Patnáctiletý Jim Hawkins narazí díky neuvěřitelně šťastné náhodě na mapu Planety pokladů a tím rozpoutá vesmírný hon za největším bohatstvím všech dob. Aby se vůbec dostal na bájnou planetu, nechá se najmout na zářivou sluneční galeonu. Tam se seznámí s charismatickým kyborgem (napůl člověkem, napůl robotem), kuchařem Johnem Silverem. S jeho pomocí odhaluje nástrahy a nebezpečí vesmírného putování za pokladem a bojuje proti supernovám, černým dírám a kosmickým bouřím. Ale největší nebezpečí ho čeká, když zjistí, že jeho přítel Silver je ve skutečnosti intrikánský pirát, který plánuje vzpouru. Tváří v tvář zradě, která se mu zaryje hluboko do srdce, se Jim promění z chlapce v muže, najde v sobě sílu postavit se vzbouřencům a objeví poklad větší, než si kdy uměl představit. (HBO Europe)

Mary19

Asi na podobné úrovni jako další disneyovka Atlantida: Tajemná říše... Svižné tempo, uměle vytvořený pestrý svět a zajímavý námět. To vše proti zbytečnosti některých postav a bez větší gradace... 60% ()

Ezis

Podle komentářů soudím, že překlad do češtiny je lepší než anglický originál. "Domluvím se plynatinou" mně přijde jako lepší hláška než "I speak Flatula". Já jsem film viděla v angličtině a naprosto chápu, proč to byl největší propadák v Disneyho historii. ()

lemonova

Ako to, že mne, fanúšičke animovaných rozprávok a Sci-Fi, tento poklad unikal tak dlho?? Spojenie romantického dobrodružného sveta pirátov s až lucasovkým poňatím bol geniálny nápad. Vznikol tak neskutočne podmanivý svet, pri ktorom máte pocit, že sa odohral dávno a zároveň v budúcnosti. Je to síce celé také hybridne zkonštruované, ale na mňa to fungovalo dokonale. Navyše príbeh prakticky nemá hluché miesto, má našlapané od prvej Jimyho divokej jazdy až do poslednej scény. Bravo! A čo tie hodnotenia?? Nechápem, toto bola čistá radosť a fantázia! ()

Kublai

Pro mne nejlepší disneyovka - jako kovaný scifista musím ocenit doslova dechberoucí animaci překvapující nestrojeným a "nemainstreamovým" podáním... film překypuje nápady, které bych očekával spíše v nějaké space opeře než v animáku "made by Disney" - o důvod více smeknout. Není nic neobvyklého, že takto netuctový a chytrý milý film pro diváky všeho věku prošuměl českými kiny bez výraznějšího povšimnutí... ()

ViktorS

Musím povedať, že ma tento film celkom milo prekvapil. Jedná sa o jeden z tých posledných 2D animovaných filmov avšak sú tu už aj určite 3D sekvencie, ktoré mu predsa len dodávajú modernejší nádych a odlišujú ho od klasických Disney rozprávok. To sa mi celkom páčilo. Pripomenulo mi to nedávneho Kocúra v čižmách, kde to ale bolo naopak a teda 3D tam bolo prekrývané 2D. Možno práve to je tá cesta pre budúce animáky. Príbeh je celkom zaujímavý, na môj vkus má rýchlejšie tempo, čo je trochu škoda, pretože svet, v ktorom sa dej odohráva by mohol ponúknuť oveľa viac. Lenže kvôli spomínanému rýchlejšiemu tempu sa dej posúva čisto len jedným smerom. Ale na druhej strane aspoň nehrozí, že by sa divák nudil. Ide skôr o dramatický príbeh, kde sa ale strieda množstvo akcie a dobrodružstva. Čo sa postáv týka, tak sa mi celkom páčili. Každá má rôznu osobnosť a každá, hlavne Jim Hawkins a John Silver, prejde istým vývojom a pre mňa osobne sú najmä oni dvaja aj celkom zapamätateľný. Planétu pokladov som pomerne prednedávnom objavil a až mi príde zvláštne, že som o tejto snímke doteraz nepočul. Myslím si ale, že keby som ju ako malý pozeral, určite by som si ju obľúbil. Úprimne, vedel by som si ju predstaviť aj sfilmovať do nejakej modernej hranej podoby, ako to má Disney teraz vo zvyku. ()

Likan7

Bez mučení se přiznám, že Planeta pokladů je moje srdeční záležitost. V dobách mých pubertálních u mě běželo jen HBO téměř, a Planeta pokladů denně. Jedna z posledních klasicky ručně malovaných pohádek dostala nový kabát a vyrazila do vesmíru, kde se tvůrci pokusili zkombinovat námět z Ostrova pokladů a Star treku. Výsledek? Čistě kriticky naprosto bezzubá pohádka o odstrčeným klukovi, co získal přátelé, přepral ty zlý a jako bonus dostal nejlepšího kamaráda, kterýho jsme si všichni přáli mít, roztomile žvatlající růžovou kouli. 3* za nostalgii a ústřední píseň, která mi dodnes nahání husí kůži. ()

Hashirama

Jeden z nejosobitějších filmů, jaké kdy u myšáka vznikly. Dobrodružná kombinace Ostrova pokladů a Star Wars, která pro mnohé může působit jako nesourodá směska desítek dalších světů, ale faktem zůstává, že je přeplněná fantazií a dech beroucími vizuálními nápady, ale rovněž překvapivě dospělá, zvlášť co se týče profilace postav (mentorských a záporáckých figur), jejich vzájemných vztahů a finální katarze. Krásná a originální pohádka pro všechny věkové kategorie. ()

rublik05

Kombinace starého světa s budoucností mi upřímně vůbec nesedla, Planeta pokladů působí jako taková spleť všeho možného, s velice pomalým rozjezdem, se spoustou hluchých míst a jednodušším příběhem. Postavy mě moc neoslovily, naopak oceňuji pěknou animaci a s tím spojené krásné prostředí. Podmanivá hudba pana Howarda je doslova balzám na duši. Škoda, mít kvalitnější scénář, hned by to bylo o něčem jiném. 6/10. ()

liberita

Jeden z menej známych animovaných filmov štúdia Disney sa v kinách dlho neohrial a ani nemal veľké tržby. Spracúva námet zo známej knihy Roberta Louisa Stevensona, Ostrov pokladov a dáva mu nový rozmer prenesením príbehu z morí a ostrovov do rozľahlého vesmíru. Treba povedať, že je to osviežujúca zmena, hlavne preto, že základný dej, postavy a dialógy zostavili zachované z pôvodnej verzie, dokonca je vzťah Jima a Silvera ešte prepracovanejší. Pobavil ma Morfy aj Ben, Silver ako komplikovaná, ale aj tak tomu sympatická postava, nepáčila sa mi ale kapitánka a profesor. Animácia zostáva založená na klasickej ručnej animácii a to je dobre. Zaujímavý príbeh a prostredie taktiež dobre dopĺňa výborná hudba Jamesa Newtona Howarda. Napriek všetkým jej pozitívam Planéta pokladov však k mojim najobľúbenejším disneyovkám nepatrí. ()

Scraffy

Pekná rozprávka, ktorá by si určite zaslúžila oprášiť a aby ju Disney znova natočil. Avšak už ako hraný film. Potom by to bolo naozaj skvelé. Inak je to ale veľmi dobre zvládnuté a scenár je naozaj hravý. Radosť sledovať. ()

tartan

Disneyovka ako "retro" space opera adaptujúca najslávnejší dobrodružný príbeh o pirátoch? Neodolateľné! (A pesnička je tam tuším len jedna:-)) ()

Jocho

Na tento film som mal zálusk už v dobe vydania, no v záplave iných povinností v danej dobe (koniec základky a podobne) nakoniec zapadol prachom. K slovu sa opäť dostal až teraz, dobrých 10 rokov po premiére a v záchvate nostalgie na časy dávno minulé nemôžem povedať na Planétu pokladov veľa zlého. Animácia je na úrovni, za ktorú by sa nemusela hanbiť ani v súčasnosti. Zvuky pasujú perfektne a český dabing bol v podstate vinikajúci. Aj nápad zasunúť v podstate klasický príbeh o hľadaní bájneho pokladu do vesmíru sa mi celkom pozdával, až na zopár drobností. Medzi nimi najviac "kraľuje" práve fakt, že sa jedná o adaptáciu, čo epickým vesmírnym plavidlám trocha uberá slnečného vetra z plachiet. Keby to robila iná firma, nepovedal by som jediného krivého slova, ale stále si myslím, že meno Disney sa ešte dekádu dozadu stále mohlo používať v kontexte s originalitou. Škoda. Príbeh bol teda (nie len pre znalcov knižnej predlohy) predvídateľný, ale keďže sa jedná o detský film, nemožno mu vyčítať morálne posolstvo (každá háveď má dobrý koreň) a v podstate ani hudobnú vsuvku, tak vlastnú práve Disneyovkám. Keď sa uprostred filmu nečakane spustila hudba a začal spev, zase som si vzdychol, ale keď už nič iné, tak aspoň vizuálne sa príbeh stále nejako odvíjal aj počas piesne, takže človek nemal pocit, že sa tie dve spevavé minútky vôbec nič nedeje. A ešte jeden bonus na záver - chválabohu za to, že ten pošahaný robot nespieval (pretože by som dal ruku do ohňa za to, že začne :D ) ()

Guran

Další animovaný film mého dětství. Snímek podle knižní předlohy, ale ne ve správném slova smyslu, poněvadž je páteř filmu převedena do vesmíru. Pěkný film. ()

Kucino

K tomuto filmu snáď ani nie je čo dodať keď tak iba: "žral som ho ako dieťa žerem ho dodnes". :) *2017 stále SUPEEEER!!! ()

JackBurda

Dobrodružná zábava se sympatickými postavami, napětím, nádherným vizuálem a, hlavně, komplexním záporákem s výborným vývojem. Uznávám, že nepad je dost prazvláštní, ale bavil jsem se a na tom přeci záleží. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana