Gauneři

• USA Reservoir Dogs (více)

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než uprchnout a ukrýt se ve starém skladišti. Pan Oranžový je postřelen a pan Bílý se ho pokouší udržet naživu, dokud nedorazí pomoc. Napětí ve skladu však narůstá, protože policie je jim v patách a pan Růžový je přesvědčen, že šlo o past – někdo z nich musí být zrádce. Každý má ovšem vlastní verzi toho, co se stalo. Jak dlouho bude trvat, než vytáhnou pistole a drama se změní v masakr? (Magic Box)

Adalbert

Tarantinův režijní debut Reservoir Dogs pracuje s motivy klasické tragédie s katarzním koncem, smrtí všech, a přesto tuto klasickou formu tragédie na několika místech prolamuje. Příběh tohoto "gangster movie" je v podstatě velmi jednoduchý, snímek však možná překvapivě nezobrazuje provedení loupeže v klenotnictví a soustředí se skrze flashbacky na události předchozí a poté zejména na důsledky celé zpackané akce. Tarantino tedy zcela neopouští formální strukturu klasické tragédie, ale pohrává si po svém s jejími pravidly. Podobně "svojským" způsobem inscenuje násilí, které je zde představeno tak specificky, že se stane vysloveně definujícím pro příští tarantinovky. Za zmínku stojí také morální aspekt celé "story", ve které smrt stojí jako konečný bod morálního systému, v němž je věrnost vším a její porušení přináší nevyhnutelné následky. ()

Kill Bill

První film mého velkého oblíbence, který je neprávem ve stínu "Pulp Fiction". Kdo totiž jednou tuhle "trošku brutální partičku" uvidí, už na ní nikdy nezapomene a tenhle film SVÝM stínem zakryje mnohem slavnější kriminálky. To garantuju :) Režie snímku, který se v podstatě odehrává pouze v jedné místnosti je úžasná. A herci - ti hrajou jako o život (i ti, kterým o něj nakonec nejde :-) ()

hell_boy

Mistrovské dílo z dílny Quentina Tarantina, které je postaveno hlavně na fantastických hereckých výkonech hlavních představitelů a hodně zajímavém zpracování s jejich postupným představováním. Snad jediný Tarantinův film, který dosahuje kvalit Pulp Fiction...a nutno dodat, že v určitých aspektech ho i překonává. ()

Gore

Kdo by nemiloval pana Světlého, pana Bílého, pan Oranžového, pana Růžového, pana Hnědého, pana Modrého, Eddieho a jeho otce Joe Cabota? Tarantino ve své režijní prvotině nám představuje 6 gaunerů, kteří při zpackaném vykradení klenotnictví v opuštěném skladišti hledají ve svých řadách nastrčenou krysu a v retrospetivách jsou nám představeni všichni pánové. Tarantinův film, který mám ještě raději než Pulp Fiction, a kde nám Michael Madsen, Tim Roth, Harvey Keitel, Steve Buscemi a Chris Penn předvádějí nejlepší role své kariéry. ()

jilda

Dobrý film a super herci, ale v porovnání s Pulp fiction to bylo o třídu horší. Na můj vkus jsou některé dialogy zbytečně dlouhé a rozvleklé. ()

kluk z Na

scény nahuštěné...dialogy geniální... věřim Rothoj, že fakt nechce umřít a je mi z toho zle...a že Madsen už všechno slyšel mě donutilo politovat fízla...do mé top10 by se tento snímek vešel na 120% ()

zdenur

Společně s Pulp Fiction jsou Gauneři Tarantinův nejlepší film. Geniální využití malého prostoru a jednoduché zápletky s nečekanými dějovými zvraty. "Někdo nám strká do prdele rozžhavenej pohrabáč a já chci vědět kdo." ()

klokyn

Ak by sa ma niekto spýtal, ktorý Tarantinov film je najlepší, asi by som musel chvíľu rozmýšlať. Nakoniec by som však vybral Gaunerov, pretože v ňom Quentin snáď najviac ukázal svoj talent pre réžiu a písanie scenárov a stačil mu na to len malý rozpočet a jeden sklad. Zároveň to je pre mňa dielo, ktoré ma ani na sekundu nenudí a zo všetkých Tarantinových celovečerných filmov ubehne najrýchlejšie. ()

tlkounev

Perfektní, excelentní, prostě jedinečná podívaná. Kdo by si pomyslel, že film, který se odehrává na jednom místě a až na poslední minuty se odebere "ven" může člověka tolik vtáhnout do děje? Psychologicky perfektně propracované, dle mého nejlepší dílo Tarantina. ()

wampire23

Jednoduché, prosté, minimalistické, SKVELĚ. Tarantinov prvý počin a hneď takáto bomba. Úžasné dialógy, úžasní herci, úžasná garáž:D. Tarantina jednoducho musíte milovať. 95%. ()

dr.block

Tarantinovy filmy prostě miluju a Gaunery především, naprosto triviální zápletka, vše se odehrává prakticky na stejném místě, ale přesto vás to baví a v tom je Tarantinova genialita. ()

Stepan!

Easy for you to say. You're Mr. White. You have a cool-sounding name. If it's no big deal to be Mr. Pink, you wanna trade? ...Nobody's tradin' with anybody. This ain't a goddamn fuckin' city council meeting, you know. Now listen up, Mr. Pink. There's two ways you can go on this job-- my way or the highway. ()

RomanHyde

Zde se přikloním spíše k nižšímu hodnocení, ikdyž uznávám že jako debut je tento snímek velmi dobrý, originální. a má spoustu fanoušků. Pro mnohé může být film kultovní, pro mne však příliš ne. Kultovní pro mne není soutěž o co nejčastější použití slova "fuck" ve scénáři ani o využití pointy ve smyslu " na každou svini se najde řezník". Konverzační humor vítám, ovšem na zcela jiné úrovni. Poměr množství prolité krve a četnosti sprostých slov jedna ku jedné mne spíše odrazuje a film u mne degraduje do jiných kategorií. Tohle mi fakt moc nesedlo. ()

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

Z filmu Bad Lieutenant vznikne franšíza

13.07.2021

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

Jaký film si letos oblíbil Quentin Tarantino?

03.11.2019

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

Noir Film Festival 2019: Zítřek nemá šanci

17.08.2019

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

Tarantino chce nakrútiť TV sériu

12.05.2005

Už pred niekoľkými rokmi zrežíroval Quentin Tarantino jednu epizódu kultového seriálu Pohotovosť (pod názvom "Materstvo"), v ktorej odkázal na svoj réžijný debut Gauneri, keď do nemocnice priviezli… (více)