Purpurové řeky

• Francie Les Rivières pourpres (více)

Miki8888

Musím se přiklonit k tomu, že začátek je výborný a konec stojí za ho**o. Celkově to nebylo tak špatné, fakt škoda toho, že závěr nebyl lépe propracován. Jsem zvědav jaká bude kniha. ()

Kosmik 1

Výborná francouzská kriminálka usazená do zajímavého prostředí a s vynikajícím Jeanem Renem v hl. roli. Napínavá atmosféra mě ohromila. Jen škoda, že občas film ztrácí na tempu. Závěr se buď někomu líbil, nebo byl z něj zklamaný. U mě to je něco mezi tím. Ale film není jen o povedeném závěru, ale o celkovém dojmu z něj a ten jsem měl více než dobrý. 75% ()

ghatos

Povedená francouzská prácička. Konečné rozuzlení není zrovna omračující a vraždy mohly být četnější. 69%. ()

šerminator

Když opominu jistou "podobu" se Sedmičkou (SE7EN), tak je to béčko jak vyšité. Dříve jsem měl o tomto filmu lepší mínění, ale nyní po opětovném zhlédnutí, jdu s hodnocením dolů. Jediné co je povedené je ta hustá atmosféra. Děj okopírovaný, dva policajti, kteří se chovají jako nevětší borci na světě co nemusí nikomu nic vysvětlovat, záběr na auto nejříve pěkně přes značku, závěrečné scény trapné. ()

drackula

Atmosféra v duchu kultového Se7en bola evidentná. Páčila sa mi znepokojivá pôda školy a taktiež veľmi drsné prírodné exteriéry. Hlavná linka by nebola ničím zaujímavá, keby sa na ňu vcelku šikovne časom nenapojila ďalšia a príbeh tak dostal úplne iný rozmer. Atmosféra gradovala, stávala sa dusnou a úprimne povedané som na konci čakal niečo, čo ma posadí na zadok. Záver ma však trochu sklamal, keďže mi pripadal ako z nejakého druhotriedneho slasheru. šokujúca pointa tak ostala úplne zahlušená "dramatickým vyvrcholením" a film ako celok tak vôbec nevyužil svoj potenciál. 85% ()

Death

Skoda posledni pulhodinky. Ja vim, padlo to tu uz mockrat, ale co se da delat, kdyz je to kruta pravda. Pritom rozjezd je excelentni. Valcuje nas skvela atmosfera, kterou dokresluje velice povedena hudba, zajimavy pribeh a cele je to profesionalne natoceno, takze to divaka drzi a nepusti. Nebyt te one jiz zminovane osudne pulhodinky, film by dokonce klepal na zlatou thrillerovou branu SE7EN (zduraznuju, ze jen klepal, dovnitr by ho asi nepustili :)). Bohuzel konec na me zapusobil, jako kdyby mi nekdo vyrazil mozek pomerancem :). Takovyto zaver si tento film opravdu nezaslouzil a slova jako klise, hloupost a prekombinovanost doslova valcuji divaka jako ta filmova lavina. Stale vsak plati, ze tento snimek si pozornost rozhodne zaslouzi. Nemuze byt kazdy den posvi..ehh spise SE7EN.:) ()

Madlene

Ceho je moc, toho je prilis... Potoky krve a rozlozene mrtvoly pro mne nejsou to, co dela film filmem... Pokud by to tedy nemel byt horor. ()

manonfire

Tak název slibný, trailerovité oblbování rovněž. Úvod klasicky ponurý, ikdyž nic nového. Ale ten konec ......první jobovka: bubák je slečna (k smíchu).......a nakonec další nakládačka soudnosti ve formě odlhalení dvojčete. To už měl bejt radši vrah zahradník. Trapné a ani scenérie to nezachrání. 30% ()

Aberforth

Prebiehali mi po tele zimomriavky, stále mi to pripomínalo Se7en, hudba dodávala dokonalú atmosféruno v deji som sa stratil, musel som si to viac krát preklikávať, čo tomuto filmu neodpustím a takisto mohli ten záver spracovať trocha lepšie . Jean Reno je Pán Herec no nedostalo sa mu až tak veľa priestoru a škoda, že sme sa nedozvedeli, prečo sa bojí psov. ()

venca163

Jo aha, takže dvojčata...hm. Některý momenty měly napětí a Vincent Cassel je maximální, ale celkově to atmosféru neudrželo + pár wtf situací, včetně toho závěru...chtělo by to hlídat scénáristovi hladinu kofeinu, když se moc rozvášní. (75%) ()

jefff

Předloha je ještě nohem silnější, přesto jde o velice poctivý thriller s dobrodružnými rysy. Reno/Cassel skvělá kombinace a navíc mysteriózní příběh v atraktivním lokalitách hor. Mohlo to být ještě o fous nápaditěji natočené, ale i tak jeden top filmů žánru kolem milénia. ()

Opsha

No co nebudu opakovat co říkaj všichni-režisér i herci vážně umí- jen scénáristu měl někdo za tu pointu rituálně vykuchat. ()

sedm.1

Opravdu výborný,atmosférický,dusný,nervy drásající,temný thriller,který by si zasloužil bez diskuzí plné hodnocení.K tomu výborní Reno a Cassel,nebylo by prostě co řešit.To vše platí až do posledních pěti minut.Poté nastane pointa-ODPAD se vším všudy!!!Stejně jako ostatní nechápu,co autorům nakonci hráblo a bohužel z vynikajícího thrilleru,který se směle mohl řadit ke špičce žánru,udělali rozporuplný snímek.Přesto za těch 95% napětí během filmu dávam 4*. ()