Z vesmíru přilétá na Zemi loď. V ní jsou nestvůry, které začnou hned útočit na lidi. Vždy se přisají na lidský obličej, nakladou vajíčka do těla a poté se z těla „vyklube“ ještě horší zrůda – vetřelec. Brzy nato přilétá další loď s vesmírným tvorem – Predátorem, z jehož lodi vetřelci uprchli. Predátor likviduje těla mrtvých lidí, které zabili vetřelci, ale zabije i policistu, který ho při tom viděl, a stáhne ho z kůže. Predátor má i výjimečnou schopnost – umí být prakticky neviditelný. Poté dál sleduje stopy vetřelců a likviduje jimi zanechané mrtvoly lidí. Podaří se mu vetřelce najít a některé i zabít. Ostatní však prchají do města, kde dál zabíjejí a množí se... Místní šerif Morales objeví zohavené tělo policisty. Je mu jasné, že se nejedná o normální vraždu. Do města se vrací z vězení šerifův přítel Dallas a vyhledá svého bratra Rickyho. Ten je zamilovaný do dívky Jesse, která chodí s Dalem, ale zrovna se s ním rozchází. Cítí, že ji Ricky miluje a tajně s ním večer navštíví místní bazén. Tam je překvapí naštvaný Dale se dvěma kamarády a dojde ke rvačce. Nejsou zde však sami. Napadne je vetřelec a dva chlapce zabije. Ricky, Jesse a Dale jen o kousek vyváznou živí... Ve městě přibývá mrtvých. Po útoku Predátora na vetřelce dokonce dojde k požáru v elektrárně. Dallas se proto přidává k šerifovi a na Rickyeho popud se oba vydají do bazénu. Těla zde už nejsou, jen spousta krve. Rychle jedou pryč, je jim jasné, že tohle sami nezvládnou. Lidé jsou vyděšeni, protože zrůdy zahlédli nebo je viděli vraždit. Morales, Dalas, Ricky a další se vybaví zbraněmi a vysílačkou volají Národní gardu, která přijede do města. Poručík a jeho jednotka jsou však vetřelci likvidováni... Šerif Morales volá další posily. Plukovník Stevens jim říká, že je vyzvednou na náměstí, ale Kelly, která se ke skupině přidala s dcerou, se to zdá divné. Proč by měli lézt do středu příšer? Skupina se rozdělí. Dallas, Ricky, Jesse a Kelly spolu s dalšími odjíždějí k nemocnici, odkud se chtějí dostat pryč vrtulníkem. Morales a skupina lidí pokračují na náměstí. Dallas a ostatní dorazí k nemocnici, ale nejsou tu sami. Na místě jsou totiž nejen vetřelci, ale i Predátor... (TV Prima)

SeanLSD

Tak nám konečne pristáli v "civilizácií" ( reprezentatívna vzorka = americké malomesto ) Očakávalo sa, že to bude katastrofa, len ktovie koľkí počítali s tým, že divácka. Ako tu už správne odznelo, autori sa poučili z neúspechu jednotky aj úspechov predchodcov, ale kombinovanie nevyznelo šťastne v žiadnej rovine. To, čo kedysi dosahovalo efekt skryté, dnes skryté serie a efekt nebudí. Predtým vadilo, že postavy nemajú žiadnu psychológiu, teraz vadí, že ju majú.... a tak ďalej ...Z najrešpektovanejších zabijakov vo vesmíre sa stala rodinná show. Aby sme nekrivdili, snaha bola poctivá, nezmäkli tak, ako som sa obával, nedojal ich románik medzi správnym roznášačom pizze a blonckou s fantastickým zadkom ( popravde omnoho pútavejší než ich vlastná línia a súboje ). Krvi, chaosu i obetí na civilistoch požehnane, o poriadne jatky sa postaral i strýko Sam. Boli tu všetky potrebné ingrediencie, ani nie zle namiešané, ale v zásadných detailoch fatálne pomýlené. Čo zmizlo, bolo legendárne tajomstvo aj krvilačný pôžitok. ()

Deyw

ja to mrdam..zacatek v lese vypadal tak dobre..facesrac na drzce ditete..no a pak predator kanalnik vole..a cela akce ve tme kde nebylo nic videt a predalien v nemocnici no ty kretene cos to natocil ! ty bys mel stim predatorem chodit tim kanalem..doprdele mam strach ze takovahle sracka bude i ten novej predys..tady dam hvezdu za fracka s facehuggerem na xichte! update: meknu..docela me to bavilo..predatora,alienu,predaliena je tu dost a furt se to tu kosi..padaj hlavy litaj sracky..daleko lepsi nez avp1 ale stejne to melo bejt o hodne vejs.. :( ()

ing.Frosty

Nebyla to takové zklamání jeko jednička, ale rozhodně to není žádnej zázrak. Rychlý střihy a záblesky nemají za následek dobrou atmosféru jako spíš epilepsii. Ještě než tam vyhodili tu elektrárnu byla tam tma jak v pytli a potom už člověk těžko rozezvnával skoro obrysy. Herci z třetí ligy těžko můžou konkurovat Sigourney nebo Arnoldovi. Vrácená brutalita potěší ale na qalitě nepřidá. Nízký rozpočet a neschopní režiséři vzali za své. Být jenom fanouškem nestačí. ()

Triple H

Tak toto už vážne nie. Po Andersonovej sračke som si myslel, že horšie to už nebude, ale nový prírastok do rodiny si so svojím tri rôčky starším bračekom môže potriasť rukou. Bratia Strauseovci na prvý pohľad vyzerali ako príjemna zmena- bývalí klipári určite budú vedieť filmu dodať slušivý vizuálny háv. Smola, že iba teoreticky, pretože film je nudný, nezáživný a pôsobí akoby ho páni režiséri robili cez telefón. Aby sa ušetrili prašule, film je obsadený plejádou absolútne neznámych hercov (možno ešte tak John Ortiz-záporák z Miami Vice- je aspoň známejší ksicht, ale zase sa sem zúfalo nehodí), ktorí si bohužiaľ vaše sympatie nezískajú. Zrazu je jasné, že klasické figúrky, ktorými bývajú podobné filmy prešpikované síce sú strašné cliché, ale aj tak je vhodné ich obsadiť aspoň niekým obstojným (tzn. stačil by niekto ako Treat Williams, Michelle Rodriguez a podobní). Už v minulom dieli boli postavy o ničom, ale tu vám budú úplne ukradnuté a nepobavia ani ich prevarené hlášky ako z nejakého sračkového televízneho sci-fi. Vôbec je na počudovanie, ako televízno celý film pôsobí. Nebyť kvalitných efektov (na ktorých si dali tvorcovia celkom záležať a išla na ne zjavne DRVIVÁ väčšina 40-miliónového rozpočtu), tak by celý film rovno zapadol do televízie vo forme nejakej stredotýždňovej polnočnej pecky. Okrem efektov, jedinými plusmi zostávajú hudba a násilie. Brian Tyler odviedol veľmi dobrú prácu (množstvo citácií motívov z oboch sérií) a je škoda, že to vyšlo navnivoč v tomto fiasku. No a náslie prítomné rozhodne je, čo je plus, pretože v predchádzajúcom dieli rušivo absentovalo (a to nie som fanatik do krvi, ale k týmto filmovým sériám to skrátka patrí), ale zase je podané tak nudne, že pokojné prežúvanie popcornu nenaruší ani scéna, v ktorej facehugger napadne dieťa. Colin a Greg Strauseovci dostali veľkú šancu- David Fincher si podobnou odštartoval kariéru-, ale bohapusto ju prešustrovali a natočili neefektný, nudný výblitok, pri ktorom ktorémukoľvek fanúšikovi týchto dvoch sérií musí krvácať srdce. Trestuhodne nevyužitý potenciál a pritom aké jednoduché- partia ľudí na odľahlom mieste a krvilačné monštrá čo si idú po krku. Nemusí ísť o genialitu, ale ako je možné, že sa už po druhý krát nepodarilo z takto jednoduchej a rokmi overenej premisy vydestilovať aspoň slušnú zábavu? Dávam slabšie dve, keďže Votrelci sú mojou obľúbenou sci-fi sériou. Buď to konečne urobte poriadne, alebo už serte na to. ()

COF_666

Naprostá paráda. Na rozdíl od jedničky, která vetřelce představila jako zvířátko, hynoucí snad po jedné ráně z pistole a predátora, pokoušejícího se navázat romantický vzat s černoškou, dvojka pořádně dupe na plyn už od začátku a rozhodně nemá slitování (děti, těhotné ženy - všichni to schytaj). ()

Cedr

O něco méně stupidní než první část. Umístění do amerického městečka mi ale naprosto nesedlo. Vesmír, jiná planeta... budoucnost... cokoliv... nevím ale podle mě by to bylo lepší než nějaká díra v Coloradu. Čert vem nějakou návaznost s prvním dílem. No co naděláme. Druhý díl začíná tam kde první AvP skončilo a snaží se seč může, aby napravil svou reputaci. Co rozhodně potěší je přítomnost krve. Když už nic, tak tohle je znatelný pokrok :) Celé je to takové akčnější a navíc ten konec je celkem slibný. Pokud nečekáte zázrak a jste smíření s tím, že toto kult nikdy nebude, tak by to mohlo stát za shlédnutí. Sám jsem se teď tímto komentářem přesvědčil, že místo solidního dvou to budou slabší tři hvězdičky. ()

Kjůkíí

JAko na to,že je na 1 predátora asi 50 vetřelců, no budiž, má lepší vybavení a vetřelci jsou hloupí už kvůli tomu, jak vypadají, ale ničit kultovní sci-fi jen protože chce někdo vydělat pár centů a vydělává na slávě minulých filmů, připadá mi to jako zneucnění a zničení představy jak o Predátorovi, tak i o Vetřelci. Do toho ještě románek kluka a holky + všude tma, aby to bylo prostě levnější a trošku z důvodu zvýšeného napětí. No prostě patlání kravin na sebe, vrstvení jedné hlouposti na druhou. Mrhání mého drahoceného času:D Zaplať pánbůh za slabou a krátkou hodinu a půl, vysvobodilo mě to. ()

hans500

Kvalitami tak přibližně na stejné úrovni jako první díl (spíš tedy o krapet horší). Přibylo akčních scén (přičemž některé jsou lepší než v předchozím díle a jiné jsou zase horší), obsazené je opět celkem v pohodě, nejvíc zaujala Reiko Aylesworth (Michelle Dessler z "24"), technická stránka filmu je opět povedená, bohužel scénář je horší, prostředí malého města nebylo dostatečně využito, ale především už druhý díl není tak zábavný a postrádá nějaké dobré hlášky, kterých bylo v prvním díle dost. ()

Doudis19

Již podruhé si na Zemi dali dostaveníčko dvě rasy šmejdů z vesmíru. Tentokrát se utkají v maloměstě, kde pochopitelné rozpoutají krveprolití. Tohle béčko vás pobaví záplavou krve, někdy povedeným žertem a často se budete smát vtipům nechtěným - třeba stupidním dialogům. Podle mě 47% je přehnaně kritické hodnocení téhle zábavné blbůstky.. 60% ()

filmmovier

Příšerná sračka, tohle opravdu nemělo vzniknout. V první polovině je to jen strašlivě debilní rodinná/pubertální nuda naprosto o ničem a v té druhé taky, jen je to ještě horší. Ještěže pak dojde aspoň na tu akci. Jenomže i ta je úplně hrozná. Neskutečně idiotská, absolutně nezáživná a navíc neviditelná. Všechno je to toiž ve tmě, takže není nic vidět. Vlastně je otázka, jestli se v té tmě vůbec něco dělo, protože je klidně možné, že jsem hodinu koukal jen na obyčejnou tmu. Ani si nejsem jistý, jestli jsem tam zahlédl alespoň jednoho Vetřelce nebo Predátora. Tenhle film je opravdu absolutní peklo, které nikdy nemělo spatřit světlo světa. Jedna hvězdička jenom proto, že jsem už viděl i horší filmy, ke kterým má tenhle ovšem velmi blízko. Procenutálně se to snad nedá ani vyjádřit, jak to bylo špatné. ()

Remivsremi

Nezáživné, mdlé, po většinu času schované ve tmě, aby se zakryl menší rozpočet a nezkušenosti tvůrců. Postavy jsou hrozné, děj neexistuje, je to pouhá vyvražďovačka s co největším body countem. Zcela zaměnitelný film. ()

t_gon

Začít něco smysluplného je lehké asi jako „francouzský kiss“ s matkou Allienů. Takže proč se dnes (když zde každý druhý filozofuje) tak lehce strefuje do nováčku na poli celovečeráků, kteří za sebou mají velké „hovco“, když podobných a neskutečně větších břídilů jsou tuny a nikdo si jich nevšímá? Jen se mrkněte po hnojích, které atakují půjčovny. Těm nikdo neřekne ani hnusný den, ale protože se dva fandové s ne příliš velkou kasou pustili do rozhýbání dvou největších „space řezníků“ a přitom nevěděli jak se pořádně drží kamera a kdy správně střihnout, jsou z nich a jejich počinu ihned prasata na střelnici. Ale proč? Sice k těmto postavám musí přistupovat s úctou a vědět že zklamání po nadupaných ukázkách a obrazcích nám už před třemi lety naservíroval Anderson, ale oni na rozdíl od něho mají odvahu na zmasakrování všeho co se na plátně hýbe. Nemají jeho zkušenosti, scénář vykazoval ty lepší dialogy z porno scénáře (počkat, přece zde nikdo nečekal citaci ze Shakespeara, že ano?) a většinu herců si narychlo splašilo v bistru přes cestu, ale Fuck off. Tohle není Titanic (nejlepší sek filmu), takže serte na předchozí kultovní díly, na předsudky a užijte si masakr a Predátora „Slay them all“ ve vynikající formě. A pokud ne, tak Hitman vám jistě rád přenechá kontakt na pana psychiatra… ()

LordSnape

Vetřelci vs Predátor 2 na mě působí trochu jako Predátor 2. Jde hlavně o nevhodné umístění. Zatímco v jedničkách se predátor buď nořil džunglí nebo si to s vetřelci rozdával ve vkusné pyramidě, tak ve dvojkách to autoři posrali tím, že je umístily do města. V tomto případě je to mnohem horší, jelikož se jedná o debilní zapadlou vesnici, kde lišky dávají dobrou noc. Druhým z dalších mnoha nešvarů tohoto "filmu" je naprosto debilní scénář! Řeknu vám, že takhle jsem se u akčního filmu snad ještě nenudil. Když k tomu přidám naprostou nepřehlednost akčních scén a idiotský střih, vychází mi z toho jeden z největších DVD průserů tohoto roku! Celkově je pokračování bitkaření vetřelců s predátorem nejhorší film, kde se vůbec tyto dvě skvělá monstra objevily (ať už odděleně či spolu). ()

dvopet odpad!

Zatímco jednička i když je víceméně hloupá a trpí spoustou nelogičností, stále je celkem koukatelná a dvě hvezdičky si zaslouží. U toho co zplodili bratři Strausové už ovšem padají veškeré možnosti na jiné, než nejnižší hodnocení. Debilnější zápletku aby člověk pohledal. Proč dávat čas na inkubaci a pozvolný vývoj? Vyklubaného a dorosteného vetřelčího jedince tu máme v mžiku oka. Proč se crcat abychom vyplodili aspoň trošku slušné dialogy a nebo aspoň náznak napětí či atmosféry? Pro vypečené bratříčky věci zhola nepodstatné! Přežít celou stopáž filmu je holé utrpení. To se opravdu bude točit i trojka?? Totální vražda původního Vetřelce i Predátora. To už snad není ani B kvalita, to už je rovnou Déčko. Odpad toho nejhrubšího zrna! ()

Mrkvič

Předpisově napsaný postavy, až jsem se málem pochcal smíchy, když se tam objevila ta vojanda. Nejvýraznější postavou je bloncka s pěknýma dudama. Scény se na sebe kupěj, aby se film tvářil, že má vůbec nějaký příběh (ani si nechci představovat, jak musela vypadat ta kratší verze). Degradace logiky a opět jako v jedničce nejlepší scény, kde jsou pouze mimozemské rasy a po lidech ani stopa. Ty dva řežiséři jsou asi hodně mazaní klucí, když jedou dva lidi v autě a při hlášení z vysílačky proběhne hovor: "šerife, došlo k výbuchu v elektrárně.... dobře, jedu tam... co se děje?.... došlo k výbuchu v elektrárně... aha". ()

skrblik007

Hrůza, děs, slátanina, zbytečnost! Pro fanouška predátorské a vetřelecké ságy jsou to docela muka. Režisérsky nezvládnuté - souboje predátora a vetřelců už nejsou tak efektní jako v jedničce, navíc často nepřehledné. A scénář... to je patlanina na druhou. Kdyby se jednalo o samostatný film, tak bych si řekl: "Jo, prostě průměr." Jenže tohle parazituje na dvou legendách a jakž takž povedené jedničce. Scénář nejen že je debilní sám o sobě, ale navíc nerespektuje fakta předchůdců (lidi přece o vetřelcích nevěděli do objevu lodi Nostromo, predátor nezabíjí zbůhdarma, vetřelečí embryo se v hostileli jen vyvíjí, nemůže zmutovat, z jednoho hostilele se nemůžou vylíhnout 4 vetřelci atd.). Nejnapínavější dějová linka je snad ta klišovitá romantická a konec je bolestně předvídatelný. ()

Ryuuhei

Překvapivě zábavná blbost, kde se opět řeže Predátor a tuna Vetřelců. Pořádná kruťárna, zejména jak se to rozjede, to jsem sám musel koukat, tedy, občas i pohled odvracet. Děj se nemazlil vůbec s nikým, že se sám divím té přeživší hrstce hrdinů. Sice mi první AvP přišlo o něco lepší, ale tohle se dalo sledovat hodně dobře a nenudilo. Jen škoda, že to sám o sobě žádný zázrak nebyl, ale tak, co můžeme chtít od pokračování už tak svařené směsi pro fanoušky buď jednoho, či druhého univerza, které se zde inteligentně spojuje? ()

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

Avatar... a dál?

Avatar... a dál?

15.12.2009

k0C0UR už se s námi podělil o dojmy z londýnské světové premiéry, dnes (úterý 15. 12.) se koná novinářská projekce v Praze, takže během dne budou přibývat další komentáře. Uvidíme, jak budou… (více)

Vyhoďme ho z kola ven...

Vyhoďme ho z kola ven...

10.06.2006

...a ukažme si na něj prstem. Před několika dny se filmová mašinerie opět rozhoupala k akci a vydala prohlášení o režisérovi pokračování nejzmršenějšího a zároveň nejočekávanějšího scifi horroru,… (více)