Patnáctiletý Jim Hawkins narazí díky neuvěřitelně šťastné náhodě na mapu Planety pokladů a tím rozpoutá vesmírný hon za největším bohatstvím všech dob. Aby se vůbec dostal na bájnou planetu, nechá se najmout na zářivou sluneční galeonu. Tam se seznámí s charismatickým kyborgem (napůl člověkem, napůl robotem), kuchařem Johnem Silverem. S jeho pomocí odhaluje nástrahy a nebezpečí vesmírného putování za pokladem a bojuje proti supernovám, černým dírám a kosmickým bouřím. Ale největší nebezpečí ho čeká, když zjistí, že jeho přítel Silver je ve skutečnosti intrikánský pirát, který plánuje vzpouru. Tváří v tvář zradě, která se mu zaryje hluboko do srdce, se Jim promění z chlapce v muže, najde v sobě sílu postavit se vzbouřencům a objeví poklad větší, než si kdy uměl představit. (HBO Europe)

corpsy

Skĺbiť klasiku so sci-fi sa môže podariť pravdepodobne len u Disneyho. Štýlová a extravagantná rodinná zábava. ()

Lamiczka

Zmodernizovaná kreslená pohádka na motivy slavné knižní předlohy - Ostrova pokladů, autor Robert Louis Stevenson. Chlapec (Jim Hawkins) s ambiciózním plánem na znovuobjevení planety pokladů dostává jedinečnou šanci svůj sen zrealizovat. Na cestě v tryskáčové lodi se neočekávaně spřátelí s kuchařem (cyborg!) Johnem Silverem, který mu alespoň částečně nahradí jeho věčně nepřítomného otce. Bohužel netuší, že toto přátelství bude vykoupené zradou. Planeta pokladů se blíží a základní lidské hodnoty, tak jak je známe, se začínají hroutit před vidinou nekonečného bohatství. Walt Disney Studio se tentokrát pustilo na tenký led. Pohádka, tak jak ji v originále známe, totiž dostala jiný, krapet zmodernizovaný kabát. Bohužel je to jenom na škodu věci, některé klasiky by prostě měly zůstat klasikou, tak jak ji známe. Nepříliš známé animované dílko tak potápí snaha odlišit se. U jako jednoho z posledních, klasicky kreslených filmů je to velká škoda, protože výtvarné zpracování je vynikající. ()

Laxik

Robert Louis Stevenson trochu (dost) jinak? A proč ne? Úžasný koncept, velkolepé dobrodružství, povznášející téma, vtipné dialogy. Vyčíst tomu můžu snad jen to polopatické vysvětlování toho, jak se postavy cítí a co si myslí. Dítě si to ale neuvědomí a v tomhle případě mi to je fuk i jako dospělému. ()

ABLABLABLA

Tak tohle je animák podle mého gusta. Zajímavý nápad, skvělé zpracování, sympatické postavy, děj který plyne aniž by nudil, krásná animace a skvělá hudba. Nemůžu si pomoct, ale já byla udivená celý film, prolínání světů, všechny ty rasy živých tvorů...jednoduše jeden z nejlepších animovaných filmů od Disneyho, co jsem viděla. Domluvím se plynatinou. Klasické vzdělání..........Neopustím svého kámoše, Jimmy. Ledaže se na mě takhle zle koukne. P.S. Chci Morfyho! ()

YURAyura

Jedna z tech lepsich disneyovek posledni doby, ktera trpi podobnym problemem jako Titan AE - cilova skupina divaku je opravdu tezko odhalitelna - ani pro male, ani pro velke. Takze je -li vam od 12 do 17... ;]] ()

honajz2

Tak jako tohle mě hodně překvapilo. Předlohu, ze které si to bere základ (Ostrov pokladů) jsem v životě nečetl ani neviděl, číst ani nechtěl a popravdě ani netuším, o co tam jde, jen že tam budou piráti, asi něco s pokladem a budou mít na rameni papoušky (půlku z toho mám ze Simpsonů, z toho Bartova odborného výkladu :D), každopádně tenhle typ příběhů šel vždycky tak trochu okolo mě a čekal jsem, že stejně na mě zapůsobí i tenhle film. Navzdory tomu, že je to převedené do sci-fi. A dostal jsem úplný opak toho, co jsem čekal. Já tomu filmu vlastně nemám ani co vyčítat, kromě pár hodně malicherných drobností, které jsou tak malicherné, že ani nemá smysl je zmiňovat. Jinak to ale má sympatické a překvapivě i nečernobílé postavy, zajímavý a dobře a chytře vedený, vůbec jsem se u toho nenudil. je to i správně dobrodružné a nepřeplácané, pár vtipných scén mě pobavilo a krásně se to vyhnulo všem těm infantilním pokusům o humor. Vlastně se to vyhýbá skoro všemu, co mi normálně u animáků vadí, žádné kýčovité nebo patetické scény, dokonce ani citové vydírání, žádná přehnaná snaha působit hlavně a jenom na děti... Prostě to podle mě funguje naprosto skvěle. Akorát tomu klišé, že hlavní hrdina má jen jednoho rodiče se to nevyhnulo, ale jinak mi tu nic většího fakt nevadilo. Fakt hodně mile mě to překvapilo a celkem se divím, že to tak moc zapadlo, protože tenhle animák si částečné zapomenutí nezaslouží ani náhodou. Celkově ale mám pocit, že nejlepší animáky asi vznikaly v letech 2000-2005, vždyť v téhle době vznikly první dva díly Shreka, Doba ledová, Spongebob v kalhotách: Film, Eldorádo, Prokletí králíkodlaka, Slepičí úlet, Lilo a Stitch, Medvědí bratři, teď pro mě i Planeta pokladů a určitě jsem na něco zapomněl. Všechny ty animáky mám rád a ke všem se stále rád vracím i po letech. 5* ()

C0r0ner

Zaráží mě těch "pouhých" 70%, protože tohle zpracování Planety pokladů je pro mě velmi dobře udělané. Kyberpunkový svět, kupodivu slušné emoce, napětí, humor - to vše je přítomno v plné míře. K tomu geniální dvojice postav Morf a Kyborg, kteří by možná film utáhli i sami. Velká spokojenost. 90% ()

emo

Nepomôžem si, ale túto výpravnú disneyovku jednoducho milujem! Minimálne prvú polovicu :))) Nech sa celý svet postaví na hlavu... ()

mortak

Kam s nudící se mládeží, která se zajímá jen o rychlost a bezpečná dobrodružství? Do armády. Solidní náborová agitka, ale proč pro to museli zneužít nebohého Stevensona? ()

majo25

Jeden z tých slabších disneyoviek. Príbeh je síce očakávaná vykrádačka, ale hŕba čudných mimozemských "pa"-tvorov a ženy-kapitánky bolo už na mna priveľa. Aj toho humoru je poskromne. Príbeh sa prestane vliecť až od druhej polovice filmu a potom je to už celkom ok, akcia, trochu humoru a príbeh má grády. Škoda slabéj prvej polovice. Hodnotenie: 60% ()

otík

Velmi povedený animák, má krásnou animaci, napětí, vtip i poučení, tolik nezbytné pro dětské publikum. Ale ani dospělí se u toho nenudí. A dokonce bych si odvážil trvdit, že tento animák je spíše pro dospělé. ()

Estrellita

Milé animované sfi-ci, které se sice nedokázalo vyvarovat zažraným klišé, přesto ale přináší i něco nového. Každopádně mě několikrát přinutilo k úsměvu a nic víc jsem nečekala. Stydím se, ale kýčovitý charakter Morfa (nevím proč mám pořád tendenci říkat mu Mort) mi přišel maximálně roztomilý! 70% ()

filmmovier

Adaptace Ostrova pokladů ve vesmíru? Nápad podivný, ale na mě to zabralo, protože je to dobrý film, který má dobrou akci, sympatické postavy, vynikající animaci a je prostě celý tak nějak super. Nechybí vtip, nechybí napětí, až na to prostředí, je to věrné předloze... Že se to odehrává ve vesmíru vůbec nevadí, naopak je to zajímavé obohacení a tvůrci z toho vytěžili poměrně zajímavé nápady, hlavně ke konci. Za mě dobrý, veliká spokojenost. 78%. ()

Lachtaan

Spolu se světoznámými hitovkami jako je Shrek, Hledá se Nemo nebo Úžasňákovi byla Planeta pokladů základem animovaného odvětví mé bohaté filmografie. Nostalgie ještě z časů, kdy jsem navštěvoval školní družinu. ()

Ryuuhei

Skvělá, byť opomíjená Disneyovka, jakou bych stylem stavil po bok neméně dobré Atlantidy. Bavilo mě spojení klasických pirátů s trochu absurdním zasazením do vesmíru, vybuchujících supernov a exotických planet. Úhlavní příběh výpravy za pokladem byl zábavný, sympatický, plný fajnových postav a několika celkem překvapivých vývojů vzájemných vztahů. Navíc je to jedna z mála Disneyovek, která neotravuje přehršelem písniček - je tu v podstatě jen jedna, ale chytlavá a výtečně doplňující neveselý příběh protagonisty. Film jsem si užil od začátku do konce, nechal se unášet touhou po objevování, ale i emocemi vyjádřenými vlastně jen skrz pohledy. ()

lennyd

Mladý Jim Hawkins si žije vcelku poklidným životem (až na nějaké ty trable s policajty) se svojí matkou v malé hospůdce. Jednoho dne u jejich hospody přistane loď, z ní vystoupí zbídačený cizinec, a z posledních sil předá Jimovi malou kuličku. Vzápětí je celá hospoda zničena útokem zákeřných pirátů. Ona kulička je totiž mapou k legendárnímu Flintovu pokladu. Jim, s přítelem, doktorem Dopplerem, si najímají loď, aby tento poklad nalezli. Posádka lodi ale není jen tak obyčejnou posádkou, a vzpoura na sebe nenechá dlouho čekat... Už jsem si všiml několikrát, že když je kvalitní předloha (a tou kniha od R.L.Stevensona rozhodně je), tak ani jejím přetvořením k obrazu svému (animák a ještě scifárna) se její kouzlo nedá úplně ztratit. Zvlášť když se do filmu přidá několikero vlastních elementů - hlavně dokonalý Morph, toho bych určitě chtěl :), atraktivní vizuální stránka (animace se opravdu povedla) a takřka dokonalá hudba Jamese Newtona Howarda... ()

Aven

Ta atmosféra knižní předlohy tam prostě je a je mi úplně jedno, že je to zasazeno do sci-fi kulis. ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana