Patnáctiletý Jim Hawkins narazí díky neuvěřitelně šťastné náhodě na mapu Planety pokladů a tím rozpoutá vesmírný hon za největším bohatstvím všech dob. Aby se vůbec dostal na bájnou planetu, nechá se najmout na zářivou sluneční galeonu. Tam se seznámí s charismatickým kyborgem (napůl člověkem, napůl robotem), kuchařem Johnem Silverem. S jeho pomocí odhaluje nástrahy a nebezpečí vesmírného putování za pokladem a bojuje proti supernovám, černým dírám a kosmickým bouřím. Ale největší nebezpečí ho čeká, když zjistí, že jeho přítel Silver je ve skutečnosti intrikánský pirát, který plánuje vzpouru. Tváří v tvář zradě, která se mu zaryje hluboko do srdce, se Jim promění z chlapce v muže, najde v sobě sílu postavit se vzbouřencům a objeví poklad větší, než si kdy uměl představit. (HBO Europe)

helrohir

Planéta pokladov je sci-fi variácia na literárnu klasiku "Ostrov pokladov" z pera R. L. Stevensona. Možno sa naskytá otázka, čo tvorcov viedlo k tomu, aby sa z prostredia pirátov v Karibiku 18.-teho storočia vybrali na pôdu vesmírnych korábov a vzdialených galaxií. Pritom základná kostra príbehu je v podstate totožná s literárnou predlohou. Najdôležitejšiu výhodu tejto zmeny vidím určite vo vizuálnom spracovaní, ktorý je možné považovať asi za absolútny vrchol animácie, aký kedy z továrne Disney vzišiel. Proste tie palety farieb použité v tomto filme sú úchvatné, a rovnako tak mnohé scény okúzľujú svojím vizuálnym a živelným spracovaním. Z obsahového hľadiska ide opäť o film, ktorý sa snaží pomrkávať po staršej diváckej základni, a v tomto smere sa mu to relatívne darí, nakoľko ide o solídny dobrodružný film. Za mňa teda opäť kvalitné disney dobrodružstvo, hoci výrazne k tomu dopomáha práve ten vizuál. 75%. ()

Santek

Zajímavá kombinace klasické a digitální animace. Sci-fi o hledání pokladu a docela povedené. Mně se to líbí. ()

ModryPlamen

Predlohu Ostrov Pokladov od Roberta Louisa Stevensona som nikdy nečítal, len raz som videl jednu z filmových adaptácií. Samozrejme, že sa bude tento animák “troška” líšiť od predlohy. Na prekvapenie spojenie s vesmírom nielenže funguje, vlastne je to jeden z najlepších animákov, aké som videl. Je tu totiž všetko, čo si môže obdivovateľ fantázie priať, t.j. príšerky všetkého druhu, pôsobivé svety, nádherné plachetnice. A to všetko spojené v zaujímavej kombinácií 2D a 3D animácie, ktorá naozaj funguje. Na prekvapenie mi v tejto disneyovke nevadí hudba. A ani tá jedna pieseň, práveže naopak, kľudne by som si ju prehral aj 15-krát po sebe. To sa o pomaly otravnej Let It Go nedá povedať. A nič kritické sa nedá povedať ani proti postavám, Morf a Silver dokonalí. A nevadí mi ani B.E.N., náhodou ho mám radšej ako C-3PO. Nechápem, ako sa mohol tak skvelý animák plný fantázie stať najväčším Disneyho prepadákom. Vďaka bohu, že už nie je v modrých číslach. ()

Deeus

Jeden z mých nejoblíbenějších animáků. Neotřelé prostředí spojené s klasikou, piráti a steam/cyberpunk, hudba, postavy, příběh i poselství. Hrozně podceněný film, bohužel málo známý :/ Výborné, doporučuju! ()

swenyx

Už ani nevím, kolik let to je, co jsem to naposled viděl, ale nejspíš ještě jako malej harant, kdy jsem tenhle animák sjížděl celkem často. Pořád je to neuvěřitelná jízda emocí, nostalgie a skvělých postav. Mrzí mě že je to tak underrated, tenhle film by si zasloužil lásku. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

MathewBB

Jediné mínus snímku je jasný děj. Film je jinak perfektní, především díky perfektním a originálním postavám! ()

Damnsinead

Nápad zkombinovat pirátskou klasiku a Star Wars byl asi riskantní, ale vyšlo to. Osvěžující změna po řadě příliš šablonovitých animáků, a tady se to obešlo bez otravných muzikálových čísel. Komické postavičky zůstaly- Morph je roztomilý, ten ukecaný robot už ne. Ale jinak nemám, co bych vytkla. Kdyby Disney chtěl dělat pohádky takhle, bylo by to lepší než teď. A je docela smutné, že Treasure Planet byl propadák, zatímco blbost jako Frozen byl takový hit. ()

Sashmen13

Steampunkový sci-fi fantasy svět, ve kterém se neodehrává souboj dobra a zla, ale lidských hodnot jako přátelství či odvaha vzepřít se sám sobě a konvencím očekávání. I am still here = never forget! ()

CheeseFigure

Fajn dobrodružný film. Čo sa týka postáv, tak síce je hlavný hrdina Jim Hawkins sympatický, tak ozajstnou hviezdou je pre mňa kapitán Silver. Síce sa mi zasadenie do vesmíru páčilo, som zvedavý, ako by film vyzeral/pôsobil, keby sa priestorovo a dobovo viac držal predlohy. Škoda, že dvojky sme sa nedočkali. ()

Miroslav.Zac

Kéž by (společnost) Disney zůstal v dětských snech a představách a necpal do hnusného světa dospělých svými nepovedenými, nevýdělečnými, kritizovanými hranými filmy, protože to bylo přesně to, co jsme na něm milovali. A Planeta pokladů je toho zářným příkladem. Ať je vám deset nebo čtyřicet, budete ho milovat stejně. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana