Poslední člověk na Zemi není sám. Will Smith v roli toho, který přežil. Já, legenda – impozantní, akční dobrodružství plné znepokojivých záběrů vylidněného Manhattanu. Vojensky virolog Robert Neville (Smith) je nevysvětlitelným způsobem imunní vůči nezastavitelnému a nevyléčitelnému viru, který postihl obyvatele New Yorku, možná celého světa. Zmutované oběti neznámého moru se plíží ve stínech a sledují každý Nevillův pohyb. Čekají, až udělá osudnou chybu. Nevilla pohání jediný cíl – vyrobit lék z vlastní krve a čas pracuje proti němu. (Magic Box)

Had6

Námět super, exteriéry luxusní, scénář na dvě věci, atmosféra ucházející, Will Smith grandiózní!!! ()

ilemas

Tak tenhle film mě zklamal, čekal jsem postapokalyptické sci-fi plné úžasných efektů a přitom se z toho vyklubal pěknej brak.Digitální upíři hrůza, pár dobrej efektů a momentů, ale celkem nuda. ()

Carlossss

Film, na který jsem byl nesmírně zvědavý a i když nebyl bůhví jak dobrý, pobavil mě. Vize zpustošeného New Yorku a nočních stvůr byla vynikajícím způsobem přenesena na filmové plátno, takže Will Smith vás ani moc nezajímá a je, dalo by se říct, do počtu. Jen se kocháte okolím a říkáte si, že svět by nebyl ani špatný, kdyby jste na něm byli sami:-D Ale teď vážně. Will umí zahrát a I am Legend to jenom dokazuje. Děj vás vtáhne a stominutová stopáž mi přišla zoufale krátká. Možná by ani neškodilo, kdyby se dal větší prostor vztahu Roberta a Anny. Jinak jde o nadprůměrný snímek, který mohl ze svého potencionálu vyždímat o dost víc... ()

janek85

Ty vé, to by mě ani ve snu nenapadlo, že to bude tak dobré. Myslel jsem si, že to bude zase nějak¨ý hnusný akční film, ale on to byl velice kvalitní akční film :-). Hodně moc mi to připomíná Silent Hill, tu samou atmosféru. Ve filmu se mi líbily efekty. Atmosféra byla místy dramatická a misty až dojemná. Opravdu mě tenhle film překvapil. 80% ()

SonG

Výborné exteriéry, krásné lekačky(scéna s baterkou a temnými prostory mne fakt dostala), dobrý herecký výkon Willa, který to vlastně táhne sám(figuríny nepočítám.-).......90% ()

Violeta

One smith show aneb škoda že mladý pán nebyl trošíčku starší. Jinak líbilo, myšlenka pěkná, příběh pěkný, tělo pěkné, pejsek také pěkný a temnošlápci zdařilí. Jako katastrofický celek chuťově i barevně vyvážené. Vařečku bych tentokrát dala černým. ()

berusche

A s tímhle si totiž Já, Robot pletu. Paradoxně pro mě stravitelnější podoba budoucnosti, která se svou anarchií a nicotou vypovídá daleko lépe o tom "coby, kdyby". A taky se mi líbí, že tu Smith nenosí ty de*ilní conversky. Možná nemožně porovnatelné snímky, pro mě ale oba přichází s ideou, která je si podobná. A tahle mě ba. ()

easaque

prezentace vyprázděného New Yorku bylo opravdu hodně působivé, ale bohužel příběh se tomu nevyrovnal. Navíc napětí se postupně vytrácelo a chování hlavního hrdiny mi chvilkami přišlo hodně hloupé. Herecky to špatné nebylo, ale prostě mi Will Smith do své role nějak nesedl. A ani zombíci mě nezaujali (ani nevím jestli jsou životní, či neživotní kvůli psaní IY;-) a tak nemůžu dát víc než 2*. [ PŘÍBĚH: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 3 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

applause

Bohužel nemohu dát filmu vyšší hodnocení, i když bych ráda. Námět byl zajímavý, byla tu skvěle zahrána role, Willem Smithem, ale něco mi tam chybělo a konec mi přišel kvůli tomu useknutý. Jinak doporučuji. ()

kombajn

Velké očekávání, velké zklamání - zombící jak strašidla z Mumie. Will Smith není špatný herec, ale aby utáhl sám celý film, musí s někým vtipkovat, ne se sám potulovat se psem a zkoušet mluvit s figurínama a psem. Constantin se jako debut tomuto režisérovi vyvedl o 200% lépe, což je škoda. Slibný začátek, nijak nápaditý konec a jen si tak říkám, co to sakra mělo být s tou pastí, do které se sám Smith chytil a kvůli které přišel o přítele... ----------------------------------------- POZOR, pokud máte verzi na BLUERAYI a tedy i původní "alternativní konec", který na žádost studia režisér přetočil, dejte o o jednu hvězdu víc !!! ()

Chen

Konec nebyl zase tak nepovedený, jak se tu hlásalo, druhá půlka nebyla zase tak špatná jak se tu hlásalo, Will Smith byl tak dobrý jak se tu hlásalo, jednoudeše řečeno, přestože ve finále film nestačil vygradovat tak, jak jsem doufal a konec byl trošku uspěchaný, Já, legenda je dobrý film, který není nějak akční, plyne poměrně pomalu a jeho hlavním pilířem je herectví Will Smithe. Žádné megačkaní orgasmické orgie se nekonají, ale jde skoro o postapokalyptické drama s nějakou to akční scénou navíc. ()

raffspIn

Že je tohle tuctová mainstreemová postkatastrofální akční sci-fi, bez hlubšího děje a složitě prokreslených vztahů hlavních postav?!? Jooo! ()

Joe321

Mě se líbila první polovina a to velmi, přišla mi geniální a hodně na mě působili scény se psem Sam. To všechno vydrželo, než tam začali skákat, řvát a vypařovat se infikovaní lidé. Proto mě naštvalo, že to vlastně triková část filmu zkazila. To na čem dneska film může nejvíc těžit to naopak kazí... - "You can't go running into the dark." ()

M.i.k.e

2 hvězdy za Willa,jedna hvězda za první půl hodinu a depresivní opuštěnej New York a jedna hvězda za alternativní konec... ()

Giggo

Výbornej filmík. Drama, sci-fi, thriller a do toho výbornej výkon Willa Smitha. Škoda, že se producenti zalekli a "temný konec" změnili na nadějně americký :) Skoro každýho zamrazí vidět prázdný ulice NY, kde jediný co se hýbe je tráva a Smith s svým psem. Původní konec naštěstí najdete všude v bonusech či na youtube. ()

Caminzind

Vlastně jde jen o tu atmosféru vylidněného New Yorku, nebo něčeho podobného. Člověk se může zasnít, co by tak podnikal, mít tak vše pro sebe, ikdyž depka by na sebe asi nenechala dlouho čekat. No ale golf by byl asi to poslední. ()

rakovnik

Atmosféra vylidněného New Yorku je parádní. S hlavním hrdinou jsem se dokázal dobře ztotožnit. Ovšem závěr filmu se mi moc nelíbil a je škoda, že film neskončil tak, jak začal. Depresivním, ale ohromujícím způsobem. Každopádně se jedná o povedený zombie horror, ale aby ne, když je postavený na Willu Smithovi. ()

Lischai

Po internetu kolovaly zvěsti, že nový konec k I am legend je tak famózní, že se kvůli němu vyplatí ten film vidět. Alternativní konec mi až tak superskvělý nepřipadne (možná jsem byl jen příliš natěšený), ale film jako celek je rozhodně dobrý. Výjimečně super byla scéna "jdu pro psa do skladiště". ()

Martin741

Kvalitny horor od rezisera Francis Lawrence-a s hlavnym hrdinom Robertom neville /Will Smith/. Originalny scenar, strasidelna atmosfera a par nechutnych a drsnych scen zabezpecuju filmu vysokych 86 % ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

26.08.2022

Já, legenda dostane pokračování

Já, legenda dostane pokračování

05.03.2022

Postapokalyptický akční snímek Já, legenda, v němž si v roce 2007 zahrál hlavní roli Will Smith (Mizerové), se oficiálně dočká dvojky. Scénář opět napíše Akiva Goldsman (Šifra mistra Leonarda, Čistá… (více)

Virová nákaza ve filmech

Virová nákaza ve filmech