poster

Tekken

 • Japonsko

  Tekken

 • Slovensko

  Tekken - Boj o život

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Krimi / Thriller

Japonsko / USA, 2010, 87 min

 • Frajer42
  ***

  Jakožto člověk odkojený na jedné z prvních konzolových adaptací, moje hodnocení bude zřejmě neúměrné skutečnosti. Velmi rád jsem zavzpomínal na postavy ze stejnojmené hry. Pravda, velmi mnoho z nich mi ve filmu scházelo. Přesto bych to označil za docela povedenou mlátičku, u které jde přemýšelní stranou. 92 minut uteklo jako Usain Bolt soupeřům na LOH. Stopáž zvolená správně, tudíž film nedostal příležitost začít nudit. Nejedná se o žádný trhák, ale to jsem očekával, už když jsem se k filmu odhodlal. Já byl spokojen. * * *(11.10.2010)

 • Sobis87
  **

  Ony všechny tyhle bojové filmy jsou prakticky na jedno brdo – děj tu slouží pouze jako základní kostra pojící dohromady jednotlivé atrakce a při psaní dialogů si scénáristé zpravidla musejí dávat pozor, aby napsali tak jednoduché repliky, že by si je zvládla zapamatovat i kdejaká hora masa, která po dobu své dlouhé zápasnické kariéry pravidelně inkasuje těžké rány takříkajíc na budku. To vše se dá však odpustit, pokud jsou ony zmíněné atrakce na vysoké řemeslné a choreografické úrovni. Důkazem budiž pitomoučké filmy s Tonym Jaa, které vás v některých momentech zaručeně zvednou ze židle. Tekken ze základního žánrového vzorce ani v nejmenším nevybočuje, avšak ani v těch veledůležitých bojových sekvencích neexceluje. Je přinejlepším průměrný. Jelikož se jedná o adaptaci videohry, která má mezi hráči dlouhou tradici a disponuje masivní fanouškovskou základnou, tvůrci filmové adaptace se zaměřili především na ně. Při castingu se tedy zaměřili více na podobnost herců s pixelovými předobrazy, případně na jejich bojové schopnosti, nikoliv však na schopnosti herecké, což se na výsledku krutě projevilo. Lidé zodpovědní za ošacení herců se svými výtvory jednoznačně vítězí nad ostatními složkami a nepochybuji, že právě díky nim srdce mnoha fanoušků předlohy zaplesá blahem, neboť filmové postavy se opravdu podobají svým předobrazům. Stačí to ale na dobrý film? Jednoznačně ne.(11.8.2010)

 • J*A*S*M
  **

  Už jsem vážně nevěřil, že v nějakém novém filmu uvidím scénu, kdy hlavní hrdina s někým bojuje, prohrává - rozpomene se na slova milované osoby - a vyhraje. Zde je toto k vidění hned čtyřikrát! (!!!) Spoustakrát jsem teda nevěřícně kroutil hlavou nad prostotou a celkovou hloupostí filmu, mezi jednotlivými krouceními jsem se ale bavil nad očekávání dobře. Tekken je vskutku hodně nenáročná oddechovka, nijak výrazněji uražen jsem však nebyl (hru neznám).(1.9.2010)

 • iamek
  **

  Hmm tak tohle je hodně špatná verze legendárni video hry. Tekken si zaslouží pořádny rozpočet a hlavně schopné lidi okolo filmu. Na souboje se docela dívat dalo až na trošku zmatený střih. Tekken se boužel zařadí do kategorie direct-to-dvd což je fakt škoda. Trošku jsem nepochopil změněné charaktery postav a proč nebojovali všichni bojovníci.(15.8.2010)

 • Deimos
  *****

  Blu-ray/// Obsazení 7/10 Děj 9/10 Hudba 9/10 Efekty 8/10/// +výborně zpracované a věrně vypadající postavy, nářezové souboje, dynamická hudba, Luke Goss, Kelly Overton a potěší i hlavní hrdina, je tu jakýsi příběh -špatně natočený akční úvod, prvních deset minut toho není moc vidět a je to hodně zmatené/// Popravdě herní žánr "bojovka" nebo-li bojová hra je dlouhodobě na vymření. Pro PC hry to platí dvojnásob. Proto je potřeba ocenit, že se filmaři snaží převést na plátno každou hru, chcete-li herní sérii. (Mortal Kombat, Dead or Alive, Street Fighter a teď už i Tekken, už chybí jen Virtua Fighter). Občas filmaři těžce ujedou, tentokrát se jim to ale nadmíru povedlo. Přenesení Tekkenu do film je velice věrné. A teď nemám na mysli jen postavy, ale i bojové kulisy a prostředí ve kterém se souboje odehrávají. Jednotlivé duely si tu může divák pěkně vychutnat a jediné co zamrzí, že "turnajový pavouk" nám nebyl nabídnut celý a přibližně v poslední třetině už nešlo o turnaj, ale o pomstu a moc. Otevřená vrátka pro možné pokračování mě jen a jen těší a postavy tu zdaleka nebyli všechny, takže možnosti tu jsou a já se těším./// Celkem 85%///(5.4.2011)

 • - V úvodní sekvenci s mnoha obrazy války a nepokojů lze také vidět postup tří českých policistů za vozidlem Škoda Felicia Městské Policie. (Wopat)

 • - Roli Ling Xiayou měla ztvárnit Chiaki Kuriyama. Stejně tak Julii Chang měla hrát Charisma Carpenter. Postavy se nakonec ale ve filmu vůbec neobjevily. (virus10)

 • - Scéna s policisty ze začátku filmu jsou jedním z nepoužitých záběrů, natočených pro film xXx (2002). (korbitch22)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace