Zajati vesmírem

• slovenský

Zajatí vesmírom

Dobrodružný / Drama / Thriller / Sci-Fi

USA, 1969, 134 min

Hodně stará verze Apolla 13 pokud bych měl srovnávat. Stáří rovná se delší stopáž, horší triky (dnes) a jedna osoba musí být ta otravná, která to pokaždé schytá. Aspoň tak mi připadalo, že stejně jako posádka jsem trpěl i já přes 2 hodiny. A nyní ohledně konce - není to spoiler, protože nikdo jiný ve Vesmíru v tu dobu nebyl - Rusové zachrání Amíky ve Vesmíru. To ve své době muselo dost předběhnout.(18.3.2013)

Starší předchůdce Apolla13 a podobných katastrofických filmů z vesmíru. Technickou stránku má Sturges v malíku i efekty ujdou. Hereckou sestavu táhne znamenitý Gregory Peck, ale proč je sakra ten film taková nuda? Navrch ten idealistický konec to je vpravdě sci-fi... No za poctivou nostalgii si to ty 3* nakonec zaslouží.50%(11.7.2016)

• mikulem

Slibně rozjeté psychologické drama se skvělým obsazením se ke konci nechtěně mění v parodii na sci-fi. Nemůžu si pomoct, ale nejvíc mi to připomínalo ARMAGEDON; sice míra patosu tu ještě není tak velká, ale ke konci už se vrší různé nesmysly, včetně celé té záchranné mise, která je prostě za hranicí uskutečnitelnosti. Závěrečný výstup do kosmu je opravdu vrchol. Věřím, že jisté rozpaky bych cítil už při premiéře v 60. letech, a léta je jen znásobila. Zatímco 2001: VESMÍRNÁ ODYSEA je dodnes proklatě aktuální a přesná, tenhle film hodně zestárnul.(17.1.2011)

Mně se to líbilo, musím vzít v potaz dobu vzniku filmu.To, že z tohoto tématu vykrystalizovala myšlenka na spojení Sojuz-Apollo, je dalším přínosem v realitě. Gregory Peck, ten nádherný, charizmatický chlap, ten filmový tahoun v NASA a spousta ostatních lidí v celém týmu, odvádějících poctivou, mravenčí práci na záchranu posádky Apolla, jenž zůstane trčet vysoko nad matičkou Zemí. A čas a kyslík, to jsou dvě důležité veličiny. Nečekejte akční scény ve volném vesmíru, tenhle nechtěný předchůdce Armageddonu je prostě nemá. Ale má napětí, emoce, tragédii, radost...prostě všechno:-)(27.4.2014)

Kvalitatívne porovnateľné s Apollom 13, možno trocha slabšie. Síce nejde o môj preferovaný námet, avšak film ma svojimi formálnymi prostriedkami dokázal zaujať, po obsahovej stránke už trocha menej. Naozaj je obdivuhodné, ako je snímok vzhľadom na rok svojej výroby výborne technicky zvládnutý. Prospelo by však, keby tam bolo menej technických termínov a náležitostí čo sa týka štartu a obsluhy rakety vo vesmíre. Namiesto toho sa tu mohlo lepšie pohrať s jednotlivými postavami a venovať viac času ich psychológii. Minimálne by to pomohlo emotívnej a atmosferickej stránke, ktoré tu dosiahli ledva priemernú úroveň. 70/100(11.4.2016)