Americký fotbal vás srazí k zemi a pak od vás očekává, že se znovu postavíte na nohy.Univerzitu Marshall a celé městečko Huntington srazí k zemi obyčejný život mnohem hůř. Právě v tom okamžiku se objeví Jack Lengyel a přijme práci, o kterou nikdo nestál: sestavit nový marshallský fotbalový tým jen několik měsíců po leteckém neštěstí, při kterém zahynuli všichni univerzitní hráči. Matthew McConaughey jako energetický trenér nezkušených hráčů, jejichž naděje na vítězství je mizivá. Ale všichni chtějí vyhrát. Napětí a inspirace v příběhu o sportu i uzdravování, natočeném podle skutečné události. Čas běží dokud rozhodčí nezapíská. (oficiální text distributora)

frolish

Prilis tuctove a okukane, prilis americky klisoidne a este k tomu aj prilis dlhe. Vlastne tam dost tazko hladam nejake pozitiva, pretoze to uz bolo vsetko niekde videne a aj lepsie spracovane... ale ja mam jednoducho pre filmy tohto typu slabost a pri ignoracii obcasnych hlupych dialogov a wannabe dojemnych scen (zaverecna pomaly polminutova vitazna prihravka bola skoro az smiesna) tym timom proste vzdy musim fandit, takze to mam za slabsie 3*. P.S. Priserny dabing Matthewa McConaugheyho - ak mate moznost, urcite original. ()

Mallyyy

Skvělý emocionální sportovní film podle skutečné události, který jsem si velice oblíbil, jako dalších pár snímku podobné tématiky. Skvělé obsazení (oba Matthew). Úžasná hudba. Žádné zvraty (teda kromě začátku) ani překvapení tu nečekejte, ale to mě nevadí. Prostě krásně natočené a zahrané. ()

rusty09

Matthew to opět táhne neuvěřitelným způsobem. Jako kouč paráda. Filmy tohoto typu miluju, když k tomu přidám ještě neobvyklou zápletku po začátku, ihned jeden z nejoblíbenějších sportovních filmů. ()

Matli

Další sportovní citová ždímačka, jen ten americkej fotbal moc nemusím, takže mi to kazí ten správnej dojem. Čtvrtá hvězdička patří zaslouženě McConaugheymu, ten opět perlí a jeho výkon si člověk vyloženě užívá. 71% ()

Olík

Americký fotbal, americké story, americké klišé…………..jsem snad potrefenej „Amík“, když tyhle sportovní melodramata tak žeru? :D ()

RedDuck

Proti fotbalu nic nemám, ale ten koncentrát takovýho toho americkýho chlapskýho pofňukávání byl nesnesitelný. ()

savage3303

Výborný film o americkom futbale, v kt. nejde len o samotnú hru ale aj o mestečko, kt. žije futbalom. Mňa si najviac získali snúbenica a otec jedného z hráčov. Takisto aj emócie Anthonyho Mackieho a jeho túžba niečo dokázať. Film, ku kt. sa vždy velmi rád vrátim. 5*. ()

Skleni

Musím sa priznať s dvoma vecami. Prvou je môj odpor voči americkým propagandou zapáchajúcim filmom. Tou druhou je, že tento film som videl až po novom terminátorovi, kde som dosť bol sklamaný z McG-ovho výkonu ako režiséra. Ale chcel som mu dať šancu, lebo ohodnotiť na základe jedného filmu je dosť hlúpe. A dobre som spravil. Tento film spadá síce tak trochu pod pravidlo jedna, ale aspoň vyvrátil pochyby o McG. Film je dosť sentimentálny čo mu niekedy prekáža, ale taký sú Američania. Celý čas som nevedel čo bude ďalej, ale sem tam to bolo ako rozprávka. Keby na začiatku nebolo napísané, že podla skutočnosti, v polke vypnem. Ale na konci mi práve tá rozprávkovosť a romantika vo filme pripadal úžasná. I keď je film o športe a okolnostiach jemu danými. Je to aj dokument o ľuďoch, ktorých sa to obdobie najviac dotklo. To bolo velké pozitívum. Celkovo film hodnotím velmo pozitívne. I napriek takmer žiadnej hudbe a slabým hereckým prejavom. Doslova prejavom, lebo niektoré postavy sú ako nemsrtelní hrdinovia a ostatné si ani nevšimnete a pritom spĺňajú rovnako dôležitú úlohu. 81% ()

Stíba

Návrat na vrchol nepřináší do subžánru nic nového a ač u mě spíše zapadá do šedéhé průměru, špatný film to zas rozhodně není. ()

cerbygerby

Sportovní filmy já mám rád... a když je to podle skutečné události tak ještě o to víc.. a musím říct, že tenhle film byl fakt povedenej.... i když podle názvu člověk věděl od začátku jak to vše dopadne, vůbec to nenudilo.. ba naopak jsem byl zvědavej a napnutej až do konce... Je to tak mezi 4/5*, ale vzhledem k tomu že je to podle pravdy, tak se přikloním k těm 5* ()

Jeand´Boa

Jistě, můžeme hovořit o klasické a pokleslé snaze tahat z lidí slzy na základě nějakého toho tragického příběhu...jistě, pak by šlo o naprostou hloupost...ale chceme to takto kategorizovat? Chceme to hned takto zavrhnout?...já nikoliv. Toto je další z dobrých sportovních dramat, které zkrátka musí stát na nějakém tom emotivním základu, neboť jinak by nemělo smysl nějaký ten příběh vyprávět, ne?...velice dobře zvládnutý film, což musíme ocenit zejména při pomyšlení, že se na jeho tvorbě podíleli pánové McG a McConaughe...nechci se jich dotknout, ale takovýto zdar bych jim neprorokoval ani náhodou - o takovémto jejich povstání z kinematograficky slabší vrstvy by se snad měl natočit film... ()

darkreider

Dal som si peknú radu. Coach Carter, Titáni a Marshall. A je nutno povedať, že We Are Marshall kvalitatívne neskutočne zaostáva. Keby som nevidel hneď pred tým predchádzajúce športové drámy, možno by som dokázal dať aspoň tri, ale takto vidím, že Titáni sú ukážka ako namiešať správny pomer sentimentu a drámy a toto je ukážka ako to nechutne prestreliť. Kilá kecov, sĺz a klišé v daždi a žiadna silná postava. Matthew McConaughey sa snaží a je jediné želiezko v ohni, ale s tým debilným akcentom to proste neutiahne celé. A najhoršie je, že dosť jednoduchý dej zbytočne roztiahli na 125 minút. Dejové odbočky boli krátke a zbytočné. No koho asi tak trápi, že ženská nakoniec odíde sama do Kalifornie, keď k nej divák nemá absolútne žiadny vzťah. Sklamanie. Čakal som, že to bude slabšie, ale nie až tak. ()

Kingjiri

Už delší dobu jsem neviděl patetičtější a kýčovitější snímek. Co se stalo univezitnímu týmu, byla určitě velká tragédie, nicméně jako cynik musim říct, že se mi nějaký reakce pozůstalejch zdály přehnaný. Už jenom proto, že se většina lidí v rámci univerzitního týmu "znala" rok, možná dva a to se ještě k tomu vídali párkrát měsíčně na zápasech, popř. tréninku (emoce přímých blízkých pozůstalých byly samozřejmě pochopitelný). Proto si taky nemyslim, že bylo nutný naplnit přes polovinu stopáže srdceryvnejma scénama (scéna, kdy snad celý město vyřvávalo pod okny univerzity "We Are Marshall" byla už fakt dost trapná). Kdyby páni střihači trochu mákli a McG se soustředil víc na sportovní scény, protože akci umí nakroutit pěkně, hned by se na to dívalo líp. Aspoň, že závěr byl docela povedenej (a překvipavě ne moc patetickej), tři slabší hvězdy. ()

Dm1tr1j

Typický športový film o americkom futbale. Vyšperkovali to smutným začiatkom, excelentným výkonom McConaugheyho a slávnym koncom. ()

Ceberus

Zpočátku to vypadalo, že to bude nějaká podivná sešívaná Šampiónů a Rockyho, ale obě přísady byly oproti očekávání servírovány s citlivou přesností, takže se na film pěkně koukalo. Na to, že upřednostňuji filmy s dějem, který se v běžném životě jen tak nenajde, tedy tomuto filmu ode mě náleží velmi pozitivní hodnocení. ()

Laborant

Filmy se sportovní tématikou jsou pro mě vždy určitým spůsobem citovou záležitostí. Osobně znám návaly emocí, nervozity,pocity neuvěřitelného štěstí a radosti ale také zklamání a zlosti, která ke sportu neodmyslitelně patří. Lidé, kteří považují za klišé průběh tohodle děje, nejspíše nikdy neprošli žádným druhem profesionálního sportu, protože okamžiky, když vstřelíte rozhodující gol a zajistíte tak svému týmu vítězství, je ten nejkrásnější okamžik na světě. Je to chvíle, kdy nemyslíte na nic ostatního. Těchto okamžiků je vreálném světě mnoho, protože sport je nevyzpytatelný a my jsme pouze jenom lidé. A proto nezatracujme příběhy, které se opírají o skutečný fakt prožité radosti,štěstí a slávy tím, že ho nazveme klišém. ()

CliffLee

Tým amerického fotbalu Marshall a vlastně celé město postihne obrovská tragédie, když se zřítí letadlo s týmem, trenéry a fanoušky na palubě, ale přestu velikou ztrátu se město rozhodne žít fotbalem dál... Ano, je to tak, tento film má všechny ty známé a mnohokrát již viděné scény z podobných spotovních filmů, ale ač je scénář plný klišé, díky vcelku svižné režii McG a dobrým hereckým výkonům (opravdu mohu vyzdvihnout oba dva Matty jak nadšeného McConaugheyho tak smutného Foxe) stojí za to si nenechat tohle drama ujít. 7/10 ()