Letecký inženýr a majitel prosperující firmy Ted Crawford sleduje manželku Jennifer při schůzce s milencem. Když se žena později vrátí domů, Ted ji obejme, řekne jí, že ji miluje, a pak ji střelí do hlavy. Pečlivě zahladí stopy, vykoupe se a spálí své šaty. Mezitím dorazí policie. Ted pustí do domu pouze poručíka Roba Nunallyho a bez váhání se mu k vraždě přizná. Šokovaný detektiv pozná, že střelená je jeho milenka. Zatímco policie Teda zatýká, přivolaný lékař zjistí, že Jennifer ještě žije. Má však nevratně poškozený mozek, z bezvědomí se nikdy neprobere. Případem je pověřen ambiciózní mladý žalobce Willy Beachum, který zatím všechny případy vyhrál. Má vražednou zbraň i doznání. Zdánlivě jednoduchý případ se zkomplikuje, když Ted prohlásí, že je nevinen, a vzdá se obhájce. Vzápětí detektiv Flores oznámí, že Tedova pistole není vražednou zbraní. K dalšímu dramatickému zvratu dojde, když Ted prozradí, že detektiv byl milencem jeho ženy a on se přiznal jen proto, že se bál o život. Soudkyně je nucena výpověď označit za vynucenou, a tedy neplatnou. Na Willyho se zlobí nadřízený, protože se na případ špatně připravil. Zdá se, že Ted má jednání pevně v rukou a dosáhne osvobozujícího rozsudku... (TV Nova)

Sofia

Napínavé inteligentní drama, které ale chvílemi ztrácí dech (úplně zbytečná linie s blonďatou šéfkou a novou firmou, která není dostatečně rozvinutá, aby dokázala zaujmout). Zajímavé na jedno podívání, ale díky konci s lehce prohlédnutelnou pointou z toho byl jen průměr. Každopádně bylo zajímavé sledovat, jak Anthony Hopkins zestárl, už je to takový dědeček :-) ()

becki_tu

Jedna z těch lepších, ne-li nejlepších kriminálek poslední doby. Výrazně tomu pomáhá boží Anthony Hopkins, zajímavá zápletka, a vůbec celý děj, který nemá výraznější trhlinu (nebo jsem ji prostě neobjevil). Závěrečný zvrat je do detailu promyšlený a dokonalá vražda se tak opět (nečekaně) nekoná. Co víc si u kriminálky přát? ()

JASON_X

Hustě atmosférický komorní thriller ze soudní síně, kterému nemám co vytknout, ale na pět se mi přece jenom nezdá... Nicméně: Skvěle vypointovaný scénář, dobrá kamera, žánrově vhodná hudba a hlavně samozřejmě parádní herecký duel v podání starého zlověstného opičáka Hopkinse a mladého, okázale arogantního floutka Gosslinga. A navíc ozdobený dvěma krásnými dámami (Davidtz a Pike). A po celou dobu jsem čekal nějaké ukrutně geniální a převratné finále, které mě posadí na zadek. Což o to, finále bylo, i převratné, ale těšil jsem se zkrátka ještě na něco víc... ()

Morholt

Solidní thriller s brilantními duely Ryana Goslinga a Anthonyho Hopkinse. Ovšem když tito dva nebyli společně na scéně, tak se to začalo táhnout a byla tu řada zbytečných postav jako třeba Goslingova sekretářka nebo postava Rosamund Pike, které měly snad jediný úkol a tím bylo natažení stopáže. Ale v konečném výsledku tenhle film hodnotím kladně právě díky výše zmíněným pánům. 75% ()

Lucasion

Okamžik zlomu je jeden z nejzajímavějších thrillerů. Anthony Hopkins jako podvedený manžel se netají tím, že zastřelil svojí manželku. Ano zastřelil jsem jí - teď mi to dokažte. Miláček žen Ryan Gosling je na druhou stranu nafoukaný okresní prokurátor, který si myslí, že případ vyřeší jedním stáním a vrah půjde za mříže. Omyl. Žádné důkazy totiž neexistují. Fracture umí skvěle pracovat s atmosférou. Dokáže vytvořit nejistotu i napětí. Navíc čím se případ zamotává více, tím divák více tuší, že Hopkins vymyslel takřka geniální zločin. Pochvala tak patří jeho skvělé zahrání vraha/oběti. Jelikož z něj chladnokrevnost zkrátka srší na všechny strany. Sebevědomé vystupování to jen umocňuje. Kdo si počká na finální rozuzlení, tak bude velmi překvapen. Na poprvé geniálně vymyšlený scénář, na podruhé příjemný thriller. (80 %) ()

Shaqualyck

Jak by řekl Marshall Eriksen: "You've just been lawyered!" Gregory Hoblit točí filmy asi hlavně pro absolventy právnických fakult. Nic proti tomu, ale ne každý si z těch arogantních kravaťáků musí hned stříknout do textilu, že jo... Ačkoliv právníci vlastně vystupují v každém druhém americkém seriálu (v každém prvním 'operují' medici), takže co. Thriller je to, nicméně, vystavěný moc krásně, jen co je pravda (páter Knox by se jistě zatetelil blahem), jenom nevím, jestli onu krásu pointy vybudované na (ne)pochopení zásady NE BIS IN IDEM, resp. (ne)existenci překážky 'Res Iudicata' poberou úplně všichni (Hopkinsův nechápavě nasraný výraz v závěru snad napoví) . Jinak hezky vyobrazené odlišnosti v pojetí práce policie a státních zástupců. A tradičně skvělý David Strathairn. Ač v malé roličce, přesto v pohodě strčil do kapsy obě hlavní hvězdy. Nedoceněná herecká kvalita, tenhle pán... ()

Tommassi3

"Hele, varoval jsem vás !!" - "Ne !! Varoval jste mě, že on je chytrej !! Ne, že vy jste blbej !!" ;) Starosvětská a chytře napsaná soudně detektivní napínačka, prostá akčních scén, zato po okraj naplněná cynickým právnickým humorem, která ze všeho nejvíc připomíná Prvotní strach, a tak ani jednoho nepřekvapí, že oba snímky coby téměř dvě rozdílně pojatá cvičení na podobné téma - Rozhodně i dík této souvislosti se mi Okamžik zlomu jeví tak zajímavým a inspirativním.. - spojuje jméno režiséra Gregoryho Hoblita.. Ten se jen zde snaží méně provokativní obsah dohnat překrásným vizuálem a hereckými esy v podobě Antonyho Hopkinse, který, byť padouchem, s těmi svými až dětinsky proradně radostnými gesty jednomu prostě bere dech, s Ryanem Goslingem, který jako zástupce zcela jiné generace v té kreaci arogantního právníka za mistrem rozhodně příliš nezaostává.. ()

malylada

Hopkins umí ztvárnit maniaky, záporáky přímo démonicky a překvapuje i ve své roli Gosling, který dokázal vyniknout v roli právníka obstojně. Zápletka je z ranku jednodušších a od začátku plyne jednoznačným směrem, bez jakéhokoli překvapení. Trošku škoda, že scénář nabyl tolik vypiplaný jako u thrilleru první ligy, ale i tak jsem se bavil od začátku do konce. Ve chvílích, kdy mělo dojít na napětí, vše klapalo a neměl jsem problém ani s urychleným závěrem. Naprostá spokojenost.......7/10 ()

Terva

Hudba: Jeff Danna, Mychael Danna. CITÁT - To, co zbylo z jejího života, závisí na přístrojích fungujících díky kabelům, které vedou k zásuvkám v elektrickém obvodu. A já rozhoduji o tom, kdy je vytáhnou. ()

moviesfan

Poměrně dobrý thriller, kdy se mladý právník snaží objasnit vraždu manželky Anthonyho Hopkinse. Po čase zjistí jak to skutečně bylo, a snaží se mu dokázat vinu. Ujde to, Crawford (Hopkins) vraždu naplánoval chytře. Škoda, že film nakonec vyzní tak nějak obyčejně. Hodnocení: 65% ()

corpsy

Podarený právnický thriller, ktorý zaujme inteligentne rozohranou partiou medzi ústrednými postavami. Málo predvídateľný, čo je len dobre. Ale na vyššie hodnotenie to nieje. ()

PauloZ

První polovina je tak napínavá a skvěle zahraná, že jsem měl chuť dát 5*. Potom se ale trošku poleví, kdy se řeší i jakýsi zbytečný Goslingův románek a nabourává se tak celá napínavost dění. Naštěstí to není nic vážného, co by film nějak shodilo. Vyvrcholení samotné je pak překvapující a opět velice kvalitní práce po všech stránkách. Hopkins je obecně pro role zákeřných padouchů jednička, umí skvělé zahrát jejich gesta a chování. Zde mu navíc stejně kvalitně sekunduje Gosling, ze kterého se stává pan herec. Pro mě velmi napínavá podívaná s překvapivým koncem. ()

Marsik

NOVA CINEMA HD - Vymazlená kriminálka, která nenudí a není přehnaně přežvejkaná, to bylo fajn. Nechci se kasat, ale o té zbrani jsem to tušil od samého začátku, takže finále nebylo pro mě až tak překvapující, ale rozhodně bylo finále velmi napínavé. Duo H+G zahrálo parádně a pravda, ostatní postavy byly v podstatě jen do počtu. CZ dabing se bohužel vydařil pouze z poloviny, jelikož tleskám panu Brabcovi (Hopkins), ale haním pana Pantůčka (Gosling) mezi kterými je rozdíl 13 let a bylo znát, že se hlasově na něj vůbec nehodí. Trvalo mi celkem dlouho, než jsem si zvykl. Každopádně za to Fracture nemůže a já i přes to říkám: Více takových filmů! 77% (with J.) ()

yakoob

Hopkins frajer jako vždycky...První polovinu je možno nazvat scénaristickou perličkou...Ale jak říká Crawford: Každý máme své slabé místo, kdy čekáte na okamžik zlomu...Tak je to i na konec se scenářem...Poslední scéna jako vystřížená z filmu Vyjednavač...Škoda no...Ale hudba, vizuálnost, napínavost, no prostě film se stylem.. ()

Kryton

Dobré to je a dost. Dvojice Hopkins a Gosling je radost koukat , jenže tot vše. Dalo se více z toho celeho vykopat. Něco mi tam chybělo. 70 procent to má u mě jasných , jen kdyby ostatní tam nebyly tak nějak do počtu a film měl delší pasaz. ()

hous.enka

Klasická americká detektivka, ve které sice víte, kdo je vrah, ale netušíte, jak je možné, že to neví všichni ostatní. Nebýt Hopkinske a Gosslinga, byla by to docela nuda. ()