Komedie / Krimi / Mysteriózní

USA, 2005, 103 min

Úloha v komédii Downeymu Jr.ovi veľmi sekne a tento film práve on spravil veľmi príjemnou pohodovkou. Kilmer ako drsný buzik je absolútne unikátny. Veľmi nápadité vyprávanie príbehu a kamerovo-vizuálne spracovanie. Príbeh tiež veľmi originálny, robí si srandu sám zo seba a z určitého uhla pohľadu sa jedná o veľmi vkusnú paródiu. Shane Black potvrdil, že je pán hlášok. Takže v skratke sa jedná o veľmi fajn film, ktorý stojí na dobrých hercoch a to isté platí o scenári. 85%.(25.4.2006)

musím po dotknout, že hodně dabingů snesu... ale dabing tohohle filmu mě málem zkazil skvělý zážitek.. nedávno to dávali na jedné komeční televizi :) a nějak mě začátek nezaujal.. tak jsem přepínala dál.. ale na doporučení kamaráda jsem koukla na snímek s tímto názvem a on to byl on :-D díky díky moc :) takhle hodně jsem se dlouho nezasmála.. Robert Downey mě poprvé zaujal a zavrtal se do podvědomí :) a Kilmer se o to slušně pokusil.. komedie tohohle ražení mám ráda.. takže pro mě jen samé plus :)(4.5.2009)

být detektiv je těžká práce. zvlášť když jste ještě před chvílí byli bezvýznamným zlodějíčkem a kradli v hračkárně. ženský umírají, chlapi se olizujou a když náhodou v šoku pomočíte mrtvolu, musíte mít strach, jestli je ,,stopa" nedovede až k vám...... . tak tohle mě dostalo!! zajímavé vyprávění (jako bych tenhle vypravěčskej styl už někde viděl), spousta překvapivých situací, žádná nuda, dobrý hlášky, V.Kilmer a R.Downej Jr. působí dojmem, že si natáčení dost užili. odvaz a pohoda vyzařují z jejich rolí. a když je konec, mám dojem, jako by se to doopravdy stalo. i stou drsňárnou se staříkem na konci. tak HNUSNÝ SPANÍ.(5.7.2006)

"My nejsme hodnej a zlej polda. Já jsem buzík a on je z New Yorku." Počůrané mrtvoly mne většinou nepřivádějí k extázi, ale smolař Harry, krásná Harmony ve vánočním balení, suše hláškující Buzík Perry a Robocop padající z balkónu jsou přesně těmi originálními ingrediencemi, které by měla povinně obsahovat každá kriminální komedie. Možná bych tedy snesl přímočařejší tah na branku a také bych ocenil čas na vzpamatování mezi jednotlivými hláškami, ale to bych od té šílené jízdy chtěl asi moc.(29.12.2016)

No jo, když se ve filmu jako je Kiss Kiss Bang Bang sejde Robert Downey a Val Kilmer, tak to opravdu stojí za to:) Díky dynamickému příběhu, skvělým charakterům, zejména Downeyho potrhlá, ukecaná a ne zrovna chytrostí oplývající postava působí značně komicky, parádnímu scénáři a dialogům, prošpikovaným řádným množstvím hlášek, se jedná o velmi kvalitní úlet. And... Val Kilmer kissing Robert Downey - LOL:D "Věřili byste tomu, v jednu chvíli kradu hračky v New Yorku a v druhou popíjím šampus v L.A.", "Polib si, buzno." - "Ty to nechápeš, my nejsme hodnej a zlej polda, já jsem buzík a on je z New Yorku, teď jsi v průseru." :)(17.3.2013)

• - Spoiler: Počet mrtvých ve filmu je 15. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve filmu se podíváme do klubu reprezentujícího „živé umění,“ čímž se jednu dobu živil Robert Downey Jr. (HellFire)

• - Určitou dobu se uvažovalo o obsazení Hugha Granta a Benicia Del Tora do hlavních rolí. (imro)