PaTeXx

Doprdele.. Jako jo, chápu tady i to negativní hodnocení, že film není dokonalý (i když v některých pasážích tak působil), ale kurva musíme si uvědomit, že takovýchto historických lahůdek od Ridleyho moc nebude. I přes všechny ty nedostatky (chybky ve střizích, nepropracovanost POUZE NĚKTERÝCH scén), které jsem našel (a že jich bylo fakt kurevsky málo), tak mám z filmu orgasmus. Však si večer před spaním pusťte soundtrack a posuďte sami. A ten konec? Moving as fuck.. ()

jkpj22

U tohoto filmu záměrně vynechávám hodnocení hvězdičkami, protože ať jsem se snažil sebevíc, mně se to prostě fakt nelíbilo. Nejraději bych tomu dal odpad, ale pak budu vypadat jako excentrický idiot, co se na sebe snaží upozornit tím, že se záměrně vyčlení z davu a bude hrát černou ovci.... ne sorry, ale tohle prostě ne. ()

Xenerix

Říkejte si co chcete o klasických holywoodských blockbusterech a jejich prvoplánovosti. V zásadě souhlasím, ale Gladiator je pořád o krok dál. A pokud to hodnotíme v rámci svého žánru ("pathetic yet epic hero sort of history-fantasy"), tak to de facto kromě Troy nemá konkurenci. Čím to je? Troja je taky skvělá, ale Gladiator dokáže ještě trochu více donutit diváky soucítit a identifikovat se s postavami. Russell Crowe pro mě není bůhvíjak komplexní herec, ale tuto konkrétní roli umí prodat na 100% a člověk mu věří každý pohyb a každé slovo od první do poslední scény. A pak se připomene Hanz Zimmer a celé se opět povýší na nový level. To by samo o sobě nestačilo, ale Joaquin Phoenix funguje zároveň geniálně jako slizký byť nebezpečný záporák a film má najednou vše co potřebuje mít. PS. Troja je taky fantastická, ale o tom jindy. ()

vodkasesemte

Strength and honor - On my signal unleash hell - Motherfucker! - What we do in life, echoes in eternity (pojdme je zabít) - Praetorian - Greatness is a vision - Fear and wonder. A powerful combination - Rome is the mob. Conjure magic for them, and they will be distracted. Take away their freedom, and still they will roar. The beating heart of Rome is nor the marble of the Senat, its the sand of the Colosseum - He will bring them death and they will love him for it - X - Nothing happens to anyone that he is not fitted by nature to bear - Death smiles at us all. All a man can do is smile back - Málem poblil ()

pollstro

Ridley Scott se rozhodl oživit a vzkřísit slavnou éru historických filmů, které se točily v 60. letech a mezi které nepochybně patří například Ben Hur, Cleopatra a jednoznačně kultovní příběh Spartacus. Ridley Scott se tímhle rozhodnutím trefil poměrně do černého, dlouhá léta neexistoval opravdu vydařený film z historického období a tak Gladiator zažil ohromný úspěch, který byl oceněn několika Oscarovými nominacemi. Mnozí tak považují Gladiator za nejlepší historický film v dějinách kinematografie, což mi v mnohých případech úplně tak nepřipadá. Problémem je, že Gladiator je typický hollywoodský film a aby jste ho dokázali plně ocenit, musíte ho taky takhle brát. Tenhle film je totiž ukázkový případ tzv. blockbusteru, který nabízí nezapomenutelný filmový zážitek plný akce a napětí, ale zároveň v mnoha ohledech ztrácí logiku. V mnohých scénách se tak film tváří až moc velkolepě, zbytečně si hraje na něco, co prostě v ten daný moment není a v mnoha případech to působí trapně. Vždyť od samotného začátku natáčení ani sami nevěděli, jak celý film skončí a to se ve finále na tom scénáři prostě musí projevit a taky že projevilo. Film v některých částech tak nějak neví, co vlastně chce odvyprávět, nedává moc smysl a sám se v scénáři utápí. Do toho stupidní dialogy, při kterých jsem občas kroutil očima, mnohdy v nich zazní takové klišé, že se jsem tomu nedokázal ani uvěřit. Taktéž digitální a několikanásobně opěvovaný Řím nevypadá zrovna moc přívětivě, působí nevěrohodně a zbytečně to kazí celkový dojem z filmu. Nelogické zpomalené záběry během bitev, prvek jehož existenci jsem nepochopil, jestli mají způsobit větší prožitek z masakru, který se odehrává na bitevním poli, tak to rozhodně lze provést mnoha jinými způsoby, které nepůsobí takhle otravným dojmem. Občasné pozoruhodné zbarvení některých scén, které mělo vyjadřovat určitou náladu a pocit z dané scény, nepůsobilo zrovna přirozeným dojmem. Ridleyho Scotta považuji za geniálního režiséra, ale zde mi přišlo, že absolutně ztratil veškerou energii, snaží se diváka ohromit vizuálem, ale uvnitř je ten film naprosto prázdný, bez duše a zcela mrtvý. Nebýt vynikajícího Russella Crowa, který ztvárnil bezpochyby největšího hrdinu v dějinách kinematografie, kterému jednoduše nedokážete nefandit a Joaquina Phoenixe, který naopak svojí rolí patří mezi největší záporáky všech dob, byl by tento film naprosto průměrnou záležitostí. Zimmer je samozřejmě skvělý, ale jeho hudba jde ruku v ruce s filmem, taktéž působí a zní velkolepě a giganticky, ale společně s obrazem nedokáže nabídnout nic hlubšího. Pokud bych tedy měl brát Gladiator jako popkornovou záležitost, byl bych nadmíru spokojen, ale já se jednoduše nedokážu přenést přes to, jak velkolepě se tváří, ale přitom uvnitř je absolutně prázdný. Aspoň prozatím. "My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions and loyal servant to the TRUE emperor, Marcus Aurelius. Father to a murdered son, husband to a murdered wife. And I will have my vengeance, in this life or the next." () (méně) (více)

Daniel2003

První půlka mě trochu zarazila, protože je i přes dokonalou technickou stránku pomalejší a občas i dost nezáživná. Druhá polovina ale sílí každou další minutou a Joaquin Phoenix hraje jako bůh. Oscary pro herce by podle mého měli být rozdány opačně, ale je pravda, že Russel hrál taky skvěle. Hudba je dokonalá a emoce jsou díky ní mnohem silnější. Ano, není to čistých 5 hvězd, ale 4 mi přijdou málo ()

Allgreen

My name is Maximus Decimus Meridius, commander of the Armies of the North, General of the Felix Legions, loyal servant to the true emperor, Marcus Aurelius. ()

GejmronCZ

Dlouho jsem odkládal tenhle film. Nakonec na něj došlo dnes a musím říct, že jsem skutečně překvapen. Myslel jsem, že to nebude pro mě, ale co nevidím. Opravdu velmi kvalitní a realistický film. Herecké výkony jsou úžasné a hudba zrovna tak. Nejspíš se nezařadí do mých oblíbenců, ale rozhodně nelituju, že jsem si ho pustil. Určitě mi ani v budoucnu nebude vadit si ho někdy pustit nebo ho někde vidět. Mohu jen doporučit tu surovost v Římském stylu. ()

Mikecat

Vynikajúci R.Crowe aj J.Phoenix. Geniálny film. Rímske vojsko, politické podlosti mocných, zrada, pomsta, bolesť, žiaľ, detská nevinnosť, výborné bojové krvavé scény v aréne a nezabudnuteľná hudba - toto všetko v hlbokom citovom balíčku, ktorý vás chytí za srdce. Onedlho sa s vami stretnem. Amen. ws ()

koza3

Po letech jsme měli chuť na nějaký velkofilm, tak jsme se dali do Gladiátora. Hezký příběh, který je asi dost smyšlený, ale dostatečně heroický, že mu to odpustíte. Russell Crowe ve své nejlepší formě natrhne prdel všem vazounům a jako třešničku si podá císaře. No jestli tohle není velkofilm na sobotní večer, tak už nevím co. ()

hrumsrt

Už už vyhlížíme konec druhého tisíciletí, ale ještě před tím nám do toho promluví jeden virtuóz.. Není jim nikdo jiný než sir Ridley Scott, teda tehdy ještě jen Ridley. Přistává mu to jak na zlatém podnose, vyšperkovaný scénář a megalomanský rozpočet, už tomu jen dodat to něco navíc a celé to ukočírovat. A na tohle je Ridley král! Okázalé "téměř historické" drama o hrdinovi vlasti z něhož je kvůli ctižádosti bohatých vyvrženec. Ať už si Russell Crowe bude točit cokoli, tak z něj bude navždy Maximus! Jeho největší role a on se v ní vyřádil, co to jen šlo. Masivní téměř tříhodinová palba, kde něco jako stupňovité tempo neexistuje, ono to totiž je jako procházka fikční historií s okázalým vizuálem a geniálním hudebním doprovodem. Že to je z filmařského hlediska dokonalý snímek, je u Ridleyho jistota, ale on tomu dává zase něco navíc. Nejlepší režisér všech dob, a to se teprve rozjíždí, přidává další nezapomenutelný film! Já si to s dovolením rozdělím na tři části... Nejprve tedy úvod, když je tu Maximus jako generál a mi dostáváme perfektní náhled do války s germány s legendární a perfektně natočenou bitvou v lese! Šlape to fantasticky, o postavě víme kulový, ale svých charizmatem Vás dostane, takže to snad nikomu nemůže vadit! Maximus jako hrdina jako největší z Římanů, vše mu leží u nohou, vlastně i trůn. Ale přes svoji hrdost a oddanost se mu všechno sesype... S Maximem se vydáváme do otrokářských vod a vše je jinak, je z něj outsider a nesvobodný, ale přes svoje bohaté vojenské zkušenosti je z něj okamžitě chtěný otrok, posléze pak gladiátor! Je tak dobrý, že baví celé Římské osazenstvo.. Možná jsem něco nepobral, ale proč ho nikdo z těch otrokářů nepoznal, proč se ho nezastal?! Vždyť on byl opravdu někdo, lidi ho milovali. V aréně je to výborný, tady si s tím Ridley vyhrál a bez debat sem mířil jako nejsilnější část filmu. Jak jsou ty souboje reálný, choreografie vypiplaná snad do pohybu Maximovi hřívy! ... Není nic neočekávaného, že na závěr dostaneme souboj Maxima s Commodem, což je jako sladká třešnička na závěr. Brilantní kamera, výrazy v očích a schopnost ještě více vyhrotit snad už nejvyhrocenější situaci! Perfektní tečka za příběhem s poctivě emotivním závěrem! Nicméně ještě musím vypjet ódu na tolik historických postav a událostí, že skoro až nevěřím, že příběh Maxima je vymyšlený, že je jen červenou nití spojující ony historické pravdivé příběhy nabité realitou. Kromě hlavního příběhu je všechno zkrátka perfektní! Hudební doprovod jako z jiné planety a kamerové snímání a herecké výkony, vše po právu jako oceňováno. Mimořádně podstatné dílo pro celý filmový průmysl, za obrovské peníze tak monumentální film. Z hereckých výkonů můžeme pět ódy na Russella Crowa, který jasně tvoří svoji největší roli, avšak mě zase dostal Joaquin Phoenix... Já ho tolik obdivuji jako herce, ale zároveň irl je mi nepříjemný. V každé roli, kde ho vidím, si říkám, že je to snad nejlepší herec, který kdy kráčel po této zemi! Mimořádné schopnosti, jak i do pohyby rukou dokáže vtisknout něco tak geniálního! Bohužel prostředek filmu je pro mě malinko delší a trošku moc vyhlížím tu finální vendetu a úplně nejsem spokojený s gradací. Nechci tam za každou cenu hledat něco špatného, je to tak masivní práce, že hanit to je hřích, ale nedokonalý scénář nezachrání ani životní výkon všech okolo. - Nechápu o čem chce, Sir Ridley Scott příští rok točit sequel (který se plánuje už více než 20 let), ale pokud to vzejde, Ridley z toho stvoří zase něco neskutečného. 80% () (méně) (více)

Gig

Tento film jsem neměl rád, když vznikl. Možná každý snímek se má uležet v hlavě nebo dozrát. Možná to je tím, že jsem později viděl rozšířenou verzi nevím. Možná se mi to zdálo kdysi moc akční na starý Řím či málo barevné. Jedno je jisté, že se něco be mě zlomilo. I já jsem zestárl a přišel tomu filmu na chuť. Navíc mám rád Russella a Olivera (Athos). Jedná se o jeden z posledních dobrých historických snímků Ridleyho Scotta (ano, natočil ještě dobré Království. Ale to je daleko za mentalitou, duchem Gladiátora) a poslední film Olivera Reeda. ()

TR4XY_CZ

Jak já tu vidím to hodnocení, tak mi strašně láme srdce tomu dávat pouze tři hvězdy. Bohužel si ale nemůžu pomoct, jelikož mě film jednodušše nebavil. On je to koneckonců vcelku jednoduchý příběh, kterému prostě hrozně ubližuje ta dlouhá stopáž. A to jsem viděl pouze základní verzi. Opravdu mě zajímá, co ještě cpali do Speciální edice. Všechno ostatní až na hudbu a vizuál mi na filmu nepřijde nějak moc speciální, či významné. Russel Crowe je sice v hlavní roli úžasný a jeho postava je highlightem celýho filmu, ale co se týče těch ostatních postav, tak to nic moc. Co mě ale na filmu vyloženě sere, je ta akce (nejde moc o choreografii, spíš kameru), při které jsem měl chuť proskočit obrazovkou a dát kameramanovi pár facek za to, co tam předvádí. Proto to nevytáhnu dál než na 6/10. ()

J.Mayen

Nikdy jsem nebyl fanousek R.C. a ani Gladiatora,ale zas uplne tak blby to nebylo. Co mi opravdu vadilo bylo ty uknourany, ufnukany cancy celou dobu filmu. Pokazdy kdyz Gladiator zacal knourat jak podsvince, tak sem obracel oci v sloup a ze to bylo mnohokrat. Strihy zapasu se tedy take moc nepovedly,ale za snahu, no dejme tomu 2 hvezdy. Je to spis kulisa k myti nadobi nebo k utirani prachu. Nadsenim z filmu jsem vazne nesrsel. ()

AndrewNewman

Najlepší film Ridleyho Scotta v jeho famóznej kariére! Russell Crowe svojim výkonom zatieňuje aj Gibsonovho Williama Wallace a to je latka, ktorá sa len veľmi ťažko zdoláva. Bojové sekvencie sú natočené s takou chuťou, že im neodolá absolútne nik, no a výpravne je to na takej úrovni, ktorú v súčasnosti neprevyšuje žiadny, podobne ladený film. No a potom je tu soundtrack Hansa Zimmera, ktorý považujem za vôbec najlepší, aký som kedy počul. Dokonalý film od prvej až do poslednej minúty. ()

Simako

Velkolepý film, skvělá kamera, skvělá hudba a skvělý Russel Crowe!!Mile mě překvapil výkon Joaquina Phoenixe!!!Opravdu skvělý výkon.Výborný film, za pět!! ()

Salus

Velký spektákl, pastva pro oči. Russel Crove je přesvědčivý a bojové scény povětšinou skvěle zvládnuté. O čem by ten film jinak taky byl, že? Slabinou je příliš hollywoodské finále. Praetoriáni by určitě nenechali svého caesara bojovat s nějakým nýmandem natož otrokem. Oblíbená scéna - první souboj v Kolosseu. ()

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal

Denzel Washington přejde Alpy jako Hannibal