Jigsaw i jeho učednice Amanda jsou mrtví. Dva ostřílení agenti FBI, agent Strahm a agent Perez, uslyší o vraždě detektiva Kerryho a pomáhají detektivu Hoffmanovi vyřešit, co zůstalo z Jigsawovy poslední hry. Ale velitel útvaru rychlého nasazení Rigg byl sám zatažen do vražedné hry a má jen hodinu a půl na to, aby zvítězil nad řadou zvrácených a hrůzných nástrah a zachránil starého přítele i sebe před strašlivým koncem. (Filmbox)

Berzeger

Tak takhle ne, pánové. S lítostí vzpomínám na první Saw, v němž byli dva hlavní hrdinové a v průběhu filmu se přidalo možná 5 dalších postav. Na Saw 4 je už zřetelně vidět, že tvůrci zjistili, že série vcelku vynáší, a tak proč ji ještě trochu nepodojit. Nudné pasti, ze kterých už tolik neběhá mráz po zádech (i když zde bude asi také záležet na tom, čeho se z fyzického mučení divák nejvíce bojí), ale především neúnosné množství hlavních i vedlejších postav dělá ze Saw 4 zmatený mišmaš, kdy jsem v půlce začal vcelku ztrácet dějovou nit a občas jsem musel pátrat v paměti, kdo že to zrovna pobíhá před kamerami. Ke konci navíc film začne přinášet zmatené vzpomínky z míst, kudy nynější hlavní postavy probíhají, což u mě pouze přispělo k tomu, že jsem ke všemu ztratil ještě chronologickou posloupnost děje. Dávám dvě hvězdy a bojím se patého dílu. ()

HellFireFery

Čtvrtý díl má začátek pro skutečné fajnšmekry. Přestože je hlavní "neřád" Jigsaw již mrtvý, tak i nadále bude vraždit - ano, tvůrcům tři díly nestačily a tak se dočkáváme nových vražd a zvratů, které už ale pomalu hraničí s nudou, neboť máte pocit, že tohle všechno už tu bylo, a že se vaří polévka bez ingrediencí. Film se snaží tvářit originálně, ale bohužel mu k tomu schází ten punc. Je to škoda, protože jinak tento film opravdu špatný není. PS: Ano, opět se také dočkáme vraždy "hlavních" postav - fujky! ()

eMeMko

Konkrétně u tohohle dílu série SAW jsem začal přemýšlet, co ten název vlastně znamená. Výsledek? Minulý čas od slovesa vidět. Celý film je prošpikovaný flashbacky, až to hezké není. Jinak se jedná o podobnou písničku, jako v předchozích dílech, jen kvalita stále více a více pokulhává. Dvě hvězdy ze soucitu. ()

Hezonja7

Tobin Bell rozhodně nezklamal ale film po začátku ztrácí na tempu,film je předvídatelný a lehce laxní scénář je znát. Líbí se mi ale hraní s policistou Riggem,pasti jsou originální a reakce se mi líbějí ještě víc.Thriller Saw se alespoň může pyšnit kvalitní brutalitou,nějaké jumpscary žádnou pochvalu určitě nedostanou. Dávám 50% ()

K1NGSLAYER

Nebudu chodit okolo horké kaše, prostě se mi to líbí. Tvůrci mají opravdu plnou hlavu nápadu, jak se dá člověk zabít. Johnovy flashbacky mě vždy doslova připoutaly k židli. Tyto flashbacky všem divákům odhalí, proč vlastně začal s jeho dílem. Z jeho myšlenek by si měl člověk něco vzít k srdci a skutečně si toho života vážit. Čtvrtá epizoda Vám vysvětlí dost nejasností z předchozích dílů, ale zároveň se drží motivu celé série - „her“. Já postavu Johna Kramera opravdu žeru. Velmi sympatický Tobin Bell, kterému nechybí ani špetka charizma si zasloužil místo v tabulce mých oblíbených postav. ()

blondboss

Stále dobrá hororová krvavá zábava. Nemôžem si pomôcť, ale séria Saw je jednoducho klasikou. Čím ďalej, tým je to síce viac zbytočne preexponované a zauzlené, a taktiež aj viac surové, ale jednoducho mňa bavia tieto hry Jigsawa s mačkou a myšou. A odkaz je jednoduchý a geniálny - zmeniť svoj život a vybrať si. Kvalita ale neustále klesá, to je žiaľ najviac badateľné. 65 % ()

Nikolas__

Saw 4 si pořád drží jisté kvality, ale rozhodně se jedná o značný úpadek oproti prvním třem dílům. Celá ta "hra" je zajímavá, ale pasti se tentokrát moc nepovedly, tedy nějaké ano, ale v předchozích dílech byly lepší. Pořád to je celkem nápadité, pořád to je zatraceně napínavé, pořád mě tu extrémně baví John Kramer. Každopádně tenhle díl je takový úvod k ještě slabšímu Saw 5, a to se mu celkem podařilo. 7/10. ()

J.Mayen

Pro mě zatím nejslabší díl série, zde máme možnost vidět co vedlo pana skládačku k tomu aby se choval tak jak se choval i když předchozích dílech nebylo o ničem takovém ani páry, ale tak na dobře rozjeté sérii se výborně vydělává ne? Takže proč ne vymejšlet další zbytečné díly, kde diváka zaujme možná tak jenom kvalitně provedené gore efekty. Nebo šlo snad o to aby divák na trpkým osudem Jig Sawa uronil slzu? Bída. ()

wowylgu313

Procentuálně se dostáváme asi na tu nejnižší příčku. S přibývajícím novým dílem této série, opadá trochu ten pocit toho nabroušeného krvavého prvního Saw. Takové to "hra pokračuje" tenhle díl ... No, samozřejmě pasti jsou už na takové úrovni že občas sám nechápu jejich funkčnost. Další dávka násilí a krve. Jen ta příběhová linie nám už nějak začíná kolísat. Tahle serie má zvláštní štěstí v tom že i přesto že by byl jakýkoliv díl sebe horší i tak bych hodnotil víceméně kladně. Protože prostě pilaaaaa ... 70% ()

Derseus

Kdybych nekoukal postupně od prvního dílu (Saw: Hra o přežití) dal bych klidně o hvězdu více, ale tím že mám porovnání, tak jsem o to víc zklamán tímhle čtvrtým dílem. S nadšením a chutí sledovat celou tuhle filmovou ságu jsem dokoukal první dva díly, třetí i čtvrtý je za mě výsměch, který prvním dvoum nesahá ani po paty a spíše mě to odrazuje pustit si díl pátý. ()

W.Goldfinch

Díky většímu počtu postav, střídání lokací a PŘEDEVŠÍM téměř o půl hodiny kratší stopáži o něco snesitelnější, než předchozí díl. Ale jinak chvála končí. Pořád velmi špatní herci, nesmyslné zvraty a čím dál nudnější samoúčelná přehlídka násilí. A ten otravnej moralistickej dědek je tady sice už mrtvej, ale kvůli množství flashbacků má snad nejvíc prostoru ze všech dílů. ()

david666

Přesně tyto filmy na pomezí thrilleru a hororu, které člověka nutí přemýšlet mám rád. Tetralogie (zatím:-)) Saw si drží stále vysokou laťku. Opět nechybí originální pasti a drsné reálné scény. Už prvních pár minut stojí zato (pitva a úvodní boj muže proti muži). Navíc se mi líbí, že všechny díly jsou propojeny a člověk neví kdo hraje jakou roli. Myslím, že po trochu slabší trojce chytl režisér druhý dech. Akorát mi přesně nesedí ten konec - ta časová posloupnost. Ale možná až film uvidím podruhé bude to lepší. Každopádně doporučuji si před IV pustit minimálně II a III a osvěžit si paměť. Závěrem: PROSTĚ PĚKNÁ POCTIVÁ ŘEZNIČINA - a tu mají mazlíčci rádi:-) ()

gu-staff

Další díl amerických pastiček nepřinesl nic nového. Nicméně v rámci žánru mně pořád ještě dokázal zabavit aniž bych sledoval časomíru. Ale možná by se časem (s příchodem dalších dílů ) mohla celá série přesunout spíš do televize, jako seriál po desáté. A šok z prvního dílu nepřekoná již nic dalšího. ()

padress

Musím ale uznať, bolo to lepšie ako 3tia časť. Keď som počul o tejto 4tej, obával som sa. Ale dá sa to pozrieť. Ak ste ešte nikdy nevideli ani jednu časť série filmov SAW, tak to pre vás bude určite dosť zaujímavé tak na 4 hviezdičky. Ja osobne pokladám celkové spracovanie tohto filmu za kvalitné, preto takéto moje hodnotenie. Príbeh opisuje, ako to všetko celkovo začínalo a celkom dobre to všetko do seba zapadá, hlavne tá scénka, kde je jeho prvá obeť, to je pekné :). Nepáčilo sa mi ale ta jeho pitva na začiatku, to tam mohli vynechať ,lebo niektorý ľudia radi jedia pri pozeraní (napr. ja :D). Takže som spokojný a čakám na ďalšiu časť. Možno tu máme novodobého Jasona....nakoniec možno jigsaw povstane z mŕtvych, bude mať železný obleček a pozabíja celé ľudstvo :D...jaj sory, o tom už je film...Terminátor:P ()

JHappy

První tři Saw miluji a kdykoliv se na ně rád znovu podívám, ale bohužel u čtyřky se to až zas tak nepovedlo, děj není až tak chytlavý a vyvrcholení také není ono. Jsem zvědavý na 5ku ale už mám opravdu velké obavy. ()

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

Další Nezvratný osud od tvůrců Saw?

14.01.2019

Studio New Line se rozhodlo oživit svoji brutální hororovou sérii Nezvratný osud, najalo přitom scenáristy posledních několika Saw Patricka Meltona a Marcuse Dunstana. Předchozích pět snímků… (více)

Nemrtvý, kam se podíváš

Nemrtvý, kam se podíváš