• Reiniš

Cool Statham se rube s ďábelskou záporačkou Kate Nauta...To je asi to nejoriginálnější, co tvůrci v tomto mdlém pokračování dokázali vymyslet. Příběh je jedno velké klišé a akční scény jsou nereálné a přehnané až běda. Tomu všemu nasadili korunu neschopní herci ve vedlejších rolích. Škoda, protože Kurýr mohl být docela slibnou filmovou sérií, ale za tohle by se styděl snad i Segal s Van Dammem.(27.12.2007)

• Faye

Série „Hire“ je reklamou na BMW. „Kurýr 2“, bude zřejmě reklamou na Audi. Ani jedno z aut sice nevlastním, ale poměrně často se vezu jako „závozník“ v obou výrobních značkách. Auta jsou to úchvatnáobě!!! Ale BMW má pravděpodobně lepšího manažéra na prezentaci vozů (jinak by kurýr, prohánějící se v jedničce taky v BMW, neměnil vůz). Dílko nabídne, kromě nádherných aut a dochvilnosti hlavního hrdiny, který vždy dodrží slovo, ještě skoro nahou pistolnici na jehlových podpatcích.a především hodně stupidní příběh. PS: Audi dokáže i létat, pokud jste to nevěděli! A Frank? Ten umí všechno!(17.11.2005)

A půl. Těžko říct, kdo koho zachraňuje víc, jestli hlavní hrdina malého chlapce, nebo adrenalinová jízda, která divákovi nedává příliš prostoru, aby si povšiml pár chybek, jako je nedotaženost a nelogika některých scén. Naštěstí jich není mnoho, takže se můžete vcelku nerušeně kochat pohledem na nereálné, avšak efektivní, důmyslné a působivé akční scény, a na Jasona Stathama, který je opravdu jedničkou ve svém oboru.(28.11.2009)

Pri pokračovaní Kuriéra je potrebné sa zhlboka nadýchnuť a pri scénach kde prestávajú platiť zákony fyziky vydýchnuť a chvíľu pomaly rozdýchavať. Zneškodnenie bomby pomocou žeriava chce kurevský nadhľad , ale hlavne pri bitkárskych scénach ma film ako tak upokojil a pobavil. Dobrá scéna s hasičskou hadicou a súboj so 150kg vážiacim černochom je to najlepšie čo vo filme je, ale v týchto veciach je majstrom J.Chan. Sláva mu. Slabšie pokračovanie , ale napriek tomu sa prikloním k trom , pretože ako akčná jednohubka má aspoň pár svetlejších momentov. 50%.(17.5.2010)

VHS/// Obsazení 10/10 Děj 9/10 Hudba 8/10 Choreografie 9/10/// +Jason Statham, akční nářez, hudba, spád -musíte úplně vypnout mozek, jinak se bavit nebudete/// Páni, tak to jsem nečekal. První Kurýr byl obrovská bomba a o to větší, že to nikdo nečekal. Ke dvojce jsem se dostal až teď, 8 let od jedničky. Rychle to uteklo! Nicméně jsem se dočkal a s jistými obavami se pustil do pokračování. Bál jsem se, že to nebude vůbec konkurence schopné svému předchůdci, prostě, že to bude průměr, nebo zklamání. Nestalo se. Je to zase akční bomba. Sice ne tak ujeté jako Zastav a nepřežiješ (což je docela dobře), přesto s mnoha situacemi, které nejsou možné ani v jakémkoliv jiném filmu, natož v reálů. Jenže hezky se na to kouká, má to pořádnou dávku adrenalinu a často jsem říkal jak je to hustý. Fakt nářez a maximální akční spokojenost./// Celkem 90%///(9.3.2010)

• - Vůz, se kterým Frank (Jason Statham) pronásleduje letadlo a poté vybuchne, je italský superspot Lamborghini Murciélago Roadster vyráběný v letech 2004-2006. Vůz vycházel z kupé, byl však 3mm nižší, o 150 kg těžší a maximální rychlost klesla na 320 km/hod. (JARDAHONDA)

• - V úvodu filmu je naznačeno, Frank (Jason Statham) jezdí v Audi A8 s motorem V12. Na přední masce je znak W12. Po zbytek filmu se pak střídají záběry, kdy znak je a není vidět. (st.jim)

• - Druhé filmové nasazení Kurýra stálo producenty 32 mil. dolarů a během prvních třech dnů (2. – 4. 9. 2002) promítání zaplatili američtí diváci za akční jízdu 20 milionů. Celkový americký výdělek se vyšplhal na 43 mil. dolarů. (imro)