THE CAGE je první pilotní díl seriálu Star Trek. Jde o první a zároveň jediné dobrodružství kapitána Christophera Pika (Jeffrey Hunter), který byl následně nahrazen kapitánem Kirkem. Hvězdná loď Enterprise zachytí nouzové volání ztroskotané lodi. Při pátrání po trosečnících však kapitán Pike padne do pasti bytostem s ohromnými telepatickými schopnostmi a Hrozí mu, že zůstane navždy uvězněn v kleci. (lord_styx)

Kryton

Skvělý pilot, který byl poté rozdělen na dvojdíl pokud se nepletu. Začátek skvělé sagy a univerza. Nestrácí kouzlo ani po letech. ()

MartinezZ

Díky zdejším žalozpěvům nad kulisami jsem čekal něco mnohem horšího. Naopak na první "pižama" a "župany" a na rok '66 skutečně nadprůměrný díl. A i na kapitána modroočka by se nakonec dalo zvyknout. Stejně jako na pobočníka :) ~~~ PS: Piku, tak která by byla Evou? ()

GodComplex

Tyhle oldschool sci-fi jsou naprosto kouzelne. Sympaticke nastartovani star-treku, kde se pozdejsi motivy teprve rysovaly, ale uz zde je legendarni theme, chytry scenar, nebo dokonale cheesy prostredi. Jediny kdo se z pozdejsi slavne crew ucastnil zacatku byl Mr. Spock. 8/10 ()

togaf

První šok jsou kulisy, ty jsou ještě strašnější než z pohádek natáčených ČT1. Další šok jsou efekty, tady ani přirovnání nemám, došly mi slova. Asi tím šokem. Ale věřím, že si zvyknu. ()

CageDepp

Jediný Star Trek, který jsem viděl byl z roku 2009 a 2012 a co bylo předtím jsem nikdy nic neviděl. Akorát jsem si pamatoval obličej Spocka. A nikdy by mě nenapadlo, že si někdy pustim nějaký starý film nebo díl ze seriálu. A najednou koukám po starých sci-fi filmech a nedalo mi to a zkusil jsem pilota, když je to tak znamý. A jsem docela překvapen příběhem a Christopher Pike mi hnedka sednul, jako kapitán, když ho hrál Jeffrey Hunter. A najednou se tady dočtu, že tohle je jediný díl a pokračování je s jinou posádkou, že zůstal akorát Spock. No tak trochu zklamání a musim teda zkusit tu známou verzi s jiným kapitánem Kirkem o kterým tady píšou, že je lepší než Pike. ()

Vyhy

Moc nechápu, proč byl zamítnut. Aspoň, že máme možnost si to pustit jako TV film. Za mě příjemný začátek velké franšízy. ()

majo25

Zrod najväčšieho sci-fi kultu. Možno nie je taký akčný, ako by sa od pilotu žiadalo, ale je aj po rokoch zaujímavý svojou zápletkou i spracovaním. Výborné masky, na tú dobu dobré štúdiové kulisy, aj jemný humor je podarený. Jeffrey Hunter sa na rolu kapitána hodí rovnako ako neskôr Shatner. Skvelý pilotný diel. ()

SoolenJV

Klasický, hodně naivní (ale to s tím souvisí) pilotní film k jednomu z nejslavnějších seriálů všech dob. Zajímavý nápad se vzpomínkami a fůra dalších na dnešní dobu trochu směšných nápadů (jakýsi barbarský válečník apod.). Ale pořád je to sci-fi klasika a jeden z úhelných kamenů televizní vědecké fantastiky. ()

Nivenx

Nikdy jsem nebyl fanda Star Treku a ani nebudu, jelikož se mi nelíbí masky, kulisy a zkrátka nic. Ale zase jako na jedno zkouknutí mi to zase tak neublížilo. ()

CinemaRanger

Mé první seznámení s tímto světem bylo ve filmu Star Trek: Do temnoty, který se mi páčil, ale na Star Wars to prostě nemá i přesto že jde dnes již o kultovní sci-fi. Trvalo dlouhých 6 let a já se odhodlal k tomu, že zhlédnu všechny díly původního seriálu a všech 10 filmů. Bohužel mě moc tento pilot nenadchnul, ale vzhledem k tomu, že jde o tzv. zkušební verzi, jelikož byl poté seriál zrušen a začalo se pracovat na novém scénáři, myslím že to dopadlo celkem fajn. ()

filmmovier

Pilotní díl celého původního Star Treku hodnotím nadmíru pozitivně. Hned napoprvé tu máme opravdu zajímavý příběh, který ani chvíli nenudí a k tomu ještě výborné finále. Kulisy jsou věrohodné a triky velmi vydařené. Kapitán Pike mě zrovna dvakrát nezaujal, ale to je holt síla zvyku. Zůstal tady Leonard Nimoy, který ve Spockovi dostal životní roli. Takže celkové hodnocení pilotního dílu Klec je velmi pozitivní. Podařené sci -fi a nadmíru vyvedený start jednoho dlouhého kultu. Celkově 80%. ()

Honzíno

Velmi zajímavá myšlenka, která je utopená v roztahanosti důležitých scén. Pike je skutečně ikona, ale obstál by pouze jako krátkodobá postava, nevidím tam možnost vývoje.. Proto je asi dobře, že se tato verze nerozrostla dál, neboť je možné, že bychom pak Star Trek díky časovému paradoxu nemohli vidět v současné podobě. A to by byla veliká škoda. ()

noriaki

Je věčná škoda že tenhle pilot u publika neprošel, protože jde o dost možná vůbec nejlepší epizodu TOS. Pochopitelně, Kirk je jenom jeden, Scotty by mi chyběl, stejně tak Kostra a Čekov, ale stejně se nemůžu ubránit pocitu, že tady byla promrhaná obrovská kvalita. The Cage má zkrátka hodně do sebe. Ať už zápletku nutící k přemýšlení, zajímavé postavy - žena ve velitelském křesle je vážně lahůdka, zcela odlišnou a mnohem racionálnější psychologii, nebo samotnou Enterprise, která je sice podobná té staré známé 1071, ale ne zcela totožná. Filmová studia ovšem ctí zásadu vox populi vox dei, a historie se ubírala jiným směrem. I tak pro mě zůstává Klec jediným nerealizovaným pilotem který jsem si zamiloval, přestože jsem ho viděl až po oblíbení následného seriálu. ()

drackula

Pilotný diel ku kultovému seriálu nebol tak katastrofický ako som čakal. Samozrejme, ak by som vôbec nepoznal toto univerzum, je otázne ako by som k nemu pristupoval. Predsa len, mnohí diváci pociťujú skôr nostalgiu a úctu ako nejakú potrebu triezvo kritizovať. Každopádne čaro blikajúcich kontroliek, lacných kulís, hrdinských replík sa nevytratilo ani po rokoch, aj keď je nutné priznať, že ide najmä o subjektívny dojem fanúšika. 80% ()

BMAJTZ

Dalo by se rici Pilot slavneho sci fi serialu Star Trek. Jako takovy si stoji velice dobre, precijenom jsme v roku 1966 a televize se urcite nehrnuly prilis investovat do takhle nejisteho projektu. Tenhle pilot je taky zajimavy tim, ze se v nem nevyskytuje jeste kapitan James T. Kirk, ale Christopher Pike. Vlastnici si totiz nechali pustit tento pilot a ac se jim libil prisel jim prilis vedecky, tak se rozhodli to vzit odznova, vymenit celou posadku a udelat serial poutavejsi. Tolik k historii Star Treku a ted k samotnemu dilu. Pribeh je opravdu pomerne slozity a na tehdejsi dobu mohl pusobit prilis vedecky a nepoutave. S tim nelze nez souhlasit, presto se autori s tematem docela slusne ztotoznili a patrne je to, ze ze svych moznosti vyzdimali opravdove maximum. Pro me jako zacatek jednoho neuveritelneho dobrodruzstvi jde o dobry pilot. ()

HiddenDragon

Pilotni dil Star Treku naznacil presne styl, kterym se serial ubira vpodstate dodnes. Sci-fi z dalnych galaxii. Osamela lod objevujici nove svety a civilizace. Kapitan, mustek, posadka, teleporty. A v neposledni rade filosoficke otazky. I kdyz z ansamblu tohoto dilu zustal do ostre verze jen Spock a triky jsou uz hodne retro, koukatelne to je. ()