Reklama

Reklama

Kořeny

(seriál)
  • USA Roots (více)
USA, 1977, 9 h (Minutáž: 45–90 min, Alternativní 6x90 min)

Předloha:

Alex Haley (kniha)

Hrají:

Olivia Cole, Maya Angelou, LeVar Burton, Ben Vereen, Edward Asner, O.J. Simpson, Louis Gossett Jr., Vic Morrow, John Amos, Madge Sinclair, Thayer David (více)
(další profese)

Epizody(8)

Obsahy(1)

Kunta Kinte žil spokojený život ve své rodné Africe jen krátce. Po té byl násilím odvlečen a zotročen obchodníky s otroky, kteří se ho jali prodat v Americe. A zde začíná nový, drsný život ságy rodů Kinte. Seriál vypráví o těžké době pro černošské obyvatelstvo, jež muselo žít v bídě, otroctví a snášet to největší ponížení od bílých pánů, kteří s nimi mohli nakládat beztrestně, protože černý občan neměl žádná práva. (Bigfuckman)

(více)

Recenze (56)

MaryLynn 

všechny recenze uživatele

Jako malá jsem u něj trávila večery s rodinou, v puse rovnátka, co mi násilím rovnaly přední zuby. A pak usekli nohu Kuntovi a mně napadlo, jestli ho to bolí jako moje zuby... No dítě. Krásný film, báječně natočený, plný emocí, nemohla jsem se odtrhnout. Ale proč už ho nikdy od 90. let žádná televize nevysílala? ()

lolaloka 

všechny recenze uživatele

Proč tohle nereprízují? Proč vysílají nesčetně trapných a nicnepřinášejících nekonečných seriálů a hodnotnou věc ne? Nevěřím, že by to lidé nechtěli vidět. Bohužel si tento seriál pamatuju z dětství spíš útržkovitě, ale byl velmi silný a hlavně děti a mládež podobné věci nutně potřebují vidět, slyšet...k formování vlastních hodnot a názorů na svět a společnost. Škoda. ()

Reklama

brumbrum 

všechny recenze uživatele

Tazko sa to hodnoti, lebo zaciatok je fakt dobry, asi tak prve dva diely. Potom sa to zacne prasit: neznasam, ked akoze-mladych hraju dake vykopavky, aby mal reziser menej problemov neskor stare babky ukazovat ako uz skutocne stare, ked uz raz hrali ako teenageri: staci odmaskovat a prezliect. Otras. Mi to pripomina Grease (Pomada), snad este horsie v tomto ohlade, proste aby syn vypadal starsi nez jeho matka, a ona zasa starsia nez jej matka, to potom clovek strati fakt prehlad, kto je kto. Aj tie pribehy stracaju - na zaciatku je to hodne prezite, vyspikovane, vela sustredenia na hlavneho hrdinu a jeho osudy, do detailu, citlivo, ludsky. Potom to uz ide jak lavina - mihaju sa ksichty, kazdy pretiahne kazdeho, furt dakto uteka a rodia sa parchantici, zrazu titlky a zasmusila hudba ze "o 20 rokov neskor" a z tehotnej babenky je smahom ruky 50-rocna zenska a ma dceru asi tak 55-rocnu herecku, ktora pobehuje v suknicke a infantilne hopka po izbe, akoze proste mlada srnka; dojde tipek, akoze 18-rocny, ale ma uz sedu hlavu a vrasky jak hroch, zacne ju balit, rehunaju sa jak pubertiaci a ich rodicia ich akoze poucaju o zivote, ibaze su mladsi ako ich deti. Bordel jak svina. Davam 3*, lebo to zacalo dobre. Ale ten koniec sme uz fakt vypli, jak nas to jedovalo. Malo to potencial, fakt skoda to takto od polovice sprasit jak svina.. ()

fantoci 

všechny recenze uživatele

Tento časově rozsáhlý seriál vstoupil na naše obrazovky až v první polovině devadesátých let. Silné dramatické příběhy a osudy unesenců z Afriky a jejich potomků. Seriál mapuje život několik generací jedné černošské rodiny. Autor seriálu vlastně popisuje osudy svých předků. Od legendárního otroka Kunta Kinte, až po současnost. S hrdiny prožijeme mnoho událostí, které pohly světem. Občanská válka, atentáty, světové války, počátky KKK apod. Seriál býval velice populární už ve své domovině. Donutil mnoho amerických rodin a přistěhovalců pátrat po své minulosti a po svých předcích. Seriálem projde obrovské množství postav. Dokonce v některých se objeví i českoslovenští imigranti, mj. Jiří Voskovec. ()

Fanucci 

všechny recenze uživatele

Mimořádně silný seriál, který kazí jen trochu patosní a naivní závěr, ve kterém to potomci Kunta Kinte bělochům "vše vrátí". Mám dojem, že si to tady buď pan Haley nebo tvůrci seriálu trochu přibarvili. Ale jinak klobouk dolů před tímto seriálem, který působí mimořádně silně i když je přes 30 let starý. Klidně bych ho povinně pouštěl na školách. ()

Galerie (8)

Zajímavosti (8)

  • Seriál získal v roce 1977 rekordních 37 nominací na cenu Emmy. (Ruuzha)
  • Spisovatel Harold Courlander zažaloval tvůrce seriálu za plagiátorství jeho knihy "Afričan", která vyšla v roce 1967. Autor románové předlohy Roots Alex Haley přiznal, že plagiarizoval části Courlanderovy novely. Spor byl ukončen mimosoudním vyrovnáním. (KlonyIlony)
  • Za hudbu k seriálu získal Quincy Jones cenu Emmy. (Roman.Ticka)

Související novinky

FX oživí Šóguna

FX oživí Šóguna

05.08.2018

Kabelovka FX (Fargo, Atlanta) hodlá oživit slavnou knihu Jamese Clavella Šógun v podobě desetidílné série. Prezident společnosti John Landgraf sdělil, že se jedná o jejich zatím nejambicióznější… (více)

Reklama

Reklama