Záhadná vražda svede dohromady soukromé očko, herečku snažící se prorazit a zloděje předstírajícího, že je herec. (Filmbox)

joker211

Toto je pre mňa veľké sklamanie. Čítal som tu komentáre, že film je preplnený solídnymi vtipmi a scénami, ale ja som ich nikde nenašiel.A to som sa fakt snažil.Jediná scéna, na ktorej som sa ako tak zasmial bola, keď oživili všetkých zabitých. FIlm je preplnený rôznymi omáčkami, ktoré sa nakoniec pospájajú a nevznikne z toho nič svetoborné. Škoda, že na tom viac nepopracovali veď herecké obsadenie je viac ako dobré. ()

venyczek

Bohužél ne vždy je vysoké hodnocení na ČSFD správné doporučení ke zkouknutí. Čekal jsem od toho nějakou akci, humor a celkově na mě film působil spíš chaoticky. ()

mine.slayer

Rozhodně se na to kouknu znovu a pak zase a pak zase a pak zase a pak mě někdo obpráskne, ale víte co nakonec to přežiju, protože statisky nelžou a musíme se jimi řídit, vždyť na co by pak vlastně vůbec byly. Druhá Kilmerova role která za něco stojí ta první byla v Salton Sea. ()

Ales_IV

"Chceš hrát dál? Beze všeho. Kde je ta hol...? Kurva, cos to udělal? Nabil jsem jen jednu kulku. " Málem jsem se udusil, jak jsem se smál. Tenhle film mě bezesporu překvapil, váhal jsem jestli nedám pět, ale asi se na to časem podívám ještě jednou a uvidíme. Každopádně dobře strávený čas. ()

AlohaAnty

Tak tenhle filmek mi sedl uplně s přehledem :) Hlášky libové, jen jsem se trošku ztrácel v té vraždě, ale na konci se to krásně vysvětlilo, takže dobře strávený večer. ()

LudwigG

Klasická "Chandlerovka" - být hlášky trochu peprnější, chlapci trochu oprýskanější a ženy trochu vláčnější. Členění filmu do kapitol s názvy odkazujícími na romány Raymonda Chandlera, rodokapsové kulisy, dialogy, paralely s Dámou v jezeře, Sestřičkou, Sbohem buď lásko má i s Hlubokým spánkem.......to všechno bylo jako vstup do knihy. A i za čas po shlédnutí mám chuť jít ke knihovně, otevřít cokoli s Filipem Marlowem a nechat se vtáhnout do děje - vlastně pustit "Pusu, pusu.......". Kilmer i Downey Jr. na pět hvězd, ženská suita bezchybná. Hele, byla tam vůbec hudba? To je svým způsobem známka kvality, když se hudba nepodbízí, nepřebíjí děj, neřve "jsem tady, poslouchej jak mi to jde" ale jde s dějem. Prostě tenhle film stojí za to, vidět znovu. A chybějící hvězda? Někdy je vidět trochu toho filmařského šlendriánu typu "tohosinikdonevšimne". Hloupé je, že v místech, kde to prostě vadí a ruší. Jeden za všechny: Kilmer přesvědčuje Downeyho aby odjel z města a během hádky mu přikryje ústa dlaní - levou.....střih, pohled zezadu, ejhle - je to pravá ruka. A dýchající mrtvola ve sprchovém koutě je taky kapku zvláštní.....tak asi tak. ()

Pickardino

Pan Cerny vyhlasil valku aplikovatelnym filmovym klise, aby nakonec s usmevem prohlasil, ze to bez nich stejne nejde. A udelal to s gracii. RDJ je vyborny, jako vzdy. ()

Pythonator

Když kriminálku, tak tohle. Tento příjemný film s příjemnými herci je pocta starým detektivkám a zároveň pobaví jako skvělá komedie. Je zde několik geniálních hlášek, ale tomu se netřeba divit, protože Shane Black psal scénáře ke Smrtonosné zbrani a Poslednímu skautovi. Vážně jsem zvažoval, že dám i pět hvězdiček, ale těmi jsem šetřil, protože tempo filmu mohlo být svižnější a humoru se tam mohlo vlézt taky trochu víc. Finále filmu je rozhodně velkolepé a nemusel by se za něho stydět leckterý akční "bradavka" velkofilm. ()

DannyVlk

Po rozvaze jsem se rozhodl dát filmu 4 hvězdičky, že se k němu ještě vrátím, protože je na první shlédnutí moc komplikovaný, ale prošpikovaný bezvadnými hláškami a scénami, jakými se nemůže chlubit lecjaká komedie. Věřím že při druhé projekci mi vše zapadne dohromady a já se pak budu moci kochat skvělým hereckým výkonem R. Downeyho. ()

raru

Ja som sa moc nebavil.Scenár je prekombinovaný trochu viac než bolo treba a v týchto kriminálnych komédiách,ak majú byť poriadna jazda, musím mať aspoň poriadnu akciu.3*dávam za skvelého Roberta, Buzíka ,,Perryho Kilmera" a kočku Michelle. ()

teckax

Filmy, které se nestydí honosit paskvilem - komedie/krimi/mysterózní - nijak zvlášť nevyhledávám a tohle jsem si pustila jen a jen kvůli Robertovi v nejlepších letech. A jsem z toho úplně odvařená! Zábavné, svižné, neotřelé, absurdní, kýčovité, promyšlené a přitom tak zhovadilé, parádní oddechovka pro mě jako stvořená. Navíc musím přiznat, že mě Roberta štěněčí oči rozpouštěly jako nanuk v největších červencových vedrech... Povedený způsob vyprávění, napínavý děj, nečekané zvraty,... Takové potěšení z filmů, od kterých dopředu nic nečekám, je přesně to, co hledám! ()

Phillippus

Nevtipne , ukecane a hlavne nudné. Celý film čakáte, kým to príde, ale To nepríde. Jediný moment, kedy som sa zasmial, bola ruská ruleta. Za tu jedna hviezdička. A postava Harmony stala za hovno! ()

Shane Black a Robert Downey chystají film

17.02.2016

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

12.07.2014

Scenáristický klasik Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) se před pár lety skamarádil s Robertem Downeym Jr. a dali dohromady hned dva chválené filmy. Kiss Kiss Bang Bang následoval… (více)

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)