Letecký inženýr a majitel prosperující firmy Ted Crawford sleduje manželku Jennifer při schůzce s milencem. Když se žena později vrátí domů, Ted ji obejme, řekne jí, že ji miluje, a pak ji střelí do hlavy. Pečlivě zahladí stopy, vykoupe se a spálí své šaty. Mezitím dorazí policie. Ted pustí do domu pouze poručíka Roba Nunallyho a bez váhání se mu k vraždě přizná. Šokovaný detektiv pozná, že střelená je jeho milenka. Zatímco policie Teda zatýká, přivolaný lékař zjistí, že Jennifer ještě žije. Má však nevratně poškozený mozek, z bezvědomí se nikdy neprobere. Případem je pověřen ambiciózní mladý žalobce Willy Beachum, který zatím všechny případy vyhrál. Má vražednou zbraň i doznání. Zdánlivě jednoduchý případ se zkomplikuje, když Ted prohlásí, že je nevinen, a vzdá se obhájce. Vzápětí detektiv Flores oznámí, že Tedova pistole není vražednou zbraní. K dalšímu dramatickému zvratu dojde, když Ted prozradí, že detektiv byl milencem jeho ženy a on se přiznal jen proto, že se bál o život. Soudkyně je nucena výpověď označit za vynucenou, a tedy neplatnou. Na Willyho se zlobí nadřízený, protože se na případ špatně připravil. Zdá se, že Ted má jednání pevně v rukou a dosáhne osvobozujícího rozsudku... (TV Nova)

Eawy

Veľmi veľmi veľmi dotiahnutý film. Človek, ktorý pozeral už priveľa filmov, hneď na začiatku príde na kobylku toho prípadu. No, napriek tomu, vás dokáže film udržať. Napriek tomu, že z hľadiska prípadu som už nemusela film pozerať, dokončila som ho. Možno to bolo pre úžasnú hudbu, naozaj perfektná hudba. Možno to bolo pre troch úžasných hercov v popredí filmu. Alebo tým príjemným scenárom, ale vydržala som. Napokon to má veľmi pekne zapracovaný koniec, pre ktorý sa každému človeku oplatí počkať až dokonca. Dala by som tomuto výtvoru asi tak 75%. Takýto film sa nedá pozerať dvakrát, aspoň nie celý. ()

nascendi

Slabé, ale platné štyri hviezdičky. Skôr ako dráma zo súdneho prostredia je to súboj dvoch intelektov, dvoch sebavedomých individualít. Herecky je to bezchybné, scenáru sa dá okrem niekoľkých logických chýb vytknúť iba použitie dejových odbočiek, ktoré okrem naťahovania času nikde nevedú. Porovnanie Fraktúry s Prvotným strachom vyznieva pre mňa v rozpore so všeobecnou mienkou v prospech Fraktúry. ()

Slartibarkfast

Nevím, zda nemám pod oficiální text distributora rovnou bez okolků vyzvracet i spoilerovaný konec tohoto díla. Mám totiž neodbytný pocit, že mezi tím, na co nás tak velkohubě připravili a samotným koncem, už toho mnoho k vidění není a vše se táhne jako asfaltovaná silnice v parném létě. Gosling opět v roli sexy hravého chlapce z obálek časopisu pro střední třídu miliardářů, který mrknutím oka sbalí každou blond právničku v okolí pěti kilometrů a vyhraje každý soudní případ. Na druhé straně myslitel a poťouchlý génius Hopkins, který vypadá hůř než obvykle a u nějž přemýšlíte o tom, zda ho po každé scéně museli resuscitovat a snad i proto je jich tam s ním tak zoufale málo. Typicky učebnicový příklad honu kočky na myš. Jen v některých momentech přesně nevíte, kdo z herců je ve které roli. Bohužel, absence onoho mysteriozního napětí a diváckého nadšení z intelektuálního souboje dvou hlavních hrdinů je víc než matoucí a hlavním šutrákem úrazu. Navíc, kdo má nakoukáno alespoň pár klasických detektivek, ví už na začátku celkem bezpečně, co a jak se událo a čeká, kdy na to přijdou i ti na plátně. Celkově byl film dobrý, ale rozhodně ne až na takové úrovni, abych jej musel vidět opakovaně. Dva obstojní herci a jedna solidní bloncka, která ani neukáže prsa, na vyšší hodnocení bohužel nestačí. 70% ()

Tomco

vobec to nebolo take strasne, ako ma upozornovali rozne recenzie. v prvom rade mam slabost pre dvojicu hercov z mojej top 10 (gosling, hopkins), v druhom oblubujem filmy zo sudneho alebo akehokolvek vysetrovacieho prostredia. ohlasy hovorili, ze hoblit moc okato kopiruje svoj vele uspesny prvotny strach, budiz, pravdy na tom je az az..na druhej strane, nevadilo mi to, pretoze su to dva odlisne filmy. zaver nech si kazdy ohodnoti sam, niekomu sa moze zdat trapny, inemu uzasny, mne stacil na dostojne uzavretie dalsej prijemnej filmovej kapitoly. ()

Slarque

Zase jednou thriller s celkem inteligentním scénářem (sláva!), dobře obsazenými hlavními rolemi a zkušeným režisérem. Není to taková pecka jako byl Hoblitův Prvotní strach, ale celou dobu jsem si lámal hlavu, jak to vlastně ten Hopkins udělal, a jak ho Gosling dostane. ()

Arsenal83

Vždycky som hovoril, že Sir Anthony Hopkins hrá už len svojim pohľadom. V tomto prípade to po niekoľký krát potvrdil. Premakaný scenár robí z filmu výbornú "podívanú". Prekvapujúci alebo skôr nečakaný záver je ďalším plusom filmu. A faninky Gosslinga sa majú na čo zas podívať. Ja som skôr ostal pri Hopkinsovi, ktorému som aj v úlohe mierneho záporáka veľmi držal prsty. Dialógy medzi hlavnými protagonistami sú absolútnou ozdobou. Rok 2007 bol rokom, ktorý priniesol asi najviac filmových skvostov za posledných 15 rokov. Toto dielo medzi ne určite patrí. Najlepšia hláška: „Ted, je tu Vaša žena? Je v poriadku?“...Ted: „To si nemyslím. Zastrelil som ju.“ ()

Happens

Agresivní kariérista svým intelektem rozláme každý případ až nakonec narazí, ukáže se, že jeho ego je nadřazené kariéře - celou tuhle nádivku dáme zapéct do sosíku s detektivním příběhem (přiznávám se narovinu: detektivky moc nemusím), osolíme to Hopkinsem. Recept nevypadá úplně vábně, ale nakonec se to dal docela dobře jíst. 73 % ()

eLeR

Vcelku slušný film. Veľká škoda, že som to pozerala dabované, mohol to byť väčší zážitok. Gosling tu bol len také ucho a Hopkins mi pripomínal tak trochu toho jeho Lectera. ()

Chrustyn

Povedený "malý" thriller s jako vždy výborným Anthony Hopkinsem. Film ničím nepřekvapí ale ani nenudí. Kdyby však neměl v čele známé herce nejpíše by rovnou skončil na DVD a do kina by se vůbec nedostal. ()

klerik

Dosť dobrý triler, ktorý sa na súde odohráva len chvíľu. Skvelý koncert dvoch hereckých talentov. Hopkins ma stále prekvapuje, že dokáže zahrať neopozeranú postavu a pôsobí pri tom neuveriteľne "hravo". Divák sa dozvie len to, čo sa odohráva priamo na plátne, o tom, čo bolo pred tým ako došlo k vražde, sa v podstate nedozvie nič, ale vôbec to nevadí, pretože Hopkins dokáže vyprofilovať svoju postavu jedným žmurknutím... Napriek tomu, že to pripomenie viacero starších filmov, je to správne namiešaný guláš... ()

SeBig

Pomatuju si, když jsem na to koukal poprvý, nevydržel a vzdal jsem to..ted dokoukáno a stejný verdikt. Nuda, nuda, nuda..Hopkins, když se mu za těma mřížema tak líbí, tak by tam mohl zůstat ať zas nenudí rádoby drsnou bezvýraznou držkou. To i z Martina Stara jde větší strach. ()

heyda

Inteligentní kriminální drama s úžasnými hereckými výkony Hopkinse a Goslinga. Do dokonalosti tomu chyběl jen lepší závěr. I tak ale stojí tenhle film za pozornost. 80% ()

jojinecko

3,5*/5...Veľmi dobre sa to pozerá, má to spád, herci sú skvelí (Hopkins a jeho mimika- je to genialita sama o sebe), kamera je detailistická a hravá, Hoblit ako režisér je človek na svojom mieste a celkovo je Fracture dobrý film. Najslabším miestom je scenár- na jednej strane sa tvári sofistikovane a prepracovane, o to viac potom "vyniknú" diskutabilné rozuzlenie a konanie niektorých postáv. Ale ako jednorazová zábavka je Fracture ideálnym filmom:) ()

lillien

I z jinak průměrné detektivky se dá vytřískat solidní záživnost, pokud to táhnou dvě herecké hvězdy, Hannibal Hopkins a frajírek Gosling. Hopkins může hrát své geniální psychopaty i s bočním vývodem a desetinásobným bypassem, na rozdíl od Goslinga, který ty mladé, sebevědomé, chytré a všestranně úspěšné frajery DOUFÁM zabalí dřív, než mu začne kolečko pleši házet prasátka do kamery. Už mě s těmi rolemi dokonalých nadsamců totiž leze krkem a nebýt jeho hereckého nadání, troufnu si tvrdit, že většího slizouna by člověk našel už jenom ve finálových soutěžích mužské gymnastiky. Lamače dámských přirození z něj úplně zbytečně ždímou i zde, ačkoli primárně se vše točí kolem toho, jak mu Hopkins bravurní mozkovou akrobacií o krůčky uniká v honbě za usvědčením z vraždy. Ačkoli to tedy s hodnocením filmu příliš nesouvisí, cítím potřebu světu sdělit, že jsem patrně jediný uživatel čsfd (lépe řečeno sekce homoklád a Ryanových rozkuřovaček), kdo svoje spodní prádlo Edexem Goslingovi neposílá. Nicméně film stojí minimálně za tři a kousek hvězdy, takže se nenechte odradit mým perverzním nemasovým nevkusem stran mužského charisma. ()

Flego

4* Tunajšie strohé hodnotenie je do značnej miery ovplyvnené podobnými filmami v danom žánri v rovnakom období. Ja som videl film po 3 rokoch a mne sa páčil. Nielen pre hopkinovskú tajúplnosť démonického vraha, ktorú dobre poznáme, ale aj pre prvotnú bezradnosť mladého, nadutého prokurátora, ktorý je napriek nedostatkom v policajnom vyšetrovaní zahľadený sám do seba. Je to práve tento psychologický súboj medzi dvomi mužmi, ktorý robí tento film atraktívnym. ()

Ivoshek

Scény, kde je Hopkins, jsou naprosto boží a člověk se nebrání určitým sympatiím a baví se jeho zlomyslnou vychytralostí. Linie s právní kanceláři je trochu zbytečná, ale snesitelně. Jako celek je to fakt zábavné a člověka pořád baví sledovat, kam se to posune, i když na ten trik s XXXXXXXX jsem přišel už docela brzy v rámci filmu. ()

honajz

Napínavě natočená kombinace psychologického thrilleru, kriminálky a soudního procesu. V některých ohledech velmi průhledná (mladíkovy ambice u velké společnosti), jindy krapet nelogická (jak to, že tedy nepátrali, kdo tu ženu tedy střelil?), ale vcelku funguje velmi dobře (s výjimkou části po prvním soudu, kdy je to prostě nuda a jen se hledá vražedná zbraň a čte se ženě v komatu kniha) a je i dovedně sestavena ta hra kočky s myší. S níž jsem měl jediný problém - fandil jsem prostě Hopkinsovi a Gosling s vizáží Štáfka mne celou dobu neskutečně iritoval a ten jeho přerod v moudrého muže jsem mu nevěřil. (Ona ostatně i Rosamunde Pike vedle Goslinga vypadá jako jeho starší sestra, ne holka, se kterou by mohl chodit.) Navíc mi Hopkinsova motivace přišla pochopitelná a myslím, že v Itálii by ani k žádnému soudu nešel. Prostě nechtěl být cornuto, no. ()

SOLOM.

Gregory Hoblit natočil další skvělý thriller. Obdivuji tohoto chlapíka s jakým čichem dokáže vybírat do svých filmů herce, kteří dokáží udělat i z průměrného scénáře cool podívanou. I přes lehoučce natahovaný děj jsem se u něj vůbec nenudil. Hopkins a Gosling rozpoutali skvělou podívanou, která mi nedovolí dát horší hodnocení než je 70%. ()

claudel

Nemohu si pomoci, první dvě třetiny byly důmyslné, ale na poslední došel scénaristovi dech a jako by nevěděl, jak dál. ()