Purpurové řeky

• Francie Les Rivières pourpres (více)

Pugo

Slušne nakrútený thriller s mrazivou atmosférou. Scéna, kde Vincent Cassel naháňa vraha na štadióne počas dažďa patrí medzi najlepšie filmové momenty. ()

Skleena

nezbývá, než souhlasit s mnohými názory zde - první hodinka skvělá, především hutná atmosféra navodila příjemné mrazení v zádech. Knižní předlohu jsem neznal a o to víc se mi líbila dvě zdánlivě nesouvisející vyšetřování s oběma charismatickými předstviteli v hlavních rolích - následné promixování dvou dějových linií v jednu překombinovanou pseudopointu na konci filmu zbytečně ubralo, i té atmosféry výrazněji ubylo. Škoda, převeliká škoda. I tak se mi film líbil a čtyři hvězdičky si rozhodně zaslouží. Pro Rena mám prostě slabost. ()

joker.george

Snímek obsahuje vše, co by měl ,,správný'' thriller mít - hereckou kvalitu zaručuje nejen Jean Reno, sledování průběhu vyšetřování obou dvou policistů a jejich prolínání vás svou atmosférou, záhadností a napětím vtáhne (Alpy a ledové oblasti tomu napomáhají), ale samotná pointa je zvláštní a klišoidní. ()

bourec

Pro mě jedna z nejlepších francouzskejch kriminálek z méně vzdálené doby. Kombinace Reno- Cassel se povedla. A mysteriózní je to dost. Kdyby film nabídnul pekelnější rozzuzlení, protože tohle bylo hodně se zataženou ruční brzdou, šel bych do plnejch. 90%. ()

nithiel

Tohle se mi vážně líbilo, hlavně protože mám rád podobné záhady a ještě radši podobné nechuťárny. Zvláště úvodní scéna s červi vylézajícími z rozkládajícíhose těla byla jak se říká mňamka. Proto mi trochu směšný a hodně nelogický konec zážitek nezkazil. ()

starbrejkr

Často tu čtu přirovnání k Sedmi, ale až tak mi to nepřijde. Naopak mi přijde, že je dneska strašně v módě každý film, kde je rituální vrah a dvojice detektivů, přirovnávat k Fincherově legendě. Purpurové řeky mají o dost jiný příběh a atmosféra francouzských Alp taky dělá své. Příběh mi sice chvílemi přišel zbytečně zašmodrchaný, čehož následkem přišel i ten poněkud přemrštěný a hysterický závěr. To je však víceméně jediná vada na kráse, jinak se dá atmosféra po většinu filmu krájet, napínavých chvil je požehnaně a Jean Reno je jako vždy bezchybný. Poměrně se mi líbil i Vincent Cassel, který mi doposud nebyl zrovna sympatický, viděl jsem ho většinou v přiblblých rolích (Dannyho parťáci 2). ()

TomikZlesa

Perfektně tajemný nádech, no škoda to nezvlásnutého konce, připomělo mi to Horsemen, kdy je celje film zazděnej stupidní pointou na konci. Ale i tak Výborný Reno a Cassel. ()

dubinak

Spíše lehčí zklamání. Jisté pasáže byly velmi příjemně zvládnuté, oba herce mám taky ráda, ale pořád se nemohu zbavit toho pocitu z televizního image, které na tom jen škodí. Čekala jsem lepší zážitek a i když byla první hodina pěkně atmosferická, druhá upadala v jejím stínu. Pointa by se dala udělat víc šokujícím způsobem a šla nějak mimo mě. ()

C0r0ner

Jo, vyřeší se to jedním z největších filmových klišé, ale to je úplně jedno, protože to je naprosto geniální detektivka, která má to, na co jsem držkoval u třetího Terminátora - atmosféru. Už objev první mrtvoly pošle tep o kousek výš a frekvence se nezmenší po celou dobu, spíš naopak. Skvělé prostředí, skvělý scénář, skvěli herci. Na tomhle filmu prostě není nic špatně. 90% ()

Flynn

Hezky natočený thriller, dobrá atmosféra, hezky do sebe zapadající kousky hádanky, originálně líčené stopy vraha,závěr je trošičku ulítlý ale i tak je to důkaz že i francouzi umí natočit kvalitní thriller. ()

Wormboy

Pamatam sa, ked som videl prvy krat Purpurove rieky pred niekolkymi rokmi v jednom multikine. Kedze islo o moju prvu navstevu multikina, zazitok bol obrovsky, a film tiez nebol zly. S odstupom casu a po opakovanom zhliadnuti nadsenie vyprchalo, nie vsak uplne. Purpurove rieky ostavaju stale kvalitnym filmom a aj v dnesnej dobe napriek mnostvam filmov s podobnou tematikou, patria v ramci zanru medzi to lepsie, co mame k dispozicii. 3,5/5* ()

lilina133

Tak vykonštruovaný dej a naozaj vynikajúci Vincent Cassel & Jean Reno si zaslúžili viac v závere...Je to naozaj škoda...Ale ten koniec, kde je následne prestrih fotka-tvár (to už hádam pre tých skutočne najblbších komu to nedošlo:-)) a potom to na kopci...škoda reči...škoda dobre zahodenej šance... A keď sa jedná o tú brutalitu, zábery na obete sú dosť podrobné, to je pravda ale Sedem bolo brutálnejšie ešte viac...Myslím, že mám dneska celkom fajn náladičku, takže prižmúrim obe oči a dám tomuto filmu nakoniec 4 hviezdičky, už len kvôli prvej polke a dvom skvelým hercom... ()

necisty

Francouzi se s tím neserou. Myslím, že některé scény by odpudili nejednoho diváka. V tomhle případě jedničce chybí lepší zpracování, ale po dějové stránce je pořád lepší. Na pátou hvězdu tomu chybí složitější a víc poutavý závěr. ... Mám tam bundu. ()

Juto

Filmu nechýba energia a režisér a jeho hviezdy kráčajú príbehom so sústredenou sebadôverou. Po väčšinu svojho času je tento thriller strašidelný, štýlový a napínavý. 7/10 ()

emo

Veľmi slušný krimi=thriller so skvelou atmosférou avšak s trochu smiešnym koncom. Ale skvelé herecké výkony Rena a Cassela to vytiahnu na slušnú 80tku... ()

c.tucker

Dost slušné provedení a scénář. Podle mého názoru jde o nejlepší francouzský thriller. Dvě linie na sobě nezávazně pátrají a posléze se spojí dohromady, perfektní myšlenka. Trochu překombinovaný konec, ale i tak dost slušné. ()

mortak

Grangé se ve své knize snaží o postmodernu a mísí dohromady drsnou akční detektivku se základními tézemi Popperovy kritiky Platóna Otevřená společnost a její nepřátelé. Vyšel mu z toho takový podivný mišmaš, který se mi moc nelíbí. A tak jsem docela rád, že se Kassovitz vykašlal na všechno to knižní "meta", Cassel je "normální" polda, nikoliv Arab s dredy a zlodějskou minulostí, a výsledkem je béčko se skvělou hororovou atmosférou. Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet,a dost možná ještě dál, je jedna univerzita s děsivým tajemstvím... A hned je z pseudofilozofické detektivky slušná zábava. ()