Kurýr 2

Le transporteur II

Kuriér 2

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2005, 87 min

Dal bych jen dvě, ale když já miluji A8 W12, která udělá takovej obrat, aby tu bombu shodil pomocí jeřábu z podvozku, ne fakt to bylo trošku přehnaný to uznávám, taky kamion má trošku větší brzdnou dráhu. (( :: ale jinak příjemná podívaná, jinak nesouhlasím s FAYE, protože Lamborghiny patří pod koncern Audi, jakožto sportovní oblast značky VW. Mimochodem celej vnitřek zmiňovaného Lamba vyrobili Audiňáci. (( :: Takže změna značky je jen reklamní tah, kdy zreklamovali 2 auta za cenu jednoho.(18.11.2005)

• Marigold

Hodně přeprsknutý pokus udělat ze slušného prvního dílu megalomanskou sérii pro americký trh s charismatickým hrdinou. Problémem Stathama je, že ve filmu nemá ani zbla prostoru sehrát něco charismatického, pokud nepočítáme všechny ty něžné pohledy chladnokrevného zabijáka... Spojení hudby, luxusu a nadnesených akčních scén signalizuje, že Leterrier a Yuen pošilhávají po Bondovi, ale narozdíl od něj působí Frank dojmem legračně přehnaného geroje, jehož řešení situace nemá nic do činění s božským nadáním, ale spíše chorobnou fantazií choreografa. Kurýrovi 2 se nedá věřit do té míry, že se u něj nedá pořádně pobavit. Pokud v první díle přehánění fungovalo právě proto, že se drželo alespoň částečně při zemi a servírovalo s nadhledem, dvojka je srandovně upjatá a opravdu jen a jen hloupá.(26.1.2008)

Je to veľmi dobrý akčný film s Jasonom Stathamom, ktorý je pokračovaním slušnej jednotky. Má dobrý príbeh o nájomnom kuriérovi, ktorý na nejaký čas prestal pracovať pre podsvetie a stal sa osobným vodičom vplyvnej a bohatej rodiny, ktorej vozí ich syna, ale toho unesie zločinecká organizácia a vina padne práve na kuriéra. A keďže vidí, že polícia je neschopná, rozhodne sa chlapca zachrániť sám za každú cenu. So spracovaním som veľmi spokojný, síce celá táto zápletka už nie je až tak zaujímavá a navyše je doplnená o viacero dosť hlúpych prvkov, hlavne všetko týkajúce sa vírusu, ale inak je to výborná dynamická akčná jazda so skvelým tempom a prakticky bez slabých miest, takže si v rámci žánru ani nemám na čo sťažovať. Len škoda toho záveru, celý film si udržuje vysokú úroveň, len ten záver je už dosť nezvládnutý, ale dá sa to zniesť. Akcie je tu plno a je perfektná. Len ju treba rozdeliť na dve kategórie, prvou je klasická akcia a tá je prvotriedna. Súboje patria medzi to najlepšie, čo sa dá v mimoázijských akčných filmoch vôbec vidieť, perfektná choreografia, Statham v najlepšej forme a výborná vizuálna stránka, takže tu plná spokojnosť a druhou sú všetky tie originálne akčné momenty, ako odstránenie bomby žeriavom, jazda po rímsach, snaha získať protilátky, skok k autobusu a mnohé iné, toto ma už až tak moc nezaujalo, predsa len v akčnom žánri vyhľadávam niečo iné, čo som si našiel aj tu v podobe kvalitných súbojov, ale nemám s tým ani väčší problém a pár momentov je aj celkom efektných, páčilo sa mi hlavne prehodenie si ženy na vodnom skútri, vylezenie na most alebo skok nad dvomi automobilmi. Najviac sa mi páči celá akcia v garáži, obzvlášť perfektná časť s hadicou, ale až na ten posledný v lietadle sú výborné všetky súboje akýchkoľvek dĺžok, kľudne aj rýchle, ale zábavné spútanie policajtov. Herecké obsadenie je na tom dobre, opäť výborný Jason Statham vo svojej najlepšej úlohe, ale zvyšné postavy už oproti predchádzajúcemu dielu predsa len zaostávajú, či už vedľajšie alebo aj záporné, no nemám s nimi väčší problém, Amber Valletta ako štýlová vražedkyňa aj celkom zaujme a opäť poteší postava francúzskeho policajta. Réžia a technická stránka sú o trochu slabšie, ako v jednotke, sklamú hlavne niektoré slabšie efekty, ale stále je to v rámci žánru výrazný nadpriemer. Som veľmi spokojný, síce ten príbeh nie je práve najideálnejší a záver nemám rád, ale inak je to nadmieru dynamický a zábavný akčný film s dostatkom kvalitných akčných scén, ktorý si rád občas pozriem. A z celej série mám práve tento diel najradšej. Objektívna kvalita filmu- 64%, film sa páči mne na 80%.(9.7.2007)

Přepis telefonního hovoru z dnešního rána mezi mnou a tátou: "Ahoj synu, mám pro tebe úkol." - "Poslouchám." - "Tři osoby - babička, teta Bo..." - "Pravidlo č. 1: Žádná jména!" - "Dobře, tak tedy babička a dvě tety, dnes ve 13 hodin u nich doma." - "Váha?" - "190 kilo + vozejk a jedny berle." - "Místo doručení?" - "Špitál v Litomyšli, severní křídlo." - "Okay. Chci kilo na benzín a dvacku na parkování v areálu. Polovinu teď, druhou potom + buchty od babičky. Když se něco podělá, odjíždím sám. Jakmile se dohodneme, podmínky se nemění. Máme dohodu?" - "Jo, máme dohodu."(26.9.2012)

Kuryr byl docela slusnej akcni film a v Kuryr 2 je vseho vic (vic zaporaku, vic akce..). Pribeh je sice naprosto neoriginalni a hodne obycejnej, ale nenudi, je zajimavejsi nez v prvnim dilu a dava prostor na dokonaly bitky. Statham na to sice nevypada, ale fakt kolem sebe rube pekne a je tu spousta tak skvelejch souboju (i kdyz misty uz trochu nerealnych), ze plne vynahradi tu obycejnost pribehu. Navic je ve vetsine souboju nakej zajimavej napad a Statham, ackoliv dela ruzny kung-fu vychytavky, je zaroven drsnej a mlati pestma, takze to ve vysledku dava hodne zajimavy bitky a obcas navic hodi nakou hlasku. Navic tu je sexy blondyna. Kamera i hudba je spravne svizna a trochu mi nektery zabery pripominaly Bad Boys, coz nevadi, protoze ty jsou skvely. Cekal jsem prumernej akcni film, ale nakonec sem se skvele bavil.(31.10.2005)