Proč tohle nereprízují? Proč vysílají nesčetně trapných a nicnepřinášejících nekonečných seriálů a hodnotnou věc ne? Nevěřím, že by to lidé nechtěli vidět. Bohužel si tento seriál pamatuju z dětství spíš útržkovitě, ale byl velmi silný a hlavně děti a mládež podobné věci nutně potřebují vidět, slyšet...k formování vlastních hodnot a názorů na svět a společnost. Škoda.(23.12.2013)

Tento časově rozsáhlý seriál vstoupil na naše obrazovky až v první polovině devadesátých let. Silné dramatické příběhy a osudy unesenců z Afriky a jejich potomků. Seriál mapuje život několik generací jedné černošské rodiny. Autor seriálu vlastně popisuje osudy svých předků. Od legendárního otroka Kunta Kinte, až po současnost. S hrdiny prožijeme mnoho událostí, které pohly světem. Občanská válka, atentáty, světové války, počátky KKK apod. Seriál býval velice populární už ve své domovině. Donutil mnoho amerických rodin a přistěhovalců pátrat po své minulosti a po svých předcích. Seriálem projde obrovské množství postav. Dokonce v některých se objeví i českoslovenští imigranti, mj. Jiří Voskovec.(6.3.2008)

Jo to mi pripomina roky tesne po revoluci, kde jsme se ucili anglictinu podle Project English. A tam byl jednou kapitolou prave pribeh Kunta Kinteho. A chvili pote to zacli davat na CT. Jeste si dobre pamatuju, jak jeden dominantnejsi spoluzak si velmi oblibil tu vetu otrokare "Jmenujes se Toby !" Byl to urcite poutavy serial, i kdyz ten zbytek po Chicken Georgovi uz byl nudnejsi. Koukam, ze dily najdete na Youtube.(11.2.2006)

Jako malá jsem u něj trávila večery s rodinou, v puse rovnátka, co mi násilím rovnaly přední zuby. A pak usekli nohu Kuntovi a mně napadlo, jestli ho to bolí jako moje zuby... No dítě. Krásný film, báječně natočený, plný emocí, nemohla jsem se odtrhnout. Ale proč už ho nikdy od 90. let žádná televize nevysílala?(11.9.2011)

Tenhle seriál byl plný opravdu silných dramat a emocí. Ale mám pocit, že v našich končinách proběhl televizemi snad jen jednou a to ještě docela nepovšimnut. Abych pravdu řekl i já jsem se k němu dostal víceméně náhodou. Sledoval jsem ho na doporučení naší zastupující profesorky francouzštiny. A určitě nelituju, že jsem se jejím doporučením řídil. Pro mě osobně jeden z nejlepších seriálů, kde jsem autorům věřil každé slovo a každou scénu.(29.10.2013)

• - Seriál získal v roce 1977 rekordních 37 nominací na cenu Emmy. (Ruuzha)

• - Spisovatel Harold Courlander zažaloval tvůrce seriálu za plagiátorství jeho knihy "Afričan", která vyšla v roce 1967. Autor románové předlohy Roots Alex Haley přiznal, že plagiarizoval části Courlanderovy novely. Spor byl ukončen mimosoudním vyrovnáním. (KlonyIlony)

• - Za hudbu k seriálu získal Quincy Jones cenu Emmy. (Roman.Ticka)