Kurýr 2

Transporter 2

Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2005, 87 min

• Reiniš

Cool Statham se rube s ďábelskou záporačkou Kate Nauta...To je asi to nejoriginálnější, co tvůrci v tomto mdlém pokračování dokázali vymyslet. Příběh je jedno velké klišé a akční scény jsou nereálné a přehnané až běda. Tomu všemu nasadili korunu neschopní herci ve vedlejších rolích. Škoda, protože Kurýr mohl být docela slibnou filmovou sérií, ale za tohle by se styděl snad i Segal s Van Dammem.(27.12.2007)

Druhý díl o Kurýrovi, který by mohl být v klidu Jamesem Bondem (ta nezranitelnost je tu až zarážející :-)) se mi dost líbil. Až do 3/4 filmu jsem si říkal, že tu vykouzlím nějaké 4 hvězdy, ale pak přišla scéna s letadlem a tak mizerné grafické zpracování, že mi to zkazilo celý filmový zážitek. Mimo tohohle kiksu nám ale tento film má relativně co nabídnout. Ať už Jasona, který, pokud nezabředne někam do pochybných filmů, se stane prototypem akční hvězdy těchto let, či Kate Nautu a její spodní prádlo. Ptáte se mě, jestli má smysl podívat se na Kurýra 2? Já říkám, že ano. Ale jen v případě, že vám nevadí některé přehnané akce a místy dost zběsilý střih.(13.12.2009)

Are you fucking with me, Luc Besson? Nějak takhle reaguju v situaci, kdy se bomby vyhakují jeřábními háky 10 metrů nad zemí, nebo se přeskakuje z baráku na barák (jasně audiny jsou dobrý, ale tak moc zas ne). Jestli byl první díl částečně hloupý, tak tentokrát je ultradebilní a zachraňují ho jenom Stathamovy hlášky a coolovité akční sekvence. Tak 5/10. Příště se na to Lucu líp vyspi. Ať se Louis s Coreym nemusej tolik snažit zakrýt ty blbosti, který píšeš. :)(21.10.2006)

Akčná spokojnosť skoro v takom istom pomere pri jednotke! Rýchle, nápadité, dobre vymyslené ale hlavne nebezpečne akčné! Vychutnával som si každú chvíľku a minútku, ktoré boli nabité akciou od prvej minúty! Dal by som aj päť hviezd, nebyť toho sprostého a debilného scenára a pár trápnych scén, ako napríklad scéna so žeriavom, či to, keď prebehne A8čkou po oboch stranách budovy, ktoré zaváňali ťažkým prieserom! 70%.(17.4.2006)

Pri pokračovaní Kuriéra je potrebné sa zhlboka nadýchnuť a pri scénach kde prestávajú platiť zákony fyziky vydýchnuť a chvíľu pomaly rozdýchavať. Zneškodnenie bomby pomocou žeriava chce kurevský nadhľad , ale hlavne pri bitkárskych scénach ma film ako tak upokojil a pobavil. Dobrá scéna s hasičskou hadicou a súboj so 150kg vážiacim černochom je to najlepšie čo vo filme je, ale v týchto veciach je majstrom J.Chan. Sláva mu. Slabšie pokračovanie , ale napriek tomu sa prikloním k trom , pretože ako akčná jednohubka má aspoň pár svetlejších momentov. 50%.(17.5.2010)

• - Kromě Jasona Stathama se z prvního dílu vrátil také François Berléand v roli policisty Tarconiho. Své party si zopakovali také autoři scénáře Luc Besson, Robert Mark Kamen a režisér Louis Leterrier. (imro)

• - Spoiler: Tvůrci původně chtěli film natočit s přístupností "R", ale studio důrazně požadovalo snížení na přístupnost PG-13, aby na něj mohlo zajít širší spektrum diváků. Alespoň malý střípek toho jak mohl film v nepřístupné verzi vypadat, je k vidění na DVD verzi. Zatímco Lolina smrt na bodácích je v originále "čistá", tak na DVD je řádně krvavá. (DaViD´82)

• - V úvodu filmu je naznačeno, Frank (Jason Statham) jezdí v Audi A8 s motorem V12. Na přední masce je znak W12. Po zbytek filmu se pak střídají záběry, kdy znak je a není vidět. (st.jim)