• Maynard.
  *****

  Zatím mám za sebou druhý díl, ale už teďmám jasno v tom, že to s Kuntou Kinte doklepu až do konce :o). Filmy s otrokářského prostředí sem nikdy nijak nevyhledával, ale jak sem viděl letos Djanga, tak mě tahle tématika začala čím dál víc zajímat. KOřeny jsem už viděl jako hodně malej prcek a je celkem zajímavý, že si spoustu scén pamatuju do dneška, asi i v mládí ve mně zanechaly nějakou tu duševní rejhu. Příběh je silný v tom, že je silný hlavní hrdina. Sice otrok, ale se srdcem na správném místě. Je hrozně zajímavý takle sledovat "dějiny" ameriky, která si všechny černochy pěkně přivlekla na lodích. Jeden díl má hoďku a půl, takže je to takovej kratší film. Kam se na tohle hrabou novodobý seriály, který to dycky natahujou a natahujou novejma sériema. To Kunta Kinte, to byl panečku frajer! :o) S chutí na další dobrodružství...(12.3.2013)

 • fantoci
  ****

  Tento časově rozsáhlý seriál vstoupil na naše obrazovky až v první polovině devadesátých let. Silné dramatické příběhy a osudy unesenců z Afriky a jejich potomků. Seriál mapuje život několik generací jedné černošské rodiny. Autor seriálu vlastně popisuje osudy svých předků. Od legendárního otroka Kunta Kinte, až po současnost. S hrdiny prožijeme mnoho událostí, které pohly světem. Občanská válka, atentáty, světové války, počátky KKK apod. Seriál býval velice populární už ve své domovině. Donutil mnoho amerických rodin a přistěhovalců pátrat po své minulosti a po svých předcích. Seriálem projde obrovské množství postav. Dokonce v některých se objeví i českoslovenští imigranti, mj. Jiří Voskovec.(6.3.2008)

 • Fanucci
  *****

  Mimořádně silný seriál, který kazí jen trochu patosní a naivní závěr, ve kterém to potomci Kunta Kinte bělochům "vše vrátí". Mám dojem, že si to tady buď pan Haley nebo tvůrci seriálu trochu přibarvili. Ale jinak klobouk dolů před tímto seriálem, který působí mimořádně silně i když je přes 30 let starý. Klidně bych ho povinně pouštěl na školách.(19.11.2012)

 • MaryLynn
  *****

  Jako malá jsem u něj trávila večery s rodinou, v puse rovnátka, co mi násilím rovnaly přední zuby. A pak usekli nohu Kuntovi a mně napadlo, jestli ho to bolí jako moje zuby... No dítě. Krásný film, báječně natočený, plný emocí, nemohla jsem se odtrhnout. Ale proč už ho nikdy od 90. let žádná televize nevysílala?(11.9.2011)

 • Gig
  *****

  Kdo by neznal toho afričana Kunta Kinte. Dodnes vidím, jak odešel složit zkoušku z dospělosti a už se nevrátil. Stále mám před očima osudy generací toho bojovníka za svobodu. Dojímá mě, kdy otec vyzvedne ruce ke hvězdám s potomkem, který se tak spojí aspoň díky nebesům s rodnou zemí. Neskutečně výborný seriál o osudech předků autora toho filmového románu.(3.1.2014)

 • - Spisovatel Harold Courlander zažaloval tvůrce seriálu za plagiátorství jeho knihy "Afričan", která vyšla v roce 1967. Autor románové předlohy Roots Alex Haley přiznal, že plagiarizoval části Courlanderovy novely. Spor byl ukončen mimosoudním vyrovnáním. (KlonyIlony)

 • - Za hudbu k seriálu získal Quincy Jones cenu Emmy. (Roman.Ticka)

 • - Seriál získal v roce 1977 rekordních 37 nominací na cenu Emmy. (Ruuzha)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace