Animatrix: Druhá renesance 1. část

USA, 2003, 9 min

Mahiro Maeda

Lilly Wachowski

Don Davis

Společně se svou sestrou (Renezancí 2) tvočí nejdůležitější část skládačky zvané Animatrix... Dozvčděl sem se velkou spoustu podtstatných informací, o kterých sem před tím neměl ani potuchy. Jenom sem zvědavej, esi se lidstvo skutečně dočká toho, že si vyrobí roboty dle obra.zu svého. Za sebe doufám, že ne, to si víc dokážu představit dělat tyto práce nepřizpůsobivé občany (jako třeba Indiány :o) ).(3.5.2011)

Obraz člověka, jak ho všichni známe. Když je něco odlišné, tak to zničím, zavrhnu atd. Nemusíme chodit daleko, když už vidíme a hledáme rozdíly mezi národy a etniky. Zpátky k Animatrixu: Dokonalé zpracování a příběhem tolik důležité vyprávění o tom jak vznikl národ strojů. Mimochodem výstižný název.(31.5.2011)

Naprosto fascinující příběh o tom, jak začala válka lidí a strojů. Poutavý příběh i animace a naprosto geniální scénář. Jeden z nejsilnějších článků Animatrixu, společně s druhou částí můj druhý nejoblíbenější příběh. Na tom příběhu je působivé i to, že mě naprosto upoutal a neodtrhnul, což je určitě velké pozitivum. 90%.(27.2.2014)

....aneb může za to lidstvo. Pořadem provází: žena s dlouhými blonďatými vlasy, která připomíná Buddhu a pracuju v archivu. Morpheus nám v prvním díle Matrixu naznačil, jak to bylo mezi stroji a lidmi a tohle nám to řekne naprosto přesně. Zatímco sledujeme animaci budoucího světa (skvělou) a nějaké ty abstraktní výjevy, tak nám do toho v pozadí mluví jíž výše zmiňovaná "slečna blond", která nám objasňuje, jak se ze Země stalo to, co je z ní dnes. Jako vysvětlení, proč jsou lidé a stroje ve válce, je to perfektní....(2.8.2007)

Isaac Asimov by mal radosť. Pretvorenie jeho myšlienky o duchoch v strojoch, je tu dovedené do veľmi krásnej metafory. Na malom priestore sú tu podávané fakty, ktoré viedli k vojne medzi ľuďmi a strojmi. Všetok strach a nenávisť voči technike, ktorú si ľudstvo samo vytvorilo má biblický charakter a tvorí v určitej miere aj paralelu k súčasnému fungovaniu sveta. Veľmi silné.(7.1.2012)