Boba Fett: Zákon podsvětí

• USA The Book of Boba Fett (více)

Epizody(7)

Boba Fett (Temuera Morrison), který už není nájemným lovcem, objevuje na Tatooinu své nové já po boku Fennec Shand (Ming-Na Wen). (Disney+)

luka4615

Četným žádostem fanoušků bylo tímto seriálem konečně učiněno zadost, protože už víme, co se s Bobou Fettem stalo po jeho slavném pádu do díry se Sarlaccem v Epizodě VI. Samotný seriál už od začátku zaujme svým nastaveným tempem, které je například v porovnání se seriálem “The Mandalorian” velmi rozvážné, místy občas i lehce liknavé, což ne každému padne do noty. Musíme si zde tedy “vystačit” s charismatickým Bobou a jeho pobočnicí, snažíc se udržet si svou nově nabytou moc. Celé je to pak prokládáno flashbacky, v nichž se dozvíme celou trnitou cestu této oblíbené postavy Star Wars univerza. Celý tento výjev se poté markantně promění s nástupem starých známých postav zhruba v druhé polovině série, takže to pak působí dynamičtěji a patřičně dramatičtěji. Ve finále tedy dostaneme velmi příjemný seriál, který působivě rozšiřuje portfolio Star Wars projektů a který by si fanoušek této franšízy určitě neměl nechat ujít. Skvělá práce! (Disney+) „Do you know who I am? I am Boba Fett!” ()

Lexonka97

Postava Fetta v tomto seriálu je velký opak oproti předchozím filmům a seriálům. Má sice více osobnosti, ale z toho nejvíce drsného záporáka se stala kladná postava co na svoji bývalou pověst až příliš mluví a až moc často má sundanou helmu. Na to že Bobovy má být kolem čtyřiceti jsou jeho pohyby mnohem pomalejší a z jednoho z nejlepších lovců své doby se stal osobou nad kterou by v jakékoliv sportovní disciplíně vyhrálo i desetileté dítě. Bohužel to je vidět především v soubojích a tím nezaostává pouze Boba. Na seriálu je vidět, že stál spoustu peněz a CGI je skvělé, jak už to u SW bývá zvykem. Hudba je fantastická a Ludwig Göransson znovu předvedl, že si s Star Wars tématikou umí poradit. ZBYTEK RECENZE OBSAHUJE SPOILERY...  Co se týče samostatného hodnocení seriálu, to je trochu složitější, protože hodnocení epizod se alespoň u mě často mění. Po prvním dílu jsem spíš zklamaný. Těšil jsem se na Bobu typu poslední epizody druhé série Manda, ale ono nic. Na rozjezd to ale stále ušlo. Jen mám furt Bobu daného jako zápornou postavu, než kladnou, takže trochu nezvyk. Ve druhé epizodě je vidět značné zlepšení a flashbacky jsou toho součástí. Vše do sebe zapadá a přál jsem si více takových epizod. Ale ono nic! Pak přijde třetí epizoda, která mě úplně vykolejí ze seriálu a já si stále opakuji ''proč?'' Nehorázně otravné a špatně napsané postavy u kterých si raději ani nepamatuji jména. Ještě lepší/horší jsou ty jejich barevný vozítka, která absolutně nezapadají do světa SW. Nemluvně o té hrozné honičce. Úplně zničená příběhová linie s tuskeny a nechápu proč něco takového vzniklo. Dokonce i Krrsantan byl nic moc a souboj který proběhl v paláci byl meh. Čvrtou epizodu bych řekl v jedné větě asi takto ''Sice bezvýznamná, ale za to zábavná epizoda.'' Ne takové hodnoty jako ta druhá, ale po té první a třetí jsem si už začínal zvykat. Pátou epizodu nemá cenu zmiňovat. Parádní začátek něčeho mnohem lepšího než je tento seriál a tím je samozřejmě třetí série Manda. Perfektní nastínění a připravení na mnohme prokreslenější příběh. Šestá epizoda je sice obrovským fan servisem ale stojí to za to! Luke a Ahsoka spolu je něco co chci vidět už od dokoukání páté série Clone Wars. Scéna s Banem na konci je jednoou z nejlepších z celého seriálu a napětí funguje na jedničku. Jen je škoda, že dvě nejlepší epizody seriálu praktiky nejsou o Bobovy. Finále se znovu vrací k Boboušovy a i když to není tak dobré jako předchozí dvě epky, musím říct že až na pár chyb a nesmyslů ve stylu super droidů kteří netrefí skupinu asi třiceti lidí kteří běží asi dvacet metrů před nimi a že všichni do těch samých droidů asi patnáct minut střílí i když od začátku vědí, že se přes štíty neprostřelí to bylo krásné zakončení seriálu. Souboj Rancora s droidy byl hodně fajn a nepůsobil přehnaně a naopak scéna Rancora s Groguem byla hezuu. Post credits scéna byla očekávatelná a čekám na návrat v Mandovy. PS: hláška ''Look out for yourself. Everything else is a weakness.'' je boží a stále si tu scénu vybavuji. Dávám 6,5/10 () (méně) (více)

Hitman_47

Není to sice taková pecka jako Mandalorian, ale pořád je to mezi TOP sci-fi seriály. Největším minusem TBoBF jsou postavy ... tam, kde Mandalorian představil jednu nesympatickou postavu (mechaničku, kterou hraje vysloužila umělkyně ochotnického divadla), v TBoBF je jich nespočet ... a bohužel jedna z nich je právě hlavní představitel. Bobu jsem měl do existence tohoto seriálu fakt rád, byl to badass bounty hunter ... tady je to pacifistický sluníčkář, který vše chce řešit dialogem a jako naivní klučina všem hned uvěří. Navíc nevim jak je to možné, si Temuera Morrison vydupal, že bude skoro celý seriál vystupovat bez helmy ... tímpádem ho v akčních scénách mnohdy nemůže zastupovat žádný kaskadér. Další špatné postavy je hipster motorkářský gang ... mají to být sirotci, co žijou z ruky do huby ... přitom nosí nejdražší designérské hadry, mají ty nejlepší cyber-doplňky a jezdí na naleštěných motorkách (WTF?). Ale naštěstí i Disney se v polovině pláclo přes rypák, a začaly masivní změny a přetáčky, čili v posledních 3 dílech je Boba Fett jen minimálně a zachraňuje to opět Mando (a další) ... a jak jsem psal na začátku, co se seriálové sci-fi produkce týče, tak je to pořád TOPka ... scénář sice je hloupý, ale pořád se tu něco děje, výprava je drahá, CGI na úrovni filmové produkce a v každém díle se dočkáme i nějaké akce. Jinými slovy, všechny ostatní rádoby drahé space opery v televizi jen smutně můžou přihlížet. Notička na závěr ... byl bych rád, kdyby se Disney na nějakou druhou sérii vysrali, anebo aby urychleně překopali charakter Boby Fetta. ()

BoPo

Vizuálne skvelo zvládnutý prívesok k Mandalorianovi. Nenudil som sa, nakukol som do odľahlých kútov galaxie, bližšie spoznal niektoré staré známe rasy a cestou pozbieral zopár nových. Akcie dostatok, hlavne ku koncu. Príbeh však občas zbytočne prešľapujúci na mieste. Na záver sa pridal aj samotný Mandalorian + "Baby Yoda", takže spokojnosť. Samozrejme to nedosahuje kvalitu hlavného seriálu, ale ako skracovač čakania úplne v pohode. A treba uznať, že sa tu nachádza zatiaľ asi  najlepšie zvládnuté digitálne omladenie herca. Luke Skywalker nám naplno ukazuje, že zrejme už za pár rokov sa začnú točiť filmy s hercami za zenitom či dokonca po smrti. ()

Vidly10

Ačkoliv má tenhle seriál skvělou Star Wars/Western atmosféru, tak co se týče jiných aspektů u mě naprosto selhal. Hlavní charakter je naprosto nudný a jediný světlý bod je vyprávění jeho příběhu před seriálem The Mandalorian (seriál) (2019). Mezi nejsvětlejší moment a nutno říci, že byly opravdu skvělé však patří epizody, které ani nejsou součástí příběhu tohoto seriálu a působí jako crossover filler, který na mě prostě nefunguje ať už Star Wars miluju sebevíc. Seriálu ani nepomáhají doprovodné postavy, které jsou až na výjimku Fennec, naprosto nudnými a komickými charaktery. Pokud bych měl vypíchnout jeden velký klad je to hudba, která je jak jsme u Star Wars zvyklí špičková a originální. Jinak je to až na potěšující camea některých postav opravdu nudná a průměrná záležitost, která mě opravdu zklamala. 5/10 ()

• Ústředí píseň na konci tohoto dílu je pozměněna a neutrální citoslovce jsou v části písně vyměněny za jméno ústřední postavy. (Sidarius)
  • Robert Rodriguez dabuje starostu Moka Shaizu, Ithoriana, který má na starosti Mos Espa. Ithoriani mluví mnohovrstevným jazykem pomocí ústy na obou stranách krku, což vyžaduje, aby starosta měl na sobě překladač. (Veskoslav)
  • Boba (Temuera Morrison) řekne své mladé motorkářské partě, aby sebrala svůj „Gak“, což bylo slovo, kterým členové štábu, kteří pracovali na původní trilogii Hvězdných válek, označovali náhodné kousky technologie. (LUKICKK)

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

Odhalila desátá epizoda Star Wars svůj název?

05.11.2023

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

Guillermo Del Toro málem natočil Star Wars

23.09.2023

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

Jak se Ahsoka vyhnula problémům s Volume?

27.08.2023