Frank Martin, bývalý příslušník speciálních jednotek vycvičený k zabíjení, si jde do podzemních garáží pro auto. U okénka se zastaví krásná dívka a žádá o pomoc s pneumatikou. Je komplicem skupiny zlodějů aut. Frank se s nimi ovšem rychle vypořádá a jede vyzvednout malého Jacka do školy… Frank krátkodobě pracuje jako řidič u vysoce postaveného příslušníka protidrogové policie v Miami Jeffersona Billingse. S malým Jackem se rychle spřátelil, což oceňuje i jeho půvabná matka Audrey. Otec, který se po roce vrátil domů, se zajímá jen o svou práci: právě se chystá významná konference šéfů světových protidrogových centrál. A právě v této souvislosti byl najat i jistý Gianni Chellini, který má za úkol unést malého Jacka… Má se to stát během návštěvy lékaře, kam Frank chlapce veze. Gianni a jeho kumpáni doktora i sestru zabili a vydávají se za ně. Chystají se chlapci píchnout injekci s nově vynalezeným virem, který po čtyřech hodinách aktivace začne působit. Navíc se nakazí každý, na koho chlapec později dýchne. Cílem gangsterů ale není chlapec, nýbrž jeho otec: právě Billings má být synem nakažen a následně nakazit všechny účastníky konference. To ovšem zatím Frank ještě neví… (TV Prima)

bolf!k

Už jednička byla ujetá. Nebýt tý blondýny a co si budeme povídat, tradičně cool Stathama, tak se bojím, že by celej film putoval do odpadu. ()

dainio

Pokračování kultovního snímku se mi líbilo kupodivu více než první díl...Jason Statham je prostě "drsňák" se vším všudy a v současnosti je jednička na akčním filmovém poli. ()

Jeand´Boa

Nejsem si právě jist svým počínáním...uděluji opravdu správný počet hvězdiček?...Je to věru poměrně nadhodnocený počet, ale což...Statham si to prostě zaslouží...ty jeho filmy jsou vlastně všechny dost podřadné (on by si zasloužil lepší fláky), ale s díky němu se do dá vydržet...kdyby tam hrál kdokoliv jiný, asi bych měl co dočinění se svým dávicím reflexem, ale takto - kdykoliv se na to kouknu rád oddechově znovu... ()

Tryman

Sice už to nebylo tak dobré jako první díl, ale zas takový průšvih to nebyl. Jason Statham se v roli nezranitelného béčkového hrdiny s nezničitelným autem očividně cítí více než dobře. Pěkně se na to kouká, ale jistá dávka nadhledu je nutná.. ()

smrtacik

Film sa dá pozrieť i bez toho,že by ste už predtým videli jednotku a čo je podstatné hlavnú úlohu Franka hrá opäť Jason Statham, bez ktorého si to ani neviem predstaviť. Bohužiaľ trochu odpadá jeho pôvodná úloha robiť kuriéra a nepýtať sa čo vezie a v tomto prípade robí akúsi pestúnku malému chlapcovi. Filmu nechýba nič od autonaháňačky v centre Miami (príbeh sa tentokrát odohráva v Amerike), až pu kung-fu scény ala Jet Lee s požiarnou hadicou. Reklamu robí tento krát audine a nie nemeckým značkám ako v jednotke. Príbeh ide plynule a nemá žiadné hluché miesta, ktoré by filmu ubrali na akčnosti. Pri niektorých akčných scénach samozrejme musíte vypínať mozog a nemyslieť na zákony fyziky,l ebo by ste to nemuseli prekúsnuť. Celkový dojem z filmu nie je nijak zlý, ale kvality jednotky určite nedosahuje. A tak na relaxáciu pri dobrej akcií alebo ak sa Vám páčila jednotka ani pokračovanie neurazí... Hodnotenie: 60% ()

Torgal

Čistý nobrain, ale zabalený do atraktívneho akčného pozlátka. Scenár Luc Besson asi napísal počas obedovej prestávky a nie je v ňom núdza o veci vyslovene odtrhnuté od reality (scéna s hákom a bombou je niečo neskutočné), ale po technickej stránke nemám početným súbojom čo vytknúť. Akurát škoda že ich spája chabý dej a hlavný záporák je tiež o ničom. Celkovo o kus slabšie ako jednotka, ale na tri hviezdy to stále stačí. 6-/10 ()

emdvojka

(Prepáčte mi za výraz) pičoviny nachystali choreografi akčných scén. Nereálne až priam rozprávkové kúsky tohoto Kuriéra dávajú poznať že nič okrem dobre nakamerovaných športových tiel a tvrdých ksichtov vtomto snímku nečakajte. Cez to všetko sa však určite budete baviť i keď niektorí sa určite nevyhnú nechápavému krúteniu hláv... ()

the_bitch

Až neuveriteľne "odlišný" príbeh od Kuriéra jednotky, a navyše absurdné situácie, ktoré ani netreba vymenúvavať, pretože táto snímka, je ich plná. Opäť nedotknuteľný, nezničiteľný a všemohúci Statham. ()

beckham-

Když přehlédnu nemožné kousky (odháknutí bomby atd), tak se mi film líbil, hlavně bojové scény, kde Statham protivníky ničí neuvěřitelným (nemožným) způsobem a to od takového akčního snímku vyžaduji. ()

PlutisMovie

To že Vín Diesel táhne za autem 10ti tunový trezor v Fast 5 ještě beru, ale že se Statham kryje před kulky z micro SMG dřevem je vrchol. O tom, že se hlavní hrdina ke konci filmu vyhýbal kulkám ani nemluvím, jako parodie dobrý. ()

tranquill

Akce... přeháňky... akce... přeháňky... ale za ten krásný přemet sličné děvy na vodním skútru dám tři hvězdy :-) ()

Kingjiri

Scénář je sice hodně lobotomickej a logiku by v něm ztěží našel i Chuck Norris, ale námětem (virus) mi přišel přece jenom lepší než u původního filmu. Akce je sice často silně za hranou možnýho (sundání bomby z auta, přeskoky autem z budovy na budovu nebo hasičská hadice), je jí však spoustu, je sympaticky zběsilá a choreograficky docela nápaditá. Kurýr 2 je ideální akční béčko na volnej večer, kdy prostě chcete uplně vypnout (nepřemejšlet je u projekce fakt základ) a nic neřešit. Třetí slabá hvězda za akci. ()

NitroXcz

What the heeeel. S Kurýrem to mělo společných jen pár minut a to jen když Jason přepravoval malého klučinu. Jinak je to hrozná blbina... zbytečné pokračování... ale celkem good bojové choreografie. ()

sledge

Je to akcny film, takze nic svetoborne od neho ani necakajte. Vacsia cast akcnych scen je az absurdne prehnana, co na prvy pohlad dost busi do oci, ale ak sa nad to dokazete povzniest tak su velmi zabavne. Osobne medzi najvydarenejsie radim scenu kde nepriatelov likviduje za pomoci poziarnej hadice, dost to prirpominalo 'best of' jackie chan, velmi kreativne. Jednoducho celkom zabavny i ked az moc primitivny akcny film. ()

chlebos

To je prosim novy typ filmu. Takovy filmovy filmovy hamburger. Nic noveho, nic moc dobreho, ale nekdy prijde k chuti a nekdy vam muze byt i spatne.... ()

Weruss

Kombinace Bonda, staré školy absurdní akce, Hong Kongské choreografie a kaskadéra cirkusu Kludský. Skvělý výplach. ()