Sestry Samantha a Tara Carpenterové a dvojčata Chad a Mindy přežily řádění tajemného vraha ukrytého pod maskou ducha v městečku Woodsboro. Ve snaze zapomenout na tyto tragické události se všichni čtyři přestěhují do New Yorku, aby tam začali nový život. Netrvá to ale dlouho a objeví se nový a ještě brutálnější vrah v masce Ghostface a jejich životy jsou opět v ohrožení. (Forum Film CZ)

Mimomisu

možná trochu lepší než předchozí díl, . ale souhlasím s JASM ze je tam toho moc. Jak motivace finalniho padoucha (plus minus jedna ) je vycucaná z prstu. Jenže akční chvilky zabíraji skoro celou stopáž. což teď je už spíš plus Z mě ok, ale radši bych si pustil první dva díly a čtyřku ()

Ant_Antony

Uhodl jsem 66% zabijáků do 10 minut... Co ovšem finální odhalení postrádá, je motivace a hlavně inovace... Škoda... Upřímně mám tenhle díl možná i radši než ten předchozí... Prostě trojka navždy na dně - bohužel... Pokud tu "frančízu" budou natahovat, snad přijdou konečně s něčím novým (a tím nemyslím plastiky hrdinek)... ()

matmanX

1* za Jennu, Melissu a náznak vynalézavosti v úvodních 10 minutách, kdy to ještě vypadalo, že uvidím něco trošku nového. Bohužel potom film rychle spadl do trapných klišé a iracionálního chování postav, z nichž se Vřískotová série nedokáže vzpamatovat od druhého dílu. Podvratnost originálu už tu člověk neuvidí ani pod mikroskopem, zůstal jen smrdutý černý plášť a zpocená gumová maska nalepená na nejnovější manekýně bez duše. Hrdinové jsou ještě dementnější než posledně, po hlavě skáčou do nebezpečných situací a nedělají nic pro svou ochranu. Z původně lidských zabijáků se stali nezničitelní terminátoři. Motivace vrahů a finální odhalení jako by vypadly z Cimrmanovského Vichru z hor. Zkrátka nekonečně recyklované zoufalství, které přináší ironickou zábavu jen svou naprostou absencí sebereflexe, originality a smyslu vlastní existence. Další promarněná šance posunout sérii zajímavým směrem. ()

bozka10

Tak šestka sa nám presunula do New Yorku,kam ségry Carpenterové utiekli pred maníkom v maske.Od začiatku je však zrejmé, že ghostfaceov je všade dosť a N.Y.není výnimka.Nový vreskot má slušné tempo a dynamiku, Ghostface,ak je na obraze pôsobí silne a desivo,je o chlp brutálnejší, (tých bodných rán je fakt hodne) a mierne rozšíril svoj arzenál a veľmi mu svedčí aj brokáda.Zápletka znovu ničím neohúri,ale tak bol som zvedavý ako sa s tým Ghostface vysporiada po šiesty krát a bol teda veľmi zručný.🔪🔪🔪.Osobne som to ovšem čakal trosku temnejšie.Podstivé 4*. ()

DavidHolub

Nejen, že pokračování drží svoji kvalitu, ono ji ještě zvyšuje. Vřískot 6 přináší několik svěžích nápadů, vcetne brutálních zabití, ale také pro mě nejnapínavější a nejlepší scény ze série (např. útok v bytě+ přelézání po žebříku, metro, útok na Gale). Od originálu a čtyřce nejlepší díl. 10/10 1-4-6-2-3-5 ()

jerenymo

To by jeden koukal co všechno se dá přežít po x-násobným útoku nožem :) V celku nuda s mini Ortegou. V příštím díle by mohla Courteney Cox hrát i bez masky (opravdu jsem si jí bál víc než vrahů). ()

Warhorr

Obstojné pokračování této již kultovní série. Prostředí velkoměsta určitě neurazí a nijak to nenarušuje celkový dojem. Mrtvých je tu navzdory předchozím dílům opravdu hodně. Příčinou je i to, že Ghostface se tu nesere vůbec s ničím a nikým a už se nejedná pouze o face to face vraždy. Masakr v sámošce je toho jasným důkazem. Tak trochu se tu porušují pravidla klasického slasheru, obzvláště právě u Screamu, kdy vrah likviduje postupně jednu osobu za druhou, no co už, zvládnout se to dá. Samotné vraždy jsou jako vždy na pohodu a některé nepostrádají kvalitní brutalitu. Samotný začátek je pro diváka luxusní navnazující lahůdkou se zajímavým twistem i vyvrcholením ( lednička je bomba ! ). Příjemným zpestřením je moment v kanceláři šerifa, kdy na tabuli máme přehled všech vrahounů z předchozích dílů, stejně tak muzeum ( tohle je asi nejpovedenější věc v celém filmu společně se scénou v metru ). Ortega si začíná budovat slibnou kariéru a jsem zvědav, jestli zůstane převážně u hororu. Barrera mi bohužel přišla krajně nesympatická. Jedna ségra je luxusní a druhou máte prostě chuť nakopat do prdele. Co se Cox týče, tady už se ždímá vážně z posledního. Úplně zbytečná postava, která dostala roli jen kvůli toho, protože je to prostě Scream a už jde o nějaký kult, kde ona prostě chybět nemůže. Největšího zklamání se u mě však dostavilo v podobě odhalení samotného vraha. Ať moc nespoileruju, jednoduchý to moc není, ale tohle je něco tak strašně okatýho, až je to do očí bijící. Tady vážně nemusíte být detektiv z povolání, ani mít nasledováno x slasherů či krimi filmů. Stačí jedna chvíle určitá scéna, a hned víte, kdo za tím stojí. Tady mě vážně více ohromily již zmíněné úvodní minuty než konec. Moment překvapení se ve finále bohužel nedostavil. Jsou tu prostě dva kritické momenty, které mi prozradily vraha. Kromě některých herců a zjištění zabijákovi totožnosti jsem však spokojen a jsem zvědav, jestli se dočkáme i dalšího dílu. Ještě jeden bych klidně uvítal. ()

TheSpearCZ

O chlup slabší než loňská pětka. Nová lokace v podobě New Yorku téhle "franšíze" rozhodně prospěla, opět se nám tu vrací staré známe postavy, které nejsou špatné, ty nové vedlejší nezklamou a samotný Ghostface, dá se říci, příběhově překvapí. Plus za soundtrack a mínus za přehnanou stupiditu jednání, které bylo i na tuhle "laid back" sérii opravdu moc. Slabší 3* ()

Flopik

Je to vôbec možné ? Scream  6 a opäť je to neskutočná pecka. Zmena prostredia za mňa len prospela, vraždenia je pekne dostatok (schytávajú to hlavne okoloidúci) a je pekne brutálne. Prišlo mi, že každá rana nožom je precítená. Hlavná dvojka, dve sexy sestry za mňa v tope. Jediné mínus za mňa návrat Gale, ktorý potešil ale musím povedať, že už bola trocha na silu. Finále a odmaskovanie vynikajúce, netipoval som vôbec. Za mňa rozhodne chcem ďalší vreskot, nakoľko to dostalo poriadne svieži dych. ()

Sunny.69

Samotnou mě překvapilo, že to bylo dobrý. Že to nebyl nějakej další zbytečnej díl, kdy se někdo snaží jen znovu vidělat na starý filmový sérii. Mělo to spád, od začátku se pořád něco dělo, nebylo to debilní, bylo zde i dokonce několik zajímavých zvratů. Milé překvapení v současné kinematografii. ()

no2

5/10 - Určitě lepší než předchozí díl, ale stále sahá pouze "po kolena" Cravenově tetralogii. Po minulém díle plném nelogičností až kiksů jsem doufal, že se toho tvůrci nyní vyvarují, ale nakonec se jim to podařilo tak napůl. Takže si nakonec říkám, že je sice fajn změna prostředí a hustější atmosféra, ale když třeba jeden z hrdinů propíchaný jako cedník to nakonec přežije, tak jsme skoro zase tam, kde jsme byli. Asi se nedivím, že Neve Campbell už do toho pošesté nešla. ()

Antaeus

Musím sa priznať takto medzi 4-mi (tisickami) očami: snažil som sa. Fakt som sa kurevsky neskutočne snažil. Nevidieť tú zasranú wouk propagandu. No nech som sa snažil akokoľvek (dal som si na podporu dokonca sójové latíčko!), nešlo to. Z každej se-kundy filmu na mňa mávali dúhová agenda ruku v ruke so silnými ženami, slabučkými chlapčekmi (ktorí aj keď stavbou tela pripomínali Apollona!, nezvládli ani hovno, nieto premôcť vraha) a samozrejme vhodnou "farebnou" schémou protagonistov. Okrem bielych rití a z nejakého dôvodu absentujúcich aziatov. Teda oprava: belosi boli. V roli psychopata. Ups, asi spojler. A fakt, že TOTO je spojler, hovorí za všetko. Svet ide do sračiek.. (300) ()

Aurus

10/10. Za mě jednoznačně nejlepší díl celé série Vřískot a zatím nejlepší film tohoto roku. Tenhle film je prostě boží, má perfektní příběh, extrémně sympatické postavy, skvělou hudbu, solidní atmosféru a napětí, skvělé killy, skvělé lokace a nádhernou kameru. Na tomhle filmu nemohu nic vytknout. Doporučuji. ()

molcan2

Pozerám takmer všetky nové hororové trháky a tento film bol dosť zlý. Mám pocit, že ľudia mu dávajú dobré hodnotenia, pretože sú skalnými fanúšikmi dvoch hlavných herečiek, niečo ako Kpop fanúšikovia budú hlasovať 10/10 na všetko, čo urobia. 1. Konanie niektorých postáv nedáva zmysel. Prečo nikto nemá zbraň? Je to Amerika. Haló? 2. Ako môžu tieto štíhle 50-kilové ženy bojovať proti 100-kilovým mužom s nožom? 3. Jedna z vražedkýň je náhodou tiež tínedžerka? Je vycvičená námornými pechotami alebo čo? 4. Je to komédia, ale nie je dostatočne sebavedomá. 5. Dobré je, že obsahuje niekoľko odkazov pre filmových fajnšmekrov. Tie sa mi páčili. A myslím, že niektoré vtipy ma raz alebo dvakrát rozosmiali. Celkovo hlúpy dej. Veľmi sa snaží byť dráždivý. Snaha zaujať tínedžerov. Je nám to jedno. ()

dannyyy

Zklamání! Likvidace opět na výbornou, ale nic, co by překvapilo. Bohužel ale příběh je zde velmi roztržitý a už takový nezajímavý. Když se nebudu babrat v příběhu, tak stejně šestý díl má tolik přešlapů (a je jich opravdu hodně), že to nemohu odpustit. Rád bych to tu vypsal, ale bez spoilerů to nejde. Samotný konec ve svatyni je ale už bizár sám o sobě. To je už tak překombinované a divadelní, že jsem se musel smát. A když se nám "vrah" odhalí, tak po tolika ranách, co obdržel např. do hlavy, tak nemá ani škrábanec, modřinu, nic. Po tolika bodnutí nožem se směje, dělá přemety a kotrmelce, jako by nic, prostě Terminátor :)) Tři hvězdy, a to s odřenýma ušima! ()

warrenur odpad!

Nulova atmosfera. Doslova ziadna. A presne tak, ako hovori predstavitelka prezivsich z predosleho dielu v 40tej minute. Ze totiz ide o francizu, ktorej jediny ucel je zmykat zbytkovy divacky zaujem. Plne suhlasim. A to, ze nam to na plne usta, btw. rovnako ako v predoslom filme, povedala, znamena len to, ze tvorcovia maju uplne na haku a cele to vmetu divakovi do tvare, aby akoze "zamiesali" karty...trapne a znevazujuce. FBI znama? Tak smiesny a cringe charakter znizuje akukolvek "pomyselnu" uroven..."Someone took our knives, so we couldn't fight back". :) Ty trubka, pouzi nieco ine. Neskutocne hlupe. Myslim si, ze stvorhviezdie tomu moze udelit len zaryty fanusik, ktory by nekriticky zbastil aj 2 hodiny trvajuce zrnenie, pokial by titulok bol trebars Scream X. Je az s podivom, kam to za tie roky padlo. ()

Meteorista

Tak holky sou několikrát bodlý a stejně si musej na 3 minutky sednout a pokecat. A cápek je asi tak 10x bodlej a stejně ho po asi 30 minutách, co se k němu dostala záchranka, odvezou a von žije. Tak já teda nevim, ale jesi si timdle teda chtěj utahovat z tý, jak voni několikrát řekli, frančízy, tak to u toho příště snad už asi ani bejt nemusim. Do 4. dílu to bylo fajn. Ta nečíslovaná pětka taky šla. Todle bylo ale fakt vedle. ()

Sedmý Vřískot vítá staré známé

Sedmý Vřískot vítá staré známé

12.03.2024

Kolem vřískající série bylo v nedávných měsících poměrně velké rušno. Poslední Vřískot 6, jenž měl premiéru zhruba před rokem, v kinech vydělal slušné peníze, stejně jako jeho předchůdce pátý díl,… (více)

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

Sedmý Vřískot přišel o hlavní hvězdu

22.11.2023

Zajetá a komerčně úspěšná hororová série je ve velkých problémech. Třiatřicetiletá herečka Melissa Barrera, hvězda posledních dvou dílů populární hororové řady Vřískot, totiž dostala vyhazov z… (více)

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

Sedmý Vřískot střídá post režiséra

03.08.2023

Oblíbená hororová řada opět mění tvůrčí tým. Poté, co otěže nad sérií původních čtyř filmů z let 1996 až 2011 v režii legendárního Wese Cravena v roce 2022 převzalo režijní duo Matt Bettinelli-Olpin… (více)

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy

Projekty od Universalu loví mladé hvězdy