Tajná společnost Umbrella Corporation, zabývající se genetickým výzkumem, provádí ve svých podzemních laboratořích velice nebezpečné pokusy. V jednu chvíli však uniká smrtící virus a zaměstnanci jsou počítačem uvězněni v laboratořích. Elitní komando v čele s Alicí (M. Jovovich) a Rain (M. Rodriguez) dostává za úkol izolovat virus, který by mohl ohrozit celé lidstvo. Brzy se ukáže, že všechno je ještě horší - z virem zasažených zaměstnanců se staly agresivní zombie. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

FAxPR

hrozná věc, ale fakt, že jo. milla dobrý, ale byla to michelle a její věta "až se dostanu ven, tak si zašukám" a zombíci byli opravdu směšní. ()

joklik12

Akcna pecka tento film a mila jovovic jaaaj to bolo spojenie dej super sceny pohoda a ak ma niekto rad hru tak doporucujem pozret dofilmovania ()

chaosteory

Nejsem zarytým fanouškem herní předlohy, tím myslím, že nepočítám dny dalšího dílu a neoprašuji plakáty, ale minimálně dvakrát jsem sním něco měl (třetí a pátý díl). Zato jsem ale velkým fanouškem Andersona a myslím si, že si vzal z děje to nejlepší. Děj má rychlý počátek, plný otázek a celkové pojetí T-viru, Umbrelly a postav mi sedělo. Zombí i následní mutanti jsou povedení a obsazení z říše snů (Jovovich\Rodriguez) bych viděl někdy rád znovu a ta virtuální mrňavá kurva měla grády. Velice vydařený počátek série. ()

montel

V tajné biologické laboratoři Umbrella, která je ukrytá hluboko v podzemí dojde k úniku smrtelného viru zvaného T-Virus. Všichni zaměstnanci jsou v laboratoři uzavřeni a zabiti hlavním počítačem tzv. Červenou královnou. Do podzemí se dostává zvláštní jednotka, která má zjistit, co se dole stalo. Královnu se jim podaří vypnout a restartovat tím celý systém. Natuší však, že na svobodu vypustili stovky napůl mrtvých a napůl živých zaměstnanců Umbrelly, které smrtelný T-Virus přeměnil na krvelačné zombies...První Resident je asi opravdu to nejlepší co mohli tvůrci z této úspěšné počítačové hry vymáčknout. Před deseti lety to bylo něco převratného a scéna s laserem byla a dodnes je opravdu luxusní. Hold tvůrci se dokázali vyřádit a já to patřičně oceňuji. 70% ()

wrong3

Když jsem film viděl poprvé byl jsem nadšen.Okamžitě jsem si sehnal DVD a od té doby jsem ho viděl snad dvacetkrát.Nejlepší horor a skvělá(mám pro ní slabost)Jovovich.Každý další díl mě nadchnul stejně,ale tenhle má pro mne nezapomenutelné kouzlo.Snad i díky hře, kterou jsem na PS a později na PS2 hrál mnoho nocí. ()

lajkus

Ne, ne a ne.... Začátek na výbornou sexy Milla, pěkně opuštěný dům, člověk nemá páru co se kurnik děje.... Pak přijdou debilní dialogy, občas i monology (Až se odsud dostanu, taksi zašukám!!!), debilní akce, kamera, umělá inteligence má kecy jako každej druhej a nezní moc uměle, jedna z postav se náhle objeví, když už si ostatní mysleli, že je mrtvá ani ne od 2 min později je sežrán už doopravdy atd.... ()

Filatov

Zombíci ano, jsou dobrý i skvělej nápad se zmutovanými psy, ale proč tam sakra musí být tak dementní rádoby cool akční scény s muzikou, která je taky rádoby drsná a přitom působí otravně. Proč zombíci nejdou na začátku zabít a pak vzápětí Milla (která je mimochodem děsně otravná) za chvíli všechny psy jak nic vystřílí a nebo proč tam musej nacpat nějakýho nesmyslnýho počítačovýho mutanta. Asi proto, aby se tam za každou cenu něco odehrávalo. Měl jsem problém dokoukat. Třeba další díly budou lepší, i když pochybuju. 40 %. ()

pirate

První díl a téměř nejlepší. Další dvě pokračování už nejsou skoro vůbec záživné a čtyřka to vrátila zpět do dobrých kolejí. Zombie jsou všude možně, ale zde si s nimi pohráli trochu jinak. Takový zajímavý, napínavý, sem tam akční a hlavně často hororový thriller. Slušné béčko. ()

Pointer

Som nadšený z toho čo som práve videl. Výborná atmosféra umocnená soundtrackom od samotného Mansona a kvantum zombíkov proste nemôže uškodiť. Film nám zo začiatku predvádza synonymum hi-techu, spoločnosť Umbrella ako robí nelegálne pokusy s vírusmi a ako stratí kontrolu nad všetkým. Od samotnej počítačovej hry to má spoločné asi len názvy a prostredie a nie dej, Ten už je iný a ja ako hráč to oceňujem. Celkovo ide o slušne spravenú adaptáciu s výbornou Millou v hlavnej úlohe. Samotné zákutia Umbrelly sa budú postupne odhaľovať a tak isto aj samotná príčina zombie infekcie. Jediné čo by som mohol vytknúť, je nie práve najlepšie stvárnenie Lickera a niektoré scénu sa mi moc nepáčili, hlavne ak ide o tú čudnú scénu v dome a premúdrenú Red Queen. Inak je to za * * * * ()

Mukade

update 2012: už stará klasika :) ,videné mnohokrát, je to faaajn. Najlepšie sú xichty a hlášky mišelky rodrigezovej :) .Jej ksicht v 57:03 až 06 (bdrip) je do-ko-na-lý :))) ()

Raziel811

Tomuto filmu už je 10 let, takže jej člověk poprvé viděl v době, kdy značka Resident Evil na PC a konzolých byla značkou pro kvalitní survival horor, která se však po vzoru filmů vyvinula v akční hru s prvky hororu. Každopádně, při zpětném pohledu musím být jako fanoušek her relativně zklamaný z naprosto promarněného potenciálu a nevyužitého universa. Nyní tento film spíše chápu jako levný rozrejzd pro aktuální generaci filmů z této série. ()

Bohdy67

Skutečné kvality tohoto filmu člověk docení až po shlédnutí všech dílů... Jeden z nejlepších zombie snímků s pár kultovními scénami... Mohl to být začátek úžasné série,bohůžel to kam to namířili sme asi všichni viděli...85% ()

Pavlo

Béčkový hororovo akčný film, ktorý však neomrzí ani po viacerých pozretí. Hlavnú úlohu má na tom Milla, adaptácia perfektnej hry a dobre vykreslená atmosféra podzemného zombie pekla. Mňamka. ()

Mark1983

Napoprvé mě to bavilo,ale napodruhé to už nebylo ono,jelikož je to dosti zapamatovatelný film,z kterého se nakonec stane jen filmový průměr. ()

Abbysek

Resident Evil je jeden z najlepsich zombie filmov v novodobej kinematografii. Anderson sa za taketo dielo nemusi vobec hanbit. ()

marien1039

Jasně je to stupidní až za roh, ale Resident 1 má náboj a nášlap od začátku do konce. Když se člověk přenese přes přehnaná gesta herců a zaměří se na pozitiva tohoto filmu, třeba sarkastickou Michelle Rodriguez, malou Britku Red Queen nebo prostě na fakt, že je to sranda u které se skutečně můžete i na chvilku (na poprvé) bát, tak máte na konec z filmu příjemný zážitek. Myslím, že není nikdy důležité, jestli se vám film líbí jako celek nebo ne, ale nejdůležitější jsou důvody proč se vám film líbí nebo, co se vám na něm líbí. A mně právě tyto detaily velmi baví a ráda si prvního Residenta putím znova a znova. ()

Thug_Leo

Milla je herečka? Odříkávání scénáře bez známky emoce zvádne i opička v zoo. M.Rodriguez jak již bylo v jiných komentářích zmíněno, trpí permanentním postojem "jsem drsná a musím se drsně tvářit". Purefoy zcela nevyužit, stejně jako scénář. Velice slabé akční Béčko,40%. Zhlédnuto po 11letech od premiéry. ()

Filmový Resident Evil má obsazení

Filmový Resident Evil má obsazení

07.10.2020

Herečka Milla Jovovich odešla lovit přerostlé obludy do série Monster Hunter, filmový Resident Evil to ale zkusí i bez ní. V chystaném rebootu vycházejícím z populární herní série si tak na nemrtvé a… (více)

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

Netflix natočí hraný Resident Evil seriál

27.08.2020

Streamovací služba Netflix zadala objednávku na osmidílný hraný seriál vycházející ze slavné herní série Resident Evil. Seriál bude produkovat studio Constantin Films, jež stálo za všemi dosavadními… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech

15.03.2020

Nový Resident Evil vymění akci za horor

Nový Resident Evil vymění akci za horor

22.08.2019

Zatímco herní série Resident Evil se odjakživa držela převážně v mantinelech hororového žánru, filmové adaptace s Millou Jovovich byly pravým opakem. Čistokrevná akční béčka. Režisér nadcházejícího… (více)