Kurýr 2

Kuriér 2

Transporter 2

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2005, 87 min

Rozpočet $32miliónovTržby USA $43,095,856Tržby Celosvetovo $85,167,639║ Jason Statham sa stáva novodobou akčnou klasikou porovnateľnou len s podobným bijcom akým je Jet Li. Aj keď s niektorými scénkami je to miestamy dosť prehnané ale však o to v akčnej pecke aj ide, takže moc sa nezamýšlať nad logikou a len si to užívať. Špecialne triky miestamy bijú do oči. /70%/(26.10.2007)

U tohohle nestačí vypnout mozek, u tohohle by bylo nejlepší, kdyby vás stvořili bez mozku. Statham se drží (a fakt to dává), Leterrier se snaží a všichni ostatní soutěžej v trapnosti. Vítězství je nerozhodné, nejtrapnější jsou hlavní záporák a ten malej harant. Hned za nima se umístil francouzskej komisař (postava tak zbytečná až to bolí) a hned po něm zlá holka, která furt něco olizuje a je nejspíš alergická na oblečení, jelikož ho nikdy moc nemá. Když máte náladu na důkladný mozkový klystýr je "Kurýr 2" určitě jasná volba a navíc tam hraje ta kytarová vypalovačka z traileru na "Sin City."(25.5.2006)

• Adrian

Z formálnej stránky profesionálne odvedený "francúzsky Hollywood" (dokonca do takej miery, že príbeh filmu sa odohráva na Miami a v jednej sekvencii som skoro od prekvapenia na zem padol, keď z reprákov ako hudobný podmaz zaznela známa vypalovačka z traileru na Sin City) si podal ruky zo slušnou "martial arts" ekvilibristikou, ale žial aj s neskutočne stupídnym scenárom, ktorý má na svedomí samozrejme Luc "daddy-the script-destroyer" Besson. Jeho debilita narastá počas odvíjania filmu do takej miery, že nanešťastie výrazne ruší aj vyššie spomínané klady, i keď aj tým s pribúdajúcimi minútami dochádza dych a finálné zúčtovanie s hlavnými padúchmi je tak zďaleka najslabšie z celého filmu. Jedna veľká, premárnená šanca a pre tvorčie duo Leterrier-Besson je to oproti Unleashed prepad resp. nekontrolovateľný voľný pád minimálne o dve triedy dole.(6.9.2005)

VHS/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Choreografie 9/10/// +Jason Statham, akční nářez, hudba, spád -musíte úplně vypnout mozek, jinak se bavit nebudete/// Páni, tak to jsem nečekal. První Kurýr byl obrovská bomba a o to větší, že to nikdo nečekal. Ke dvojce jsem se dostal až teď, 8 let od jedničky. Rychle to uteklo! Nicméně jsem se dočkal a s jistými obavami se pustil do pokračování. Bál jsem se, že to nebude vůbec konkurence schopné svému předchůdci, prostě, že to bude průměr, nebo zklamání. Nestalo se. Je to zase akční bomba. Sice ne tak ujeté jako Zastav a nepřežiješ (což je docela dobře), přesto s mnoha situacemi, které nejsou možné ani v jakémkoliv jiném filmu, natož v reálů. Jenže hezky se na to kouká, má to pořádnou dávku adrenalinu a často jsem říkal jak je to hustý. Fakt nářez a maximální akční spokojenost./// Celkem 90%///(9.3.2010)

• Marigold

Hodně přeprsknutý pokus udělat ze slušného prvního dílu megalomanskou sérii pro americký trh s charismatickým hrdinou. Problémem Stathama je, že ve filmu nemá ani zbla prostoru sehrát něco charismatického, pokud nepočítáme všechny ty něžné pohledy chladnokrevného zabijáka... Spojení hudby, luxusu a nadnesených akčních scén signalizuje, že Leterrier a Yuen pošilhávají po Bondovi, ale narozdíl od něj působí Frank dojmem legračně přehnaného geroje, jehož řešení situace nemá nic do činění s božským nadáním, ale spíše chorobnou fantazií choreografa. Kurýrovi 2 se nedá věřit do té míry, že se u něj nedá pořádně pobavit. Pokud v první díle přehánění fungovalo právě proto, že se drželo alespoň částečně při zemi a servírovalo s nadhledem, dvojka je srandovně upjatá a opravdu jen a jen hloupá.(26.1.2008)

• - V úvodu filmu je naznačeno, Frank (Jason Statham) jezdí v Audi A8 s motorem V12. Na přední masce je znak W12. Po zbytek filmu se pak střídají záběry, kdy znak je a není vidět. (st.jim)

• - Vůz, se kterým Frank (Jason Statham) pronásleduje letadlo a poté vybuchne, je italský superspot Lamborghini Murciélago Roadster vyráběný v letech 2004-2006. Vůz vycházel z kupé, byl však 3mm nižší, o 150 kg těžší a maximální rychlost klesla na 320 km/hod. (JARDAHONDA)

• - Frankovo (Jason Statham) auto mení počas únosu Jacka (Hunter Clary) typ - raz je to model Audi W12 L, inokedy obyčajné Audi A8 L. (Codname)