Každý hřích i zločin zanechávají nějakou stopu. Ambiciózní, chladnokrevný Rus Nikolaj Lužin pracuje v Londýně pro významnou mafiánskou rodinu. Jeho největší předností je rychlost a chladnokrevnost. Ani na okamžik neváhá porušit zákon, použít násilí či někoho dokonce zabít. Situace se změní ve chvíli, kdy porodní asistentka Anna objeví deník ruské dívky, která zemřela při porodu, a rozhodne se pátrat v její minulosti… Kriminální thriller režiséra Davida Cronenberga (tvůrce známých titulů eXistenZ, Moucha, Mrtvá zóna, Dějiny násilí) byl na Torontském mezinárodním filmovém festivalu v roce 2007 oceněn hlavní cenou za režii (David Cronenberg), další získal za výpravu, střih a zvuk. Kromě toho mu patří ještě další významná filmová uznání. (Česká televize)

Antek

S žánrem mafiánských filmů je to podobné jako s romantickými komediemi. Všechna příběhová schémata už byla napsána a tak se už pouze střídají. To, na čem záleží, je inovace zpracování. Východní přísliby jsou tedy velmi předvídatelné, ale i přesto je to PECKA. Croneberg servíruje jistou rukou a to, co předvádí v "saunové" scéně je doslova mistrovské. Viggo Mortensen je od dob Aragarona vyzdvihován jako herecký mág, málem by se zapomnělo, že v době "PŘED" byl naopak častokrát pasován na hereckou nulu. Jenom se potvrzuje to, že aby ve vás ostatní objevili skryté herecké chameleonství, je třeba poskytnout jiné role, než blbečka z protialkoholické léčebny, který se seznamuje se Sandrou Bullock :-) Čistých pět. ()

ybuko

Gangsterka, ktera je na mne trochu moc predvidatelna a linearni. Dobre natocena zabava, ale nic vic a nic min. Zadny presah ani obohaceni zanru v tom nejak nevidim. Zadne vizionarstvi, zadna slozita psychologie, spis sazka na jistotu a snaha neurazit (mozna obcas trochu sokovat) prumerneho divaka. ()

JohnSmith

Celkem zajímavý pohled na ruskou mafii v Londýně vybočuje z průměru jen díky Mortensenovi.Zvlášť vydařená byla naturalistická bitka na nože v lázních,ale jinak bohužel slabý průměr,který sice má jakousi atmosféru,ale působí utahaně. ()

Natabar

Nádherná mafiánská podívaná, která (možná cíleně) znovu oživuje sympatickou atmosféru Kmotra. A ačkoli jsem se časem mírně začal obávat, aby se nejednalo jen o jakousi variaci (tentokrát v ruském nátěru) na italské téma u předchůdce a klasiky v oboru, ke konci si však snímek našel svébytnou cestu. PS: Všichni opěvují herecký výkon Mortensena (a musím souhlasit), ale i tak mě nejvíce nadchnul úžasně minimalistický a kmotrovsky noblesní Armin Mueller-Stahl. ()

dANo

Herecké výkony sú fakt výborné, takže sledovanie vcelku jednoduchého príbehu s predvídateľným prekvapivým momentom v tomto prípade nie je až tak tuctové... Trochu mi vadilo to mátožné prelínanie sa ruštiny a angličtiny s ruským prízvukom aj v situáciách, kedy to bolo dosť nelogické, ale okrem tejto chyby som si film príjemne vychutnal a môžem povedať, že keby sa Cronenbergovi podarilo trochu vylepšiť ten záver, tak by som s kľudom dal aj 5*. ()

PetrPan2

Chladně drsné drama z prostředí ruské mafie v Londýně stojí za to vidět předevší díky dobrým hercům, kteří však, snažíce se napodobit ruský přízvuk působí místy trochu komicky (no vlastně jako rusové, když komolí češtinu: děsivě i komicky zároveň)... na druhou stranu jejich angličtině je pak dobře rozumět i bez titulků :o) ()

zaseprd

Tak jsem dostal pokárání od své ženy, že bych měl více komentovat, čili...Potřeboval jsem si po pár zklamáních spravit filmový chtíč a povedlo se na výbornou. Příběh o ruské mafii v Londýně chytne za koule, vtáhne a jen tak nepustí. V každé situaci elegantní "Driver" Viggo Mortensen se svým potutelným úsměvem tolik podobným mému je k nezaplacení a nezapomenu na něj, stejně jako nezapomenu na situaci, při které mi včera byla ukousnuta část spodního rtu. ()

Tomesh

Děkuji Cronebergovi, že mi osvětlil, jak vypadají správná jatka, konkrétně ta v lázních, kde však spíš možná dámskou část ansámblu zaujal pohled na Aragornovu výbavu, i když teď vlastně pochybuju, jestli to je něžným pohlavím vůbec dokoukatelné, protože takovej hnůj (myšleno jatka, nikoliv výbava) jsem dlouho nežral.. ()

SkyHawk

Otevřu si balíček sušenek. Přinesu si s ním i šálek vlažného mléka a pustím si Eastern Promises. Po prvních minutách zjišťuji, že jsem si vzal špatné občerstvení, či spíše zvolil nevhodný film k mléku. Díky bohu jsem už měl snědeno když došlo na scénu "sauně". Viggo Mortensen ani Vincent Cassel mě moc nezaujali. Příběh poměrně vleklý a nezajímavý. Za příjemný výkony Naomi Watts a Armina Muellera 3*. Jinak bych šel asi i níž. ()

Timak

Что это конец? Nemám rád takové konce, je to moc otevřené a nevyjasněné a člověk se pak moc těší na pokračování ... trochu mi tam něco vadilo, ale nevím přesně co. Viggo byl skvělej, ostatně jako všichni tam ...No uvidíme, co dvojka přinese. Nechávám si zatím otevřená vrátka ()

Andreas83

Takhle si představuji ruskou mafii, tvrdost, chladnokrevnost a čest! Skvěle propracovaný příběh dává filmu reálnou podobu, jen ten konec není to co bych čekal ale i tak skvělé! ()

greghouse

Viggo tam je super, ale strašně mě štvaly jak to říct- téměř voskové masky a takový až komiksový styl celého snímku, který mi připomínal trochu stylem PUNISHERA. ()

brando

Skvěle zrežírovaný pohled na ruskou mafii v Londýně, plný brutality a syrovosti bez příkras, s opravdu skvělými hereckými výkony, kterým vévodí famozní dvojka Mortensen-Cassel. Další věc, která stojí za zmínku jsou naturalistické scény, s kterýma si Cronenberg viditelně pohrál a pokud bych měl vyzdvihnout jednu konkrétní byla by to ta v parních lázních, která měla ten správný drajv. Momentálně se uvažuje o pokračování a já můžu jen říct : "Sem s ním!" . ()

Terzeus

Réžiou tradične akademický a Veľmi pôsobivý Cronenberg. Eastern Promises vynikajú v tomto smere hlavne relatívne jednoduchým a relatívne priamočiarym námetom, obyčajným príbehom o obyčajnom človeku v konflikte s niečím doteraz nepoznaným a veľmi nebezpečným. Väčšina menších i väčších filmov vie zlyhať práve na príliš jednoduchom príbehu, Eastern Promises na tom ťažia. Ak k tomu pridáte dychberúce výkony hercov, predovšetkým Mortensena, žiaden priemer z toho skrátka vhzísť nemôže. A rovnako ani zlyhanie. Paradoxne je energia a ťažká atmosféra ponurého príbehu nie vždy účelne využitá k tomu k čomu by to bolo potrebné. Film má kvôli tomu ťažko zistiteľný vzrast napätia keď je citeľné prakticky všade a scéna v saune ho zdvíha na úroveň infarktu.. pričom to nie je klimax filmu. Objektívne ma práve táto menšia vráska nepustí k maximálnemu hodnoteniu takže zostávam na zaslúžených 85%. Cronenberg sa jednoducho nezaprie. ()

lykan9

Do poloviny filmu jsem si říkal, že hodnocení je zbytečně nafouklá bublina, ale ve chvíli kdy se film přehoupl do poloviny druhé, tak se vše otočilo. Ač jsem chlap a nejsem gay, tak mě dostala do kolen hlavně bojová scéna v lázních. Další věc, která mě nadchla byl závěr. Během sledování se mi v hlavě zrodily asi tři různé mylné závěry a přitom to všechno bylo zakončeno, tak geniálně jednoduše. Když k tomu připočtu, že děj je zasazen do pochmurného londýnského prostředí, jedná se o další Cronenbergův skvělý počin. ()

Eleanor05

Poctivý, dobře zahraný a napínavý thriller v pomalejším tempu, který bohužel táhne dolů slabší, ničím nepřekvapivá, závěrečná půlhodina filmu. Viggo Mortensen, Naomi Watts a Vincent Cassel jsou tu ale výborní. ()

LEGACY

Kombinace Rusů, Londýna, Aragorna a Frantíka ve filmu rejži, který je znám pro svou surovou náturu a explicitnost? Překvapivě to funguje a já přežil i ten dabing. ()

blackJag

Předchozí Cronenbergův film s Mortensenem je poměrně vysoko na žebříčku mých nejoblíbenějších filmů a musím říct, že jejich spolupráce je i nadále prvotřídní. Působivá sonda do prostředí ruské mafie v Anglii s geniálním Mortensenem v dokonale apatické Cronenbergově režii s jednoduchým, ale nejednoznačným příběhem, jemně dolaďovaného přesným hudebním doprovodem režisérova dvorního skladatele Howarda Shorea. Cronenberg se coby režisér uklidnil, jeho styl je odtažitě civilní a jeho práce s brutálním násilím působí tak přirozeně, jak jen útok břitvou může přirozeně působit. I ostatní herecky zúčastnění vycházejí z tohoto filmu výrazně se ctí (bezbranně naivní Wattsová, šílený Cassel, ...), proto nelze jinak než doporučit. 85% ()

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

Tvůrce Gangů z Birminghamu dělá seriál o Ferrari

15.07.2022

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

David Cronenberg si vybral svůj další projekt

13.05.2022

Statham v pokračování Východních příslibů?

Statham v pokračování Východních příslibů?

04.12.2020

Pokračování thrilleru Východní přísliby bylo v plánu prakticky od premiéry snímku v roce 2007. Hlavní roli v původním filmu o ruské mafii ztvárnil Viggo Mortensen (Zelená kniha) a patří mezi nejlepší… (více)

Anne Hathaway bude loupit během pandemie

Anne Hathaway bude loupit během pandemie