Sestry Samantha a Tara Carpenterové a dvojčata Chad a Mindy přežily řádění tajemného vraha ukrytého pod maskou ducha v městečku Woodsboro. Ve snaze zapomenout na tyto tragické události se všichni čtyři přestěhují do New Yorku, aby tam začali nový život. Netrvá to ale dlouho a objeví se nový a ještě brutálnější vrah v masce Ghostface a jejich životy jsou opět v ohrožení. (Forum Film CZ)

A.Fish

Vraždění povedené i napětí furt tak nějak funguje. Nějaký nelogický chování postav dejme tomu, ale to rozuzlení to je děs běs.. ()

CinemaRanger

Vraždy nejpovedenější ze série - úvodní triplekill a brokovnice rulez. Nová maska vypadá skvěle. Škoda rozvláčného tempa. Hrdinové z pětky i OG postavy už jsou poněkud okoukaní, takže čistě dialogové scény nejsou tak záživné, ikdyž chemie mezi nimi je výborná. Zatím tu nechám silné tři hvězdy, uvidím zda po dalším zhlédnutí změním na čtyři. Další díl rozhodně chci! ()

majo0007

Celá sérka už dávno stratila svoj šmrnc, prakticky po prvej časti sledujeme dokola stále to isté s novými xichtami. Tak ako si už nespomínam čo bolo v 2, 3, 4, tak za týždeň už nebudem vedieť o čom bolo toto. ()

bk81

Po slabé pětce se mi toto libilo. Kdyby nebylo té větší "nesmrtelnosti" některých postav, několika méně logických děr ve scénáři a těch nějak míň a míň uvěřitelných důvodů, proč to někdo dělá, tak bych to kvalitou zařadil klidně hned za jedničku. Takto je to tak na úrovni 2 a 4. ()

Deyw

asi nejlepsi dil ze serie - pro me // fakt nekompromisni killer a scena v metru to byl tlak v kalhotech neskutecnej...jenna ortega je nova hot horror movie bitch, kterou chce kazdej dobytek vykuchat a divak pohonit..pro zensky je tu zase premotivovanej typek od naproti, kterej jel na nejakym fetu snad..pokazdy sem si taky chtel sliznout mouku, kdyz sem videl jak je nastrelenej.. top zvuk,kamera,gore,kills  jediny minus - necti to vole spoiler: tento scream je super ty vrazdy tvle dela tam hrozny peklo, zveda lidi jednou rukou a vykucha jim briska, nabity svalnaty hezky cernochy vydrti a pak je to tvle klasicky nejakej dement 15ti letej nebo zenska... to me vzdycky tak znici a rozbije celej film.. ()

Sabrewulf odpad!

Maskovaný blbeček vraždící bez motivu po šesté. Série Vřískot je filmové hovno, jehož každé další pokračování (krom skvělé jedničky) mě uráží už jen svojí existencí. S každým dalším dílem se lobotomizovaní tvůrci snaží přijít s nějakou změnou tak moc na sílu, že se zamotávají do čím dál větších hovadin, které už dávno nejsou zábavné z žádného úhlu pohledu. Ještě někde do čtvrtého dílu této hovnošízy se dal s přimhouřeným okem akceptovat důvod toho, proč na to lidi chodí do kina, proč to velebí a tedy - tipování si, kdo je vrah. Jenže 5 a 6 už úplně rezignuje na nějaká pravidla (vždycky musí být alespoň nějaká!) a zvrací fraškoidní sračku, která se do ksichtu vysmívá i těm tupcům, kteří film v kinech zaplatí a dělá tak z nich vlastně UŽITEČNÉ IDIOTY (připomíná mi to scénu z Vlk z Wall Street jak DiCaprio telefonuje s jedním takovým užitečným idiotem a před kamarády pantomimuje, jak s ním vyjebává). Vrah už může být úplně kdokoliv a může jich být kolik chce (proč ti degeni furt do blba recyklují twist z prvního dílu?), takže počítám, že ve Vřískotu 10 bude vraždit prezident jú-es-ej včetně svojí ochranky a ve Vřískotu 20 už bude vraždit celé město a vy si tak budete tipovat, kdo vrahem NENÍ. Nasrat. Do prdele, vždyť ta absence pravidel je úplně to samé, jako by jste hráli hru Člověče, nezlob se s tím, že by nikdo neházel kostkou a každý by se po políčkách pohyboval, jak sám chce. Jenom si to představte, bavilo by vás to? Kurva, že ne! Samozřejmě je tento sranec, jako vždy,  protkán hromadou volovin, např. postavy mají v sobě hromady bodných ran a dokážou se s vrahem přetláčet o nůž, nebo hůř, v klidu ty bodné rány přežijí a ještě z toho mají srandu! Častým jevem této píčošízy je i to, jak se vrah vždycky vykecává do telefonu, přičemž stojí jen kousek od oběti (zde hned úvod s ledničkou) a oběť slyší jen hlas z telefonu, i když logicky musí jasně slyšet hlas samotného vraha za zády. Nesmí chybět ani debilita ala střelná zbraň vs nůž, kdy vždycky vyhraje ten nůž. HEH! Vítězem v kategorii >ABNORMÁLNÍ ZHOVADILOST< je scéna, ve které 1 (SLOVY JEDEN!) maskovaný blbeček s nožem naběhne do místnosti, ve které je 5 (SLOVY PĚT!!!!!) lidí a přesto se všichni extrémně ustrašeně rozprchnou, jako by šlo o nesmrtelného Jasona Voorheese s rotačákem v ruce, což je korunováno dobýváním se do místnosti a útěkem z okna po žebříku, když prostě mohli pobrat milion věcí z bytu a rozmlátit mu tím palici. Ufff! Hodně cringe jsou pak ty klasické rozbory pravidel, které už dávno nefungují a zoufale se snaží maskovat svoji vlastní idiocii - když ta hnusná lesba začala kdákat o frančíze, zařezával jsem se hluboko do křesla. Studem samozřejmě. Neskutečné, jak se něco tak trapného ždímá do úplného zmagoření. ()

BROKEN_

Inu, jako fanoušek série nebudu lhát. Šestý díl jsem si královsky užil a jde vidět, že režijní duo, které od pátého dílu převzalo otěže moc dobře vědí, co dělají. Pořád chytře pracují s celkovou značkou. Wes Craven i u tohoto filmu, podobně jako u předchozího pátého dílu se nemusí obracet v hrobě. Značka je nadále v těch nejlepších rukách. Jen je bohužel vidět, že celý koncept se pomalu vyčerpává. Pokud bude následující sedmý díl závěrem novodobé trilogie a dá si značka na dalších několik let pauzu, než si projde žánr vývojem, tak se nejspíš jen tak nedočkáme takových hrozných věcí, jako u posledních dílů Halloweenu. Za sebe bych rád označil Vřískot po tomto dílu za nejlepší slasher sérii, která si nadále udržuje kvality. I takový třetí díl, který je nejslabší z celé franšízy je pořád fajn béčkovou zábavou. Nyní zůstává otázkou s čím přijdou tvůrci v sedmém dílu. Jedno je, ale jisté. Vřískot je stále zábavnou a hravou podívanou na kterou se hororový nadšenci rádi podívají. Protože takoví svěží závan u slasherů potřebujeme. 7,5/10 Více v recenzi ZDE! ()

filmmovier

Obrovské nadšení! Po pětce, která je sice skvělá minimálně stejně jako předešlé díly, ale i přesto jsem z ní byl malilinkato zklamán, přichází šestka, která je naopak hned po jedničce nejlepším dílem ságy! Už luxusní úvodní scéna je zatraceně inovativní (a dosud nejlepší ze všech) a dává tušit, že tady se pojede podle nových pravidel. A je to zatraceně dobře, protože právě tohle a prostředí New Yorku vlilo franšíze zatraceně svěží vítr do žil - protože v něm si tím, že jste bezpeční opravdu jistí být nemůžete. O tom svědčí naprosto lahůdková sekvence v metru, která je spolu s úvodní scénou jedním z nejlepších momentů ságy! Ghostface je opravdu nekompromisní, nelítostný a brutálnější a děsivější než kdy dřív! A je to vynikající! O tom svědčí třeba intenzivní žebříková scéna, ačkoliv v porovnání s jinými mordy je zrovna tohle opravdu jen nevinný čajíček. Opravdu se vyplatí znát celou ságu, protože na předešlé díly se tu hojně odkazuje a neustále pomrkává a mé fanouškovské srdce je tím nadšené. Šestka je tak napínavá, zajímavá a vtahující, že ty dvě hodiny mi pocitově přišly o půl hodiny kratší, což je skvělá zpráva! Nikterak mi kupodivu nevadila absence Neve Campbell, ale dává smysl a asi je to tak lepší. Všechno táhnou Melissa a Jenna, které jsou nádherné a extrémně sexy. Jenna je k tomu navíc ještě ohromně roztomilá a já se do ní zamiloval víc, než po Wednesday, a to jsem si myslel, že už to víc nejde. Finále sice nebylo až tak překvapivé, co se identity Ghostface týče, ale o to bylo brutálnější! A to se mi líbilo! Je prostě neuvěřitelné, jak je Vřískot i po šesti filmech pořád luxusní a kvalitativně mimořádně vyrovnaná série! Nové nápady ji příjemně osvěžují, ale možná by neuškodilo, kdyby tvůrci měli ještě větší koule, co se zabíjení postav a identit vraha týče. Ale to je jen drobnost, takhle je to taky super! Parádní, opravdu skvěle natočená záležitost se zajímavým scénářem, luxusními mordy a sympatickou dávkou geekovin. 85 % a za hlavní holky ještě pár bodíků navíc. Pořadí od nejlepších: 1,6,2,3,4,5. ()

Remivsremi

Scream to opět dokázal. Až je to neuvěřitelné, ale pořád se jedná o zábavnou krvavou jízdu. Druhá trilogie si hraje s pravidly po svém a víc se sází na samotnou masku než cokoliv jiného. A ono to funguje. Úvod byl parádní, samotné finále je ucházející, pár momentů už se pohybuje na hranici mezi odkazem a parodií. Já se upřímně těším na další části, chce to však obměnit hrdiny a představit čerstvou krev. ()

oveckaoa

Obstojné pokračování zhruba na stejné úrovni jak pátý díl. Pokud se nepletu je to první díl co nezačíná telefonátem jaký je tvůj oblíbený horor sice je tam později, ale i tak příjemná změna navíc hned na začátku zemřou tři ghosfaceové. Velké plus je to, že se to hned rozjede a speciálně na konci je gore na vysoké úrovni.  Ta scéna se svatyní je hodně povedená a vypiplaná do sebemenšího detailu jde vidět , že si s tím daly práci a rozuzlení kdo to dělá je opět překvapivé dokonce jsem jednoho ze tří trefil ten druhý se dá taky odhadnout a třetího netrefí nikdo si myslím  velké překvapení je pokus o vraždu jedné důležité postavy bohužel nevyšel tak snad příště . Na to, že je to šestý díl tak to má pořád co nabídnout snad to vydělá a bude sedmička  .  80 procent P.s. spoiler Sydney tam opravdu není tudíž ta teorie  co koluje na internetu se nevyplnila ()

Sfinkter

Po zdařilém restartu pád na dno, Scream začíná parodovat sám sebe a připomíná Scary Movie. Čeká vás dvouhodinová překombinovaná zápletka s tragickým scénářem, kde potěší odkazy na jiné horory a dobré technické zpracování. ()

Mrkvič

Ne moc hezké herečky (až na Jennu Ortegu, ta je fajn) a něco, co už bych ani nenazval herečkou-ženou. Courtney Cox vypadá jak osmdesátiletá babka po desítce plastik. Fuj. Lacinost zpracování. Opětovné rádoby vtipné komentování situací, které je mimo, nezábavné, opakující se a ještě i pitomé. Interakce mezi postavami je otřesná, že nechápu, jak některé věci vůbec mohli projít do scénáře a potom, že vydržely ve filmu až po finální sestřih. Jen pár (a to je na dvě hodiny sakra málo) atmosférických "objevovaček" zabijáka bylo fajnových. Například temné scény v metru. Jinak to ale byl děs. ()

Playman

Nový díl série Scream si nejen opět krásně hraje se samotným žánrem slasherů, ale je ještě víc kreativní, co se týče samotné franšízy, kterou tu tak rádi postavy zmiňují. Je to ještě víc meta a zároveň o dost brutálnější než předchozí díly. Takže se tu perfektně střídají momenty napětí a momenty, kde se člověk neubrání úsměvu na tváři, protože tvůrci prostě blbnou a jde jim to. Je to prostě extrémně zábavný co tu vyváděj. Zároveň si říkám kam dál jde tohle vlastně ještě posouvat. Možná by bylo fajn tu tady utnout. Asi to nebude pro každého diváka. Pokud člověk nepřistoupí na hru, kterou tu s divákem hrají a nemá nakoukané předchozí díly, a jde zkrátka na nějaký horor do kina, tak to pro něj bude pravděpodobně totální maglajz. Protože tohle rozhodně není normální horor a občas přemýšlím jestli to vůbec je horor. :) Každopádně za mě spokojenost. A Ghostface s brokovnicí je za mě jeden z nejvíc cool momentů série. ()

mickyreed

Podle údajných pravidel franšízy by mělo mít pokračování víc krve, víc obětí a víc nepředvídatelnosti, ALE místo toho jsme dostali víc telenovely, víc dialogů o hovně a víc věcí k smíchu. Pokud to zalijeme omáčkou plnou cosetokurvadějů ve scénáři, tak dostaneme totální zklamání a nejhorší díl série. Když už to konečně skončilo, tak mi připadalo, že prvních 20 minut musel napsat někdo úplně jinej, protože mě to vtáhlo a mělo to sakra dobrej potenciál. Pak už začala vztahová smršť plná tlachání a vzpomínání a Ghostface byl pro celej sál spíš klaunem než strašákem. Ve finále (kdy ve slasheru klasicky přežije jedna zdánlivě mrtvá postava) to tentokrát přežijou rovnou čtyři, aby nám nebylo nikoho líto a ještě si na konci stihnou poklábosit a objímat se, protože co jinýho dělat, když už jsou dvakrát postřelení a pobodaní. Tohle už bylo fakt za hranou snesitelnosti i na béčkovej horor. Vysvětlení, proč tu poprvé není Neve Campbell je stejně debilní jako tři čtvrtě toho filmu a já se její neúčasti na tomhle vůbec nedivím. ()

elanius

(34/2023) / Nesledujem ako pokročili scenáristi so štrajkom, ale chápem ich strach z AI 🙂. Tento a ďalšie diely Screamu by kľudne už písať mohla. Recyklácia všetkého, iba prostredie sa zmenilo, tentokrát New York. V rámci série si VI. diel miesto obhájil, ale ničím neprekvapil. Ono je to vlastne stále celkom zábavná, nenáročná filmová rutina, ktorá sa asi bude točiť dovtedy, kým box office > budget. Stále je tu taký driemajúci potenciál prekvapiť v budúcnosti ale séria už potrebuje dáky reštart. (6/10) ()

Skeksis odpad!

Sprosté obete, sprostý vrah, sprostý film. Pripomínalo mi to situáciu, keď sme si v nedeľu poobede s bratrancom vymysleli, že ideme zabaviť rodičov divadielkom. Samozrejme úplne debilným a nedomysleným. Obsahovalo aj nože, rebrík a masku ducha. No možno bolo zaujímavejšie ako tento nasilu napísaný nepodarok. ()

hroubek

Dobrý a zábavný pokračování. Režiséři Matt Bettinelli-Olpin a Tyler Gillett ukazují, že mají nápadů na rozdávání a nebojí se dělat změny. Režiséři si s námi opět hrají, ohýbají si pravidla žánru pro sebe a nebojí se meta narážek a dost dobře využívají předchozí díly. Pokud neznáte předchozí díly, tak Vám unikne pár hezkých narážek - já je taky neznám a trochu jsem se ztrácel v historii Ghostface. Nicméně, samotný příběh v pohodě obstojí, pokud znáte jedničku a pětku. Líbilo se mi, že se tvůrci v tomto dílu utrhli ze řetězu a přináší nám velmi efektivní vyvražďovačku (hodně se mi líbil úvod se Samarou Weaving, který je parádně vystavěný a vygradovaný), ve které Ghostface využije i brokovnici. Samotný film je natočený velmi dobře. Z mého pohledu funguje gradace, budovaní atmosféry a napětí. Problém jsou trochu postavy. Samozřejmě, že jim fandím, ale občas se chovají, dost hloupě, a při tom by nemusely, když znají pravidla žánru. Melissa Barrera mi v této roli sedí a předvádí fajn výkon. Jenna Ortega je super a krade si dost scén pro sebe. Mason Gooding je velký sympaťák a baví mě. Jasmin Savoy Brown dobře hláškuje a její narážky na filmy jsou trefné. Bylo moc fajn po delší době vidět Hayden Panettiere, která si svou roli dost užívá. Film má ze začátku dobré tempo, ale v druhé půlce je toho trochu moc, naštěstí má z mého pohledu dobré a napínavé finále. Vřískot 6 je dobrý a povedený horor, který mi líbil. ()

lykan9

Za mě určitě lepší než předchozí verze. Staroba Ghostfaceovi slušela a vraždy mi přišli brutálnější. Návraty postav byly příjemné, i když mi chyběl Dewey. Na hlavní ženské duo jsem si již zvykl a J. Ortega se prostě od Wednesday nedá nefandit. Závěr byl sice neoriginální až stupidní, ale zase vyvolal pocit nostalgie. Scream VI sice není veledílo, ale fandu žánru potěší, tedy i mě. ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

22.11.2023

Zajetá a komerčně úspěšná hororová série je ve velkých problémech. Třiatřicetiletá herečka Melissa Barrera, hvězda posledních dvou dílů populární hororové řady Vřískot, totiž dostala vyhazov z… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy