Maximální limit

• Nizozemsko

Two for the Money

Drama / Thriller / Sportovní

USA, 2005, 118 min

Sympatická žánrovka těžící z dalšího fantastického Pacinova výkonu. McConaughey jako mladý talent ukazuje své kvality. Sázení jsem nikdy neholdoval a moje tipy vycházeli jen, když jsem se s nikým nesázel, ale tyhle tipy jsou horký jako texaský sluníčko. První stoupající linie je krapet lepší než ta klesající, stále ale výborná podívaná. To se vsaďte!(20.3.2015)

Přemrštěná stopáž!! Ke konci jsem už fakt nemohl, hlavně mě zaráží v popisku filmu slovo thriller?? Nechápu! Nic takového ve filmu není, i když já bych si tak přál aby to směřovalo k tomu, že záporák bude po zásluze potrestán!! Takhle de facto zbyl jen hodnej a hodnej a soupeřem byl jen poslední zápas!! Nakročíno bylo jinam, škoda!! Verdikt! Díky obsazení a díky tomu že sázim, dávám 60%, tomuto lehce nadprůměrnému průměru!!(30.9.2010)

Proč jsem si tohle sportovní drama našel? Hlavní důvod: Matthew McConaughey. Jeho slunečné komediální výlety z počátku tisíciletí stály za starou belu, za poslední tři čtyři roky ovšem nabral neskutečné kvalitativní tempo, takže zájem o jeho předchozí kousky roste. Škoda, že tempo si nedokázal pohlídat i režisér Caruso. Nabízí příběh nadějného sportovce, jehož kariéru utne zranění, a po letech si na tuhle kancelářskou krysu nikdo nevzpomene. Osud tomu chtěl, aby si ho všiml sázkařský magnát Al Pacino, a jeho nudný život nabere nečekané obrátky. Za oceánem má pojem sportovní sázení docela jiné mantinely, takže model, kdy si jde fotbalový fanda vsadit stovku na ligu Sparta versus Jablonec, je někde jinde. Jenže tenhle film neumí dát ani pohlavek, ani z něj nemrazí. Prostě jen tak pluje v televizním aranžmá, není tak promyšlený, jak se tváří, není tak svižný, jak by bylo třeba. A já se obávám, že velmi rychle zapomenu!!(8.7.2015)

Hloupý život na ostří hrany sázkových magnátů a jejich nemocných oveček. Do nějaké hloubi příběhu jsem se nedostal, protože jednoduše takovémuto chorobnému sázení nerozumím a nechápu ho. A tak jsem se oddal tak trochu zlehka ignorovat příběh i Matthewa, kterému jsem jeho osvícení, vzestup i pád nevěřil, a raději se kochal skvělým Al Pacinem a neméně dobrou Rene. Na Alu to ale celé stojí a padá a nehrát v tom on, je tu film v modrých barvách a neštěkne po něm ani quarterback. Tak to prostě je. Drama ano, thriller ne, sportovní jen kapičku.(27.4.2011)

Tak dlouho jsem odolával, vůbec jsem nevěděl, do čeho jdu a pak mě to naprosto semlelo. Al Pacino a Matthew McConaughey je tak fantastická dvojka, že jsem to dlouho neviděl, užíval jsem si každou minutu a zajímalo mě, co se z toho nakonec vyvrbí. A Rene Russo tu má tu nejlepší roli, v jaké jsem ji doposud viděl. Ani po několika dnech nemám slov.(17.6.2018)

• - Natáčelo se v kanadském Vancouveru. (M.B)

• - Film je natočen podle skutečného příběhu Brandona Linka, který používal pseudonym Mike Anthony. Ve filmu jsou jména změněna na Brandon Lang a John Anthony. Skutečný Brandon Link se dokonce ve filmu objeví, jeho role je označena jako "Muž, který zdraví Brandona". (novoten)

• - Dan Gilroy, manžel Rene Russo, napsal roli Toni přímo pro svou manželku. Sestra Russo se dokonce jmenuje Toni. (novoten)