Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Geniální mladý programátor Milo Hoffman (Ryan Phillippe) dostává od charismatického milionáře Winstona (Tim Robbins) nabídku pracovat pro jeho mocnou softwarovou společnost. S vidinou velikých peněz a na naléhání své přítelkyně (Claire Forlani) prestižní místo přijímá. Zpočátku všechno vypadá ideálně, ale postupem času Milo pochopí, že některé praktiky společnosti jsou vyloženě zločinné. Potvrdí mu to i přitažlivá kolegyně Lisa (Rachael Leigh Cook) a Milo se rozhodne rozplést pavučinu machinací, kterými Winstonovi lidé potírají konkurenci. Je vůbec možné, aby pouhý programátor uspěl v boji s nelítostnou korporací a svůj pokus o odhalení pravdy přežil? (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (105)

Iwiiik 

všechny recenze uživatele

Antitrust je svěží, rychle odsýpající a podařenou reklamou na konspirační paranoiu. Nějak tak si představuji praktiky společnosti Microsoft, jen ten happyend se nějak nedostavuje. Námět filmu není nijak šokující, herecké výkony nijak strhující a režie nijak výjimečná. Pro obdivovatele Tima Robbinse doporučuji nepouštět si tento snímek příliš brzo po shlédnutí The Shawshank Redemption. Jinak však jde o celkově hezký main stream, po kterém člověk sáhne, když nemá náladu hloubavě přemýšlet nebo napínat své emoce. ()

cityman 

všechny recenze uživatele

Rozhodně lepší triller než film z počítačového prostředí! Je to opravdu zvláštní, ale to co jsem od tohohle filmu očekával bylo pravým opakem toho co jsem vlastně dostal. Ještě větším divem pro mne zůstává to, že mi to rozhodně neubralo na pocitu ze skvělého zážitku, který jsem po shlédnutí toho filmu měl. A k tomu moje oblíbená Claire Forlani - co více si přát?! :o) ()

Reklama

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Rozdělit snímek burčákovou pauzou nebyl dobrý nápad, ale co by člověk pro své zdraví neudělal, že? Mám pocit, jako bych viděl dva rozdílné filmy. Jeden před burčákem a druhý po něm. Zatímco ten první byla neuvěřitelně debilně zahraná předvídatelná béčková sračka, tak ten druhý byl sice také béčko, ale poměrně napínavé o střetu jednotlivce s obrovskou korporací, která se infiltrovala dokonce i do vládních složek. Obě poloviny měly společné snad jen to hraní si na děsně technickou záležitost, když bylo třeba vysvětlit nějaký princip, tak tvůrci dali zkrátka do věty 4 po sobě jdoucí IT termíny, které dohromady nedávaly pražádný smysl. Takže to technologické pozadí je pouze jakási falešná kamufláž. Nicméně to špionážní popředí a s ním spojená thrillerová část, tak to nebylo vůbec marné. Dokonce několik scének bylo opravdu vydařených. Tim Robbins byl bohužel jedniný herec, kterému bylo možné herecký projev uvěřit. Ostatní byli opravdu otřesní a nejhorší byl paradoxně hlavní hrdina, na kterého je vždy upínána největší pozornost. Celkově tedy nedám více než 2 kousky, i když opakuji, že myšlenka filmu nebyla úplně marná a světlé momenty bylo možné zaznamenat. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele

Umím PC bezchybně zapnout, při jeho používání se mírně zapotím a jsem donucen používat svůj široký rejstřík vulgarismů, ale po skončení nerovného souboje vypínám stroj opět na maximální profesní úrovni. Přes mou nespornou počítačovou negramotnost mne kriminalita mezi sloupci jedniček a nul vždy potěší a poměrně jsem se bavil, i když si tentokrát předvídatelný děj příliš často podával ruce s početným zástupem obvyklých filmových klišé. ()

driver005 

všechny recenze uživatele

Pro počítačové nadšence bude Antitrust zábavně strávenými dvěma hodinami deštivého nedělního odpoledne. Pakliže vezmeme v potaz, že snímek nabývá komplikovanosti pouze zasazením děje do prostor výpočetní techniky, jde čistě o průměrný thriller. Nicméně přiznávám, že jsem se nenudil a často i zasmál samoúčelným "freeze" momentům, které jsme viděli snad už stokrát. Mám na mysli gradování napětí v situacích jako třeba "přistihne mě u prohlížení zakázaných dat v místnosti, kde nemám co dělat?". Na druhou stranu to není nic, co by nenáročný divák nemohl překousnout, někomu se možná srdeční tep skutečně zrychluje. ()

Galerie (20)

Zajímavosti (7)

  • Postava Garyho Winstona (Tim Robbins) a jeho spoločnosti NURV má reprezentovať Billa Gatesa a jeho Microsoft. Odkazy: Garyho výzor, sila NURV, kancelárie sú prezývané ako "kampus", sídlo spoločnosti je v daždivom regióne Pacific Northwest, Gary vlastní rozľahlý dom pri jazere, jedna z postáv pracujúcich v NURV sa volá Redmond Schmeichel – Redmond je sídlo Microsoftu, Garyho pravá ruka nie je úplný geek a je holohlavý – Steve Ballmer z MS, na Garyho párty hrá upravená verzia pesničky "Heroes", ktorá sa často objavovala v reklamách Microsoftu z konca 90. rokov. (Real Tom Hardy)
  • Na vonkajšie zábery ústredia NURV poslúžila Univerzita Simona Frasera vo Vancouveri. (sWONDER)

Reklama

Reklama