Projekt LAZAR

The Lazarus Project

Rozsudok smrti

Drama / Thriller / Mysteriózní

USA / Kanada / Velká Británie, 2008, 96 min

Po všetkých stránkach priemerný film s podpriemerným, ba miestami až vyslovene stupídnym scenárom. P.Walker si behá po lesoch, má vlastnú opustenú chatu, psa, internet !, a počas dňa náradia všetkého druhu, vrátane motorovej píly a "stráže" spočítate na prstoch jednej ruky. Ten projekt je tak tajný, až sa väznitelia rozhodli dať svojim pacientom takú mieru "slobody", že je priam neuveriteľné, že sa nikomu nepodarilo uniknúť skôr. Stačilo trošku vypilovať scenár, reálne ukázať nedobitnosť a nepremožiteľnosť systému a mohlo to byť postatne lepšie. Veľkú zásluhu na podpriemernom výsledku má aj dosť nepresvedčivý výkon P.Walkera. Slabé tri hviezdičky. Film 50%.(31.1.2010)

Tak to jsem vůbec nečekal, že by se mi to až tak líbilo. Prvních 20 minut je pěkně nudných, ale hnedka potom už se to rozjede a od té chvíle jsem byl už celý film v napětí. Je to i neskutečně atmosférické, má to zajímavé postavy a hlavní postavě prostě člověk fandí. Navíc ten film až do konce udržuje v nejistotě - co se s ním vůbec stalo? Kde vůbec je? Co to tam je za lidi? A hlavně to celé skvěle drží pohromadě. Nakonec nemůžu jinak, než dát 5*(11.2.2019)

Ben (Paul Walker) kdysi udělal chybu, ale v podmínce se chová vzorně, a již má trest téměř za sebou - a těší se na zbytek života se svojí ženou a dcerou. Jenže ztratí práci,a navíc se nechá svým bratrem přemluvit k jedné prácičce, která může vypadlý příjem nahradit. Ale všechno se zvrtne, a Ben je záhy odsouzen k trestu smrti za vraždu. O pár týdnů později se Ben probere v malém městečku, a dostává šanci na nový život - pod podmínkou, že na vše z původního zapomene. A sám si není jistý, jestli ten předchozí život nebyl jen sen... Tento film by mne úplně minul, nebýt toho, že jsem si nedávno řekl, že k poctě Paula Walkera se postupně podívám na všechny jeho filmy - protože jsem si jej jako herce velmi oblíbil. A nutno říct, že kdyby mne tento film minul, tak bych asi vcelku ani o nic nepřišel - i po závěrečných titulcích jsem z toho voĺaký zmätený, a nebýt právě Paula Walkera, přemýšlel bych o řádově nižším hodnocení. Právě on tento film tahá z béčkového bahna, a dělá film alespoň trochu koukatelným. Díky Paule.(3.6.2014)

Paul Walker pro mě dosud byl jen ten hezounek z Rychle a zběsile, po tomhle filmu jsem si na něj a jeho herecké schpnosti názor ale poupravila. Z filmu mě příjemně mrazilo, do konce jsem netušila, jak to dopadne. Líbilo se mi, že tvůrci neměli potřebu nijak přehnaně rozpitvávat rodinné drama a přesto byl vztah Bena (Walker) a Lisy (Peparo) uvěřitelný.(28.8.2010)

Po precteni komentaru jsem od toho cekal celkem dost. Originalitu a hlavne po delsi dobe film, kteremu muzu dat dobre hodnoceni. Mno a je to spise slabsi 4* ... Jednak ze mam Paula rad a jednak teda za ten napad - to bylo opravdu moc dobre. Ale za co nejsem moc spokojeny je to, ze to bylo opravdu takove nedochucene. Hlavni hrdina temer porad mlci, pouziva jeden vyraz obliceje a nejake veci se mi zdaly nedotazene. Pokud pacienti vedeli, ze tam je hlavni hrdina zavreny s nima, pak se museli ptat urcite na to, proc on bydli jinde a proc zije relativne normalni zivot, zatimco oni jsou zavreni v ustavu. Copak oni taky nechteli to same? No spatne se to tady ted vysvetluje - kouknete se na to. Lepsi prumer(25.10.2008)

• - Film se měl původně jmenovat The Heaven Project. (R´Hell)