Snímek Den, kdy se zastavila Země vypráví příběh mimozemšťana Klaatua, který jednoho dne přistane na Zemi. Hlásá příchod v míru a vyžaduje si setkání s představiteli všech států světa, před kterými hodlá přednést své poselství. Když se však dozví, že to je věc zhola neuskutečnitelná, opustí své dosavadní obydlí a vydá se do světa na vlastní pěst... Film vznikl v době rozpuku Studené války a strachu z nové hrozby- možnosti rozpoutání atomového konfliktu. Autoři snímku se v něm jasně vymezují proti dalšímu vývoji této nesmírně ničivé zbraně. Z filmu je tak cítit kritika postoje tehdejších politiků, kteří namísto mírové dohody zvolili zbrojení a udržování paranoidní atmosféry strachu před podlým nepřítelem. (havLord)

Likan7

Vynikající sci-fi, vedle kterého remake vypadá ještě hůř. I dnes překvapivě velmi dobře fungující film s vynikajícím Michaelem Renniem. Robot je na dnešní poměry už fakt jen vtipný, ale tady je krásně vidět, že k dobrýmu sci-fi nepotřebujete triky nebo akci. Pokud máte chytrý scénář, i samotný rozhovor dokáže být fascinující. ()

Marek06

Klasické sci-fi o mimozemšťanovi, který přiletí na Zemi s protiválečným poselstvím. Sci-fi je to hlavně na začátku a na konci, jinak je to drama, kdy mimozemšťan poznává Zemi a lidi. Efekty jsou na tu dobu skvělé (přílet talíře, Gortův paprsek). Když to porovnám s jinými sci-fi z 50. let, tak je to lepší než UFO útočí!, ale Zakázaná planeta je podle mě ještě o něco lepší. ()

lift666

Na rok 1951 dobře natočené, ale na rok 1951 trochu zvláštní námět. Ale cením si toho, že mimíci vypadali podobně jako my ()

departed

Nikdy bych si nepomyslel, že by mě mohlo černobílé sci-fi z padesátéhoprvního až takhle bavit. Dosti příjemná konverzačka. ()

HarqAlAda

Ďalšie sci-fi ktoré robí česť svojmu žánru. Nadčasový a so silným posolstvom. Triky trošku zastarali, našťastie však nepôsobia na dnešného diváka vôbec rušivo a už vôbec neuberajú príbehu na jeho sile. Tento film má miesto v mojom srdci isté. Kto by chcel porovnanie s remakom s Keanu Reevesom, poviem vám to asi takto: jablko padlo tak ďaleko od stromu, že si nie som istý, či to náhodou nebola hruška ;) ()

Uesbe

tento film je starý tým úžasným spôsobom, je veľmi estetický, úsporný, aj postavy sú dobre (na tú dobu) vykreslené - a hlavne jeho odkaz je jasný ()

celticek

Mimozemšťané chtějí mír víc než my! Naléhavá agitace za celosvětové blaho v komorním hávu. Neschopnost lidstva se dohodnout na takové banalitě jako je setkání zástupců všech států výborně odhaluje problémy studené války a nejen jí. Hudba je také super, hned od začátku naladí a je nevtíravá po celý film. Snímek s přesahem, který jen tak nezestárne. Lidstvo se ale bohužel vůbec nepoučilo. Bezohlednost vládne světem! GORTa na vás na všechny!!! Rozhodnutí je na vás... ()

Knor

Klasika sci-fi žánru s velkým poselstvím, který se dá brát jako reakce na začínající studenou válku v době svého vzniku a i jako vzkaz všem do budoucna. Skvělej atmosférickej film s myšlenkou. KLAATU BARADA NIKTO :-) ()

Duke90

Zpočátku jsem si říkal, že po tolika letech na mě film bude působit spíše naivním dojmem - hlavně v momentě, kdy z kosmické lodi vystoupil náš "mimozemšťan", který se dokonale polidštil opravdu ve všech směrech. Jsem ale nucen veškeré negativní myšlenky smést ze stolu, protože tak hezky netradiční sci-fi snímek vidím poprvé v životě! Ono vás po pár minutách totiž úplně přestane zajímat, jak vypadá (i na tu dobu) samotný vizuál a že Klaatu vlastně spíš působí, jako by byl jeden z nás, ovšem ani to není úplně pravda. Klaatu je totiž názornou ukázkou toho, jak bychom se měli chovat všichni bez rozdílu na národnost a jeho postoj k nenásilnosti a míru celého lidu snad musel oslovit každého aspoň trochu rozumného člověka. Takové filmy bych zařadil ve škole jako bonus k povinné četbě, aby si opět víc a víc lidí uvědomovalo, že ten náš vysněný mír jen tak nepřijde, když my sami nebudeme chtít.... ()

Pai-Mei

Veľmi dobre spravené sci-fi. Aj keď sa určite mali aspoň trochu venovať faktu, že Klaatu vyzerá po vonkajšej aj vnútornej stránke rovnako ako ľudia. To je samozrejme nezmysel. Malo to byť vysvetlené asi tak, že Klaatu je len forma mimozemskej inteligencie, ktorá si požičala ľudskú schránku, aby nespôsobila svojím výzorom šok. Miesto toho sa jeho dokonalou podobou nikto vo filme nezaoberal, len dvaja doktori sucho skonštatovali, že má rovnakú fiziologickú stavbu ako človek, čo je zrejme spôsobené rovnakými životnými podmienkami na ich planéte. Bodka. Viac o tom nepadlo ani slovo. Keby bola táto vec dotiahnutá, dám aj 5. ()

x_silver

Hodnotit, jestli je kvalitnější klasická verze nebo remake s Reevesem podle mě nelze. Každý z filmů má svou kvalitu a jak mě tak napadá, kdybych chtěl zase vidět tento katastrofický film, pustil bych si nejdříve nový remake, a pak zase starou klasiku. Ale rozhodně nebudu ani jeden z nich shazovat. ()

Olafsson

Originál se nese na zcela jiné vlně než remake s K. Reevesem... Je tady víc dialogů a naléhavě skvělých myšlenek... Nedivím se tomu, situace 50. let jako doby studené války jist byla mohutnou inspirací pro tvrce filmu... ()

ondey

Strhující je hlavně herecký výkon Michaela Rennieho, kterej i bez tykadýlek a chapadel působí bytostně mimozemsky. Charisma z něj doslova čiší a atmosféra snímku by se díky němu dala krájet. ()

Doutas

Naivní scífko se sympatickým dobově laděným protiválečným poselstvím. Nic víc, nic míň. Jednoduchý příběh, herecké výkony spíše průměrné a triky odpovídající době vzniku. Abych se přiznal, moc jsem nepochopil, co dělá z tohohle průměrného žánrového filmu/agitky takovou klasiku. ()

PeterJon

Som to vypol po 45 minútach, bo nemôžem to brať vážne dnes, strašne mi to príde naivné a nudil som sa pritom, je to z úplne inej doby. Potom mi to nedalo a som sa k tomu znova vrátil a zase vypol po ďalších 20 minútach...na tretí krát som to dopozeral a je to fakt klasika, so silným morálnym posolstvom pre vtedajšiu ako i dnešnú situáciu - ľudstvo sa stále nepoučilo...Michael Rennie úžasný charizmoš - ale niektorí komparzisti dosť trápny :) ()

Pitryx

Zápis z mého soukr. film. deníku ze dne 22.X.1994. Slabý a nudný snímek s perfektní myšlenkou světa bez válek. Efekty poplatné své době na slabší úrovni. (9202)////// Souhlas s mým starším zápisem. Málokterý film, pokud vůbec jaký, začíná takto přímo. Většinou by se začalo u kluka, matky a milence. U každé této postavy by následoval dvaceti minutový psychologický rozbor, , načež by se to zabývalo vztahy a pak teprve by přiletěl talíř. Je to dobrý film, ale po začátku nejde poznat, že by šlo o sci-fi. Takže s hodnocením před lety souhlasím, stejně jako ve starém, za čtyřicet ze sta. ()

PlysovyMacko

Mimozemšťan priletí na Zem a varuje ľudstvo pred vojnami a násilím. Film vznikol v dobe studenej vojny a na ňu aj odkazuje. Klaatu miesto toho aby jednal so svetovými lidrami, sa ubytuje v meste a trávi čas s bežnými ľuďmi. Filmu chyba napätie a naliehavost,  je to viac menej konverzacna drama, atmosféra sci fi úplne absentuje. ()

adamix

Mierne sklamanie, dokonca aj motorika a vzhľad toho veľkého robota je aj na danú dobu smiešna než strach vzbudzujúca. Očakával som vlastne omnoho viac A musím uznať, že aj starí Frankensteini majú viac akcie, ako je tu. Ale samozrejme, je to viacej o dialógoch a atmosfére ale na všetkých frontoch to vyznie dosť polovičato. Paradoxne neskorší remake sa mi viacej páčil ako táto klasika. Škoda, ale má to dobrú myšlienku. Ľudstvo môže skutočne byť svojím vývojom potenciálnou hrozbou pre seba aj ,,vonkajšok". ()

mac000

Dodnes věrohodné drama. Přitom podle Patricie Nealové, představitelky hlavní role, tvůrci během natáčení vůbec nepředpokládali, že film dopadne tak dobře a stane se jednou z největších sci-fi klasik všech dob. I sama Nealová si myslela, že to bude jen další z tehdy aktuálních a poněkud kýčovitých filmů o létajících talířích. ()

sinom

vyborne "klasicke" scifi, ktore sa neda zahanbit ani v porovnani s dnesnymi spektaklami a zanechava pocit zhnusenia z ludskej rasy. ta ciernobiela mala nieco do seba. hra svetla a tienov, proste vsetko vyzera tak "filmovejsie". asi si dam zopar dalsich kuskov z tejto doby. a tiez ma napadla mozna inspiracia Brada Birba pre jeho Iron Giant. super filmik... ()

Neo zastaví Zemi

Neo zastaví Zemi