Projekt LAZAR

• Česko Projekt Vzkříšení (více)
Trailer

Muž, kterého čeká rozsudek smrti se náhle probudí s druhou šancí na život. Netrvá dlouho a ukáže se, že jeho nový život je možná děsivější, než ten předchozí.  Ben má podmínku téměř za sebou, a je nesmírně vděčný za vše, co mu život dal: krásnou ženu, roztomilou dcerku a stabilní plat. Jeho život vypadá idylicky ... Jenže pak Ben nečekaně přijde o práci a bláhově se vrátí zpět ke zločinu. Společně se svým bratrem se pustí do krádeže, která bude mít fatální následky. Ben najednou stojí před smrtící injekcí, musí se rozloučit se svou rodinou a připravit se na nejhorší. Nakonec je vše ještě trochu jinak. Ben se probere k vědomí na děsivém psychiatrickém oddělení, kde mu sdělí, že byl najat jako čistič podlahy. Ben nic nechápe a jediné čím si je jistý je jeho láska k manželce a dceři. Musí však přijít na kloub tomu, jestli skutečně unikl smrti z lopaty anebo se stal součástí něčeho mnohem hrozivějšího. (oficiální text distributora)

Trailer

VanTom

U takovýchto tajemných, lehounce hororových (občas s nefér lekačkami) a už od začátku nepříliš věrohodných příběhů (v zásadě delších epizod Krajních mezí) celou dobu divákovi jen šrotuje v hlavě, o co by tak asi mohlo ve skutečnosti jít, a finální pointa a její přijatelné vysvětlení zvratů se proto na výsledném hodnocení odrazí měrou nebývalou. Tady celkem ušla, nachytala mne, jen ten úplný happy end byl jaksi za čarou. ()

HEED

Nic zajímavého pod sluncem se neděje, je to vlastně prokletý ostrov od Scorsseseho. Spíš záleží jak se na film člověk dívá. Aspoň jde vidět že Walker umí zahrát i vážnější roli. Jakož-to průměrného diváka mě to vůbec nepřekvapilo a spíše naopak, hned mi došlo, že to bude celé ušité míru. Spíš jsem si myslel že se dozvím, co je ve skutečnosti teda ten projekt Lazarus, to mi ten film odhalit opravdu nepomohl. ()

PauloZ

Velice podivné, dívat se na film, kde je Paul odsouzen k smrti, poté, co oprvdu zemřel. Samotný film není ale vůbec špatný. Je to napínavé, záhadné a drželo mě to neustále v očekávání, co a jak se vyvine. Jenže ten velký potenciál se nepodařilo utáhnout. Hlavně ta druhá polovina, po tom, co se probudí po "smrti". Není to tak konzistentní, pevné v základech a má to pár laciných dějových detailů. Samotný závěr je potom velmi Happy, po tom všem. Ale jako možná inspirace pro Prokletý ostrov parádní :). ()

IllIlIlIIl

Určitě povedený debut Johna Glenna v režisérské branži. I přesto, že pointa filmu se dá od půle odhadnout, tak tento film mě velmi potěšil. Dobrá atmosféra, místy až mrazivá a hlavně skvělá myšlenka filmu - i když se dá říci, že potenciál by mohl mít ještě větší. Celkový dojem za krásné 4 hvězdičky. ()

warrenur

Bud to bude tym, ze som uz filmov s podobnym scenarom videl viac a tento ich nepredcil, alebo to bude jednoducho v tom, ze som dokazal predvidat takmer vsetky dejove zvraty, nehovoriac o tych nelogicnostiach, co som si vsimol, hoci vobec filmy neanalyzujem pri prvom vzhliadnuti. Po technickej stranke mu skutocne nie je co vytknut. Kazdopadne si myslim, ze scenar potencial tohto kusku pochoval. Herci su fajn. Skoda. Takych 42. ()

• Film se měl původně jmenovat The Heaven Project. (R´Hell)