Maximální limit

Two for the Money

Maximálny limit

Drama / Thriller / Sportovní

USA, 2005, 118 min

Přemrštěná stopáž!! Ke konci jsem už fakt nemohl, hlavně mě zaráží v popisku filmu slovo thriller?? Nechápu! Nic takového ve filmu není, i když já bych si tak přál aby to směřovalo k tomu, že záporák bude po zásluze potrestán!! Takhle de facto zbyl jen hodnej a hodnej a soupeřem byl jen poslední zápas!! Nakročíno bylo jinam, škoda!! Verdikt! Díky obsazení a díky tomu že sázim, dávám 60%, tomuto lehce nadprůměrnému průměru!!(30.9.2010)

Hloupý život na ostří hrany sázkových magnátů a jejich nemocných oveček. Do nějaké hloubi příběhu jsem se nedostal, protože jednoduše takovémuto chorobnému sázení nerozumím a nechápu ho. A tak jsem se oddal tak trochu zlehka ignorovat příběh i Matthewa, kterému jsem jeho osvícení, vzestup i pád nevěřil, a raději se kochal skvělým Al Pacinem a neméně dobrou Rene. Na Alu to ale celé stojí a padá a nehrát v tom on, je tu film v modrých barvách a neštěkne po něm ani quarterback. Tak to prostě je. Drama ano, thriller ne, sportovní jen kapičku.(27.4.2011)

• Wacoslav1

No co bylo toto za nudnou blbost?! jenom proto ze je v tom Pacino hned se z toho kazdej udela? zoufalej film bez spadu kterej mi prisel nekonecnej cekal sem totiz tak dlouho ze se stane snad neco zasadniho az to skoncilo jediny pozitivum je ze sem dvd s timto filmem vyhral v soutezi v radiu a tak mne to nic nestalo proto sem to mohl po zkouknuti v duchu hesla lehko nabyl a pozbyl zlomit a zahodit tech 72 procent mi tu prijde jako vysmech ale asi je to tim ze podobny uzasny dramata mne proste nebavi do role ctitele takovych skvelych filmu sem asi jeste nedorostl a doufam ze ani nedorostu proto at mi vsichni uzasni znalci na CSFD kteri vedi co ma jaky nominace a ceny za co prominou ze krome poradny akce hororu kvalitnich traschu a vseho ulitlyho kde se neco deje a ne jenom umele sroubuje radobynapeti a keca se dve hodiny o srackach a tomu se vsemu rika herecky vykony proste nic jinyho nesnesu ja nejsem zas tak vybiravej ale nachcat na tyhle seriozni veledila!(14.2.2012)

Two for the Money mi připomíná i McConaugheyho pozdější film We Are the Marshall, kde sice neměl na pomoc Al Pacina, působil však přesvědčivěji a lidštěji a vůbec to bylo tomu sportu blíže a penězům dále. Al Pacino se sice tady jako kapitalistický ďábel vyřádil a odehrál další výbornou roli, celý příběh se však točí kolem poměrů 10 z 12 a 2 z 10 a prosím pěkně stavět na těchto číslech 118 minut jde opravdu jen s představitelem Kmotra, jenže stačí to? Standard. Prostý, typický, americký standard, nic víc. Ekonomie dobra a zla :)(6.3.2011)

Slušně natočené drama o sázení ve sportu a o jeho kladech a záporech. V tomhle hazardu platí velmi jednoduché pravidlo, zkrátka jednou jsi dole a jednou zase nahoře. Al Pacino zahrál mistrovsky jako vždy, koneckonců od něj se nic jiného nečeká. Matthewa McConaugheyho moc rád nemám, ale tady mi vůbec nevadil a roli zvládl docela poměrně slušně. Vše doplňuje půvab Rene Russo. Ale nejzajímavější na tomto snímku je sledovat vztah mezi Pacinem a McConaugheym, který se mění z jedné strany na druhou......(22.2.2008)

• - Natáčelo se v kanadském Vancouveru. (M.B)

• - V čase premiéry filmu bolo číslo do Walterovej televíznej šou (1 800 BET ON IT) skutočne používaným kontaktom poradenskej kancelárie športových tipov. (U_S_O)

• - Dan Gilroy, manžel Rene Russo, napsal roli Toni přímo pro svou manželku. Sestra Russo se dokonce jmenuje Toni. (novoten)