Purpurové řeky

• Francie Les Rivières pourpres (více)

Wolodja

Velmi zrucne natoceny thriller, v dobrem slova smyslu „Hollywoodsky“, za zminku stoji především kamera. Jedinou chybou je prekombinovane finale. ()

kaylin

Líbí se mi, jak snímek funguje. Zápletka je chytrá a drží vás v napětí, jsou zde šokující scény, scény, které vás skutečně mohou vyděsit. Neimansův strach z psů je zajímavým kořením a dělá z detektiva přece jen lidskou legendu s chybami. Co film kazí, to je trochu uspěchaný závěr, který moc sázel na pointu, u které si asi někteří diváci řeknou: „Opravdu? Už zase takové rozřešení?“ Nemusí to sednout každému, ale snímek do finále působí správně, tak dobře, napínavě, jak by měl. ()

Nos

Srovnání s filmem Sedm se asi nelze vyhnout, a i když se mu moc nevyrovnává, není to určitě vůbec špatné. Oravdu škoda toho kýčovitého srážejícího zakončení. Výborné obsazení , vhodná kamera. Trošku slabší ale i přes ten konec zasloužené čtyři hvězdy. ()

movieband

Nevím co všichni mají s tím srovnáváním k filmu Sedm. Fincherovo Sedm je úplně jiná liga, tak bych to takhle brutálně nesrovnával, neshazoval a neříkal, že celý film je vykradený. Blbost ! Film si jede hezky svou vlastní cestou a jediná věc, kterou tam vidím společnou s Sedm je tak maximálně milosrdenství vraha nad detektivem Niemansem. Toť vše. Film má sympatické herce v čele s Jeanem Renem, Vincentem Casselem a krásnou Nadiou Fares. Zpracování filmu se mi moc líbilo. Příroda v Alpách je nádherná. Co se týče atmosféry, tak ta byla slabší a pro mě to bylo vcelku zklamání. Čekal jsem hutnou atmosféru, která se bohužel nedostavila. Vyrovnalo to však napětí ve filmu. Je to po čertech vydařená detektivka a u mě se řadí mezi ty originální kousky z detektivního žánru. Děj byl sice lehce předvídatelný, ale pořád originální. Možná trošku přitažený za vlasy, ale pořád dost dobrý k tomu, aby člověka nadchnul a zabavil. No a v poslední řadě hudba, která byla podařená. Mě se film líbil a rozhodně se na něj podívám znovu. ()

Rakosnicek77

Komisař Niemans jako geniální vyšetřovatel s fóbií na psy v tomhle temném thrilleru, rozplétá pozadí tajemné brutální vraždy v izolovaném horském městečku, ve kterém se všechno točí, kolem místní univerzity, která je spjata s životy snad každého místního obyvatele. Tohle je asi základní páteř této geniální kriminálky, kterou ještě víc vyneslo na filmový vrchol to, že se hlavní role chopil dokonalý Jean Reno. Po dlouhé době, to byla zase jednou skvěla francouzská krimi a úžasná podívaná. ()

Damiel

Neorginální, to by mi ale tolik nevadilo. Rozjeté je to poměrně slušně, ale ten konec? Ten to úplně srazil a rozdrolil všechno, co se předtím povedlo. ()

AlistairMir

Spousta lidí tady mluví o vykrádání Sedmičky a víte co??? Kašlete na to :) Mně osobně je úplně fuk jestli nějaký film něco vykrádá i kdyby to byla třeba Desítka a podle mě Purpurové řeky nevykrádají nic ba naopak mohou jiné filmy vesele vykrádat je a nakonec hořce zaplakat že se jim to nepovedlo...Super atmosféra která je hustá jako krupicová kaše se totiž jen tak nevidí plus skvělej Jean Renů i Vincent Casselů předvádí parádní výkon a věčné sekýrování Rena do mladšího Cassela nemá chybu...no a vrahoun který se vyžívá v mučení obětí a nechává je trpět hodiny a hodiny tak to je pro mě jasná volba. Některé scény mě fakt dostávaly např. scéna v klášteře nemá chybu , první drsné setkání s vrahem a následná honička nebo Reno a jeho panickej strach ze psa slepého kluka. Konec na který místní populace nadává (ovšem má na to každej právo) mně osobně vůbec nevadil a dalo se to myslím docela i čekat. Shrnuto dohromady máme zde parádní mysteriozní thriller pro někoho možná dokonce horor kterej Vás naprosto nesmlouvavě přišpendlí k židli a dovolí Vám vstát až potom co se na obrazovce ukážou titulky a stejně půjdete až po nich co kdyby se tam objevil ještě kraťas. ()

Skip

Dosti hustá atmosféra od začátku ke konci zpočátku nenápadně a pak stále víc a víc a rychleji řídne, až se na konci úplně rozplyne to, co sliboval začátek a prvních asi tak padesát šedesát minut. Je to velká škoda, protože bylo zaděláno na opravdu velmi dobrý thriller v němž duo Reno Cassel podávali dobré výkony. Nakonec z toho ale byl jen o maličko lepší průměr. ()

Aleee89

Tento film mě bavil od začátku do konce. Měl zajímavý děj, který se stupňoval, nic na nás nevybalili najednou a dávkovali nám to hezky po kouscích. Herci dobrý. Líbilo se mi, že se nedalo úplně od začátku odhadnout, kdo a proč vraždí. Zkrátka dobrý film, kterému nechybí napětí a dlouho nečekané vyvrcholení... ()

Chrysopras

Přímo čítanková ukázka jak zabít skvěle rozjetej film jeho pointou. Za tohle musim dát jen ***. Je to skvěle vystavěný, s atributama, který rád v podobnejch filmech sleduju. Ovšem o to větší zklamání je po "vysvětlení". Mé první setkání s Casselem a velmi solidní prácička :-). Škoda takhle promarněné šance! ()

dyfur

......slušný priemer....francúzsky thriller na americký spôsob....predstavitelia,exteriéry,napätie -ok....aj keď tá bitka Vincenta Cassela so skinheadmi....hoodne nepodarené-trápne...hlavnú predstaviteľku mohli vybrať aj krajšiu....vysvetlená zápletka je,má to i nejakú logiku .....ale,prevedenie -umiestnenie mrtvol,transport mrtvol etc je vo viacerých smeroch nedotiahnuté-viac nepíšem ,aby som nespoileroval..... ()

ilemas

První polovina filmu docela hustá, ale pak se to nějak podělá a závěr nic moc. Druhý díl už mě neláká, snad ho zkouknu někdy z nudy na Nově. ()

balba

Opět vynikající výkon J. Renoa ve skvělém a napínavém thrilleru.Film má skvělou atmosféru a výborný film. děj. ()

Martin741

Slusny francuzsky pokus o krimi film vo style Se7veN. Prva polka filmu ma vybornu, tazko dychatelnu atmosferu so slusnymi hereckymi vykonmi Rena a Cassela. K tomu treba pripocitat slusnu reziu Mathieu Kassovitza, jeho pracu s kamerou a dostatocne nechutne vrazdy. Film Purpurove Reky 1 dost udupava polodementny zaver. Keby bol zaver lepsie prepracovany, dam kludne aj 5 hviezd, takto musim dat 75 % ()

rakovnik

Vynikající francouzský mysteriózní thriller se supersympatickou dvojicí detektivů, zajímavým prostředím, slušně zamotaným scénářem, ale bohužel hrubě nepovedeným koncem. ()

kaposlav

Úvod filmu ma ako tak zaujal, ale okolo 30 až 40 minúty som to chcel vypnúť. Prišlo mi to pomotané, nudné a pambíčkarske. Kôli manželke, ktorá chcela vedieť ako sa to skončí som to pozeral ďalej a celkom sa oplatilo. ()