poster

Kiss Kiss Bang Bang

 • USA

  Kiss Kiss Bang Bang

 • Slovensko

  Kiss Kiss Bang Bang

 • Velká Británie

  Kiss Kiss Bang Bang

Komedie / Krimi / Mysteriózní

USA, 2005, 103 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • tron
  ****

  „Je mŕtva?“ – „Len má zavreté oči.“ – „Aha.“ – „Má zlomený väz, kokot.“ Počúvať príbeh od rozprávača, ktorí vie rozprávať príbehy, je vždy na nezaplatenie. Očká vám ihrajú, hltáte každé druhé slovo a v duchu závidíte, lebo vy takí nikdy nebudete. Sympatický frajer Shane Black je kultový herec (okuliarnatý spojár Hawkins z PREDÁTORA) a legendárny buddy scenárista (SMRTONOSNÁ ZBRAŇ, POSLEDNÝ SKAUT) a podľa mňa medzi takých rozprávačov patrí (toto nedokáže napísať každý: „Vtedy som pochopil, že niekoho ľutovať a kefovať je skoro to isté; ste zničení smútkom a vták vám stojí ako Eifelovka.“). Jeho režijný debut prišiel neskoro... ale prišiel - a je skvelý. Svižný, svieži, originálny, pôvabný, pop-kultúrny („Bol som unavený, ako Drew Barrymoreová v nočnom klube.“) a okrem dialógov, ktoré svišťia len tak prašťí, sa môže pochváliť výkonmi Vala Kilmera a Roberta Downeyho Jr. Iste, Black sa občas v dialógoch príliš predvádza, ale aj tak je to okúzľujúce. A teraz zamávajte medveďovi.(6.10.2007)

 • Eddard
  ****

  To jak na sebe narace neustále upozorňovala mi po chvilce začlo lézt krkem. Samozřejmě, ano, film je vysoce sebeironický, dělá si srandu ze sebe i z žánru detektivek, naráží na klasický i současný Hollywood a vůbec všemožně experimentuje s narací i formou, ale tahle snaha být stůj co stůj originální je až příliš křečovitá. Dále - i přes výše uvedený fakt, že se film nebere nijak vážně mě často přišel až příliš hloupý a kýčovitý... No, teď se mé hodnocení asi příliš neslučuje s počtem hvězd, takže pozitiva: hodně slušné herecké výkony, některé opravdu vtipné odkazy na filmy, herce atd. a od začátku do konce slušná dávka zábavy a černého humoru. Hlavně většina rozhovorů Perry-Harry (alias Kilmer-Downey) je úžasná! 70%(30.7.2006)

 • Xmilden
  ****

  Shane Black se těžko mohl jen tak spokojit s obyčejným scénářem. Opět se jedná o jakýsi typ Buddy Movie tentokráte ale obsazení vskutku nečekané. Jedním s detektivů je gay a ten druhý vlastně má detektiva jenom hrát. V tomhle filmu normálnosti opravdu nehledejte. Bláznivá jízda, které by ještě trošku akce rozhodně prospěla. On se ten film vážně ale brát ani nedá. Takže vše co bylo uvěřitelné na Posledním skautovi nebo na Smrtonosným zbraních tady je naprosto šílené.(1.1.2010)

 • Sobis87
  ****

  Klasik buddy-movies Shane Black je zpět a jeho scénář je opět vybroušený a plný mnohdy zvráceného humoru, jako tomu bylo u dnes již kultovního Posledního skauta. Black, který se tentokrát postavil i za kameru, se nebojí experimentovat a používá zajímavou formu vyprávění, která z Kiss Kiss Bang Bang dělá film s velkým sebeuvědoměním. Robert Downey Jr., Val Kilmer a Michelle Monaghan tvoří skvělou partu a cedí obrovské kvantum parádních hlášek. Jen škoda možná až zbytečně zamotaného děje a chvílemi haprujícího tempa, přesto se ale jedná o zatraceně zábavnou krimi-komedii s povedenými narážkami na samotný filmový průmysl. 80%(30.6.2009)

 • imf
  ****

  Velké překvapení a pro fanoušky i comeback Shanea Blacka. Jako režisér sice není neomylný, ale jeho nabroušený scénář, který se nebojí experimentovat a do poslední kapky potu hrající Robert Downey jr. a Val Kilmer, s přehledem likvidují veškeré nedostatky. Nebýt zakolísání tempa někde ve druhé třetině filmu a několika vtipů, co vedou do slepé uličky, bylo by na místě nekriticky slavit. Takhle je KKBB "jen" sladkou třešničkou pro ty, kdo si potrpí na neortodoxní buddy detektivky a tvůrce, kteří ještě dneska umějí být svěží.(28.2.2006)

 • - Film je pro Shana Blacka režisérským debutem. Má ale za sebou scénáře k úspěšným trhákům Smrtonostná zbraň (1987) či Poslední skaut (1991). (imro)

 • - Kiss Kiss Bang Bang je poslední film, který Susan Levin produkovala pod svým rodným jménem. Pod dalšími projekty už je vždy uváděna jako Susan Downey. (Endiiska)

 • - Během natáčení složil Robert Downey Jr. hudbu pro své první album. (imro)