Tekken

Tekken - Boj o život

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Krimi / Thriller

Japonsko / USA, 2010, 87 min

• verbal

Padesátikilový asiaamerický pubescent slavně zvítězil v baletním Mortal Kombatu v kategorii do 120 kilogramů, protože jej maminka skvěle naučila padedé. Fúúúú. S grácií Černé labutě si proklestil cestu zástupem dvoumetrových hovad, které by jej za "normálních" okolností rozmázly o zeď, jen kdyby neprozřetelně kýchly a zadýchal se při tom pouze proto, že neustále zatínal do kamery bříško. Jo, a jako bonus rozložil zevnitř autokratickou, bezskrupulózní korporaci terorizující svět. Cítím se teď tak morálně povzbuzen, že si o tom budeme s kámošema na Assbooku povídat snad celou noc a hned ráno si v šatně vyhlídnu nějakého o hlavu menšího, rachitického prvňáka a dám mu strašně na držku, aby holky viděly, že už konečně nemám tak Malého Dvajta..(1.6.2011)

Filmový TEKKEN je neoddiskutovatelné béčko. Příběhem, postavami, výpravou, kostýmy, hudbou, zkrátka celkovým pojetím. Nicméně... Vůbec jsem se nenudil, blbiny typu "kovová kostra" jsem přijímal s nadhledem (bral jsem to jako součást konceptu vycházejícího z bojové videohry) a se souboji jsem také neměl žádné větší problémy (popravdě řečeno moc nechápu to masové nadávání na střih údajně způsobující nepřehlednost). Představitel Jina je docela sympaťák, Kelly Overton je krásná bojovnice (která navíc nosí opravdu hodně sexy kalhoty) a Cary-Hiroyuki Tagawa má naprosto boží účes. ;-) Mrzí mě, že capoeirový král Lateef Crowder dostal málo prostoru (to nemohl mít alespoň dvě bitky, popřípadě jednu pořádnou?!) a také vynechání některých klíčových herních postav (především Leie a Paula), naopak mě potěšilo obsazení klasického béčkového řezníka Garyho Danielse (měl menší zápornou roli i v EXPENDABLES). Dostal jsem, co jsem čekal (chtěl), a proto dávám (s ohledem na žánr a pramalé ambice dané hlavně nevýrazným režisérem) bezproblémových 60 %.(13.11.2010)

• J*A*S*M

Už jsem vážně nevěřil, že v nějakém novém filmu uvidím scénu, kdy hlavní hrdina s někým bojuje, prohrává - rozpomene se na slova milované osoby - a vyhraje. Zde je toto k vidění hned čtyřikrát! (!!!) Spoustakrát jsem teda nevěřícně kroutil hlavou nad prostotou a celkovou hloupostí filmu, mezi jednotlivými krouceními jsem se ale bavil nad očekávání dobře. Tekken je vskutku hodně nenáročná oddechovka, nijak výrazněji uražen jsem však nebyl (hru neznám).(1.9.2010)

Absolutne skvěle natočenej bojovej film. Uplně jsem čuměl jak si to tam mí oblíbený postavy ze hry mého dětství rozdávaj hraným stylem. Vyborní herci obzvlášt Kazuya kterej svuj výkon zvládl perfektně. Sklamala me akorat Anna ktera ve filmu vubec nebojovala. Jinak příběh velmi napínavý a je to trochu upravený ten děj ale to je na tom to nejlepší. aspon to není podle hry to by barvička byla asi šediva kdyby našeho kazuyu hodil Heihachi do sopky a on by se pak vratil jako dábel to je nejlepší jen vté hře. Většina lidí píše že je to blbost když to není podle ty hry za to bych jim asi dal facku podle hry to je postavi a zapasi tam jsou co víc by chtěli? Je to skvělý takový jaký to je a jáchci pokračování!!! Jelikož konec byl hodně otevřenej...(14.8.2010)

Tekken je pozoruhodným velkým stylizovaným koláčem, spíše buchtičkou (která je upečená z dalších 100 dalších stylizací). Tato vizuální přebujelost pouze potvrzuje, že v adaptacích her jako Tekken (případně Mortal Combat nebo Street fighter) je toho zoufale málo či zoufale mnoho. Archetypální příběh o chlapci ze spodu, který se dostane nahoru je krásně čitelný, nijak problematický. Chlapec na sebe vábí smrt bližních a pak se pomstí. Složité?! Na druhou stranu cyberterorista, který si stěžuje na nedostatek kreativity a čtyři těžkooděnci s napisem POLICIE jdoucí za favoritem Městské policie Praha jsou nedostižnými detaily - ke škodě v prvních 10 minutách...(7.12.2010)

• - Cary-Hiroyuki Tagawa, který ve snímku ztvárnil Heihachiho Mishimu, si zahrál i ve filmu Mortal Kombat (1995), další známé adaptaci bojové hry. (virus10)

• - Filmovou adaptaci počítačové hry Tekken od společnosti Namco měl původně režírovat Charles Stone III, jenže filmu se nakonec chopil úspěšnější Dwight H. Little. (Ignus.cz)

• - Scéna s policisty ze začátku filmu jsou jedním z nepoužitých záběrů, natočených pro film xXx (2002). (korbitch22)