poster

Kurýr 2

 • Francie

  Transporter 2

 • Francie

  Le transporteur II

 • Slovensko

  Kuriér 2

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2005, 87 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Marigold
  **

  Hodně přeprsknutý pokus udělat ze slušného prvního dílu megalomanskou sérii pro americký trh s charismatickým hrdinou. Problémem Stathama je, že ve filmu nemá ani zbla prostoru sehrát něco charismatického, pokud nepočítáme všechny ty něžné pohledy chladnokrevného zabijáka... Spojení hudby, luxusu a nadnesených akčních scén signalizuje, že Leterrier a Yuen pošilhávají po Bondovi, ale narozdíl od něj působí Frank dojmem legračně přehnaného geroje, jehož řešení situace nemá nic do činění s božským nadáním, ale spíše chorobnou fantazií choreografa. Kurýrovi 2 se nedá věřit do té míry, že se u něj nedá pořádně pobavit. Pokud v první díle přehánění fungovalo právě proto, že se drželo alespoň částečně při zemi a servírovalo s nadhledem, dvojka je srandovně upjatá a opravdu jen a jen hloupá.(26.1.2008)

 • Dudek
  ***

  Nepřetržitá akční jízda kterou zdobí neskutečné akrobatické kousky a výdrž hlavního hrdiny. Přestože jistá pejorace je cítit zejména ve scénáři, režie si stále drží vysokou žánrovou úroveň a nenechává diváka v klidu ani na vteřinku. Zajímavostí budiž jakési "chanovské" bojové vsuvky, z nichž zejména ta s požární hadicí rozhodně stojí za více než jedno zhlédnutí. Většina scén však již zavání až přílišně levnou efektivností, přesto se však díky ohromné dávce nadhledu nemůžeme na tvůrčí tým zlobit.(8.4.2008)

 • B!shop
  ****

  Kuryr byl docela slusnej akcni film a v Kuryr 2 je vseho vic (vic zaporaku, vic akce..). Pribeh je sice naprosto neoriginalni a hodne obycejnej, ale nenudi, je zajimavejsi nez v prvnim dilu a dava prostor na dokonaly bitky. Statham na to sice nevypada, ale fakt kolem sebe rube pekne a je tu spousta tak skvelejch souboju (i kdyz misty uz trochu nerealnych), ze plne vynahradi tu obycejnost pribehu. Navic je ve vetsine souboju nakej zajimavej napad a Statham, ackoliv dela ruzny kung-fu vychytavky, je zaroven drsnej a mlati pestma, takze to ve vysledku dava hodne zajimavy bitky a obcas navic hodi nakou hlasku. Navic tu je sexy blondyna. Kamera i hudba je spravne svizna a trochu mi nektery zabery pripominaly Bad Boys, coz nevadi, protoze ty jsou skvely. Cekal jsem prumernej akcni film, ale nakonec sem se skvele bavil.(31.10.2005)

 • Le_Chuck
  ***

  Keby sa Leterrierovi podarilo tú svoju zbesilosť trošilinku viac priškrtit, bola by to pecka. Akcia výborná (vivat Corey Yuen), káry ďábelsky rýchle, ženské sličné, kamera Bayovsky štýlová, aj príbeh v rámci "nobrain" levelu môže byť. Ale celé to je degradované dementným preháňaním. Aj keď v tomto smere mám hranice ďaleko, to čo tam Frank Martin predvádzal bolo moc aj na mňa a s pribúdajúcim časom to začalo nepríjemne strhávať veškerú pozornosť. Ale Stathamovi obtiahnuté sako a čierna kravata aj tentokrát velice sluší a konečne sa objavuje v akčnom filme hero, ktorému nemožno nefandiť.(2.2.2006)

 • Lima
  **

  Mám pocit, že Bessonovy produkční a zejména scenáristické prefabrikáty se začínají stávat žánrem samy o sobě. Tedy říkejme jim prostě ´bessonovka´= příběhově debilní brain-wash pro diváka obdařeného sakra velikou dávkou nadhledu. Toho je zde potřeba desetkrát více, než u ´jedničky´(která se mi líbila pro svoji neskrývanou prostinkou nekomplikovanost a spád), ale zápletka a většina akčních pasáží ´dvojky´se stávají tak absurdními, že naopak začínají nudit. Více bombastické akce zkrátka někdy neznamená více zábavy. A transfúze protilátky a letadlo v závěru byly skutečně na pěst.(16.3.2006)

 • - Spoiler: Tvůrci původně chtěli film natočit s přístupností "R", ale studio důrazně požadovalo snížení na přístupnost PG-13, aby na něj mohlo zajít širší spektrum diváků. Alespoň malý střípek toho jak mohl film v nepřístupné verzi vypadat, je k vidění na DVD verzi. Zatímco Lolina smrt na bodácích je v originále "čistá", tak na DVD je řádně krvavá. (DaViD´82)

 • - Pistole ve scéně v soukromém tryskáči je typu Walther P99. (DaViD´82)

 • - Tyč, kterou Kurýr (Jason Statham) použivá k zmlácení party chlapů, se v některých scénách ohýbá jako gumová. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace