Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Záhadná vražda svede dohromady soukromé očko, herečku snažící se prorazit a zloděje předstírajícího, že je herec. (Filmbox)

Videa (1)

Trailer

Recenze (703)

Shakers 

všechny recenze uživatele

Shane Black je scenáristicky boh to sme vedeli už dávno, ale réžiu si vyskúšal až teraz. A nedopadlo to vôbec zle, však prečo by aj malo keď si tak skvelý scenár plný hlášok napísal sám. Kvôli tomu som si aj pozrel tento film. Robert Downey Jr. a Val Kilmer sú skvelý herci na tých som si zvykol už dávno, ale čo sa týka Michelle Monaghan, tak musím povedať, že mal som trošku obavy, pretože mne moc do filmov poslednú dobu napasuje, ale teraz sa ukázala nie len ako sexi kosť (vidíte tie nohy), ale aj ako dobrá herečka. Čo sa týka filmu, tak ma fakt skvelú dejovú kostru na ktorú je nabalený celý arzenál krimi akcii, skvelého humoru a hereckého talentu. Už od začiatku je to veľmi zaujímavé sledovať, pretože takým štýlom aký má tento film, sa veľa filmov v tomto žánri pochváliť nemôže. Jediné čo ma sklamalo je trošku záver. Nie že by bol zlý (pán prsteňov potešil), ale trošku sa ubralo na tempe čo je škoda. Ale inak rozhodne fajn zábava. Pokiaľ hľadáte krimi komédiu, tak toto je skvelá voľba. 90% - 5* ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Snímek je vlastně pouze další lehce nadprůměrnou akční-krimi-komedií, která není zdaleka tak originální a cool, jak se nám snaží již od úvodních sekund naznačovat, a výrazně nad vodou ji drží jen skvělé herecké výkony a ten trochu neotřelý pohled na dnešní Hollywood. Hlavně Downey je klasicky výborný a kraluje každé scéně, ale i Michelle Monaghan s velkým výstřihem má něco do sebe. Celkově potěší to netradiční pojetí tradiční zápletky a všudypřítomná snaha o nějakou humornou vložku, která navíc většinou končí úspěšně, ale stále jsem se nemohl zbavit pocitu, že větší scénáristický brak co se jednotlivých scén týče se jen tak nenajde. Ovšem to nic neubírá na vědomí, že jsem se přeci jen skvěle pobavil, 100 minut rychle uteklo a nelituji ani jediné, kterou jsem pro tenhle snímek obětoval. "Víš, co je ve slovníku pod pojmem idiot?"-- "Moje fotka?"-- "Definice idiota, která na tebe sedí.." :D ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Shane Black je prostě neuvěřitelná bedna na hlášky, což už předved v Poslední skautovi a tady v tom dál pokračuje, ale tentokrát ještě ve vlastní režii, sice to asi nebude takovej mega kult jako Skaut, ale díky Robertu Downeymu, kterej tady je jednim slovem prostě dokonalej, to až zase tolik nezaostává a krom toho Val Kilmer coby homoušský soukromý očko Downeymu víc než zdatně sekunduje a thrillerovej příběh je slušně promyšlenej i odvyprávěnej. Já si fakt nemam na co stěžovat ()

castor 

všechny recenze uživatele

Už jenom zdařilé úvodní titulky se jménem scénáristy podporují naději, že mrazivý snímek KKBB bude nadprůměrnou podívanou. U filmů podobného typu je hlavní, jak se tvůrci poperou s geniálním scénářem, jaký tvar mu nakonec přisoudí obratnost jednotlivých složek. Shane Black je režijní debutant. Na poli scénáristickém ale přivedl na svět nejen naprosto mimořádného Posledního skauta, ale i sérii Smrtonosných zbraní. V žánru buddy-movie tak není zdaleka nováčkem. Jeho nová postava, Harry Lockhart, je ale všechno jiné, jen ne hrdina. Z krádeže v hračkářství se omylem ocitá před castingovou porotou, kterou uchvátí svým výkonem a ještě toho večera se potuluje na večírku celebrit. A události se začnou hýbat. A mrtvoly přibývat. Black nás zavádí do míst, kde každý chce být celebritou, každá vyschlá modelka i vyhaslá herečka, co několikrát zaštěkala v reklamách, touží po jakékoliv roli. Úvodních třicet minut je geniálních, pak se ale tempo zpomalí, přijdou místy zbytečně ukecané momenty a některé scény nezachutnají dle režisérova přání (celá pasáž s prstem a psem). Přesto nás zasypává hláškami, nečekanými flashbacky a geniálními nápady (nechtěné močení na mrtvolu), jeho neustálé narážky se občas přehoupnou v lehkou satiru na hollywoodské poměry, vyprávění člení do kapitol. Vypravěč navíc permanentně komunikuje s divákem a občas se musí v ději vrátit, protože na něco zapomněl. Naprosto trefný Robert Downey, Jr. opět dokazuje, jak obrovský talent má, škoda, že jeho značnou část kdysi dobrovolně obětoval pro své kokainové prohřešky. ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Je mŕtva?“ – „Len má zavreté oči.“ – „Aha.“ – „Má zlomený väz, kokot.“ Počúvať príbeh od rozprávača, ktorí vie rozprávať príbehy, je vždy na nezaplatenie. Očká vám ihrajú, hltáte každé druhé slovo a v duchu závidíte, lebo vy takí nikdy nebudete. Sympatický frajer Shane Black je kultový herec (okuliarnatý spojár Hawkins z PREDÁTORA) a legendárny buddy scenárista (SMRTONOSNÁ ZBRAŇ, POSLEDNÝ SKAUT) a podľa mňa medzi takých rozprávačov patrí (toto nedokáže napísať každý: „Vtedy som pochopil, že niekoho ľutovať a kefovať je skoro to isté; ste zničení smútkom a vták vám stojí ako Eifelovka.“). Jeho režijný debut prišiel neskoro... ale prišiel - a je skvelý. Svižný, svieži, originálny, pôvabný, pop-kultúrny („Bol som unavený, ako Drew Barrymoreová v nočnom klube.“) a okrem dialógov, ktoré svišťia len tak prašťí, sa môže pochváliť výkonmi Vala Kilmera a Roberta Downeyho Jr. Iste, Black sa občas v dialógoch príliš predvádza, ale aj tak je to okúzľujúce. A teraz zamávajte medveďovi. ()

Galerie (42)

Zajímavosti (32)

  • Na začátku filmu se v roli 9letého kouzelníka Harryho objevuje Indio Falconer Downey, syn představitele dospělého Harryho Lockharta (Robert Downey Jr.). Indio byl v době natáčení o něco málo starší než jeho filmová postava. (KarKulA)

Související novinky

Shane Black a Robert Downey chystají film

Shane Black a Robert Downey chystají film

21.02.2022

Tak se zdá, že si režisér a scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Správní chlapi) a hvězda marvelovek herec Robert Downey Jr. (Iron Man 3) opět po letech zopakují spolupráci. Vedle zmíněného Iron… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Z Shanea Blacka, scenáristy Smrtonosné zbraně a Posledního skauta, se stal v poslední dekádě úspěšný režisér. Jeho cit pro nahláškované buddy movies (aka parťácké filmy) se znovu probudil v Kiss Kiss… (více)

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

Gosling, Crowe a smrtonosná vražda

12.07.2014

Scenáristický klasik Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) se před pár lety skamarádil s Robertem Downeym Jr. a dali dohromady hned dva chválené filmy. Kiss Kiss Bang Bang následoval… (více)

Smrtonosný skaut Tony Stark?

Smrtonosný skaut Tony Stark?

11.02.2011

Jon Favreau se vykašlal na Iron Mana 3 a raději natočí rodinnou fantasy komedii z Disneylandu Magic Kingdom. On tvrdí, že ho tahle látka naplňuje víc, zlí jazykové mají za to, že se skrblíci z Marvel… (více)

Reklama

Reklama