Animatrix: Druhá renesance 1. část

USA, 2003, 9 min

Mahiro Maeda

Lilly Wachowski

Don Davis

Každého asi zajímalo jak se do tý situace lidstvo namočilo a tento díl dává neoriginální odpověď. I přes všechna klišé a nejasné lapsy ve scénáři se jedná o nejpůsobivější díl Animatrixu, především pro svůj námět než provedení, se kterým spíše kulhá. Líbilo se mi o něco více než akčnější pokračování (dvojka).(6.9.2012)

Ze vsech dilu Animatrixu je tenhle nejzajimavejsi (spolu s 2. casti), protoze vysvetluje, jak zacal konflikt mezi lidmi a stroji. Navic, i kdyz tu neni uz ta grafika, co mel Osiris, porad je velmi povedena. Ale precejen 2. cast se mi libi vic, protoze tady jsou teprve ty uplne prvni naznaky sporu mezi lidma a strojema a dej neni moc akcni.(3.12.2006)

dechberoucí, mrazivé, neuvěřitelné.. A k tomu funguje i grafické zpracování, které tomu smutnému příběhu o nepochopení se stvořitelů se svými stvořeními dodává ještě více atmosféry. Příběh nemá smysl rozebírat, je to rozhodně jeden z nejlépe napsaných a promyšlených scénařů, jaké kdy byly minimálně v rámci scifi vytvořeny... Opravdu je lidem poskytnuto hodně věcí k zamyšlení a rozhodně se dá druhá renesance aplikovat i na normální svět a lidi v něm.. Ovšem o něco slabší než druhý díl, kdy se konflikt rozjede naplno(22.1.2011)

Zaciatok konca. Hrozivy sled udalosti, temne posolstvo, ktore mimo toho ze je vysvetlenim toho, ako Matrix vznikol, ponuka aj myslienku, do akej miery je tento pribeh vlastne fikcia. FIkcia = pribeh, udalosti ktore sa nestali. Je vsak fikcia aj udalost, ktora sa nestala, avsak neodvratne to k nej speje ? Mozno prehanam, ale semienko hrozy vo mne pri pozerani vzklicilo do naozaj velkych rozmerov. (10/10)(3.5.2008)

Společně se svou sestrou (Renezancí 2) tvočí nejdůležitější část skládačky zvané Animatrix... Dozvčděl sem se velkou spoustu podtstatných informací, o kterých sem před tím neměl ani potuchy. Jenom sem zvědavej, esi se lidstvo skutečně dočká toho, že si vyrobí roboty dle obra.zu svého. Za sebe doufám, že ne, to si víc dokážu představit dělat tyto práce nepřizpůsobivé občany (jako třeba Indiány :o) ).(3.5.2011)