Maximální limit

Maximálny limit

Two for the Money

Drama / Thriller / Sportovní

USA, 2005, 118 min

Musím narovinu přiznat,že čtyři * dávám jen pro mou slabost na sázení,takže jsem dost prožíval osudy hrdinů,které jsou jinak na kilometry neoriginální,vždyť kolik filmů již bylo natočeno o vzestupu,pádu a následném procitnutí a mnohem lépe.Zde se však příběh odehrává v pro mě blízkém a přitažlivém prostředí,kdy se na vás v jednu chvíli Štěstěna usmívá od ucha k uchu,aby vás v zapětí připravila o vše.Samozřejmě musím k plusu filmu připočítat i skvělé herecké výkony,o Al Pacinovi nelze pochybovat ani na vteřinu,ale příjemně mě překvapil i jindy nudný sošný Matthew McConaughey.Zde jsem mu uvěřil každou grimasu,každé gesto.Maximální limit zkrátka svou kvalitu má,k tomu i spád,napětí a já ho mohu s klidným svědomím doporučit,sázkařům zvlášť :-).P.S.Zrovna dneska jsem prohrál 200,- ...... :/ .No dobře,barák zatím vsázet nebudu 8D !(11.6.2008)

Rozpočet $35miliónovTržby USA $22,991,379Tržby Celosvetovo $30,526,509 ║ Film ako stvorení pre stávkarov(občas som sa cítil ako ryba vo vode), ostatný čo moc k tomuto neduhu neprivoňali to asi moc nemusí baviť sledovať ako sa hlavný hrdina príbehu postupne prepadá vo svojom spočiatku triumfom talente hádať víťazov zápasov, až takmer skončí úplne na samom dne. Rene Russo dosť kazí svojím výzorom tento film, ináč by som to bral ako stráviteľný priemer ale za každým keď ukázali tu jej kamennú tvár sa mi ten film o riadny kus zhnusil, už by mala isť fakt do dôchodku, horko ťažko som ju prekusol v Smrtonosnej zbrani. /40%/(29.10.2008)

Možná to bylo tím, jak scénáristé postavy napsali, nebo jak je vyprofiloval režisér, či snad hercům prostě nesedly, ale po herecké stránce jsem příliš nadšen nebyl. Na scénáři i režii se myslím dalo ještě zapracovat. Zajímavý pro mě začal být až závěr filmu a pravdou je, že výš ho táhl i Al Pacino, který ovšem nebyl tak dobrý, jak jsem doufal.(10.7.2009)

Kdyby celý film vypadal stejně jako prvních pár minut, tak by to byl těžký průměr a celkem o ničem, ale v okamžiku, kdy Brandon Lang (Matthew McConaughey) zvedne telefon, z něhož se ozve hlas Al Pacina, film se dostává do jiné dimenze... Rozehrává se docela zajímavé drama o jednom z vřídků moderní společnosti, tj. nezřízeném hazardování a gamblingu... První půlka filmu je svižná, místy vtipná a má svůj spád. Všechno klape jak má, úspěšnost tipování roste, zisky jakbysmet... Pro mě je ovšem mnohem zajímavější druhá půlka, kdy se to všechno rozsype jako newyorská Dvojčata a oba hlavní představitelé (a hlavně jejich klienti) klesají až k samému dnu. Podle mě to nejlepší, co na filmu je, začíná telefonátem Brandona Langa s jeho klientem Amirem: "Tento týden jsem prohrál 380 000. Chtěl jsem se ženit. Měl jsem život! Došla ti slova, co? Žádný prachy ze mě nedostaneš, tak držíš hubu..." Nejde o fikci, tohle se děje... Sport se nafouknul na prázdné kšeftaření a radost z gólu (nebo touchdownu) je už vlastně jen radostí z rostoucího konta... Ze sázení se stala droga. Film podle skutečné události.... Dodatek: Al Pacino je vynikající!!(5.7.2006)

Mám rád sportovní prostředí a ještě raději mám sportovní sázení. Je pravda, že nesázím tolik jako hlavní postavy filmu, ale i za menší vklad se člověk může pobavit a cítit se na živu. Příběh ústřední trojice je pro lidi, kteří se v sázení nepohybují, možná těžko uvěřitelný, ale díky skvělému hereckému obsazení se do něho lehce ponoří.(16.2.2010)

• - Dan Gilroy, manžel Rene Russo, napsal roli Toni přímo pro svou manželku. Sestra Russo se dokonce jmenuje Toni. (novoten)

• - V čase premiéry filmu bolo číslo do Walterovej televíznej šou (1 800 BET ON IT) skutočne používaným kontaktom poradenskej kancelárie športových tipov. (U_S_O)

• - Natáčelo se v kanadském Vancouveru. (M.B)