Rodinná pouta

Česko, 2004, 300x50 min

Hudba:

Karel Svoboda

Tomáš Krejčíř, Klára Jandová, Dana Morávková, Jan Kačer, Lenka Termerová, Jan Révai, Simona Krainová, Milena Steinmasslová, Vlastimil Zavřel, Martin Zounar (více)

Mezilidské vztahy z nejrůznějších úhlů pohledu - především ty jsou obsahem seriálu Rodinná pouta. Vztahy v rodině, v práci, vztahy mezi muži a ženami, vztahy mezi generacemi a jejich vývoj můžeme sledovat v nejrůznějších situacích. Naši hrdinové prochází osudovými krizemi, jsou vystavováni zkouškám charakterů, bojují se zradou a s intrikami a prožívají lásku i nenávist, přátelství i vzdor… Reálie současného života u nás, ale i dávka romantiky, napětí, zábavy - to vše je zárukou, že seriál Rodinná pouta bude blízký široké divácké obci. Jak už název napovídá, středobodem seriálu je rodina. Rodina, která spoutává v tom dobrém i zlém, dává zázemí, kořeny, ale někdy také příliš svazuje, pohlcuje a své členy může i ničit. (TV Prima)

molotov odpad!

Neskutečně trapný scénář přehrávají neskutečně dřevění herci. Jestli tohle není odpad, tak pak už nic. ()

ScreamJay odpad!

Zbytečnost se kterou bojuje každá telenovela, topornost postav jež se na nás hnou z oblasti jižní ameriky a nezábavnost děje, jež lecky hraničí se samotnou otravností. Opravdu jsem si myslel že soudruzi z jižních oblastí, Mexika, Argentiny, Venezuely budou jediní, kdo se rozhodl zaplavovat televizní obrazovky brakem zvaným telenovely, ale jké bylo mé překvapení že i v českých luzích a hájích nelezli se jejich pokračovatelé. Když jsem v repríze sledoval celý (ano opravdu, až takovýchto činů jsem leckdy schopen) první díl, něco mi říkalo, že nejde o adaptaci scénáře, ale o jakýsi druh skryté kamery. Tak čitelné dialogy, odříkávané spíše jako abeceda či básnička, to mě vedlo k závěru, že telenovela nemusí nést nálepku made in mexico, ale taky se může přeodít do hávu českého. No a reklama všudypřítomná na televizní obrazovce s tím nic neudělá, protože pouto o kterém se v názvu mluví, pouto mezi divákem tady absolutně nemůže vzniknout. To je stejné jako vypěstovat si vztah k postavičce z umělé hmoty, díváte se na ní, ale nic než nuda vám z toho nevyjde. Zbytečný pokus o něco co je samo o sobě zbytečné. ()

Le_Chuck

Nehodnotím, lebo som nebol schopný dopozerať jedinú časť. Proste nemusím vidieť všetko. Ale ako pozerám na okolité komentáre, tak som o nič neprišiel :) ()

NinadeL

Z hlediska domácí seriálové historie unikátní projekt ze dvou pohledů - premiérové balancování žánru mezi telenovelou (co řada, to svatební finále a nový ústřední pár) a mejdlovkou (v té nemocnici se stále něco děje, respektive nic) a zároveň kvůli té kauze přejmenování na VKV. Tohle už se opakovat nebude. Otázka je, jestli bylo nutné ten domácí píseček takto modernizovat, při rekapitulaci 235 seriálů z let 1959-2009 si říkám, že to snad ani nebylo nutné. ()

Rex Mundi odpad!

Už sa tu ozvalo ironicky "moja pravidelná dávka emócií" i "demencií". Ja by som snáď pridala, že Rodinná pouta sa asi stanú mojou pravidelnou dávkou adrenalínu. Veľmi ťažko sa dá popísať pocit, ktorý sa mi vzdúva vo vnútri, keď sa dívam na tento škvár - asi bezmocná zlosť. Zlosť, pretože je to nesmierne tupé a bezmocná, pretože sa na to pozerá toľko ľudí, až je to k plaču. A prečo sa naň dívam ja? Teda, zatiaľ som sa pozerala 2x, ale asi budem pokračovať - v určitom masochistickom zmysle mi občas polka dielu neublíži (trénujem si sebaovládanie, keď to vo mne vrie a zároveň to svojej mame nechcem kaziť hnusnými rečami:-). No a prečo? Moja mamička si to zapne 2x týždenne a keď sa mi nechce byť samej, zablúdim do obývačky, prisadnem si, pes si tiež priľahne a nechám okolo seba plynúť bezduchú "zábavu" a počúvam od mamy, ktorá postava je aká a kto s kým... a v duchu filozofujem nad motiváciou scenáristiek. Zatiaľ som prišla na jednu vec - ony tie scenáristky určite nie sú také sprosté, ako vyzerajú. Ony len perfektne odhadli národ (český aj slovenský) a ušili mu debilnú telenovelu na mieru. Vsadili na to, že fanúšikovia juhoamerických telenoviel sa potešia tej "vlastnej" a vyšlo im to. A ešte na tom bohovsky zarábajú. Blé! (2006) [DOPLNENIE - nie, odvtedy som už z Rodinných pút nevidela nič, moja psychika dostane zabrať aj bez nich ;-)] ()

Spooner odpad!

Věděl jsem že se TV prima na moc nezmůže,ale tohle už je vrchol drzosti co na nás ti scénáristé zkoušejí.A ti nezkutečně neschopní herci tomu nasazují korunu ()

Ony

Viděla jsem jen necelý jeden díl. Nějaká slečna tam vyspávala po rušné noci, probudil ji miláček s pochoutkovým salátem. Posnídala a ani trošku se nepoblila. ? ()

cheyene

Raději česká s*ačka než zahraniční! Český původní seriál, trochu netradiční a svého času fenomén. TV Prima přišla s něčím úplně novým a dala tak možnost vzniku plitkostem typu - Ulice nebo Ordinace v růž. zahradě. Nicméně 1. řada RPček se od cca 45. dílu rozjela a skutečně se stala velice oblíbená..Druhá série poklesla s úrovní a začala se přibližovat Dallasu (Andrea šla za svým i přes rodinu jako J.R.). Třetí řada se zatím zdá být lepší kvality a začíná mít grády....Ten, kdo tento seriál a vůbec ostatní české RP podobné kritizuje, tak ať se zamyslí..přijde na to, že je dobře, že alespoň u nás vznikají nějaké produkty a nemusíme se dívat jen na nějaké bezduché, nekonečné, mexické telenovely o Josém a Márii... ()

LiVentura

Bohužel, k tomuto není co dodávat, kdysi snad to mělo jakousi logiku, aspoň to, ale nyní je to bahno českého "kreténseriálismu"..!!! ()

paascha odpad!

ale zároveň i *****. Přiznám se, že se na RP taky dívám, pravda, z donucení, protože se nechci hádat se ženou, ale dívám. A kolikrát se i pobavím. RP jsou určitě zábavnější než jihoamerické sračky už jen proto, že jsou z Čech, jsou přirozenější, než milionářská trápení z Floridy a Kalifornie, jsou prostě taková naše malá česká uprděná sračička. Je to prosté a nenáročné odpočinkové pokoukání na pitomé problémy obyčejných pitomců, tu a tam se i zasmějeme, tak co víc? Snad jen trochu víc přirozenosti... ()

InJo odpad!

Umělecká hodnota je bezesporu nulová, musí vám zkrátka stačit, že je to barevný, hejbe se to a je to na pokračování (viz toto)... ;) :D ()

Svatba utužuje rodinné vztahy

Svatba utužuje rodinné vztahy

26.05.2006

S tím souhlasí určitě každý. Přestože mnohými zatracovaný, nenáviděný, za nudnou šeď označovaný a považovaný herecky i scénáristicky za ubohý seriál, Rodinná pouta se možná dočkají dalších sérií.… (více)