poster

Animatrix: Druhá renesance 1. část

 • USA

  Animatrix: The Second Renaissance Part 1, The

 • USA

  Second Renaissance Part I, The

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi / Drama

USA, 2003, 9 min

Režie:

Mahiro Maeda

Scénář:

Lilly Wachowski

Hudba:

Don Davis
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • RedDuck
  ****

  Každého asi zajímalo jak se do tý situace lidstvo namočilo a tento díl dává neoriginální odpověď. I přes všechna klišé a nejasné lapsy ve scénáři se jedná o nejpůsobivější díl Animatrixu, především pro svůj námět než provedení, se kterým spíše kulhá. Líbilo se mi o něco více než akčnější pokračování (dvojka).(6.9.2012)

 • TheDarKnig
  *****

  dechberoucí, mrazivé, neuvěřitelné.. A k tomu funguje i grafické zpracování, které tomu smutnému příběhu o nepochopení se stvořitelů se svými stvořeními dodává ještě více atmosféry. Příběh nemá smysl rozebírat, je to rozhodně jeden z nejlépe napsaných a promyšlených scénařů, jaké kdy byly minimálně v rámci scifi vytvořeny... Opravdu je lidem poskytnuto hodně věcí k zamyšlení a rozhodně se dá druhá renesance aplikovat i na normální svět a lidi v něm.. Ovšem o něco slabší než druhý díl, kdy se konflikt rozjede naplno(22.1.2011)

 • ScarPoul
  ****

  Isaac Asimov by mal radosť. Pretvorenie jeho myšlienky o duchoch v strojoch, je tu dovedené do veľmi krásnej metafory. Na malom priestore sú tu podávané fakty, ktoré viedli k vojne medzi ľuďmi a strojmi. Všetok strach a nenávisť voči technike, ktorú si ľudstvo samo vytvorilo má biblický charakter a tvorí v určitej miere aj paralelu k súčasnému fungovaniu sveta. Veľmi silné.(7.1.2012)

 • B!shop
  *****

  Ze vsech dilu Animatrixu je tenhle nejzajimavejsi (spolu s 2. casti), protoze vysvetluje, jak zacal konflikt mezi lidmi a stroji. Navic, i kdyz tu neni uz ta grafika, co mel Osiris, porad je velmi povedena. Ale precejen 2. cast se mi libi vic, protoze tady jsou teprve ty uplne prvni naznaky sporu mezi lidma a strojema a dej neni moc akcni.(3.12.2006)

 • Luk Skywalker
  *****

  Obraz člověka, jak ho všichni známe. Když je něco odlišné, tak to zničím, zavrhnu atd. Nemusíme chodit daleko, když už vidíme a hledáme rozdíly mezi národy a etniky. Zpátky k Animatrixu: Dokonalé zpracování a příběhem tolik důležité vyprávění o tom jak vznikl národ strojů. Mimochodem výstižný název.(31.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace