poster

Noc oživlých mrtvol

 • USA

  Night of the Living Dead

 • Slovensko

  Noc oživených mŕtvol

 • Austrálie

  Night of the Living Dead

Horor / Thriller

USA, 1990, 88 min

Režie:

Tom Savini

Scénář:

George A. Romero (scénář, původní scénář), John A. Russo (původní scénář)

Kamera:

Frank Prinzi

Střih:

Tom Dubensky

Scénografie:

Cletua Anderson

Kostýmy:

Barbara Anderson
(další profese)
 • Dudek
  ***

  Vcelku slušný remake Romerova klasického hororu, není sice nijak zvlášť strašidelný a režie je docela otřesná, ale zombie se vážně povedly. Mým jednoznačným favoritem je tlouštík v montérkách ze samotného začátku filmu. Každopádně je to ale fajn film s mnoha chybami (například do většiny scén nesedící hudební doprovod), ale rozhodně i s mnoha povedenými situacemi.(9.2.2006)

 • J*A*S*M
  ****

  Důstojný remake Romerovy zestárlé klasiky. Dějové změny jsou oproti originálu spíše k horšímu (velmi se omezily například zprávy z rádia a televize, které dávaly původní Noci punc reálnosti), zlepšily se samozřejmě masky, díky nimž dnes asi na běžného diváka zafunguje lépe remake. Horror movie of the year(4.3.2009)

 • HomeAlone
  ****

  Kazdopadne sa musim priznat ze tento remake mi je blizsi ako original z roku 1968 . V celku mam rad krvave horory z 80tych a 90tych rokov . Co sa tyka samotneho filmu , da sa povedat ze pekne kopiruje original dejovo , dobra atmosfera mu tiez nechyba , gore efekty na urovni a urcite tento film patri medzi tie nadpriemerne zombie filmy .(31.10.2010)

 • Žralok
  ****

  Tom Savini. Člověk který dělal krvavé efekty například pro první Pátek 13. Nebo pro všechny zombie horory George A. Romera (mimo původní Noci oživlých mrtvol kdy byl povolán do Vietnamské války) a je znám jako herec například z filmu od Soumraku do úsvitu (motorkář). Si zde vyzkoušel režii. Jedná se remake kultovního hororu od průkopníka zombie žánru Romera který spolupracoval na scénáři a podílel se i jako producent. Svému předobrazu dělá čest. Vynikající zombíci kteří v některých ohledech dokonce zastiňují i originál. Savini svůj maskérský um ani zde nezapře.(30.8.2012)

 • LaciLC
  ***

  Áno, Romero je king medzi zombie horormi, ale zase nutne treba uznať, že aj Tom Savini a jeho remake filmu z roku 1968 majú niečo do seba. Predovšetkým atmosféra je tu mimoriadne "príjemná" a čo je hlavné, veľmi slušne som sa na tom aj pobavil. Vo filme navyše "exceluje" Tony Todd. Zainteresovaní už určite vedia, o koho ide. Tak, tento remake môžem považovať za skutočne vydarený, porovnávanie s originálom však prenechám niekomu inému. Veľká škoda, že Savini natočil len toto, myslím, že z jeho strany by sa tento žáner dočkal ešte mnohých šťavnatých oživení.(1.11.2007)

 • - Štítek se jménem M. Celeste na domě je podle Saviniho odkaz na loď Mary Celeste, která byla nalezena volně plující na moři bez pasažérů a posádky. (Chatterer)

 • - Ve filmu se objevují typické americké značky vozidel. Chevrolet jako pick-up C-10, Cadillac jako pohřební vůz), Dodge jako pick-up W-100, Ford jako pick-up F-100 a Jeep coby off-road CJ-5. Dále lze spatřit vůz Mazda a Mercedes-Benz 240 D. Mercedes-Benz 240 D, který se objevil v úvodní scéně na hřbitově, se dodával na severoamerický automobilový trh v letech 1977-1983 a výbavou a prvky se lišil oproti evropské verzi. Vůz Mercedes-Benz patřil přímo režisérovi Tomu Savinimu. (Kirman)

 • - Přestože Ben (Tony Todd) nazouvá Barbaře (Patricia Tallman) boty, v další scéně jsou její nohy bosé. (Pepy)