Maximální limit

Maximálny limit

Drama / Thriller / Sportovní

USA, 2005, 118 min

• Wacoslav1

No co bylo toto za nudnou blbost?! jenom proto ze je v tom Pacino hned se z toho kazdej udela? zoufalej film bez spadu kterej mi prisel nekonecnej cekal sem totiz tak dlouho ze se stane snad neco zasadniho az to skoncilo jediny pozitivum je ze sem dvd s timto filmem vyhral v soutezi v radiu a tak mne to nic nestalo proto sem to mohl po zkouknuti v duchu hesla lehko nabyl a pozbyl zlomit a zahodit tech 72 procent mi tu prijde jako vysmech ale asi je to tim ze podobny uzasny dramata mne proste nebavi do role ctitele takovych skvelych filmu sem asi jeste nedorostl a doufam ze ani nedorostu proto at mi vsichni uzasni znalci na CSFD kteri vedi co ma jaky nominace a ceny za co prominou ze krome poradny akce hororu kvalitnich traschu a vseho ulitlyho kde se neco deje a ne jenom umele sroubuje radobynapeti a keca se dve hodiny o srackach a tomu se vsemu rika herecky vykony proste nic jinyho nesnesu ja nejsem zas tak vybiravej ale nachcat na tyhle seriozni veledila!(14.2.2012)

Slušně natočené drama o sázení ve sportu a o jeho kladech a záporech. V tomhle hazardu platí velmi jednoduché pravidlo, zkrátka jednou jsi dole a jednou zase nahoře. Al Pacino zahrál mistrovsky jako vždy, koneckonců od něj se nic jiného nečeká. Matthewa McConaugheyho moc rád nemám, ale tady mi vůbec nevadil a roli zvládl docela poměrně slušně. Vše doplňuje půvab Rene Russo. Ale nejzajímavější na tomto snímku je sledovat vztah mezi Pacinem a McConaugheym, který se mění z jedné strany na druhou......(22.2.2008)

Kdyby celý film vypadal stejně jako prvních pár minut, tak by to byl těžký průměr a celkem o ničem, ale v okamžiku, kdy Brandon Lang (Matthew McConaughey) zvedne telefon, z něhož se ozve hlas Al Pacina, film se dostává do jiné dimenze... Rozehrává se docela zajímavé drama o jednom z vřídků moderní společnosti, tj. nezřízeném hazardování a gamblingu... První půlka filmu je svižná, místy vtipná a má svůj spád. Všechno klape jak má, úspěšnost tipování roste, zisky jakbysmet... Pro mě je ovšem mnohem zajímavější druhá půlka, kdy se to všechno rozsype jako newyorská Dvojčata a oba hlavní představitelé (a hlavně jejich klienti) klesají až k samému dnu. Podle mě to nejlepší, co na filmu je, začíná telefonátem Brandona Langa s jeho klientem Amirem: "Tento týden jsem prohrál 380 000. Chtěl jsem se ženit. Měl jsem život! Došla ti slova, co? Žádný prachy ze mě nedostaneš, tak držíš hubu..." Nejde o fikci, tohle se děje... Sport se nafouknul na prázdné kšeftaření a radost z gólu (nebo touchdownu) je už vlastně jen radostí z rostoucího konta... Ze sázení se stala droga. Film podle skutečné události.... Dodatek: Al Pacino je vynikající!!(5.7.2006)

Možná to bylo tím, jak scénáristé postavy napsali, nebo jak je vyprofiloval režisér, či snad hercům prostě nesedly, ale po herecké stránce jsem příliš nadšen nebyl. Na scénáři i režii se myslím dalo ještě zapracovat. Zajímavý pro mě začal být až závěr filmu a pravdou je, že výš ho táhl i Al Pacino, který ovšem nebyl tak dobrý, jak jsem doufal.(10.7.2009)

Příjemné překvapení. Svěží konverzační drama nadupané ostrovtipem, inteligentním scénářem, působivou technickou stránkou a nečekaně kvalitními hereckými výkony, slovem nečekaně není myšlen "ďábel" Al, jehož sice nikterak nevyhledávám, ale on byl snad jedinou hereckou sázkou na jistotu. Na mysli mám samozřejmě mnou do dnešního dne opovrhovaného úlisného šampóna a (ne)herce Matta McConaugheyho, který mě svým výkonem tak trošku šokoval (když se chce a je po ruce schopný "vůdce" tak i z hereckého špalku jde vykřesat víc než jen solidní výkon), že jsem v každém druhém záběru viděl Christiana Balea je věc druhá. A příjemnou tečkou byl výkon vyléčené "fetky" Toni v podání Rene Russo. Celkově vzato 75% a mám zvrhlou chuť navštívit "tipáč" a trošku provětrat svou šrajtofli :)(11.6.2011)

• - Film je natočen podle skutečného příběhu Brandona Linka, který používal pseudonym Mike Anthony. Ve filmu jsou jména změněna na Brandon Lang a John Anthony. Skutečný Brandon Link se dokonce ve filmu objeví, jeho role je označena jako "Muž, který zdraví Brandona". (novoten)

• - V čase premiéry filmu bolo číslo do Walterovej televíznej šou (1 800 BET ON IT) skutočne používaným kontaktom poradenskej kancelárie športových tipov. (U_S_O)

• - Dan Gilroy, manžel Rene Russo, napsal roli Toni přímo pro svou manželku. Sestra Russo se dokonce jmenuje Toni. (novoten)