Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

Tři astronauti se chystají vrátit na Zemi poté, co strávili několik měsíců na vesmírné stanici. Zjistí však, jejich lodi nefungují návratové rakety. NASA nejprve zamýšlí zanechat je jejich osudu na oběžné dráze, nakonec však vyšle záchrannou výpravu. Plány komplikuje hurikán blížící se ke startovní rampě a docházející zásoby kyslíku v kabině astronautů... (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (61)

dobytek 

všechny recenze uživatele

Věřim, že v roce 1969 to asi byla bomba, ale z dnešního pohledu je to už trochu naivní. Na filmu se mi líbilo, že nepůsobí nijak supermansky nebo přehnaně pateticky. K celý záchranný akci se přistupuje tak, že to jako asi nevyjde, kosmonauti taky nejsou žádný neohrožený gerojové, ale naopak jsou nervózní, vystresovaný, dělaj chyby, atd... Výbornej byl zejména Gene Hackman. Velkym překvapenim pak bylo, že celou situaci zachránil rusák. To je v americkym filmu něco nečekanýho a nevídanýho. Celkově vzato se jedná o docela slušnej film, ale už ho dost nahlodal zub času, takže jenom 3 hvězdy. ()

Davered 

všechny recenze uživatele

Namet "ztroskotani" ve vesmiru je slibny a sceny s uvizlou posadku patri k vrcholum tohoto snimku. Bohuzel je zde ale velky duraz kladen predevsim na "vedecky" aspekt sci-fi a tak povetsinu casu sledujeme sahodlouhe deni v ridicich stanicich na Zemi. Ze snahy vytvorit realisticky obraz vesmirneho programu tak vznikl bezkrevny suchar plny nesrozumitelneho vedeckeho zargonu. Je s podivem, ze i z neceho tak fascinujiciho jako je start vesmirne lodi se tomuto filmu podarilo udelat absolutni nudu (predevsim prvni start zachranne lodi je temer k nepreziti). Paradoxne, navzdory veskere realisticnosti se snimek neubrani rozlicnym nelogicnostem a nesmyslum--za vsechny priklady postaci ponekud rozpacite, politicky korektni rozuzleni. ()

Reklama

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Zajati vesmírem z dnešního pohledu působí spíše jako chladné procedurální drama než nervy drásající thriller - podporují to i odměřené (ač hvězdné) herecké výkony a nulový apel na emoce diváka. S emocionálním dopadem pozdějších podobných filmů Apollo 13 a Gravitace absolutně nesrovnatelné. Po technické stránce však bez výtek. Oscarové speciální efekty jsou super, ačkoliv rok po uvedení 2001: vesmírné odysey se nabízí nějaké kritičtější srovnání, triky v tomto snímku jsou stále na perfektní úrovni své doby. Dokáži si představit, jak byli diváci v kinech v roce 1969 ohromeni. Bohužel v jiných ohledech tento snímek příliš nekráčí vstříc diváckým očekáváním a empatii. ()

Lacike 

všechny recenze uživatele

Realisticky pojaté sci-fi v štýle Apollo 13 alebo Marťan. Tentokrát sa Houston snaží dostať späť na zem trojčlennú posádku z vesmírnej stanice na ktorej strávili niekoľko mesiacov. Ale motory v raketopláne v ktorom letia sa pokazia a nastal problém. Takže nás čaká milión technoblábolov, ktoré sa tvária realisticky. Posádka je celkom sympatická. Tvorí ju rozvážny kapitán Crenna, chladný matematik Fanciscus a horkokrvný zmätkár Hackman. A v Houstone to celé riadi Peck. Prostredná časť filmu v ktorej sa snažia prísť na to jak astronautov dostať na zem je najlepšia. Napriek nekonečným technoblábolom je celkom napínavá. Na druhej strane už strašne zastarali komické scény z vesmíru alebo poskakovanie hercov na lanách evidentne v štúdiu, čo má predstavovať interiér vesmírnej stanice. Preto ma úvodná dvadsaťminútovka už príliš nebavila. No a záver so záchranou v ktorej sa zázračne ukáže aj ruskú kúzelník je mi pripadala trochu WTF. Keď už do toho chceli zapojiť rusov, tak to mohli urobiť oveľa skôr spôsobom, že by sa ich snažila USA vláda požiadať o pomoc. A nie že sa tam objaví z čista jasna v poslednej minúte chlapík v červenom a vodkou v skafandri. To trochu preháňam, ale tak to pôsobilo a tú snahu o realističnosť to dosť narušilo. Takže celkovo to je už dosť zastaralý sci-fi film, ale pre fanúšikov žánru sa to raz oplatí vidieť. 5/10. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Takové Gravitační Apollo 13 s přepálenou stopáží a lehkou unylostí, ale přesto si to u mě vysloužilo ke 3* ještě +0,5* za svoji historickou hodnotu :) Na film ze '69 skutečně několika drobnostmi (no, drobnostmi :) překvapivé - třeba v těch opomenutých příbuzných za sklem, kteří to jen nechápavě za sklem opomenuti sledují a jen tuší nejhorší. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (3)

  • Priemerná dĺžka záberu = 8 sekúnd. (westerns)

Související novinky

Seminář 70mm filmů

Seminář 70mm filmů

14.03.2007

Do Krnova na ne-anamorfní 2,2:1! Druhý ročník unikátní filmové akce Seminář 70mm filmů proběhne ve dnech 16.-18. března v krnovském kině Mír. Promítnuto bude 13 snímků a témata referátů se budou… (více)

Reklama

Reklama