Tekken

Tekken

Tekken - Boj o život

Akční / Dobrodružný / Drama / Sci-Fi / Krimi / Thriller

Japonsko / USA, 2010, 87 min

No, původně jsem myslela, že z téhle (skoro už legendární) hry dokážou tvůrci udělat film lepší, ale na druhou stranu, přímo zklamaná jsem taky nebyla. Alespoň jsem konečně svět Tekkenu trochu pochopila, ve hře jsem totiž nějaké okolnosti vůbec nechápala, prostě jsme s bráchou jen hráli a bojovali. Co mě ale přecejen trochu zklamalo, byla nepřítomnost množství postav (marně jsem hledala svou oblíbenkyni Ling Xiaoyu), ale to filmu samotnému nijak neuškodilo. Co se však týče postav, které tam byly, tak to už si tvůrci mohli dát více záležet na podobnosti s postavami ve hře. Někteří byli sice ve své roli skvělí, jiní se však podle mého na roli vůbec nehodili (například Kazuya? Co to mělo znamenat?) Děj byl slušný, od filmu vzniklého ze hry se asi vážně ani víc čekat nedalo. Myslím, že těm, kteří Tekken někdy hráli, může přijít film docela po chuti. Ostatní na něm však nejspíš nic víc, než krvavý boj v nějaké šílené aréně, neuvidí. ~(3,3)~(23.9.2010)

• JJ.Gibson

Tekken 2010, tolik nadějí jsem do toho vkládal. Že to nebude kdovíjaký zázrak to jsem věděl, ale že takhle moc zprzněj mojí nejoblíbenější bojovku, to jsem opravdu nečekal. Tenhle brak sráží do kolen snad úplně všechno: málo postav a hlavně málo ikonových postav série, špatné vzhledové vyobrazení jednotlivých charakterů, absolutní ingnorace jejich bojových stylů a neskutečně hloupé pojetí Tekkenu z perspektivy, která s touto hrou nemá skoro vůbec nic společného. Podle mě existují dva hlavní kameny úrazu: První - prostě nebyly peníze aspoň na dobré béčko, Druhý - režisér je příšerně neschopný budiž k ničemu a nezahrál si ani jeden díl, tudíž nemohl tušit o čem to vlastně má být. Což se nádherně projevilo v celém ,,filmu". Jedna hvězdička ze solidarity, pač se to snaží být Tekkenem, ale na nic víc se to nezmůže...(21.8.2010)

• Djkoma

Ty adaptace počítačových/konzolových her mají, ale smůlu. Bohužel Tekken dvojitou, protože tady jde nadávat na vše od schématu turnaje, který je zároveň popřen (vždyť ani polovička postav nezápasila:)), přes obsazení neherců a dobře stavených polo(modelek)hereček (což je vlastně klad:))), až po naprostou hloupost a předvídatelnost čišící z každého okamžiku. Přesto jsem se bavil akcí, zajímavým světem a spoře oděnými krasavicemi. Ano, je to asi úchylné a měl bych být na pár let odkázán na náročnější podívanou, ale když byla nálada, Tekken nezklamal. Ovšem pár drobností mu už nikdo neodpárá (Yoshimitsu je king a ne one-hit-man, Kelly Overton měla být aspoň 10 minut nahá, perlička po konci titulek byla jasná a státní policie ČR si zaslouží své místo ve filmu víc než Městská policie:)). PS: něco jsem přehlédl?:( PPS: na Lateefa nedávejte, jeho idol tam byl zase tři minuty, tak je frustrovaný:)(12.8.2010)

Prinosne, rekla bych. Postavy se pro me beze sporu zdarily. Podoba je velika, at uz jako Eddie, Jin, Nina nebo Heihachi. Nejvice se mi libilo, ze i pohyby a hmaty mely stejne jako ve videohre. Dej byl vcelku obstojny, nebo jsem spise vice necekala, tak jsem nemohla byt zklamana. Nejvetsim zklamanim pro me bylo, ze mou nejoblibenejsi postavu Xiaoyu, tam nedali. Soundtrack se mi libi velice, uz od zacatku filmu. Celkovy dojem byl vice nez dobry, takze slabsi 4 hvezdy jsou jasnou volbou.(13.10.2012)

Medal of Honor 1,2, Resident Evil 3, Smackdown!2, Gran Tourismo 2, GTA 2, Fear Effect, Silent Hill, Driver, Theme Hospital a jasně... ani Tekken 3 v žebříčku mých nejohranějších PSX her před cca deseti rokama nechyběl a dokonce to v té době byla bojovka bojovek (což se dá bez nadsázky říct i dnes, kdy si pomyslný trůn dělí možná jen se Soul Calibrem 2). Nuže Silent Hill je téměř doslovná a excelentní pocta svému hernímu předchůdci, Resident Evila 3 vidím na celkem slušné úrovni v Resident Evilovi 2 (XD to jsou věci) a Tekken mi radost taktéž udělal. Ale bohužel jen v některých případech. U úvodní představovačky mi srdce plesalo o sto šest (Jin Kazama, Christie Monteiro, Eddie Gordo, Brian Fury, Yoshimitsu, sestry Williamsovic, všichni na slušné úrovni, která nikomu z předlohy nedělá vyloženou ostudu a v některých případech i oko potěší), ale pak byl zničeho nic konec, ačkoli já stále očekávala další postavy. A kde jsou do prdele Paul a Hwoarang? Ačkoli mnou nejčastěji vyvoleným zprostředkovatelem dršťkové byl, dle mého šampónek s vytříbeným stylem, dle názoru mých přátel homokláda bez stylu, Hwoarang, ačkoli jsem nejčastěji ležela v krvi po zásahu Briana Furyho a ačkoli jsem nikdy nepřestala obdivovat styl Eddieho Gorda, vždycky byl pro mě hned po Jinovi nejdůležitější tváří herní ságy natupírovanej Paul... A hle, tady o něm ani zmínka, že by nezbyly prachy na vlasový gel?; Pak přišly boje, sem tam chvat známej ze hry, sem tam podařená choreografie, či úhel pohledu, ale až na ten finální mi všechny připadaly děsně rychlý a krátký (což bylo ve hře na denním pořádku, ale tady se člověk přece jen těší, že se pokochá víc). Holt než jsem se stačila rozkoukat, bylo po všem. Dámské osazenstvo... Ó ano, ladies jsou tady hezčí jak jejich pixel verze, když Christie plácne něco o tom, že bude-li jí Jin čučet na zadek, daleko v Tekkenu nedoleze, sama jsem musela zazpytovat svědomím do dob, kdy byl její zadek, hned vedle grafiky, přesně tou příčinou, proč moji kamarádi dosahovali Perfect!, aniž bych vůbec postřehla, že už se jede na ostro (v tomto případě byla Kelly Overton víc než dobrá volba, ačkoli s přibývající stopáží začíná zlehka uvadat).; Iron Fist... Kam se hergot poděly v boji na život a na smrt všechny baby? Uteklo mi něco, nebo to někomu tam nahoře připadalo příliš surové, tak je prostě bez vysvětlení vyškrtl? Nehledě na to, že je většina akce seškrtaná na Jin versus X a některé z postav se za celý film skoro nepředvedou a jsou představeny spíš jen do počtu, aby se neřeklo. To se to rovnou mohlo jmenovat Tekken Origins: Jin!; Yoshimitsu... Že mu nesvítí meč a nefunguje levitace, jasně naštvalo mě to, ale tak nějak se s tím vzhledem k rozpočtu dalo počítat, i přesto na mě film chvílema účinkuje podobným dojmem, jako v případě Metal Gear Solid: Philanthropy, z něhož bylo cítit opravdové nadšení tvůrců pro danou věc.; De facto tady pěju ódu na radost, ačkoli jsem ohodnotila jen třemi hvězdami? A všiml si někdo v herních Tekkenech, že by se tam kecalo? Protože tady se kecá až moc na úkor toho, o co v Tekkenu skutečně jde. Takže milí zlatí, chcete-li vylepšit zdejší hodnocení, uberte na zbytečných řečech, přidejte postavy (k čerpání jich máte víc než dost), přitvrďte na rubačkách a jejich délce, a já tomu hned šoupnu čtyři kusy, nebo klidně i pět, páč v základu tenhle film vůbec nebyl tak špatný, jak by se odsud mohlo zdát, a mám-li být upřímná, byly momenty, kdy jsem si ho až nehorázně užívala. 70%(11.10.2011)

• - Scéna s policisty ze začátku filmu jsou jedním z nepoužitých záběrů, natočených pro film xXx (2002). (korbitch22)

• - Roli Ling Xiayou měla ztvárnit Chiaki Kuriyama. Stejně tak Julii Chang měla hrát Charisma Carpenter. Postavy se nakonec ale ve filmu vůbec neobjevily. (virus10)

• - Náklady na výrobu čítají 35 milionů dolarů. (Dawid199)