Doktor Malcolm je pozván do sídla Johna Hammonda, duchovního otce projektu Jurský park. Ještě před samotným setkáním s Hammondem Malcolm narazí na Hammondova bezohledného synovce Petera Ludlowa. S ním má Malcolm spory už kvůli nepovedenému projektu Jurského parku. Vztahy mezi oběma muži jsou na bodu mrazu. Hammond oznámí Malcolmovi, že existuje ještě ostrov Isla Sorna, kde se dinosauři množí bez omezení v divoké přírodě. Dosud o této části projektu Jurský park veřejnost nevěděla. V nedávné době však u pobřeží ostrova přistála loď britského milionáře a posádka na dinosaury narazila. Hammond si představuje, že Malcolm na ostrov odjede s malou výpravou a výprava zmapuje život zdejších dinosaurů. Aby Hammond donutil Malcoma nabídku přijmout, oznámí mu, že na ostrov před třemi dny odjela i Malcolmova snoubenka, dr. Sára Hardingová. Šokovaný Malcom, který se o svou přítelkyni bojí, ihned urychluje odjezd výpravy na ostrov. Výpravu tvoří on, fotograf Nick Van Owen a technický specialista Eddie Carr. Aniž by to Malcolm věděl, do auta se schová i jeho dcera Kelly. Malcolmovi a jeho druhům se velmi rychle díky GPS lokátoru podaří najít Sáru. Ta je nadšená z pozorování býložravých dinosaurů. Záhy však výprava zjistí nejen to, že Malcolmova dcera Kelly je na ostrově, ale také že na ostrov přilétá i mnohem větší výprava Petera Ludlowa. Ludlow se svými lidmi na ostrově zahájí odlov dinosaurů pro jeho nový podnikatelský projekt, velkou dinosauří zoologickou zahradu v San Diegu. Nick, který odlov dinosaurů těžce nese, v noci odchycené exempláře vypustí z jejich klecí. Dinosauři Ludlowově výpravě zdemolují její tábor a zařízení. Sára s Nickem v džungli narazí na mládě tyranosaura, kterému Ludlowovův předák, Roland Tembo, zlomil nohu a svázal ho. Roland mládě použil jako návnadu na jeho rodiče, které hodlá ulovit a proslavit se tak jako nejlepší lovec na světě. Sára s Nickem mládě odvezou na svou základnu a tady mu začnou nohu ošetřovat. Vytvoří jakousi dlahu, která se po čase rozpadne, a mládě se tak má šanci uzdravit. Jenže rodiče mláděte ucítí jeho pach a základnu napadnou. Sáře a Nickovi se sice podaří mládě k rodičům vypustit, ti ale na základnu přesto zaútočí a obytné vozidlo, ve kterém se Nick a Sára schovávají, shodí ze svahu... (TV Prima)

Uesbe

Začiatok dobrý, potom nuda, potom sranda, potom brutus, to beriem..páčil sa mi brutálny dôsledok každej ľudskej chyby..toto by mali púšťať niektorým ,,autoritám" dokola.......nikto z vedcov však nespomenul, že niektoré druhy dinov v JURE ešte/už nežili....takže mal to byť Trias-juro-kriedový park alebo proste Druhohorný park..... pred tými 65 mil. rokov už bola krieda....takže toto bola skôr satirická zábavka narážajúca na koniec 20.storočia a veci s tým súvisiace ()

Taffey

Tato dvojka je výrazně lepší než jednička. Na jedniččce mě vyloženě sere Sam NeiI i Ríša Atenburů. Tahle dvojka je šmrncovnější a to výrazně. Jasně, nápad jedničky byl skvělý, ale mi je dost bližší tato dvojka. Už jen Julianne Moore hraje lépe, než přehrávající Laura Dern. Jednička je pro děti, dvojka pro dospělé. ()

Scraffy

Síce tu kúzlo prvého Jurského Parku chýba, ale je nutné si uvedomiť, že toto je úplne iný film. Temnejší, čiernohumornejší, thrillerovejší a ku koncu dokonca troška sebaparodický. Je dobré, že tu dostal Tyranosaurus viac priestoru. O máličko horšie ako prvý Jurský Park. ()

Petike

Something has survived, indeed... 8-) Pokračovanie lepšie od prvého filmu, čo ma úprimne prekvapilo už v čase premiéry. Heréza ? Komu ako. Niekto preferuje zoo, ale niekomu je viac po vôli drsné, nekompromisné safari, napríklad mne. :-) Źiadne bezpečie ohrád a hotelíka, vážení, tu sme v otvorenej divočine. A ako nám milí dinovia predvedú, ani tá najlepšie vystrojená a vyzbrojená expedícia by nemala podceňovať matku prírodu. (Jedna príbuzná to zhrnula slovami: "Páči sa mi, že sa tu viac nabehali.") Prvý film mal síce často vážny podtón, ale buďme úprimní, neraz to bola takmer komédia. Tu vážnejší podtón a serióznosť situácie vyniknú podstatne lepšie. Nielen všetky tie bioetické, právne, poľovnícke a ďalšie otázky dopadajú s väčšou váhou, aj charakterizácia postáv nie je natoľko priehľadne čiernobiela. Záleží vám viac na tom, čo sa s nimi stane. S možnou výnimkou Dietera tu absentujú truľovskí zloduchovia á la Nedry, dobre že nie mávajúci vlajočkou "neznášajte ma, ľudia". Naši "hrdinovia" tu nie sú vždy vykreslení práve najmilšie (Nick je vyslovene prevít na neznášanie, Ian je zas pochopiteľne namosúrený po väčšinu deja) a medzi záporákmi sa nájdu aj dobrácke a čestné povahy (drsný ale zásadový sympaťák Roland Tempo, jeho parťák Ajay, či podarená karikatúra na Roberta Bakkera), nielen korporátni slizúni typu Ludlowa a žoldnieri-trubirohovia. Z obidvoch strán zaznejú pádne argumenty a divákovi nie je servírované, čí názor má zastávať. Všimol som si, že mnohí zvyknú kydať na finále s tyrannosaurom na pevnine, ale bez neho by film podľa mňa nemal zmysel. Naplno sa tu ukáže arogancia nového, no podobne nepoučiteľného vedenia InGenu, a zároveň je tu natrvalo otvorená Pandorina skrinka. Incident s Jurským parkom už nikdy viac nepôjde ututlať, už o tom bude vedieť široká verejnosť. Zároveň je to jedna z mnohých (ale fakt mnohých !) paralel a odkazov na Doylov pôvodný stratený svet - záverečné predstavenie vyhynutého exempláru nič netušiacemu osadenstvu mesta. V raných rokoch opätovných pozretí filmu som si sprvu nevedel navyknúť na hudbu. Dnes však na odlišný prístup k soundtracku nedám dopustiť. Williams ukryl hravé fanfáry a stavil na tajuplnejšie, úzkostlivejšie, ale zároveň veľkolepo dobrodružné leitmotívy. V istom zmysle mám ústredný hudobný motív filmu ešte radšej než tak trochu ohraný motív z prvého Jurského parku. ()

G04T

Tenhle film má prostě všechno - skvělé herce, naprosto výbornou hudbu Johna Williamse, scény s přívěsem, velociraptory, hada, tyranosaurus, co rozslapne jednoho z expedice a tak dále. Je to mnohem lepší než jednička a ještě k tomu je skoro celá stopáž zasazena do deštivého prostředí a ještě k tomu v noci, což člověku dává pocit strachu. Nemůžu hodnotit jinak než 5 hvězdičky. . ()

Godhaj

,,Thank God for site B.“ ,,Site B?“ Druhý Juráč je proti prvnímu hrozné béčko, ani se mi nechtělo věřit, že si to zrežíroval sám Spielberg. Scénář přichází s dvěma nesourodými skupinami na druhém, tajném ostrově dinosaurů, přičemž hlavnímu hrdinovi se tam samozřejmě nechce, ale nakonec přeci jen jede. Pak už klišé střídá klišé, postavy se chovají jako hlupáci a dělají ty největší ptákoviny, takže hladoví dinosauři se ani nemusí moc snažit. Přidané vtípky pak kazí poslední zbytek atmosféry. Naštěstí je dost akce, pořád se někam utíká a tak plyne film jako voda. Jen závěrečná část ve městě působí jako parodie a film by bez ní byl určitě lepší. Herci jsou obstojní, ale se špatným scénářem mnoho nesvedli. A navíc ta malá rozmazlená puberťačka mě hrozně štvala. ()

papadoce

Umelo dejovo vykonštruovaná Števova Juriáda s veľmi ale veľmi škaredou mladou Džulianou Múr a vysokým Džefom Goldblumom o tom, ako dinosauri naháňali ľudí. Už zase. Na tomto filme nie je vlastne vôbec nič zlé, ale tým, že sa jedná striktne o opakovanie videného, tak na ňom nie je vlastne ani nič dobré. Istým spestrením sú hneď dvaja T-Rexovia ako aj slušný priestor pre mojich obľúbených Velociraptorov. Dávam také priemerné tri so záverom, že treba vedieť kedy prestať. Dobré, ale nie nové. ()

Eraser

První Jurský park byl ve své době bomba (i když zejména díky trikům), podruhé to ale nějak nevyšlo ... ()

Stejšn

Jsem jeden z mála, komu se druhý díl líbil víc než první. První je dnes už (právem, kvůli trikům) legenda, druhý je už skoro zapomenutý. ()

Nessos

O dost jiné než první díl, pravda, ale kdo by taky čekal, že další díl předčí nepřekonatelnou jedničku. Absence Sama Neilla je znát, bohužel. ()

tartan

Jeden z najslabších Spielbergových filmov. Mizerné pokračovanie s nezaujímavým príbehom a nesympatickými hercami. A nezachraňuje to ani vcelku solídna akcia. ()

greymon

Je mi to velmi líto, ale u žádného Spielbergova filmu jsme se tak nenudil jako tady. Nevím, jestli byl Steven Spielberg tak zoufalý, že vzal zrovna toto. U béčkového režiséra bych se tomu tak nedivil, ale u Steven Spielberg je to šok! Film nebyl zase až tak špatný ale s Jurským parkem 1 se nemohl rovnat. Efekty byli dobré a menší napětí také, ale nebilo to ono. ()

Havala

Pokračování bezesporu úspěšného Jurského parku se podle mě moc nepovedlo. Filmu sice nechybí akce, napětí a obří predátoři, ale prostě mě tento díl ale vůbec nechytnul, což mě odradil od plánované koupě celé kolekce na BD, kde jinak obrazová stránka a zvukový doprovod je působivý. ()

KucC

Nedávno jsem si pustil kompletní Jurský Park. Dospěl jsem k názoru, že jednička s dvojkou jsou díly, které si navzájem berou a postrádají určité momenty. Ale jak si to člověk pustí pěkně pohromadě, vykrystalizuje to. ()

anyonecek

Tohle už bylo slabší oproti 1. dílu, ale pořád je to slušnej nadprůměr. Už nešlo ani tak o nějaký děj nebo pointu filmu, jako spíš o to ukázat pořadně nažhavený dinosaury, jak běhají a pojídají lidi. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Světová premiéra hudby z Jurského světa