Projekt LAZAR

Jeremy Reed

Kostýmy:

Linda Madden
  • HEED

Nic zajímavého pod sluncem se neděje, je to vlastně prokletý ostrov od Scorsseseho. Spíš záleží jak se na film člověk dívá. Aspoň jde vidět že Walker umí zahrát i vážnější roli. Jakož-to průměrného diváka mě to vůbec nepřekvapilo a spíše naopak, hned mi došlo, že to bude celé ušité míru. Spíš jsem si myslel že se dozvím, co je ve skutečnosti teda ten projekt Lazarus, to mi ten film odhalit opravdu nepomohl.(16.4.2012)

1.900tý ohodnocený film mým avatarem zde na milované ČSFD byl celkem fajn, i když ke čtyřem hvězdám se jinak mírně nadprůměrné hodnocení překlopilo hlavně díky super konci, a mému oblíbenci Paulu Walkerovi. Největší slabina filmu je úplně jasně v režisérovi, který před polovinou filmu naservíruje obří WTF. To by bylo ještě celkem v pořádku, ovšem nastává ticho po pěšině! Je to jako dva filmy v jednom: v onu chvíli snímek dostává naprosto jiný nádech (a atmosféru), a hrozí ztracenost v ději. Kvůli tomu včera Glenn ztratil jednoho diváka, a to sice mou přítelkyni, která zvrat nerozdýchala a odmítla se dívat dále. Argumenty? "Co to má být? A to byl takový dobrý film! nuda...!". Divák málokdy nechce vědět, o co jde, že. Jádro pudla tkví v tom, že kdyby se na rozuzlení nečekalo šedesát minut, netápalo by se po zbytek jinak parádního thrilleru s prvky hororu ve tmě a mlze. Já osobně jsem trpělivě vyčkával a zdržované vysvětlení mě nijak extrémně netrápilo. Proč taky, když jsem čekal, že konec bude napínavý, a objasní vše nenásilnou formou - ne jako v desítkách jiných filmů, kdy polopatické zrekapitulování děje a závěrečné "conclusion" jako pro blbečky dokáže akorát naštvat... to se zde naštěstí nekoná. Nelze než doporučit všem, kteří žerou sympatického amerického herce, proslaveného sérií Rychle a zběsile, a mají rádi tajemno.(13.10.2009)

U takovýchto tajemných, lehounce hororových (občas s nefér lekačkami) a už od začátku nepříliš věrohodných příběhů (v zásadě delších epizod Krajních mezí) celou dobu divákovi jen šrotuje v hlavě, o co by tak asi mohlo ve skutečnosti jít, a finální pointa a její přijatelné vysvětlení zvratů se proto na výsledném hodnocení odrazí měrou nebývalou. Tady celkem ušla, nachytala mne, jen ten úplný happy end byl jaksi za čarou.(28.5.2015)

Parádní děj, který má co nabídnout a ve finále to skutečně graduje. Walker zahrál svojí postavu přesvědčivě, má par fajn hlášek a bez sebemenších problémů celej film táhne. Hudba je celkem dobře poslouchatelná, hezké prostředí a ani zbytek obsazení není špatný. Chválím pointu celého filmu, nečekal jsem to. 9/10(2.7.2014)

Prvních zhruba 70 minut je perfektních, ale ten konec to dost pohřbil. Přitom potenciál má tento film ohromný. Spousta napínavých, místy až děsivých scén a v úvodu nastíněná zajímavá myšlenka, která ale nakonec vyústí v něco úplně jiného. Silnější 3* a docela mě to mrzí, rád bych dal víc, ale nemůžu...(5.10.2008)

• - Film se měl původně jmenovat The Heaven Project. (R´Hell)