Kurýr 2

Kuriér 2

Transporter 2

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2005, 87 min

Soundtrack Alexandre Azaria: 1. Naughty Girl ,2. Cells - Servant ,3. Icarus - Amen Birdmen ,4. Painful - Sin ,5. Main Theme ,6. Life Support - The Strays ,7. The Body - Servant ,8. Talk Amongst Yourselves - Grand National ,9. Kendo ,10. Saviour - Anggun ,11. Revolution - Kate Natua ,12. Paris Four Hundred - Mylo ,13. Can You Handle It - Shakedown ,14. Chase - The Cinematics ,15. Voodoo Child - DJ Cam ,16. Jet Boxing ,(10.6.2011)

Když jsem si u Danny the dog liboval, jak má na poměry Luca Bessona kvalitní scénář, tak po Kurýrovi 2 musím uznat, že to bylo jenom chvilkové osvětlení jeho mysli. Celé schéma prvního dílu bylo jednoduše okopírováno a v rámci silnějšího diváckého ohlasu přesunuto do Ameriky. Naštěstí amerikanismus je zde připomenut jenom jednou trapnou větou a americká vlajka je stylově použita v jedné akční scéně, které jsou opět vymazlené do posledního detailu. Choreografický balet z dílny Coreyho Yuena opět osciluje mezi dokonalou jednoduchostí a vlastní sebeparodií. Škoda častějšího využívání slabých digitálních efektů, které dělají nejeden kaz ve scénách, kdy máme možnost sledovat nádherné Audi W2, na kterém sice nenajdeme prach a škrábanec ani po průjezdu zdí, ale když se to prohání po silnici, kamera kolem něj krouží a za volantem sedí Jason Statham, který jako vždy má charismatu na rozdávání, nejde se nehněvat. Roztomile hloupá oddechovka, která má smůlu v tom, že vznikla až jako druhá.(8.10.2005)

• 3DD!3

Eh? Co na to říct? No Luc Besson se teda tentokrát vážně vyznamenal. Kurýr dvojka je totiž plný buď klišé anebo úplných šíleností, kdy si člověk říká, již zmíňené WHAT THE FUCK?! Příklady: Frank Martin odhakuje z pod Audi bombu jeřábem - za jízdy. Frank Martin jezdí po barácích jako Batman. No a co dělá na konci ten tryskáč je vážně nářez. Jenom sedíte a hledíte. Dva kladné body si to u mě vysloužilo za Jasona Stathama a perfektní černé Lamborghini, které to ani do konce filmu nepřežilo. Fňuk. ;-)... Napodruhé to byla mnohem větší legrace. Hodně dobře jsem se pobavil. Možná to časem zvednu na 3*. ;-)(5.7.2006)

VHS/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Choreografie 9/10/// +Jason Statham, akční nářez, hudba, spád -musíte úplně vypnout mozek, jinak se bavit nebudete/// Páni, tak to jsem nečekal. První Kurýr byl obrovská bomba a o to větší, že to nikdo nečekal. Ke dvojce jsem se dostal až teď, 8 let od jedničky. Rychle to uteklo! Nicméně jsem se dočkal a s jistými obavami se pustil do pokračování. Bál jsem se, že to nebude vůbec konkurence schopné svému předchůdci, prostě, že to bude průměr, nebo zklamání. Nestalo se. Je to zase akční bomba. Sice ne tak ujeté jako Zastav a nepřežiješ (což je docela dobře), přesto s mnoha situacemi, které nejsou možné ani v jakémkoliv jiném filmu, natož v reálů. Jenže hezky se na to kouká, má to pořádnou dávku adrenalinu a často jsem říkal jak je to hustý. Fakt nářez a maximální akční spokojenost./// Celkem 90%///(9.3.2010)

U tohohle nestačí vypnout mozek, u tohohle by bylo nejlepší, kdyby vás stvořili bez mozku. Statham se drží (a fakt to dává), Leterrier se snaží a všichni ostatní soutěžej v trapnosti. Vítězství je nerozhodné, nejtrapnější jsou hlavní záporák a ten malej harant. Hned za nima se umístil francouzskej komisař (postava tak zbytečná až to bolí) a hned po něm zlá holka, která furt něco olizuje a je nejspíš alergická na oblečení, jelikož ho nikdy moc nemá. Když máte náladu na důkladný mozkový klystýr je "Kurýr 2" určitě jasná volba a navíc tam hraje ta kytarová vypalovačka z traileru na "Sin City."(25.5.2006)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 11.

• - Při umisťování bomby pod auto Kurýra jde vidět, že bomba je jen pár centimetrů nad vozovkou. Když však přichází Kurýr s klukem k autu, bomba by musela jít z dálky vidět, nejde však vidět nic. (MrAldridge)

• - Při volném pádu letadla by letadlo padalo cestou nejmenšího odporu vzduchu, takže čumákem napřed. Nikdy však na plocho dolů, jak padá ve filmu. (MrAldridge)