FiDik

další z filmů, po nichž se mi víc a víc nechce podívat se na další, protože se bojím, že už mě nikdy nic tak nezasáhne. bohudík je to DALŠÍ z těch filmů, což říká, že takové filmy jsou a budou. koneckonců je to všechno jen průmysl a ten jde dál a nahoru a vždycky je v čem se zlepšovat. no, ŘVAL JSEM JAKO KDYBY ŠLO O MÝHO BRÁCHU. u filmu bečím furt, miluju to, i když je to často tak silný, že to prostě bolí, krásně bolí. ale co přišlo teď, to bylo bezprecedentní! toto nebyl pláč z dojetí, co vyprodukují silný záběry podložený burcujícím soundtrackem. TOHLE se mnou POHNULO! ()

kubilov

Velmi silný film o dvou znesvářených bratrech, jak bouchač Tommy, tak učitel fyziky Brendan jsou velmi fascinující osobnosti, i když každý s rozdílným osudem a cílem. Warrior velmi hluboce rozebírá jejich osobní životy, jejich společný konflikt i možnou spojnici mezi nimi, jejich otce, jenž je však kapitolou samou o sobě. Nakonec k sobě cestu přeci jen najdou, jenže ta vede před superbrutální turnaj v MMA, nazývaný Sparta. Úžasné herecké výkony a sebeobětování předvedli oba hlavní herci, jenže mé sympatie ze zřejmých důvodů patřily spíše Tomu Hardymu, jehož drsná postava s temnou minulostí mě uchvátila daleko více. Warrior se stal obrovským překvapením roku 2011 a dle mého názoru absolutní jedničkou co se týče filmů se sportovní tématikou. ()

chrchel

Filmy, které se věnují sportu, už z principu nijak zvlášť nemusím. Warrior mi ale sebral dech a pro mě dosud neznámého Toma Hardyho vystřelil do desítky mých TOP herců. Nejspíš proto že mnohem víc než o sport tu vlastně jde o rodinné drama, kdy si k sobě pomalu hledají cestu otec a dva bratři, kteří k sobě mají tak daleko, jak jen jim život dovolil. Edgerton a Nolte jsou ve svých rolích také skvělí. A to že tu nejde o normální týmový sport, ale MMA, na které se prostě dobře dívá, taky přispívá svým dílem do mého hodnocení. 5* a ne jinak. ()

muti

zaciatok je taky otukavaci - ja mu to rad natriem, bum bum, dlzite mi dve kila. trochu rozbitej rodiny, neodppustene hriechy minulosti a ide sa do finale. vo filme boli tam aj tradicke rockyovky - ja som ten dobry, schytam aj po odzvoneni kola, dostavam celu hru na prdel, ale dohram poslednym tahom. vyklbil si mu rameno /inovacia, watchout/ ? fajn, tak mu vyklb aj to druhe. look, he is not your brother... (mi pripomenulo Luke, Im your father) masaker vo finale proti mrzakovi, ktory sa nemieni vzdat. ()

darth_swan

Váhal jsem mezi 3 a 4*, nakonec dávám slabší 4. I přestože MMA nemusím (nechápu, že se to řadí mezi sporty), tak souboje ve filmu byly udělané kvalitně. Pokud ale odhlédnu od samotného zápasení, tak zjistím, že film žádnou velkou hloubku nemá. A navíc to finále... Větší klišé už to asi být nemohlo. // Co mě zaujalo: Několik hodně kvalitních chvatů. ()

senecek

Sice je to omšelé klišé,ale film je to dobrý,strhující a vynikající je výkon Toma Hardy. V neposlední řadě super hudba!!! ()

Reapper

Pro mě osobně se stal film Warrior hned po prvním zhlédnutí mým oblíbeným. Film jsem si skutečně zamiloval a i když ho vidím potřetí, tak stále mám husí kůži při scénách zápasu i rodinných dialozích. Joe hraje bezvadně, ale i přesto jsem fandil Tomovi přeci jenom více. Hardy tady hraje opravdu skvěle. Samotný film se pro mě stal velice motivačním a jak už jsem řekl, i když ho vidím potřetí tak stále mám při finální scéně slzu v oku. Výborný film který po zhlédnutí v člověku něco zanechá. ()

eXot12

Dobrý námet, ale spracovanie mohlo byť lepšie. Kľudný až trošku nudný prvá polovica až 2/3 filmu, potom film nabral na obrátkach, no finále opäť sklamaním, typické americké až prehnane sladké. Ak by sa film viac sústredil na samotný turnaj ak a jednotlivé zápasy boli viac rozobrané, film by bol určite zaujímavejší. ()

H.A.R.R.Y.

Sportovní drama, kde sport hraje velmi výrazné druhé housle a všechny souboje ústředního dua jsou jen zhmotněním toho všeho, čím si museli v životě projít. Je také velmi zajímavé, jak styly Tommyho a Brandona odpovídají jejich osobnosti. Tommy své souboje vyhrává na první ránu, stejně razantně, jako opustil s matkou svého otce a bratra a stejně, jako dezertoval. Naproti tomu styl Brandona je nerozhodný, vyčkávací, tak, jako on sám v průběhu celého filmu zvažuje, co má vlastně dělat. ()

BradleyT

Prvnich 70 procent filmu je nuda, ovsem pro pribeh postav potrebna. Jinak je to klasicka rozbijecka drzky ala Rocky Balboa, nic vic. Proc to ma tolik procent, opravdu nechapu. ()

teacher

Nemám rád bojové sporty, tak co mě, sakra, přinutilo dívat se na film? Tom Hardy v hlavní roli.Ten film bych si asi jinak fakt nepustil :) Ale to, co mi bylo naservírováno během 130 minut,překonalo mé očekávání.Hlavní role skvěle obsazeny,naprosto jsem věřil pohnutkám každého z nich. A co na om,že souboj 16 mužů se již dopředu zúžil na ony bratry- (nejen) za brilantně natočené finále stálo za to Warrior zhlédnout! ()

Johnny_SVK

Filmom som bol pohltený už po úvodných 5 minútach. Zaujal ma tak, ako len málo filmov doteraz. Neuveriteľná dráma či už v rodine alebo počas zápasov. Všetko bolo ale tak skutočné. V jednu chvíľu sa mi skoro slzy natlačili do očí, počas zápasov som nervózne klepkal nohami dokonca sa mi aj ruky potili, 2 krát som od nervov aj vstal zo stoličky. Som veľmi rád že som takýto dokonalý film videl, na druhej strane som nešťastný lebo viem, že dlho takýto kvalitný film neuvidím. Tomuto filmu sa nedá čo vytknúť, všetko je bezchybné ! 14 bodov z 10, 138% zo 100% !!! ()

vodkasesemte

Kdy to budou dávat v televizi? Miluju dramata v ringu. Jak to tak pozoruju, tohle bude asi hodně silný kafe, ani bisexuálové v oblíbených neslevili pul boda. Takže rodinnej doják, jak mám bejt - Well, I passsing through and I figoure why not have a belt with the old man - She looks good - Well, you always did také good care of her (s tím klukem budou jen samý problémy) - Paddy Conlon. Man of priorities (jako moje návštěva v roce 2012 jen víc patosu) - Never go anywhere empty-handed - What, you changed brands? LOL - Theres no much womans hand around - Bible (kuchařka) - Myslím, že ho chtěl taky zmlátit, za celou dobu dobu, co ho neviděl - Come on, its just a drink (pro alkoholika asi ne) - I guess Jesus was down at zhe mill forgiving all the drunks - Špatnej střih - Well, its good to know you are sorry. It goes a long way - I think I like you better when you were a drunk (ten mu dává kapky) - I want you to obey my commands at all times (ne chrante se za všech okolností) - I want you to protect yourself at all times (za druhý) - The devil you know is better than devil you dont - You sounded like a goddamn maraca coming through the door - You cant be doing this - You say yes, sir and no, sir. And than we just pray to God that hes in a good mood - Theres no precedent for this. You will be back in next semester - Smokers fights - And these guys arnt not real fighters. They are just guys that have seen too much UCF on TV (on Monday) - Is geting tuned - I have got loads of time. Time is not issue - I need to keep working the smokers - Riot act - Remmember that? - I was unconscious - You were more than unconscious - Shes not gonna come down here with the two puppies screaming at Franc? - You take your have a heart bullshit and you run it down the road. Run it out with someone that doesent know you like I do (někteří lidé nerozumí, jak někdo muže být tak krutý, ale my, co ano, musíme být lepší než ti ve filmu, nebo se jim jen nedaří vykreslit tu pravou špínu) - Break bread, just open some lines of communication - You got two lines of communication. Telephone and the post office - I have got a wife and kids inside and they are waiting for me - All that shit I saw growing up (ale on se změnil, zaslouží druhou šanci, pochvalu, uznání, dnešní prasata žijí bez sebereflexe) - He doesnt say much, Brandon - Hes just not that happy kid he was, you know? - Mr inside man - I did not come to gloat - You got to trust to forgive - Cage is your home - Great pains, small gains for those who ask the world to solve them - Its not gonna happen - I wish I have a nickel for every time somebody told me that - Your decision? (drž píču) - Making decision together - Zpívaj tam ptáci (ale normálně) - Hes breaking every rule - Came out of nowhere - I can do this. Lets do this - Man of Renaissance ()

Don Maty

Šak teda nebolo to zlé. Dokonca Tom Hardy bol excelentný. Dokonale stvárnil svoju podstatu. Utiahnutého blázna, ktorého zaujíma len jedno. Zbiť celý svet a pomôcť tomu komu má, Nebolo to o boji a nebolo to ani o srdci bojovníkov. Ja by som to nenazval ani športový film. Ale skôr ako rodinnú drámu by som to charakterizoval. Celý film vám ukazujú dva príbehy. Za celý ten čas si nájdete svojho obľúbeného z dvoch bratov. A na konci vám dajú vybrať. Vy si vyberiete a potom aj tak zistíte, že nemalo zmysel si vyberať. Obaja boli frajeri. Ale bohužiaľ emócie, ktoré ma mali zasiahnuť ma zasiahli jedine tak guličkovou pištoľou...4* ()

Lurtz37

Veliké rozčarování. Jedno se snímku musí nechat, utekl mi jako voda, rozhodně jsem se nenudil, ale to je právě ono - není divu, když je toho na diváka vychrleno tolik, jenže nic ani trochu do hloubky, ani trochu originálně. Co se týče kvality sportovního filmu, naprostý průměr. Žádná autenticita, samá klišé. Tommy je nasranej, tak všechny bombí jednou ranou k zemi, akorát když narazí na svého brášku fyzikáře, najednou to nefunguje, i když by mu nejradši ukousl hlavu. Fyzikář jede na krev, a tak zvládne udolat i to největší světové monstrum, jak jinak... Co se týče přesahu, cílení na vážnější témata, je nám toho naservírováno hodně, ale vše bohužel zcela povrchně. Všichni asi tuší, že válčit v Iráku, být alkoholikem, či utápět se v dluzích může být pro člověka docela problém, a tak nám to tvůrci jen tak nadhodí, my už si to přebereme... Jak jsem řekl už na začátku, Warrior diváka upoutá, ovšem pak film skončí a zůstává jen prázdno. PS: obecně mám rád drsňácké filmy s jednoduchou pointou, když jsou dobře natočené, ale tady to na mě prostě nefungovalo. ()

dudo24

Toto je tak moc kvalitný film. Skvelá dráma so super bitkami. Všetky emócie postáv aj diváka nahromadené počas filmu sa vyplavia v poslednom zápase. Hardy a Edgerton to zahrali tak strašne dobre. Z každého úderu čo dala Hardyho postava sálal hnev a frustrácia. ***SPOILER*** A ten smútok Edgertonovej postavy keď mala mlátiť do jej polo zmrzačeného brata. ***END SPOILER*** Wow. Skvelé. Jediné čo mi prekážalo boli cukrom nadopovaní školáci, riaditeľ a Brendanova žena. Inak krása a skvost. Zaradené veľmi vysoko v mojom rebríčku. edit (17.5.2016): Videné už asi piaty krát. Stále strašná pecka. edit (07.4.2017): Seriózne, pre mňa jeden z najlepších filmov. ()

Riziko

Keby sa film neuberal cestou "amerického sna", tak by bol na 5*. Bohužiaľ ide priamočiaro až do trápneho šťastného konca a hnusilo by sa mi dať plný počet. ()

dzules

kde se vzali tu se vzali najednou se odněkud kvalifikují mezi nejlepší zápasníky světa dva bratři, o kterých předtím nikdo neslyšel..jeden mariňák plný křivdy, deprese, který si k sobě nikoho nepustí (v černých trenkách) a druhý super klaďas učitel fyziky (v bílých trenkách)..porazí všechny a pak si to rozdají spolu v ringu, pardon kleci..takhle to zní jako další blbost, kterou vypotil filmový průmysl, aby z nás vymačkal nějaké emoce. Jenže když to zahrají dobří herci a celé je to zrežírované minimalisticky, bez zbytečných bezbřehých výlevů citů, funguje to. Rozhodně to není film, který bych si pořídila do filmotéky a asi bych ho ani znovu nemusela vidět, ale své kvality má. ()

Hezonja7

Věděl jsem proč jsem kdysi dal filmu Fighter pouze čtyři hvězdičky, doufal jsem že brzy přijde film ve kterém budou drsňáci doprovázeni emocemi a podají naprosto vynikající výkon, po shlédnutí tohoto filmu jsem uzavřel svou top 10 a místo si v ní vydobil Warrior a naprosto zaslouženě. Film je vytvořen tak aby byl fyzicky i psychicky náročný, přímo hoden pro dva skvěle hrající bratry Tommyho a Brendana(Tom Hardy a Joel Edgerton). Bylo nádherné sledovat ty zápasy v ringu, příprava musela být naprosto dokonalá a doladěná protože finální dílo vypadá fenomenálně. Warrior si zaslouží pozornost velké části lidí co se zajímají o sportovní filmy. ()

Pokahoka

Po druhom videní filmu musím len potvrdiť hodnotenie. Fakt vydarený film, výborné obsadenie a nemôžem si pomôcť ale akosi som počas celého filmu "držala prsty" Tommymu... ()

Seriálový Warrior nabírá obrysy

Seriálový Warrior nabírá obrysy

18.07.2022

Z Warriora se stane seriál

Z Warriora se stane seriál

13.09.2021

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

Sebevražedný oddíl se utká s Rockem?

11.11.2017

Zeleného sršně čeká drsný reboot