Patnáctiletý Jim Hawkins narazí díky neuvěřitelně šťastné náhodě na mapu Planety pokladů a tím rozpoutá vesmírný hon za největším bohatstvím všech dob. Aby se vůbec dostal na bájnou planetu, nechá se najmout na zářivou sluneční galeonu. Tam se seznámí s charismatickým kyborgem (napůl člověkem, napůl robotem), kuchařem Johnem Silverem. S jeho pomocí odhaluje nástrahy a nebezpečí vesmírného putování za pokladem a bojuje proti supernovám, černým dírám a kosmickým bouřím. Ale největší nebezpečí ho čeká, když zjistí, že jeho přítel Silver je ve skutečnosti intrikánský pirát, který plánuje vzpouru. Tváří v tvář zradě, která se mu zaryje hluboko do srdce, se Jim promění z chlapce v muže, najde v sobě sílu postavit se vzbouřencům a objeví poklad větší, než si kdy uměl představit. (HBO Europe)

VanTom

Originální nespoutaná fantazijní předělávka klasického Ostrova pokladů, kde se plachetnice s využitím solárních větrů prohánějí ve vesmíru a proradní kyborgové kují své plány. Z hlediska dobrodružství a opulentní akce je všechno OK, ale tradiční disneyovská šablona otravných legračních figurek (neposedný měňavec a popletený robot) a instantních rodinných hodnot jakýkoliv pokus o "dospělejší" pojetí nelítostně boří. Škoda, protože audiovizuální stránka a 2D animace vypadají náramně. ()

Sany33

Musím sa priznať, že keď som bol malý (myslím rozumovo nie veľkosťou), tak som túto rozprávku jednoducho žral hýrila farbami, boli v nej piráti, lode, kopa dobrodružstiev a miláčik Morf. S odstupom času, kedy som sa stal veľkým chlapcom som si ju pozrel znova a uvedomil som si, že príbeh Jumba a jeho kamarátov je postavený na vykrádačkách scifi filmov z 90 rokov minulého storočia a to len veľmi ťažko v momentálne dobre akceptujem. Samozrejme je tu aj množstvo inovácií a niekoľko pekných mravných ale aj vtipných scénok ale to tomuto dielu od Walta nemohlo zachrániť nič iné iba priemerné hodnotenie. 53% ()

vyfuk

Další kousek z dětství, který jsem měl možnost za celý život vidět dejme tomu dvakrát. A v paměti mi stále zůstaly menší fragmenty. Stále i bez minulosti jde opět o originální a novátorský kousek. Hlavně i ten jeden co mě bavil. A to cením nejvíce. Dokážu si představit, že jsem toto neviděl naposledy. ()

Fox85

S Planetou pokladů se už nějakou dobu setkávám na netu v rámci různých diskuzí a přehledů nedoceněných animáků, takže bylo jen otázkou času, kdy se k ní konečně dopracuji. Příběh samotný je jenom převedením literární předlohy do vesmíru, ale ten i sám o sobě má potenciál zaujmout. Animace taky není nejhorší a český dabing je v pohodě. Ve výsledku je to lehce nadprůměrný animák, ale asi ho už podruhé neuvidím ()

Jungolink

DOOOST podceňovaná disneyovka, která přestože se k tématu snažila přistoupit netradičně, většinou se drží své předlohy těsně jako mořský… ehm, pardon – vesmírný vlk flašky rumu. Velké plus pak tvoří soundtrack: v některých ohledech typický pro Disneyho filmy, ve většině částí však nezpívaný (sic!), čistě akustický – leč vynikající – doprovod. ()

psychoJoa

Po dlouhé době jsem pohádku viděla znovu a .... páni. Je prostě fakt skvělá a hlavně JINÁ než ostatní. Snad jediná pořádná a fakt skvěle vytvořená "klučičí" pohádka! ()

Herráček

Podle mě se Disney nikdy netvářili, že chtějí točit pohádky pro děti, které zároveň osloví i dospělé... A pohádka pro děti je tohle naprosto vynikající... Kyborg, který může z ruky vykouzlit snad i kytici růží, Morf, který tu kytici prozměnu udělá ze sebe, praštěný doktor... Já nevím, co víc si můžou děti přát... ()

Han22

S přivřením obou očí dávám 4*, protože nápad převléct Ostrov pokladů do sci-fi hábitu mi přišel opravdu na palicu. Ale ono to v detailech v podstatě funguje - místo papouška je tu morph (nejlepší postavička), kapitán Silver má místo dřevěné nohy a ruky kyberprotézy, lodi mají tryskové pohony, ale vypadají a fungují jako klasické plachetnice. A kupovidu většina příběhových zvratů tu také je. Co to pro mě sráží je docela nudná první půlka, kdy se na lodi v podstatě nic neděja a naopak totálně přemrštěné finále s vybuchující planetou. Čili v podstatě nevyrovnané tempo. JInak slušný animáč. ()

iXtr3m3

Ručná grafika, to je proste nostalgická krása. K tomu pekne prevedená inšpirácia Ostrovom pokladov a máme tu príjemný animák aj pre dospelejších... :) ()

Teg

Disneyovská variace na legendu Poklad na ostrově. Nechci je za práci hanit. Animace vypadá jako vždy skvěle a dětem se to bude líbit bezpochyby. Ale to neustále Disneyovské kopírování... Měli by zaměřit energi krapánek jiným směrem. ()

Perry-

Bylo to takové divné. Morf, robůtek super, konec docela taky ušel, ale zbytek mě moc neuchvátil. Takové nijaké... animace sice pěkná, ale příběh hodně o ničem (alespoň první hodinu). ()

bloodline

Veľmi príjemný fantasy zážitok z "predkolumbových 3D čias" obohatený o fascinujúce animácie, nad ktorými by aj Jules Verne neveriacky krútil hlavou a Walt Disney by dal "ruku do ohňa". Príbehovo sa pýtalo kreatívnejšie vyhratie, ale inak veľmi solídne zvládnutý jeden z "posledných mohykánov" animačnej klasickej éry. ()

Abiosis

*POKLAD HĽADAJTE INDE* Príbeh je inšpirovaný knihou R. L. Stevensona, ktorú mám na poličke už od skorého detstva, ale stále zostáva neprečítanou, takže porovnávať nemôžem. To, čo však na rozdiel od čitateľa vidí divák, je rozprávka, kde sa v zvláštnom pomere mieša kombinácia historického a fantastického žánru. Postavy sú vydarené, niektoré aspoň s minimálnym náznakom minulosti a z toho prameniacich postojov a názorov v prítomnosti, čo im dodáva potrebný rozmer prekvapivo umožňujúci divákovi vžiť sa do ich konania a dokonca s nimi i súcitiť. (Tak sa napríklad nemožno čudovať tomu, že vás bude značne mrzieť smrť jedného člena posádky.) Kultovou sa stáva postavička menom Morf, milá, priateľská a humorná (škoda len, že jej zábavný repertoár nie je širší a po čase sa opakuje), na ktorú sa bude zabúdať rovnako ťažko, ako napríklad na postavičku Stitcha. Adaptácia predlohy je však nevýrazná: film je najmä vo svojej prvej polovici mdlý, nikde nesmeruje a premieľa sa na jednom mieste, chýba mu iskra a energia, pričom sústredenie pozornosti na hrdinov a nie, povedzme, na ich činy, nie je tou najlepšou voľbou. Verdikt v 1 vete: Nevydarený príbeh s vydarenými postavami. 22.11.2010 ()

Xavi6

Strašně moc oblíbená pohádka pro mě. Jako malý jsem ji hrál hodně na Playstationu, no až teď jsem na ni zde narazil a konečně jsem si ji po tak dlouhé době pustil. Hodnocení silně ovlivnilo to, že jsem to hrál jako hru a tak jsem si tak doplnil už konečně celý děj, škoda ale, mohlo to být kapičku lepší, ale radši takhle než horší, protože na tohle se dá rozhodně dívat. :) ()

Darik

Nádherná pohádka, kterou jsem schopen zkouknout kdykoliv (myslím, že jsem jí viděl kdysy 32x za 31 dní). Prostě parádní podívaná a hlavně zábavná podívaná. Pro mě jasných 100%, tahle pohádka se mi líbila. ()

Alf

Množsví nápadů (všelijaké ty potvůrky mi připomněly pixarovské Příšerky), velké tempo a pouze jedna (a navíc docela dobrá) písnička, prostě hodně příjemný zážitek.....jo, mimochodem - jsem už dospělý :-) P.S. výhrady Tsunami_X k logice mi připadají přinejmenším hnidopišské a hraničí až s nepochopením vlastního příběhu, to by ale bylo na delší psaní.... ()

ekomo

Dosti opačné zhoštění geniálního příběhu od slavného Roberta Louise S. Očekával jsem další úlet animátorů v roli Pokladu na Ostrově, ale byl jsem velmi mile překvapen. ()

Mikeel

Jednu dobu to byla má velmi oblíbená pohádka, na kterou jsem koukal každý týden alespoň jednou. Myslím, že přenesení do budoucnosti se celkem vydařilo a pohádka nenudí. ()

H4ku11

Starý príbeh v novom šate. Na mňa to veľmi zafungovalo a staré vynovené postavy aj nové doplnené sa mi veľmi páčili. Čaro Disney v podobe príbehu, animácie a najmä krásnej hudby ostalo. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana