Doktor Malcolm je pozván do sídla Johna Hammonda, duchovního otce projektu Jurský park. Ještě před samotným setkáním s Hammondem Malcolm narazí na Hammondova bezohledného synovce Petera Ludlowa. S ním má Malcolm spory už kvůli nepovedenému projektu Jurského parku. Vztahy mezi oběma muži jsou na bodu mrazu. Hammond oznámí Malcolmovi, že existuje ještě ostrov Isla Sorna, kde se dinosauři množí bez omezení v divoké přírodě. Dosud o této části projektu Jurský park veřejnost nevěděla. V nedávné době však u pobřeží ostrova přistála loď britského milionáře a posádka na dinosaury narazila. Hammond si představuje, že Malcolm na ostrov odjede s malou výpravou a výprava zmapuje život zdejších dinosaurů. Aby Hammond donutil Malcoma nabídku přijmout, oznámí mu, že na ostrov před třemi dny odjela i Malcolmova snoubenka, dr. Sára Hardingová. Šokovaný Malcom, který se o svou přítelkyni bojí, ihned urychluje odjezd výpravy na ostrov. Výpravu tvoří on, fotograf Nick Van Owen a technický specialista Eddie Carr. Aniž by to Malcolm věděl, do auta se schová i jeho dcera Kelly. Malcolmovi a jeho druhům se velmi rychle díky GPS lokátoru podaří najít Sáru. Ta je nadšená z pozorování býložravých dinosaurů. Záhy však výprava zjistí nejen to, že Malcolmova dcera Kelly je na ostrově, ale také že na ostrov přilétá i mnohem větší výprava Petera Ludlowa. Ludlow se svými lidmi na ostrově zahájí odlov dinosaurů pro jeho nový podnikatelský projekt, velkou dinosauří zoologickou zahradu v San Diegu. Nick, který odlov dinosaurů těžce nese, v noci odchycené exempláře vypustí z jejich klecí. Dinosauři Ludlowově výpravě zdemolují její tábor a zařízení. Sára s Nickem v džungli narazí na mládě tyranosaura, kterému Ludlowovův předák, Roland Tembo, zlomil nohu a svázal ho. Roland mládě použil jako návnadu na jeho rodiče, které hodlá ulovit a proslavit se tak jako nejlepší lovec na světě. Sára s Nickem mládě odvezou na svou základnu a tady mu začnou nohu ošetřovat. Vytvoří jakousi dlahu, která se po čase rozpadne, a mládě se tak má šanci uzdravit. Jenže rodiče mláděte ucítí jeho pach a základnu napadnou. Sáře a Nickovi se sice podaří mládě k rodičům vypustit, ti ale na základnu přesto zaútočí a obytné vozidlo, ve kterém se Nick a Sára schovávají, shodí ze svahu... (TV Prima)

tomik99

Řekl bych, že první díl řekl a podal vše, co měl, pokračování považuji úplně za zbytečné a jenom mě zajímalo, jaký příběh si tvůrci vymyslí. Příběh celkově považuji za největší slabinu filmu a pochopit motivy hlavních postav, proč se chtějí vrátit na ostrov s dinosaury, je poměrně těžké. Jeff Goldblum v hlavní roli už není tak dobrý jako v minulém díle. Zatímco v předchozím snímku působil jako vedlejší postava, která do filmu přinášela odlehčení a vtip, zde se snaží hrát na vážnou notu a to mu právě moc nejde. Po boku má otravnou Julianne Moore, která mi lezla na nervy už při první scéně. Počítačové triky jsou opět perfektní a tentokrát je nutné pochválit i „bojovou choreografii s dinosaury“, lze-li to tak nazvat. Napadení karavanu a jeho následný pád ze skály je natočen skvěle a napínavě, stejně tak jako (před)závěrečná bitva s Velociraptory. Naopak soupeření s T-Rexem v ulicích města mě nechávalo naprosto chladným. Řemeslně vlastně není filmu co vytknout, je to natočeno poutavě, bojíte se o postavy, film je napínavý, doprovodná hudba je skvělá, ale zkrátka ten příběh je velice, ale velice slaboučký. ()

Kingjiri

Exhibice vizuálních efektů pokračuje, zbytek je však znatelně horší než v jedničce. Ještě bych překous, že se spoustu námětů v příběhu opakuje, ale hlavně jsem v příběhu hledal napínavější nebo zábavnější momenty. Za největší přešlap lze bez pochyby označit přepálenej závěr v San Diegu, kterej dvojku jasně zařadil do béčkovejch vod. Pokračování Spielberg evidentně točil z povinnosti, nějaký jeho větší nadšení nebo zapálenost "pro věc" jsem v režii nezaznamenal. Za zajímavej casting a technickou stránku třetí hvězda. ()

PEZ

Á-čkové rozpočtom, no príbehovo na spodnej hranici Béčka. Nechce sa mi veriť, že to režíroval Spielberg. Veľmi vyprázdnené pokračovanie, útočiace iba na prvú signálnu. Správanie postáv tragické ako ich filmový osud. Jediný kto to zachraňoval (už po koľkýkrát?) bol Jeff Goldblum. Už v minulosti sa mi to zdalo slabé, dnes ešte viac. 4/10 ()

Porp

Slabota! Celá schéma ako cez kopirák z jednotky, veď čo fungovalo vtedy, musí zabrať aj druhý krát. Hláškujúci Goldblum ako vodca týmu? V jednotke mal svoje miesto ako ten pán vtipný, čo vie odľahčiť situáciu a išlo mu to, ale nechať sa viesť srandistom? No neviem. Veľmi plytké. ()

Hpatrik

Ztracený svět jsem viděl poprvé, a pravděpodobně také naposled. Nemůžu uvěřit, že taková snůžka nelogičností ve scénáři mohla vůbec přes Spielberga projít. Na tehdejší dobu technicky nepřesvědčivé a filmovými postupy zastaralé. Příběh veskrze průměrný střídá jedno klišé za druhým, a logika ustupuje stranou CGI záběrům dinosaurů, kteří nás mají ohromovat. No, neohromí - dnes už ne. Z mého pohledu zatím nejhorší Spielbergův film. ()

geek.ondra

Tentokrát se sequelové pravidlo "Narveme tam toho co nejvíc" vyplatilo. Vlastně bych to přirovnal ke třetímu Terminátorovi a to v tom smyslu že to není tak revoluční jako jeho předchůdce ale stále nabízí výbornou blockbusterovou zábavu na kterou se valná část současných projektů nechytá. 7,5/10 ()

chrispe

Převážnou část filmu jsem myslela na to, že vyhladit lidstvo vlastně není špatný nápad. Ten film nám servíruje jednu špatnou lidskou vlastnost za druhou a postavy, kterým by se dalo fandit, aby člověk pohledal. Z toho co jsem viděla jsem byla znechucená a trochu vzteklá. A musím se přiznat i celkem znuděná. Poslední půlhodina byla už spíše úsměvná. ()

bararich8

Po prvním revolučním dílu přichází naprostá komedie, která obzvláště nyní doslova bije do očí. Spousta podivného chování postav a dinosaurů, které nedávají smysl a kazí celkový dojem. Technicky fajn i na dnešní dobu. 2* ()

Gardenboy

Bol somna to v kine ako 11 ročný a pri scéne, kde T-rex tlačí kamión do priepasti som nedýchal ... to bola veľká porcia šialeného napätia. ()

Sosak

Přehlídka toho, co už tu jednou bylo. triky už diváky neměly šanci šokovat svou precizností a opravdovostí...přece jenom vyšla dvojka po 4 letech od jedničky. Příběh je béčkoidní a celý film slouží tak k zábavě na jedno odpoledne. ()

Grogan

Pokračování původního Jurského parku mě vůbec nezklamalo, jde o výborný film se sympaťákem Jeffem v hlavní roli. Někteří lidé se zkrátka nikdy nepoučí, a tak tu máme další "výborný " nápad, jak dostat dinosaury do parku. Jenže se brzy ukáže, že dinosauři si nenechají poroučet a proti jejich smrtonosným drápům nemají šanci ani po zuby ozbrojení žoldáci. Jednoduchá zápletka, která ale dala prostor akci a vtipným hláškám. O nic horší než první díl... ()

diodoros

Určite slabšie ako jednotka, ale aj tak stále kvalitné pokračovanie. Napriek všetkým logickým nezmyslom, ktorých je tu ešte viac ako v jednotke a sú očividnejšie a napriek nereálnosti a občasnej prehnanosti. Kvalitou filmu zostáva vlastný smer - film nie je iba pokračovaním prvej časti, ide svojou vlastnou temnou cestou, väčšina hlavných scén sa odohráva v noci, je akčnejší ako jeho predchodca, pričom nestráca atmosféru a napätie. Silnou stránkou je aj hudba, ktorá nerecykluje skladby z prvého filmu (hlavná melódia je až v závere), ale je kompletne nová a rovnako kvalitná a perfektne podfarbuje atmosféru. Napriek všetkým kritikám ide o dôstojné pokračovanie dnes už kultového prvého dielu, ktoré akurát možno nie je pre všetkých. ()

mvukotic

Prve dojmy z tejto zlataniny si zivo pamatam este dnes. Mal som 14 rokov, puberta zacinala a ja som sa vybral s kamosmi do kina na pokracovanie filmu mojho detstva. Samozrejme vedel som odhadnut, ze aj keby to bola taka pecka ako jednotka, budem to uz ako teenager brat inac. Napriek tomu som dufal, ze sa aspon na chvilu vratim do rannejsieho detstva a prezijem podobny dobrodruzny zazitok ako vtedy. Uz prva scena bola akymsi zdvihnutym vystraznym prstom pre to, co pride. Scena okopcena z kniznej jednotky avsak nemotorne pozmenena, aby to vyzeralo viac vypravne. Potom nasledovala polhodinova nuda, kde sme stretli hammondovie detvaky a sympatickeho hlaskara Malcolma z jednotky, ktory sa vyda na utajovany ostrov zachranit svoju milu, ci ex, ci co to vlastne bolo. Dalsi vystrazny prst v podobe sceny, kedy mala nastupit velkolepa nadherna melodia z jednotky, miesto toho vsak kolonu najmodernejsich explorer vozidiel sprevadzala iba akasi bezpohlavna kopia tejto hymny JP. Dalsie perlicky na seba nenechali dlho cakat. SPOILER. Kym v jednotke utok T-Rexa v podstate vyprovokovala 12 rocna Alex svojim nerozvaznym pocinanim svetlometu, ktorym mierila dinovi rovno do tvare, tu chcel stevo spielberg zrejme v hluposti postav zajst este dalej. Ano 12 rocnej paniku odpustit mozeme, ale aby sa 30 rocny dospely a dokonca este aj zrejme vzdelany chlap ujal mladata T-Rexa a snazil sa ho osetrit v aute, ktore je pred dzunglou, v ktorej pobehuju jeho tatickovci, vystavene ako mekdrive pre dinov, to ma uz nasralo. Od tohto momentu to slo rapidne dole vodou a akekolvek sance na skvelu, ale neurazajucu zabavu boli tatam. Koruna toho vsetkeho bola gymnastika mladej Malcolmovej, to bol pre mna ako ortodoxneho fanusika jurskeho parku flusanec do tvare a v takej situacii treba urazku vratit, alebo odist...Neodisiel som, dopozeral som film do konca a ked som uz dufal, ze to utrpenie skonci, neprisla rana z milosti, ale kopanec do rozkroku v podobe vykradacky godzilly a kingkonga, ale na jursky sposob. Stevie posral si to. Ano, ono uz samotna knizna predloha pre dvojku bola oproti genialnej jednotke na prd, ale ty ako autor jednotky a takych skvostov ako ET, I.Jonesa, alebo Celusti, ako si toto mohol dopustit??? ()

josieaddms

Podle mě stejně tak dobré, jako jednička, i když taky to má o dost nižší hodnocení, nemyslím si že je o tolik slabší, možná to není tak překvapivě geniální, ale pořád to je jeden z nejlepších filmů vůbec. ()

Jazz06

Mně se to líbilo moc a dal bych i pět, ale pak přišel konec, oni opustili ostrov a začalo divácké peklo. Měl jsem co dělat, abych nedal jen tři hvězdy. ()

Demonic189

Film silno taha do priemeru mnozstvo nelogickosti. Inak velmi prijemny dobrodružny film, kde vynika hlavne vtip skveleho Jeffa Goldbluma. ()

Sign

Mluví ke mne nostalgie ale už od malička jsem pokračování Jurského parku zbožňoval, na tom filmu nemám co vytknout, ať už je to slibný začátek, dva útočící tyranosauři na karavany (tohle byla náhodou skvělá akce) tak i tyranousaurova návštěva města ()

West

Na pokračování jsem se moc těšil. Trikově je to na podobné úrovni jako jednička, kdežto ze stránky scénáře, už to tak žhavé nebude. Spielberga zbožňuju od mala a jeho filmy jsou vždycky originální a mají něco do sebe, ale co ten konec? To mě celkem zamrzelo. Jinak přesto dávám 4* ,protože takový žánr filmu nikdo nepřekonal, jak nápadem, tak trikově ve své době a přeci si to zaslouží.. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

Kdo napíše Indiana Jonese 5?

21.03.2016

Světová premiéra hudby z Jurského světa