Avengers: Age of Ultron

• USA Avengers: Age of Ultron (více)
USA, 2015, 141 min

Pokus miliardáře Tonyho Starka oživit program na udržení celosvětového míru skončí nezdarem a největší hrdinové světa, včetně Iron Mana, Kapitána Ameriky, Thora, Neuvěřitelného Hulka, Black Widow a Hawkeye musí čelit děsivému nebezpečí. V sázce je osud celé planety. Povstane zlovolný Ultron a jenom Avengers mu mohou zabránit v uskutečnění ďábelských plánů. Nová křehká spojenectví a nečekané zvraty jsou zárukou vzrušujícího a jedinečného akčního dobrodružství globálních rozměrů. (Falcon)

journeyman

Epický multi-hero slow motion záběry. Zároveň ale vypatlaná story, která by se dala shrnout do dvou tří vět. Ze druhých Avengerů mám pocit, jako bych v puse příliš dlouho převaloval jednu vyžvejkanou americkou žvejkačku. Barevnej koktejl ze všech ingrediencí správnýho blockbusteru (jenom se tam nešukalo), ve výsledku ovšem bez chuti. ()

Pacek

Když pominu fakt, že sem se za ty 2 hodiny v kině nestačil nudit, Avengers nenabízejí v podstatě nic nového. Přílíš mnoho postav, kvůli kterým děj nestíhá pobrat všechny duležité hrdiny, žádná wow scéna a Ultron........selhal. Od tohoto vystuženého robůtka jsem čekal naprosto famozní dekapitaci všech postav, která se bohužel nekonala. Tak snad Thanos nízko nastavenou laťku překoná. ()

towstit

Nerozumiem. Mam 250 milionov, najlepsi herecky tim sveta, najlepis tim sveta na triky, scenar atd.Mam fanusikov. A predsa natocim takuto picovinu. Videohra bez dobre akcie, napadov, deja, zaporaka. Jednotlive postavy len poskakuju a ked uz ma clovek pocity ze poskakuju moc tak prileti nejaka ta vtipna hlaska. Kapitan amerika, thor aj iron man akoby hrali vedlajsie role. Ani neviem ci sa mam smiat alebo plakat, ale jednoznacne pre mna marvel univerzum upadlo do totalneho nezaujmu. 25 percent ()

rukay

Prve bych rád uvedl, že Avangers 2 urcitě nejsou špatným filmem. Bohužel myslím, že nejsvíc doplácení paradoxně na svého předchůdce - totiž naprosto bombovou jedničku, která v mých očích vynesla akční komiksovky úplně na jinou úroveň. Osobně bych tak řekl, že za můj rozporuplný pocit z filmu může hlavně už prvních 10minut poněkud nemístně přepálené akce. Pak se totiž paradoxně celý děj uklidní a vrátí do standardního vyprávěcího tempa. Druhým mým problémem je určitě méně výrazný záporák celé dvojky. Težko vložit charisma Toma Hindlestona alias Lokiho do tváře plechového stroje. Nic na tom nevylepší ani mutantní poskokové, jejichž roli je možné předvídat hodinu dopředu. No a poslední hřebíček do rakve je vlastně taková vyčpělost celého toho nápadu nasypat všechny superhrdiny do jednoho akčního spektáklu. Velice dobře sice fungují scény mezi Starkem a Rogersem avšak to je tak asi všechno. Vztah Bruce Bannera s Vdovou je děsně umělý a chudák Hawkeye to v překvapivé rodinné vsuvce také nevytrne, i když Jeremy Renner má podle mého svou roli na háku skoro stejně, jako tradičně dobrý Downey Jr. Na krátkou dobu mi také zvedl náladu i Bettany (ten blonďák z Šifry) který je pro postavu Visiona jako dělaný, a svou roli si neustálým ometáním se okolo komixovek Marvelu určitě zasloužil, avšak ani on nemá myslím uplně dostatek prostoru. Zbývají tak akční scény, kde k upamatování je toliko klasické blockbusterovké finále. Zbytek je jen omáčka, která k němu vede, a to je na Marvelovký TOP trhák opravdu málo. 4**** z milosti. ()

michald99

Avengers: Age of Convenience selhávají ve všem, v čem byl první díl dobrý. Lokiho nahrazuje naprosto nefungující Ultron, jehož potenciál se vytratil někam mezi zbrklý scénář a kupodivu zpackané dialogy. Ale co si budem nalhávat, druhý díl téměř nikdy nedosáhl kvalit toho prvního, přeci jen je škoda, že jediná postava, která dostává více prostoru - Kapitán Amerika, jen tupě a neherecky čumí do kamery a máchá svých frisbíčkem, přičemž kosí CGI roboty a háže veškerou tíhu na Aaron Taylor-Johnsona, který jako jediný žvýká z každé příležitosti na scéně (a paradoxně jich není mnoho) maximum. Po takových pozitivních reakcích, které tenhle film vyvolal, jsem takovou podúroveň fakt "didn't see coming". ||60%|| ()

bararich8

Jako jednička, digitální orgie. Ale jelikož tu jsou nyní "dospělé" akčňáky typu Mad Max, má tohle trochu smůlu. Jinak ale slušně zmáknuto, sem tam nějaká hláška, celá tlupa pohromadě. Chyběla ale třeba nějaká fakt povedená choreografie, něco, cokoliv. Takhle je to prostě jen komiksová pohádka, na kterou brzy zapomenu ()plně stejně jako jednička). Raději si dopřeji filmy zaměřené na jednoho hrdinou, kde je dostatek času na tu omáčku okolo (rozuměj příběh) a kde může režisér ukázat, co umí, budovat napětí, vztahy a ne toho rozflákat co nejvíc a co nejefektněji. 3,5*. ()

Critic

Zábavnej blockbuster s efekty na nejvyšším levelu současných technologií. Nic víc, nic miň. Co od toho jako všichni čekáte zas?!! ()

levente

Akční podívaná spočívající ve snaze ohromit vizuálem a neotravovat příběhem. Snad každá akt vyprávění je debilní. Nic do sebe nezapadá, nic nedává smysl. Otravné a hloupé jsou všechny nápady scénáristy spočívající v rozsévání strachu mezi avengery, a to pomocí představ. Mikropříběh je mezi Scarlet a Hulkem. O ničem. Hlavní záporák chce vyhladit lidstvo. Aby mohl začít stavět znovu. Nicméně nemá ani páru, co chce dělat po tom. Jediné, co je fascinující, je umění scénáristů a režiséra vzbuzovat strach a obavy. Uvidíme nově strojené záběry z pádu dvojčat, popelku, co nedávno zemřela, strach lidí a hlavně jejich nemohoucnost a ochotu nechat se zachraňovat. Kým? Zhmotnělou mocí dobra, o kterém je dobře pochybovat, ale jen proto, abychom uměli přehlédnout jejich chyby. A to je všechno. ()

moviechecker

To hádam nerobil ani Joss Whedon. Ako ďalší kúsok skladačky vesmíru Marvel dobré, ale ako samostatný film by to neobstálo. Oproti prvému dielu neporovnateľné a ani snaha o vtipné hlášky nebola vždy ocenená. ()

KafuR

Viuzálně krásná akční bejkovina, u které naštěstí ani ten digitální bordel nedělá větší peklo, než je nezbytně nutné. Hloubavý záporák sice moc strachu nenažene, ale situační humor mezi hlavními postavami funguje dobře, nové postavy jsou zajímavé a tempo filmu navíc také nedává moc možností soustředit se na něco jiného. Scénář sice už nemá čím překvapit a o hrdiny se také nelze skutečně obávat, ale jako prďácká nabušená přehlídka marvelovských dětiček to funguje dokonale. ()

TheMraca

Nuda, šeď, bez nápadu, moc dlouhé to vše se da o avengerech napsat. Možná ještě PROČ? Chtě jsem dát jednu hvězdu ale ta zelená škoda 120 si zaslouží ještě jednu hvězdu navrch. A vzkaz do marvelu: Nemíchejte superhrdiny do jednoho filmu, to nefunguje. Natočte filmy o každém zvlášť, je to lepší. ()

Torgal

Prvý Avengers boli udalosť, niečo výnimočné, prvý krát sa na plátne v jednom filme zišli hrdinovia sólových filmov, aby si to v obrovskej tímovke rozdali s hrozbou z vesmíru. Tento moment prekvapenia je preč a ja musím konštatovať, že som už Marvelovských cirkusantov (ako ich trefne vo filme nazval jeden zo záporákov) presýtený. Sú tu aj pasáže, ktoré ma bavili (hlavne Hulk vs. Hulkbuster), ale väčšinou je to len šedivá akcia (samozrejme totálne over the top), proti šedivému protivníkovi v šedivom vizuále. Celá táto anabáza s Ultronom pôsobí ako taký predkrm, pred hlavným chodom v podobe Infinity War. Oceňujem prácu, všetkých zúčastnených, len som sa už na nej teraz ani zďaleka nedokázal toľko baviť. 7-/10 ()

Whitebeard

Tak tohle už byl těžkej průměr. Hlavně mě překvapil ten mizernej a nepřehlednej střih scén, to bylo jak kdybych koukal na nějakou beta verzi filmu. Pár zajímavých scén se asi najde, ale pro mě je to zatraceně málo. 3* ()

pepa3rd

Čím to je, že poslední dobou vznikne sem tam docela povedený superhrdinský film, většinou restart některé ze známých postav, kterou představí svým osobitým způsobem, sledujeme vývoj hrdiny, i vcelku uvěřitelné nepřátele, a následně pak vznikne pokračování, které se tento první úspěch snaží za každou cenu překonat a to podle té nejohranější šablony. Vymyslíme naprosto neuvěřitelné monstrózní superpadouchy a proti nim postavíme neskutečně posíleného superhrdinu/superhrdiny a na plátně roztočíme takový kolotoč, který ještě nikdo nikdy neviděl. Jenže pánové, my to už viděli a viděli jsme to mockrát. Je uplně jedno, jestli je padouch robot, bůh, šlený vědec nebo mimozemšťan a je uplně jedno, jestli má hrdina k dispozici všechny nadpřirozené schopnosti a nebo tu nejlepší techniku. Když to postavíte proti sobě, vznikne z toho jen jeden velký zmatek plný výbuchů, padajících budov a trapných hlášek. Naopak se vytrácí humor, vývoj postav i logika a s tím i jakákoliv uvěřitelnost. Lepší výbuchy už nevymyslíte, lepší zbraně také ne, stejně jako hrůzostrašnější padouchy. Zkuste zapracovat na příběhu, rafinovanosti a třeba i humoru. Ani létající město už dnes nikoho neohromí. 40 % ()

Plechpetr

Akční nabušenost. Technologicky jistě nádherný film. Ale to co avengers tentokrát předvedli bych přiřadil asi k dvojče iron mana. Prostě to na první díl nemělo. Nijak překvapí děj. Prostě slabší průměr. ()

PEZ

Prvé zlyhanie od Whedona = veľký pocit sklamania odchádzajúc z kina. Vlastne to bolo zákonité. Rozohrať toľko motívov, ktoré budú postupne rozmotávané v ďaľších marvelovkách a popritom snaha dať priestor ešte väčšiemu počtu postáv ako v jednotke. Aj pri dvaapolhodinovej metráži je to mission impossible. Majster dialógov nechal naše postavy kecať a kecať a síce každý si povedal svoje, no výsledná sila podania bola nulová a nekonal sa ani žiadny moment prekvapenia. Vtípky, ktoré ťahali prvých Avengerov nahradil kvázi temnejší príbeh, akurát v bledomodrom marvelovskom podaní. Práve bezzubosť filmu najviac zabolela. Tému hrozby AI oveľa lepšie poňala Ex Machina s neporovnateľne menším rozpočtom. Nie, toto bola trefa vedľa a časom aj Whedon priznal, že sa mohol hýbať iba v rámci toho, čo si zadalo štúdio. Je to fakt škoda a moment, kde má pravedopobne svet Marvelu to najlepšie za sebou. Možno mi druhé pozretie odhalí zopár detailov, ktoré mi na prvýkrát ušli, no nateraz iba nečakane slabých 6/10. UPDATE 08.05.2018. Tak druhé pozretie dopadlo paradoxne lepšie. I keď zväčša platí, čo som prvýkrát napísal, predsalen druhé pozretie a triezvejší pohľad na jednotlivé súvuslosti v Marvelovskom univerze (predsalen sme už medzitým videli viacero pokračovaní) dáva zmysel všetkému, čo sa v A:AoU odohralo. Akurát v tom čase sme ďaľší vývoj ešte nemohli tušiť. To je práve problém seriálovosti MCU. V tomto prípade toho už bolo priveľa. Škoda, že film nebol o niečo kratší. Inak fajn a určite lepší dojem po druhom pozretí ako na prvýkrát. 7/10 [#20/2018] ()

Darckol

Baviť som sa bavil, akurátne vyvážená zmes hlášok a akcie (Hulk vs Ironman, mhm! :)) ma ľahko vtiahla do kresla. Na môj vkus to však už bolo príliš ,,sci-fi" - aj keď uznávam, práve o tom komiksové filmy sú, no predsalen, gusto je gusto :) Taktiež sa mi scény so zachraňovaním civilistov z búraných Škoda 120-tiek zdali trocha násilne vtlačené do filmových záberov... 7,5/10 ()

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

Desátému Rychle a zběsile ujel rozpočet

18.11.2022

Joss Whedon se vrací do televize

Joss Whedon se vrací do televize

15.07.2018

Režisér prvních dvou Avengers Joss Whedon se mezi geeky poprvé proslavil díky seriálu Buffy, přemožitelka upírů. Od té doby měla jeho kariéra jenom vzestupnou tendenci, jenže pak přišlo zklamání řady… (více)

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

Toby Kebell půjde po krku Vinu Dieselovi

28.06.2018

Akční komiks Bloodshot s Vinem Dieselem (Rychle a zběsile) v hlavní roli se pomalu přesouvá před kamery a nyní bylo konečně taky oznámeno obsazení hlavního záporáka. Postavu nelítostného Axe,… (více)

Black Panther velkolepě ovládl kina

Black Panther velkolepě ovládl kina

19.02.2018

Dlouho to vypadalo, že je značka pro blockbuster to nejdůležitější. Teď se však ukazuje, že je (minimálně) stejně důležitá i péče o ní. Kdybyste se před pár lety zeptali, jestli za první víkend utrží… (více)