rigby

Úchvatný film, jehož první sledování v kině byl pro mě životní zážitek. Opakované dívání už není tak dobré, ale bojové scény jsou stále excelentní. Jen ten americký patos a totálně nesmyslný příběh to celé shazuje. I tak dávám 5, protože tento přelomový film si to zaslouží. ()

Mathyen

už jen za vylodění plný počet. Nekompromisní výkon Hankse. Pro mě nejlepší Spielbergův film (druhý Jurský park, třetí Válka světů...) a nejlepší válečný film s tématikou 2.světové války 10/10 ()

sasabetak

Vylodění v normandii bylo asi pěkně drsné. Ani tento film o tom nevypovídá jinak. Upadlé ruce záchrana polomrtvých vojáků a ničení tanků molotovy se jen tak v každém filmu nevidí. Velice dobrý film. ()

Jack_F.

Naturalistické podání vylodění je mistrovské dílo. Ale dost často se zapomíná, že to má funkční děj a fantastický závěr. Natočeno v roce 1998 a akce vypadá naprosto luxusně, protože SS(hehe to jsou iniciály jak víno) prostě uměl točit filmy a Kaminski byl za kamerou prostě bůh. Přílet ničitelů tanků a závěr je nepopsatelný a emocionálně náročný. ()

Trinculo

Tenhle film je skvělý jako řemeslné dílo. Nejde mu moc vytknout, udělal zase takový malý technologický přelom v tom, jak zobrazovat válku. Je to jedno z prvních, masivních, hypereálných děl. Kamera a celkové ztvárnění je samozřejmě výborné, ale jinak mám s odstupem času určité pochybnosti. Válka je absurdní, i když do ní jdete s tím, že to má smysl. Ideály mnohých mužů museli zmizet při prvních střelách na pláži. Těžko říct jaké to je ... Každopádně na válce je fascinující spíše to, že lidé, kteří by si jeden druhého nevšímali, nebo si mohli i rozumět se zabíjejí. Dobro a zlo jsou kvality relativní a pochybné. Tady mi to trochu chybí. Němci jsou tady jen obrysové figurky s puškou nebo násilníci. Zase na druhou stranu ve válce, kdy vztah mezi lidmi je určen počtem kulek vystřelených do těla bližního, či bajonetem zabodnutým do hrudi, není možné o tom druhém vědet více. A spolehání na lidskost se v prostředí, kdy ta musí uplně absentovat nevyplatí. Tak to aspoň vypráví kulka vstřelená do čela německého vojáka na konci. Jinak mirumilovným důstojníkem. A možná tohle dokáže občas zachránit více životů než něco jiného. Ale i tak, jeli účelem filmu kromě oslavy hrdinství varovat před tím, že válka a jednotlivec v ní, mají smysl jako střelba pistolí proti tanku, tak je to dobře. ()

RealHonza

Jeden z nejlepších válečných filmů, výborné herecké výkony, bezva válečné akce, z tohoto hlediska dokonalý film. Co mi ale přijde v tomto filmu jako divné je hlavní námět. Řekněte mi, kdo by vyslal oddíl hledat vojáka v epicentru bojů ? To mi přijde dost nesmyslné, nicméně i přesto ponechávám nejvyšší hodnocení, film nemůže nevyrazit dech. Toto se Spielbergovi povedlo. ()

Blackboorne

Nemám co bych zkritizoval a chválit bych mohl všechno a dlouho, není potřeba zbytečných slov kombinace Spielberga a Hankse snad zklamat nemůže PERFEKTNÍ FILM. ()

DonFrolimo

Na jedné straně perfektní řemeslná práce, opravdu špičková filmařina, Spielbergova výpravná režie, dobrý příběh (něco jako Čapkova Matka plus Sedm statečných), citlivá a přitom přesná kamera, slušný Hanks, uvěřitelné reálie a atmosféra válečné nesmyslnosti poměrně přesvědčivá, pár opravdu silných scén, cit pro detaily atd. atd. Dost na nadprůměrný film. Jenže na druhé straně chvílemi takřka nechutný patos, příšerné repliky a Matt Damon, který vážně neumí ani trošku hrát. Ne málo, aby to sestřelilo prvně jmenované klady. Film to nezabije, na to je opravdu profesionálně vycvičený - probojovat se za čáru vaší sympatie, ale zblízka to už není takový sympaťák, kterého jste čekali. Nebo abych použil příměru vhodnějšího k názvu - Všechna ta poctivá práce sice Ryana zachrání, ale těžko říct, jestli si to opravdu zaslouží, za cenu těch padlých na cestě k němu. ()

dthwinter

Pro Ty, co kritizují námět a logiku filmu - při vší úctě, nevíte nic o vylodění v Normandii a bezprostředním obsazování Francie po něm. V tomhle naopak já vidím jednu z hlavních předností filmu, neboť i když si to Rodat až na hlavní zápletku celé vymyslel, dokázali společně se Spielbergem vystihnout atmosféru obtížného spojeneckého postupu v prvních dnech po vylodění. A přestože je provedení námětu hodně patriotické, dokázal bych si něco takového představit. Zejména v tolik propírané první půlhodině ukazuje Spielberg pravou podstatu toho, co je pro většinu z nás bohužel jen otravným dějepisným učivem. Můžeme si na dnešní mezinárodní instituce a celkovou západní mentalitu stěžovat jak chceme, ale pravdou je, že systém funguje, alespoň co se týče otázky míru. Konec filozofování... Jako velký příznivce válečných akčních her (ano, ani mně nezůstala odepřena možnost probojovat se masakrem na pláži Omaha, ať už v Medal of Honor či Call of Duty) musím říct, že kdyby se takto někomu podařilo zfilmovat dnešní už tak dost filmovou Modern Warfare, chrochtal bych si blahem. Zkrátka jde o jednu z hrstky nelepších akcí zasazenou do druhé světové války, která velmi intenzivně, ale zároveň i patrioticky přístupně předkládá hodnoty západní civilizace. *** Chcete odejít? Chcete jít pryč a bojovat ve válce? V pořádku, nebudu vám v tom bránit. Dokonce i vyplním papíry. Vím jen, že s každým mužem, kterého zabiju, si připadám dál a dál od domova. *** 100 % ()

LeePriest

Začátek filmu, vylodění na pláži Omaha je opravdu pořádně drsné, až mi to vyrazilo dech. Jenže drsné to opravdu ve skutečnosti bylo, a ztvárnili to skvěle, jak už psali zde jiní filmoví komentátoři, je těchto prvních 30 minut prakticky legendárních. Finální bitva, je znovu jako začátek smutná a tvrdá až mě mrazilo, mezitím je film trochu mírnější, ale i tak se rozhodně pořád něco důležitého děje. Pro mě zatím nejlepší válečný film. ()

vofo

Dokonalost sama. Byl jsem na tom v Lucerně se svojí mámou. Myslel jsem si, že to bude další klasický válečný film, kde občas něco bouchne, bude tam klasický hrdina a nebude tam moc brutality. Nikdy jsem se tak nemýlil. Prvních 30 minut Omacha beach mě rozsekala na kousíčky a ještě několik týdnu po filmu jsem se sbíral :)) ()

jessic

Pěkně udělané nic, jen patetická proamerická agitka. Jako každý Spielberg, jednou se to dá díky vynikajícímu řemeslu. Navíc Tom Hanks ve válečném dramatu. ()

Cazzysvjet

Jéééééééé děkuju , že tu taky někdo napsal , že v tomhle filmu Tom Hanks neměl hrááááát. Mám ho rád , ano Forreste a utíkej z takovejch filmů!!! Jinak preciznost. 85% ()

Hellscuboy

Další nezapomenutelný film...Hanks...Špílberk....co jsem film viděl je už déle,ale co si hlavně pamatuju...masakr na pláži hned z počátku a toho zbabělího loupáka,kvůli kterému zasranej nácek pomalu vsunul rybičku do srdce kamrádovi...taková emoce,co mě znásilnila se nezapomíná...zbytek komentu doplním,začerstva,hned jak si pěkně fimešek pustím v nejbližší době. ()

RomanBond007

Dobrodružstvo vojakov zachraňujúcich druhých vojakov, ale najmä vojaka Ryana. Pekné vyobrazenie smrti a chaosu v svetových vojnách. Herci to zahrali bravúrne, veľmi sa priblížili do 40. rokoch. Hádam najlepší vojnový film podľa skutočných udalostí (možno). 90%! ()

pierre9

Spolu s Black Hawk Down najlepší vojnový film. I keď je pravdou, že po vylodení v Normandii strácal dych, záver to napravil. 4,5* ()

kacer4

Pri vylodení v Normandii som ani nemrkol aby som nepremešlal ani mikrosekundu. No hneď potom to kleslo o stupeň. Napriek tomu že dej nieje vôbec zlý, keďže prekvapeniami a odhalovaním kapitánovho života ma vťahuje viac a viac, samotná myšlienka filmu mi príde úplne absurdná a blbá. Ja neviem prečo ale vojenská tematika ma obchádza dosť zo široka aj keď si k nej hľadám cestu. Ale toto bol jeden z tých lepších zážitkov. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018