V útulném newyorském klubu probíhá párty na rozloučenou. Jejím aktérem je Rob, který se rozhodl dát sbohem městu přezdívanému Big Apple a odjet pracovat do Japonska. Zábava je v plném proudu, digitální kamera snímá rozjařené tváře Robových přátel, jenže pak vše razancí blesku přeruší výpadek proudu a zlověstný neidentifikovatelný zvuk, který se rozléhá nad městem. Dodávka elektřiny se sice po chvíli obnoví, ale úleva je jen dočasná. Zatímco televizní reportéři spekulují o zemětřesení nebo jiné přírodní katastrofě, nedaleký horizont ozařuje mohutná exploze, znovu doprovázená tím podivným zvukem připomínajícím kvílení nějakého pravěkého monstra. Párty razantně končí, nastává panika. Špatně se ale utíká, když netušíte před čím prcháte. (Bontonfilm)

Movie Gourmet

Cloverfield (český název Monstrum zde není překladem) je formou dokumentu natočený sci-fi film, kdy pro změnu opět napadne "Big Apple" zas jedno monstrum. V New Yorku už řádila Godzilla, ale to Newyorčanům asi nestačilo. Dokumentární forma přidává filmu dost na autenticitě a film se tak se "slátaninou" typu Godzilly nedá srovnat. Dá se říct, že takhle nějak by to vypadalo, když by lidé prohrávali s neznámým obřím tvorem, který by se začal procházet po mrakodrapovém velkoměstě typu Manhattan. Verdikt: 3* a 70 %. PS. Velkým plusem filmu také je, že film nekončí kýčovitým způsobem, kdy všichni hlavní hrdinové přežijí a armáda spojených států zvítězí. ()

Ollie235

Prostě ne. Tohle není nic víc než nelogická blbost postavená na ohraném základu, které nepomáhá ani zajímavé provedení. Sázka na roztřesenou kameru je dobrým krokem ale ani to neznamená, že to stačí k vytvoření dobrého filmu. Navíc jsem čekal, že to přinese víc napětí, možná až strachu, ale to nepřišlo. A proto jsem se nebavil. Nelíbily se mi ani hlavní postavy, ke kterým si nešlo získat sympatie (především kvůli jejich zcela nelogickému chování). Jediným plusem tak kromě již zmíněné kamery zůstává krátká stopáž. ()

Jaro_slav

Roztřesená ruční kamera vs. naprosto úchvatné nazvučení, obojí ve velmi působivém souznění a rozhodně pro velké plátno. Zcela úmyslně jsem to Abramsovi (páč tam je výrazný jeho rukopis, i když je jen producent) celý sežral i s navijákem a hned, co to šlo, si koupil dyvydy v cool plechový krabičce. ()

Mikino00

Mám s tímto filmem dva obrovské problémy: první, nesnáším když film je natáčen na ruční kameru a snaží se vzbudit pocit realističnosti,když má tak velký rozpočet a za druhé postava kameramana mi neuvěřitelně lezla na nervy, tak otravný a užvaněný člověk to se jen tak nevidí. Herci i příběh moc kvalit nepobrali, vyjímkou je vždy nádherná Odette Annable. Prachsprostě obyčejné monster movie. ()

Klajnik

Jestli mě má kamera v ruce víc vtáhnout do filmu a nahodit mi pocit "jakože se to opravdu stalo" tak zde se to opravdu nepovedlo. Většina záběrů mi přišla nesnesitelně roztřesená. Ostatní asi baví sledovat partu nesympatických vysokoškoláků pobíhajících ve městě a jediné, co mluví, je: "Oh bože, Co to je? Jsi v pořádku? Pomoc!" Divák nedojde žádnému prozření. Nezjistí, co je to za montrum, kde se vzalo, ani jak ho armáda zabije. Pokud vám však stačí film o několika dospívajících debilkách, pobíhajících po městě, tak dobře pro vás. ()

filipvrbik odpad!

To byl opravdu Horor...dodívat se až do konce. Takhle zpackaný film jsem snad ještě neviděl- nápad a myšlenka možná dobrý, ale provedení katastrofa. Pár nesympatických herců hrajících naprosto bez emocí a roztřesená videokamera, kterou někdo vždy drží, i když mu jde o život apři tom natáčí WTF??? Kontinuální jeden záběr trvá hodinu něco, a přitom ve filmu uteče skoro sedm hodin, vůbec jsem se ani vteřinu nebál a nevnikl do děje-ale ano bál jsem se, že dostanu epileptický záchvat, to zas jo...nechápu jak režisér Planety opic Matt Reeves a slavný JJ Abrams mohli stvořit takovu sr......5% ()

Esgalnor

Tuším, že tenhle film musí být ukázkovým příkladem rozdílu mezi kinem a obrazovkou doma - bohužel jsem koukal na Netflixu, takže mé dojmy nejsou příliš pozitivní. Věřím totiž, že zvuk v Dolby Atmosu společně s velkým plátnem musel být úplně jiným zážitkem. Doma jsem si to prostě neužil - nejde ani o přehledné found footage typu REC, ani o atmosférické typu Blair Witch. Rozklepaná kamera je tady extrémně na škodu, protože třetinu filmu člověk nic nevidí. Do toho si přidejte idiotské a nesympatické postavy, zdlouhavý úvod a stupiditu celé podzápletky o záchraně Beth. Víceméně zbyde jen audiovizuální pastva, která v sále musí zážitek neskutečně umocnit, ale jinak to prostě nestačí. Nic moc, found footage tomuto rozhodně uškodilo. Btw, reklama na Nokia docela úsměvně bije do očí. ()

bobstock

Absolutně jsem tehdy nevěděl, co od toho očekávat. Po příjemné oslavě mladých kamarádů přišla traumatizující autentická událost, u které bych rozhodně nechtěl být. Zásah. 80% ()

Sygauras

Už jenom za tu třepající se kameru musím ubrat tak 2 hvězdy. Další musím ubrat za to, že je tam prd vidět. Proč se ve filmu o "Monstru" ono monstrum prakticky neoběví ? Co to je za sranec ? Díkybohu že jsem za tohle nemusela platit, protože bych někdy po 30 minutách požádala o navrácení peněz za vstupné, protože jsem asi omylem zašla na jiný film než uváděly. Tohle třepání je tak strašné, že tomu víc jak jednu nedám ani kdyby mi za to někdo měl platit. ()

Renfield

Úvodní, až příliš dlouhé seznámení, při němž jsem měl pocit, že horší katastrofa může těžko přijít, je po vhození do všeobecné paniky zapomenuto. Davy šílí, rabují, všude kolem se ozývá řev, sirény a výbuchy, nikdo pořádně neví, co se vlastně děje. Fantastická kamera a zvuk do této situace rychle vtahují, scény všeobecné paniky jsou výborně natočené, dá se říci reálně. Nereálnosti kolem hlavních postav jsou potom v rámci žánru odpuštěny, tedy až do vrtulníku. Během záběrů na zdevastované, či dokonce nahnuté mrakodrapy, vzpomínám na první pohled z okna... efekty jsou v tomto případě více než solidní. Škoda předčasného vrcholu v podobě infekce a především fantastického prvního nástupu armády do ulice! Tahle scéna zkrátka předčí vše. Zpět k vrtulníku, po něm by se totiž krásně vyjímaly závěrečné titulky, hold nestalo se, kamera je nerozbitná, stejně jako hlavní hrdinové. 65% ()

rcorp

Zahozená šance. Vynikající technologické demo, které ale kvůli špatnému scénáři nefunguje tak jak by mělo. Ať už se jedná o nesympatické, stupidní a nesmrtelné hlavní postavy s výdrží keňského maratonce nebo Beth, která s proraženou plící běhá jako srnka, to vše brání tomu, aby se divák do filmu plně ponořil a alespoň trochu mu na postavách záleželo. 6/10 ()

Strike

Během krátké doby, je toto druhý film, kde jsem přál hlavním hrdinům, aby nepřežili. Ten první film byl AvP2, kde herci byli příšerní. V Monstru měli umřít za to jak hloupě se chovali. První půlka filmu (do odchodu od vojáků zachránit Beth) je naprosto super a moc jsem se bavil. Druhá je naprostá s.ačka, kde je asi jen jeden dobrej moment (pokus o zabití monstra) Výsledně tedy 6/10. ()

kecinzer

Rozhodně velice zajímavé, ale asi jsem od toho čekal ještě něco víc. Pravda je, že jsem celý film sledoval s napětím a nenudil se, ale zpětně musím říct, že mohl být i trošku delší a hlavně s více vysvětleným. ()

maty39

Díky tomu, že je to tak krátké, tak se to dá v klidu přežít, ale jediné zajímavé z celého filmu jsou "akční scény" - tzn. , když se kamera odvrátí od hlavních hrdinů. Radši bych, kdyby byl kameramanem nějaký voják, než tyhle ne příliš inteligentní osoby. U mě osobně vede Emmerichova Godzilla. Tam jsem si mohl ty všechny výbuchy, stíhačky a monstra vychutnat. Jo a Emmerich má Rena. ()

dickadonna

Nářez, tohle jsem fakt nečekal, napjatej jak struna od začátku do konce, mráz po zádech skoro celej film, fakt mě to dostalo. ()

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

Cloverfield se oficiálně dočká pokračování

30.01.2021

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

Herci nesmí pracovat na novém filmu o nákaze

04.07.2020

Snímek Songbird od producenta Michaela Baye má potíže. Herecký odbor SAG-AFTRA (The Screen Actors Guild - American Federation of Television and Radio Artists) totiž vydal přísný zákaz všem svým… (více)

Michael Bay chystá film o pandemii

Michael Bay chystá film o pandemii

21.05.2020

Netflix ulovil Matta Reevese

Netflix ulovil Matta Reevese

06.01.2018

Ačkoliv se tržby z kin nijak zásadně nepropadají, diváků (alespoň v Americe) reálně ubývá. Leckdo totiž místo riskování s blockbusterem zůstane doma a zapne si Netflix, jenž se snaží vyrobit co… (více)