helraiser

Hodně velká parádička, která se Romerově originálu hodně přiblížila, ale originál i přesto zůstává nepřekonán. Zombíci vypadali výborně nádhera pohledět. Závěr už je jen třešničkou na dortu. Prakticky povinost pro všechny kteří viděli originál. Stojí to opravdu za to. ()

foundation

Aj keď by sa niekomu by sa mohlo zdať ( a obyčajným mainstreamovým horrorovým žrútom sa zrejme aj zdá ) že remake má vďaka o 20 rokov neskoršej výrobe a s tým nevyhnutne spojenými lepšími maskami a ,,efektami,, potenciál prekonať originál, nie je tomu tak ani náhodou. Romerova atmosféra ( ktorá bola to najhlavnejšie čo robilo z pôvodného filmu vysoký nadpriemer) je nenávratne fuč a zostala iba banda tupohlavých nesympatických postáv ktoré z toho všetkého robia nie poctu ale výsmech originálu. Vlastne tomu neprospela ani jedna zo zmien ktoré Savini urobil. Réžia je polovičná, dejové výkyvy v lepšom prípade zbytočné, v horšom katastrofálne ( vďaka zmene záveru filmu a jeho bezvýznamnému naťahovaniu to u mňa kleslo ešte o triedu nižšie). Proste nie. Zombie žáner nepatrí medzi nejaké moje chuťovky ale klasika z roku 1968 bola napriek roku výroby viac ako skvelá. Savini a jeho remake je oproti nej starý obžutý kus plesnivého chleba. Ale ako hovorím, oveľa väčšiu šancu uspieť u dnešného horrorového publika má práve toto. ()

Ondr@932

Skvělý a napínavý zombie film! Napětí bylo takové, že jsem chvílemi ani nedýchal :-D a to se mi moc nestává :-) Rozhodně dávám palec nahorů! 9/10 ()

Italiano

Jako vůbec nechápu, jak mohou vylézat mrtvoly z hrobů např. s nožem v břiše apod., ale jinak geniální to věc! :-) ()

messi@h

Po shlédnutí originálu z r. 1968 jsem zvýšil hodnocení na 80%. Remake chválím za to, že se nedrží otrocky svého vzoru, ale přidává nové prvky (důležitější role hlavní hrdinky, odlišný konec). Také prokreslení jednotlivých charakterů je podle mě povedenější než u originálu. ()

Sosak

Předělávka prvního zombie filmu, co víc dodávat? Snad jen, že docela povedená. Takhle nějak si představuju klasickou zombie jízdu - pomalí mrtví se tupě sápou po živých, mručí a nikdo neví proč. Hlavně, že neběhají. Potěší i pár zajímavých scén s čerstvě zemřelou nemocnou dcerou či přejetý umrlec. Co zamrzí je příliš dlouhé zatloukání oken...nejsme přece v Receptáří prima nápadů, abysme si nehali několik desítek minut radit, jak zabezpečit barák. ()

sarfian

Výborný remake rovnomenného filmu z roku 1968 a ešte lepšie spracovaný ako od Romera. Dobré masky výborná atmosféra a akcia. Len kúsok od dokonalého zombiehororu. VIDENÉ 1x ()

vlado90

Urcite doporucujem pozriet jeden z najlepsich zombie hororov, dobre prostredie, dobre masky a aj pribeh sa dal a bolo to aj napinave a malo to atmosferu. ()

Argondia

Tak tohle se s originálem vůbec nedá srovnávat. Patricia Tallman v roli Barbary jedná jako žena činu, má jiskru a není to odevzdaná, leklá ryba s pohledem retarda, jako žalostně ohyzdná Judith O'Dea. Tony Todd sice není takový fešák jako Duane Jones, ale mnohem lépe hraje a role organizujícího Bena mu padla jako ulitá. Naprosto geniální byl Tom Towles jako sobecký záporák Harry. Kolikrát ani nebylo třeba slov a stačil jen jeho pohled. Zombíci skutečně vypadají jako oživlé mrtvoly, maskéři se na nich více vyřádili (resp. v původní verzi snad ani žádní nebyli, protože jediný rozdíl mezi zombíky a lidmi byl v jejich rychlosti a pohledu dementa ... takže by se Barbara dala snadno přeřadit do jejich týmu) a i když se pohybovali abnormálně pomalu, šel z nich strach. Mělo to spád, napětí a neusínala jsem u toho nudou, jako při příšerné předloze z roku 1968. Byly tu dost zásadní rozdíly v ději a tato verze se mi líbila mnohem více než ta původní. ()

Likan7

Remake, který je pro mě o chlup srtavitelější než originál. Přesto celá tahle série od Romera je pro mě jedním velkým zklamání, a i když mam horory, a zombie rád, celý to jde mimo mě. Nejvíc mě na tom irituje fakt, že by všechny ty zombie předběhl i slimák, takže co sakra brání skupince moná vyděšených, ale zdravých a silných lidí si vzít pár krumpáčů a cestu do bezpečí si prostě vytvořit? Debilita těhlech starších hororů mě prostě štve...I proto mam tak hrozně moc rád svěží Úsvit mrtvých z 2004. ()

Hellknight12

Hororová, klasika z roku 1990 má svoje čaro aj dnes. Áno nie je to zrovna zombie akčný film ale celý film stojí hlavne na hudbe a atmosfére. Jedná sa o remake klasiky z roku 68. Romero udal nejaké tie základné pravidlá pre zombie horory. Či je to lepšie alebo horšie ako pôvodný film neviem, keďže si pôvodný už nepamätám. Tento remake aspoň u mňa je veľmi kvalitný počin. Masky sú slušné. Herci hrajú najlepšie ako vedia a je to aj vidno. O postavách sa dozvieme len pár informácií ale mne to stačí. Určite mohli byť postavy viac rozvinuté ale to by sa zbytočne natiahla stopáž a tak by to pomaly ale isto strácalo atmosféru. Príbeh filmu je jednoduchý. Film môžem odporučiť, každému kto má rád zombie horory. Celkové hodnotenie za mňa je 80%. ()

Magoor

Nevím proč, možná Freud by na to dokázal odpovědět, ale moje nejsrdečnější záležitost v rámci subžánru je zombiehorror. A samozřejmě absolutně uznávám jeho zakladatele George A. Romera. Chtěl jsem proto dát do nejoblíbenějších filmů právě jeho Noc oživlých mrtvol, ale tady na čsfd měli k němu tak nusný obal, že jsem zvolil radši jeho remake, který je mezi námi také velmi zdařilý, podle mě he také jedním z nejlepších zombie horrorů vůbec. ()

vozralec

Hodně dobrý rozjezd, pak trocha klidu a závěr taky nebyl k zahození. Až po závěru filmu jsem zjistil, že tohle je remake původního filmu. Jsem to ale popleta. ()

beso74

Na jednej strane horor, na druhej existencionálna filozófia bytia a dokopy kritika ľudskej spoločnosti v okamihu hraničnej situácie, keď väčšina ľudí odhodí zo seba škrupinku menom civilizovanosť až obdivuhodne ľahko a rýchlo. Bezkonkurenčne najlepší remake aký som videl. ()