poster

Animatrix: Druhá renesance 1. část

 • USA

  Animatrix: The Second Renaissance Part 1, The

 • USA

  Second Renaissance Part I, The

Animovaný / Krátkometrážní / Sci-Fi / Drama

USA, 2003, 9 min

Režie:

Mahiro Maeda

Scénář:

Lilly Wachowski

Hudba:

Don Davis
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • lennyd
  ****

  Druhá renesance aneb jak to všechno začalo. Vražda majitele, který svému robotovi přikázal se zabít, rozběhla kolo dějin, které se jen tak nedá zastavit. To, co zprvu vypadalo jako bezkonkurenční vítězství lidské inteligence nad pouhými stroji se brzy změní... Tento filmeček by měl být v Animatrixu jako první. To, co při sledování filmového Matrixu vyvolávalo nejvíce otázek, a to - "Proč" - je tady ukázáno. Škoda trošku jednodušší animace, která po prvním filmečku z Animatrixe působí trochu chudě - nicméně příběh to stoprocentně nahrazuje...(2.2.2010)

 • Barak
  *****

  ....aneb může za to lidstvo. Pořadem provází: žena s dlouhými blonďatými vlasy, která připomíná Buddhu a pracuju v archivu. Morpheus nám v prvním díle Matrixu naznačil, jak to bylo mezi stroji a lidmi a tohle nám to řekne naprosto přesně. Zatímco sledujeme animaci budoucího světa (skvělou) a nějaké ty abstraktní výjevy, tak nám do toho v pozadí mluví jíž výše zmiňovaná "slečna blond", která nám objasňuje, jak se ze Země stalo to, co je z ní dnes. Jako vysvětlení, proč jsou lidé a stroje ve válce, je to perfektní....(2.8.2007)

 • Maynard.
  *****

  Společně se svou sestrou (Renezancí 2) tvočí nejdůležitější část skládačky zvané Animatrix... Dozvčděl sem se velkou spoustu podtstatných informací, o kterých sem před tím neměl ani potuchy. Jenom sem zvědavej, esi se lidstvo skutečně dočká toho, že si vyrobí roboty dle obra.zu svého. Za sebe doufám, že ne, to si víc dokážu představit dělat tyto práce nepřizpůsobivé občany (jako třeba Indiány :o) ).(3.5.2011)

 • Tyler
  ****

  Chcete vědět, jak vypadal úsek historie, o němž Morpheus v prvním "Matrixu" jen spekuloval? Stačí se podívat na "Druhou renesanci" a nechat se unášet příběhem o lidské tvořivosti a vynalézavosti. Nebyl by to ovšem člověk, aby se nedopustil nějaké chyby - tou byla arogance a víra ve vlastní moudrost, která ho přece vždy spasí...Geniální dílko s jednoznačným přesahem a zajímavou formou - "reálné" televizní a archivní záznamy, výrazná role vypravěče a tím ve výsledku dokonalé přiblížení k divákovi.(21.3.2006)

 • filmmovier
  *****

  Naprosto fascinující příběh o tom, jak začala válka lidí a strojů. Poutavý příběh i animace a naprosto geniální scénář. Jeden z nejsilnějších článků Animatrixu, společně s druhou částí můj druhý nejoblíbenější příběh. Na tom příběhu je působivé i to, že mě naprosto upoutal a neodtrhnul, což je určitě velké pozitivum. 90%.(27.2.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace