Zatím mám za sebou druhý díl, ale už teďmám jasno v tom, že to s Kuntou Kinte doklepu až do konce :o). Filmy s otrokářského prostředí sem nikdy nijak nevyhledával, ale jak sem viděl letos Djanga, tak mě tahle tématika začala čím dál víc zajímat. KOřeny jsem už viděl jako hodně malej prcek a je celkem zajímavý, že si spoustu scén pamatuju do dneška, asi i v mládí ve mně zanechaly nějakou tu duševní rejhu. Příběh je silný v tom, že je silný hlavní hrdina. Sice otrok, ale se srdcem na správném místě. Je hrozně zajímavý takle sledovat "dějiny" ameriky, která si všechny černochy pěkně přivlekla na lodích. Jeden díl má hoďku a půl, takže je to takovej kratší film. Kam se na tohle hrabou novodobý seriály, který to dycky natahujou a natahujou novejma sériema. To Kunta Kinte, to byl panečku frajer! :o) S chutí na další dobrodružství...(12.3.2013)

Jo to mi pripomina roky tesne po revoluci, kde jsme se ucili anglictinu podle Project English. A tam byl jednou kapitolou prave pribeh Kunta Kinteho. A chvili pote to zacli davat na CT. Jeste si dobre pamatuju, jak jeden dominantnejsi spoluzak si velmi oblibil tu vetu otrokare "Jmenujes se Toby !" Byl to urcite poutavy serial, i kdyz ten zbytek po Chicken Georgovi uz byl nudnejsi. Koukam, ze dily najdete na Youtube.(11.2.2006)

Tenhle seriál byl plný opravdu silných dramat a emocí. Ale mám pocit, že v našich končinách proběhl televizemi snad jen jednou a to ještě docela nepovšimnut. Abych pravdu řekl i já jsem se k němu dostal víceméně náhodou. Sledoval jsem ho na doporučení naší zastupující profesorky francouzštiny. A určitě nelituju, že jsem se jejím doporučením řídil. Pro mě osobně jeden z nejlepších seriálů, kde jsem autorům věřil každé slovo a každou scénu.(29.10.2013)

Matně vzpomínám na dávné časy, kdy ČT vysílala tento vynikající seriál a já se těšil na další díl už v okamžiku, kdy ten, který jsem sledoval ještě ani neskončil. Přál bych si ho po dlouhých letech vidět znovu, a tentokráte z DVD v kvalitnějším obrazovém podání, než tenkrát v rušeném analogovém vysílání snad ještě v čb. Nepohrdnul bych ani kvalitou digitálního vysílání TV ČT1 nebo TV ČT2. .... bez hloupých reklam!! :-) ...to bych neunesl ...(5.11.2008)

Tenhle seriál jsem viděl ještě jako kluk a musím říct, že je opravdu velká škoda, že se k němu už velmi dlouho žádná z televizních společností nevrátila, protože nádherně zachycuje osudy celých generací lidí, kteří byli násilně připraveni o svou důstojnost. Skutečný příběh, který by měl být stále znovu vyprávěn a neměl by být nikdy zapomenut. 95 %(14.1.2008)

• - Seriál získal v roce 1977 rekordních 37 nominací na cenu Emmy. (Ruuzha)

• - Spisovatel Harold Courlander zažaloval tvůrce seriálu za plagiátorství jeho knihy "Afričan", která vyšla v roce 1967. Autor románové předlohy Roots Alex Haley přiznal, že plagiarizoval části Courlanderovy novely. Spor byl ukončen mimosoudním vyrovnáním. (KlonyIlony)

• - Za hudbu k seriálu získal Quincy Jones cenu Emmy. (Roman.Ticka)