Pavlin

Určitě zasloužené ocenění tohoto velkofilmu.Doba starého Říma přesvědčivě ztvárněná.Příběh ukázkově vyvážený a postavy velmi dobře zahrané a navíc hluboké duchovní poselství.Ridley Scott se předvedl v nejlepším světle.Film o generálovi císařské armády,který dokázal být přímý a čestný za každé situace i když mu šlo o život.Svět potřebuje takovéto hrdiny jinak by nemohl být lepší. ()

me3x®

Zimmerova hudba je tá vec, ktorá by akékoľvek nižšie hodnotenie zdvihla na maximum. Povedal by som, že jeho najlepší soundtrack. Film, ako píšu viacerý je klasický holywoodsky veľkofilm, ktorý vie, čo divák chce vidieť a čo predáva. Aj keď nie je dokonalý, je príjemný, je emotívny. Prežívate s hrdinom a keď zahlási: "Já som Maximus.... " šteklia vás zimomriavky po chrbte a keď zaznie hlas Lisy Gerrardovej tak ešte viac. Vyzdvihol by som aj výkon Phoenixa, ale vidím, že to už spravili mnohí, tak sa len prikláňam k nim. ()

neliCZka

Za předpokladu, že bych se nezajímala o historii a nevyznala se v ní, tak by se mi asi film líbil. Ale vzhledem k tomu, že o dané období jsem se hodně zajímala, musím říci, že historická hodnota je nulová, některé scény jsou až směšné. Přesto film nezavrhuji, neboť uznávám, že spousta lidí z něj může mít velký požitek. Komu by se nelíbil příběh hrdiny, který o všechno přijde a chce se pomstít? Věčné téma navíc oděné do historického hávu, který je pro mnohé o to přitažlivější. Nicméně Scott umí lepší. ()

sirrgulo

Vzpomínám na noc kdy Russell Crowe získal Oscara za ztvárnění Maxima, v tu dobu jsem film ještě neviděl, ale chystal jsem se na něj. Přes svůj v té době nízký věk (jen 11 let) jsem si film půjčil z videopůjčovny hned po vydání a užil si ho. Dnes mě na něm samozřejmě zaujmou nejen bitvy, ale i hudba a hlavně výkon Joaquina Phoenixe. Gladiátora pak považuji za svůj asi nejoblíbenější historický velkofilm, který od svého vzniku nebyl dosud překonán žádným novějším. ()

patsandor

Jeden z nej sandálových filmu co byl natočen. R. Scott opět dokázal že je pan režisér. Už začátek v germánském lese vás dostane dokolen a zážitková jízda pak pokračuje až do konce, že si ani nestačíte uvedomit, jak dlouhý je to film. To že film neodpovídá skutečnosti, zde nevadí, tady jde o silný příběh a skvělou akci a nejedná se přece o dokument BBC či propagandistické překrucování pravdy. ()

Toumyk

Russell v jedné ze dvou jeho nejlepších rolí, ta druhá byla v L.A. Confidential...opravdu skvělý film, plný akce, napětí, a je to i velmi dojemné. Musím Scotta pochválit. ()

Adam's

Slouží ke cti, že si Gladiátor na nic nehraje. Historickou věrohodnost se ani nesnaží předstírat a soustředí se na hlavního hrdinu a jeho cestu za pomstou. Russell Crowe je dokonalý, žel jeho soupeř v podání Joaquine Phoenixe je po většinu filmu bezzubý a během nemalého času, který stráví na plátně, se o jeho Commodovi dozvíme jen že chtěl být císařem a že měl víc než rád svou sestru. Žádný prohnaný zlosyn ani šílenec na trůně (viz. McDowellův Caligula), který by dodal vzájemnému souboji trochu šťávy. Takhle je od počátku jasné, že Maximus musí zvítězit nad takovým slabochem. Což je škoda, tak efektivní podívaná by si zasloužila vyrovnanější duel,pak by se finále stalo opravdovým vrcholem... ()

Don_Salier

Nevím kdo chce co slyšet, ale fantastický film, s užasným Ruselem. Výkony všech podány skvěle ale bez onoho scénáře by to prostě nešlo. By the way, soundtrack poslouchám v jednom kuse ()

Wolfface

Efektní bojové scény,charismatický Maximus,slizký Commodus,hudba Hanse Zimmera a taky po dlouhé době radost z gladiátorského filmu.Není to nejlepší film Ridleyho,ale sílu rozhodně má. ()

pidalka

Co ke Gladiátorovi dodat - asi už nejde nic, po přečtení zdejších komentářů mám pocit, že vše bylo vyřčeno. Russel Crowe je pro mne dokonalým představitelem Maxima, Joaquina Phoenixe jsem dlouho řadu měsíců po shlédnutí nemohla vidět v čemkoli bez myšlenky na Commoda vraždícího otce a Connie Nielsen mi tak dlouho předkládala ty úžasné římské šperky, až jsem musela jít a koupit si něco podobného. Na tenhle snímek se vždycky podívám s chutí, brečím u něj jak malá holka, ale pořád to pro mě je jeden z dokonalých filmů. Já vím, že tam jsou filmové chyby, ale kde nejsou? Ačkoliv Scott "trochu" přehnal velikost Kolosea, tak vizuální efekty (ačkoli někteří mi vtloukají do hlavy, že nejsou to pravé) byly jednou z mnoha věcí v tomto filmu, které mi pomohly se více vcítit do jeho atmosféry. Když teď koukám na Gladiátora na naší "obří" televizi, všímám si i detailů, které jsem dřív neviděla. Mrzí mne, že jsem ho neviděla v kině, musí to být naprosto úžasný zážitek. Prostě pro mě je to jasných 5*. Dodatek: Když jsem si ho teď pustila, napadlo mě, že jsem nenapsala nic k soundtracku - ačkoli normálně absolutně nesnáším tento hudební styl, určitou dobu mi doma nic jinýho nehrálo a dokonce mám The Battle na mobilu jako vyzvánění dodneška (střídá se podle nálady se songem The Grid od Daft Punk z Tron:Legacy) ()

Pimpy

Tímhle filmem se pro mě stal Russell ikonou, prostě Russell se pro tuhle roli narodil. A jako obdivovatel kulturistiky sem si vychutnal Ralfa, skvěle obsazená role. Ridley Scott nezklamal a ukázal, že ještě má co dokázat. Jeden z mála filmů, kde sem uronil slzičku. ()

warpcore

Russel Crowe vo svojej životnej role. Skvelý vizuál a hudba. Výborný film. Historické nepresnosti. Maximus Decimus Meridius je meno, ktoré samo o sobe pridáva filmu 1* :-). Smelo do toho ! ()

Systematic

Velmi povedený velkofilm, který historickou přesnost nechává daleko za sebou. A co? Hlavně, že je to (po čertech dobrá) zábava. ()

chrustie

Myslím, že ani jeden divák se na okamžik nemohl necítit jako Maximus. Ještě sem neviděl film, který by lépe vyjádřil čestnost a odvahu. Russell Crowe se pro tuhle roli narodil a nakonec pro ní i zemře. Scott nám ukázal, jací všichni chceme být, ale nikdy nebudeme. Po dodívání ale dospějeme k názoru, že se nám gladiátor snaží pouze hrát na city... U mě se mu to povedlo a i přesto, že sem ho prokouknul, mu dávám "bludišťáka". Phoenix je naprosto skvěle hnusné hovado. ()

Prochy84

Jeden z nejlepších filmů, co byl kdy natočený nepřestává bavit ani udivovat. Po všech stránkách úchvatná podívaná, kdy historická látka dokonale konfrontuje s audiovizuální stránkou a dobře zvládnutými (nepřehnanými) efekty. Crowe je sázka na jistotu a od Gladiátora se už dlouho dopředu těším na další jeho film. Spolupráce se Scottem navíc posouvá hranice do další dimenze. Častý jev u podobných filmů v podobě dlouhé stopáže je tady výhodou, protože si toho stihnete víc užít:-) Speciální pochvala za Phoenixe, který vyrostl ve velkého herce. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal