlivý. Prostě mu fandíte od první chvíle co se objeví v obraze. Commodus je zase tak úlisný a odporný, že byste mu nejraději zakroutili krkem dřív než Maximus. Fajnové bojové scény v aréně. Dávám pět hvězd. ()

LukKon

Russell Crowe v jednej z jeho najväčších postáv generála Maxima. Silný príbeh podporený veľkolepou výpravou a výbornou réžiou v podaní Ridleyho Scotta dlho chýbal v mojej filmotéke, ale nedávno som to napravil a hneď predĺženou 171 minútovou verziou. Už úvodná scéna naznačuje, že ide o mimoriadny kúsok, ktorý by nemal chýbať v žiadnej filmotéke pravého filmového fanúšika a ja nemôžem inak, len ho vrele odporúčať. ()

maoc

Mnoho povyku po nic. Kdyby alespoň ty akční scény byly natočeny bez chybičky, ale těch ledabylých švihnutí mečem tam bylo až příliš. A pochopil někdo ten geografický parakotoul, kdy Maximus nejprve bojuje s Germány a pak se, při cestě zachránit svou rodinu (která žila snad někde v Hispánii, čili dnešním Španělsku, když už se Maximovy přezdívá Španěl), ocitá někde v Arábii či snad v severní Africe? Nebo jsem se špatně díval? Blbce ze sebe dělat nenechám... ()

Toustovač

Tak jsem po letech dal znovu šanci jednomu ze svých "oblíbenců". Nemůžu říct, že bych byl úplně zklamaný, ovšem nadšením také nehýřím. Líbily se mi souboje a vizuální stránka filmu (alespoň většinu doby, ale k čemu proboha ten trhaný obraz?). Příběh nemám potřebu kritizovat - je jednoduchý, pomalu až schématický, ale nemůžu říct, že by mi to nějak vadilo. Herecké výkony slušný průměr. Ovšem ty neuvěřitelně špatné dialogy (a monology), to se skoro nedalo vydržet. Kdyby to byl němý film, asi hvězdičku přihodím:). ()

Chicony

Výborný historický velkofilm, který mi zůstane v hlavě asi hodně dlouho. Nejlepší herecký výkon podle mě podal Joaquin Phoenix, který se zhostil role záporáka skutečně na jedničku. Dějově to možná není nic převratného, neděje se nic, co bychom neočekávali. Vše ale nahrazuje skvělé vizuální ztvárnění a fantastická hudba. 5* ----- "My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions, loyal servant to the true emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son, husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next." ()

Havala

Velkolepý velkofilm, právem patří do top 200. viděl jsem nyní 10th Anniversary Edition - Remastered, rozšířenou o několik záběrů; na ten fil mse dá dívat pořád. Russell Crowe hraje vítečně ale nejvíce se mi líbil Joaquin Phoenix, myslím že je to kultovní záležitost není k tomu co dodat. ()

Larry12

!!!!!SPOILER!!!!!! Úžasnej film, Generál Maximus je sympaťák, vžít se do postavy tedy nebyl problém, takže když umřel, tak mi to bylo líto. Ač musím říct, že je trochu divné, že po zabití římského císaře po něm nepůjde horda římských legionářů a všichni ho poslechnou, když řekne, aby propustili ty gladiátory. Ale i přesto byl film skvělý a vždy si ho pouštím, když chci vidět nějaký film s římskou tématikou. ()

Uninstall

Tak tady opravdu Ridley Scott nezklamal a natočil vizuálně, příběhově i zvukově dokonalý film. Opravdu netuším, co se tomuhle filmu dá vytknout... ()

Belbas

Gladiátor je podle mě jeden z nejlepších velkofilmů posledních let. Russell Crowe byl opravdu úžasný. Skvělý příběh, zpracování a luxusní hudba. Díval jsem se na prodlouženou verzi, která má skoro 3 hodiny a ani chvíli jsem se nenudil. Takhle má vypadat film, který si zaslouží 5 hvězdiček. ()

Kutkey

Russel Crowe ve své životní roli. Kultovní historický velkofilm o hrdinovi, chcete-li bojovníkovi, se vším co k němu patří + nadupaný soundtrack, co víc si přát. ()

Maw

Dokonalý příběh plný lásky, zrady, krve, pomsty a bojů. Viděl jsem to snad desetkrát a pořád nemám dost, když o tom tak teď přemýšlím tak si to asi půjdu zase pustit. PS: Russell Crowe a Joaquin Phoenix v tomto filmu odvádí perfektní herecké výkony. ()

Peter-1307

Vizuálne prekrásny film, s výbornými hercami, hudobným podmazom a kamerou - jednoznačne jeden z top3 filmov Ridleyho Scotta. To, čo je najslabším článkom filmu je jeho scénar, čím dej nie jedenkrát stráca dych a svoju pútavosť výpovede o časoch minulých. Alebo je to poplatné Hollywwodu, kde prvoradý je vizuál? Našťastie to celé válcujú herecké výkony, teda hlavne Maximus v podaní Rusella Crowa. A bitka na začiatku, tak tá skutočne nemá žiadnu chybu a právom patrí medzi doteraz najlepšie prezentované bitky na filmovom plátne. ()

Le artist nova

"Otroku, sejmi tu přilbu a řekni mi své jméno" " Jsem Maximus Decimus Meridius, velites severní armády, generál legie Felix, věrný služebník, pravého císaře Marcuse Aurelia. Vzali jste mi syna a vzali mojí ženu ale já se pomstím teď a nebo v příštím životě." ()

rob_troy

Histrická porce akčních gladiátorských masakrů. Russel Crowe se u mě zapsal hodně vysoko a tenhle film u mě zůstane hodně vysoko. ()

FezDog

Ridley Scott ve své nejlepší formě. Historicky velkofilm se vším všudy. Nevím co bych měl filmu vytknou, pro mě 171 minut neskutečné podívané. 95% ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal