Jo to mi pripomina roky tesne po revoluci, kde jsme se ucili anglictinu podle Project English. A tam byl jednou kapitolou prave pribeh Kunta Kinteho. A chvili pote to zacli davat na CT. Jeste si dobre pamatuju, jak jeden dominantnejsi spoluzak si velmi oblibil tu vetu otrokare "Jmenujes se Toby !" Byl to urcite poutavy serial, i kdyz ten zbytek po Chicken Georgovi uz byl nudnejsi. Koukam, ze dily najdete na Youtube.(11.2.2006)

Tazko sa to hodnoti, lebo zaciatok je fakt dobry, asi tak prve dva diely. Potom sa to zacne prasit: neznasam, ked akoze-mladych hraju dake vykopavky, aby mal reziser menej problemov neskor stare babky ukazovat ako uz skutocne stare, ked uz raz hrali ako teenageri: staci odmaskovat a prezliect. Otras. Mi to pripomina Grease (Pomada), snad este horsie v tomto ohlade, proste aby syn vypadal starsi nez jeho matka, a ona zasa starsia nez jej matka, to potom clovek strati fakt prehlad, kto je kto. Aj tie pribehy stracaju - na zaciatku je to hodne prezite, vyspikovane, vela sustredenia na hlavneho hrdinu a jeho osudy, do detailu, citlivo, ludsky. Potom to uz ide jak lavina - mihaju sa ksichty, kazdy pretiahne kazdeho, furt dakto uteka a rodia sa parchantici, zrazu titlky a zasmusila hudba ze "o 20 rokov neskor" a z tehotnej babenky je smahom ruky 50-rocna zenska a ma dceru asi tak 55-rocnu herecku, ktora pobehuje v suknicke a infantilne hopka po izbe, akoze proste mlada srnka; dojde tipek, akoze 18-rocny, ale ma uz sedu hlavu a vrasky jak hroch, zacne ju balit, rehunaju sa jak pubertiaci a ich rodicia ich akoze poucaju o zivote, ibaze su mladsi ako ich deti. Bordel jak svina. Davam 3*, lebo to zacalo dobre. Ale ten koniec sme uz fakt vypli, jak nas to jedovalo. Malo to potencial, fakt skoda to takto od polovice sprasit jak svina..(2.2.2015)

Hodně působivý seriál se silným příběhem, kterému může konkurovat snad jedině seriál Sever a Jih. Další perlička, které by neuškodila repríza. Hodně vypovídající o době, ve které se Amerika potácela. Kronika černošské rodiny plné emocí. Zachycuje osudy Kunta-Kinteho, černocha zavlečeného do Ameriky až po současnost. Neopomenutelná je také postava Kohouta George. Tenhle seriál má pořád silnou váhu. Doporučuji ho všem.(8.12.2008)

Jako malá jsem u něj trávila večery s rodinou, v puse rovnátka, co mi násilím rovnaly přední zuby. A pak usekli nohu Kuntovi a mně napadlo, jestli ho to bolí jako moje zuby... No dítě. Krásný film, báječně natočený, plný emocí, nemohla jsem se odtrhnout. Ale proč už ho nikdy od 90. let žádná televize nevysílala?(11.9.2011)

Zatím mám za sebou druhý díl, ale už teďmám jasno v tom, že to s Kuntou Kinte doklepu až do konce :o). Filmy s otrokářského prostředí sem nikdy nijak nevyhledával, ale jak sem viděl letos Djanga, tak mě tahle tématika začala čím dál víc zajímat. KOřeny jsem už viděl jako hodně malej prcek a je celkem zajímavý, že si spoustu scén pamatuju do dneška, asi i v mládí ve mně zanechaly nějakou tu duševní rejhu. Příběh je silný v tom, že je silný hlavní hrdina. Sice otrok, ale se srdcem na správném místě. Je hrozně zajímavý takle sledovat "dějiny" ameriky, která si všechny černochy pěkně přivlekla na lodích. Jeden díl má hoďku a půl, takže je to takovej kratší film. Kam se na tohle hrabou novodobý seriály, který to dycky natahujou a natahujou novejma sériema. To Kunta Kinte, to byl panečku frajer! :o) S chutí na další dobrodružství...(12.3.2013)

• - Spisovatel Harold Courlander zažaloval tvůrce seriálu za plagiátorství jeho knihy "Afričan", která vyšla v roce 1967. Autor románové předlohy Roots Alex Haley přiznal, že plagiarizoval části Courlanderovy novely. Spor byl ukončen mimosoudním vyrovnáním. (KlonyIlony)

• - Seriál získal v roce 1977 rekordních 37 nominací na cenu Emmy. (Ruuzha)

• - Za hudbu k seriálu získal Quincy Jones cenu Emmy. (Roman.Ticka)