Projekt LAZAR

The Lazarus Project

Rozsudok smrti

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada / Velká Británie, 2008, 96 min

Chybkou a dost podstatnou je, že se prostředek vleče, i kdyš se říká, že co se vleče neuteče, tak tady to právě neplatí, uteklo to, ale bezúčelně. Začátek a konec je naopak velmi svižný a zajímavý. Skoro už od začátku jsem si myslel, že mám pointu rozlousknutou a v tom zvrat a velmi překvapyvý a zajímavý, ale pak se to navrátilo do stejných kolejí a trošinku se to schodilo. Ale celková atmosfera byla super a celou dobu jsem nevěděl co od toho čekat.(17.6.2009)

Po prvním zhlédnutí mi tento film připadal poněkud příliš zamotaný a nepřehledný. Ale při druhém pokusu jsem se snažil dávat maximální pozor na detaily a zjistil jsem, že tento film je naprosto geniální a velmi dobře natočený. Skvěle je vyobrazena nejistota a postupné procitnutí hlavní postavy. Paul Walker opět nezklamal, ba naopak ještě podtrhl celé dílo a dodal mu šťávu, takže nemůžu jinak ale 5 hvězd.(26.3.2013)

Dost povedený film vedený v tajemném duchu. Lazar je hodně podobný Prokletému ostrovu, který jsem viděl jako první, takže jsem celkem předvídal pointu filmu. Koncovka je sice taková prapodivná a asi se z ní dalo vytěžit víc, ale to nic nemění na celkovém dobrém vyznění filmu. 4*, 9.5.2014, tv(14.5.2014)

• predators

Absolutní dějový chaos a jedna nelogičnost za druhou...a že je jich víc než tři :-)))) Nejhorší je, že si celou dobu budete říkat, kde to sakra je, kde se tu vzal? Proč neodejde? A nakonec zjistíte, že on vlastně nemohl nic jiného dělat, protože to měl ve scénáři...jestli by se jím dal takto nazvat :-)))) Ano, chudák Walker...proč točí tyhle sračky a nevrhne se třeba podruhé na zběsilý útěk? :-))) 30%(29.8.2009)

• Arius

Prekombinovaný, chaotický thriler(???) bez väčšej logiky či posolstva. Piper Perabo len do počtu a Paula Walkera si rozhodne pozriem radšej v nejakom rýchlom,akčnom dobrodružstve ako v podobných komédiach. Možno ak by nebola väčšina filmu tak nezáživná a obkecávaná hodnotenie by som zvýšil, no tých omáčok tam bolo až príliš.(13.9.2009)

• - Film se měl původně jmenovat The Heaven Project. (R´Hell)