Reklama

Reklama

Souboj Titánů

Trailer 2

Obsahy(1)

Zeus stvořil lidstvo a od té doby jsou bohové silní a nesmrtelní díky jejich modlitbám. Ale teď se lidé začali krutovládě bránit. Chrámy hoří a sochy padají. Hádes, jediný bůh, který se živí lidským strachem a bolestí, nenávidí svého bratra za to, že ho poslal vládnout do podsvětí. Přichystá svoji pomstu a přesvědčí Dia, aby mu dal volnou ruku v nápravě lidí. Ve městě, které si Hádes vybral ke zkáze, žije Perseus, prahnoucí po pomstě, protože jeho rodina nedávno zahynula boží rukou. Až tady Perseus zjistí, že jeho skutečný otec je Zeus. Snaží se ho ignorovat, město chce zachránit jako člověk, ne jako bůh a všechny dary do poslední chvíle odmítá. Vydá se přes řeku Styx za Medúzou a postaví se i Krakenovi. Ale obejde se bez otce i ve chvíli, kdy proti němu stojí samotný Hádes? (TV Nova)

(více)

Videa (10)

Trailer 2

Recenze (2 036)

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Na Souboj titánů jsem se dostal díky ČSFD projekci a abych pravdu řekl, bylo mi od začátku jasné, jak to tady s filmem dopadne. Od začátku se na film šlo s blockbusterem, který bude pitomý a taky to tak dopadlo. Film sám o sobě průměrný je, což o to. Příběh nemá žádnou zásadní šťávu, jen se snaží zaujmout luxusně upravenými scénami z původního Souboje titánů. Ani to v tomto případě s tím původním srovnávat nechci. Ono to prostě nejde. Koukal jsem na to jako na samotný film a také jsem si to patřičně užil. I když jsem 3/4 filmu měl sundané brejle, protože mi přišlo naprosto zbytečné na to koukat ve 3D. Tvůrci zřejmě chtěli vydělat víc škváry, jinak to ani nevidím. Ze začátku jsem sice tvrdil, že je to bomba, ale po vesmírném začátku přišla nuda a mně bylo jasný, že tak moc akce, kolik bych si přál, a 3D projekce dovolila, nebude. I samotní rádoby odborníci to dali jasně na jevo svým hodnocením. Bylo to patrný už ze samotnýho promítání. Například dvě šílený holky se vedle nás strašně smály každý kravině, která ve filmu byla a to bylo občas fakt šíleně otravný, že byl problém to vůbec vydržet. Slečny pak svým vzezřením musely filmu hodit minimálně odpad! Tím pádem nechápu, proč na film vůbec chodili, když od začátku věděli, že bude obsahovat plno blbostí. Třeba černý Pegas na plakátech je ještě to menší zlo. Každopádně já nehledím na názory jiných, ty jsou mi naprosto u prdele. Hledím jen na názory svoje. Názor, který nebere za prvé v potaz fakt, že toto je remake, ani fakt, že ve filmu je kvanta šílených chyb, ani nebere tvůrcům za zlé to, že se na 3D projekci snažili nahrabat, co to šlo, i když pro to neudělali skoro nic. Ba ani neřeším to, že je to blockbuster a má předurčeno vydělat solidní peníz. Šel jsem na to s tím, že se chci bavit a to se také stalo. Zase tolik jsem se nesmál, aby se to dalo považovat za čistý blockbuster, do kterého rádi cpou rádoby vtipné scénky. Na druhou stranu jsem si ale užíval supr atmosféru antického Řecka a parádní muziku. Tím pádem mi je úplně jedno, že film má kolem sebe plno nedodělků, ať filmových či odborných, kteří Vás donutí na film nechodit. Já film viděl, líbil se mi, a to je asi tak celý, co o tom filmu potřebuju vědět. ()

Hal_Moore 

všechny recenze uživatele

Prznění klasik je asi nejnovějším trendem v Hollywoodu. Od prvních ukázek jsem sice věřil a doufal, že nový Souboj Titánů k nim patřit nebude, po prvních ohlasech a hlavně po samotné projekci musím se skloněnou hlavou sáhnout pro téměř nejnižší hodnocení. Nový Souboj Titánů je předigitalizovaná slátanina, která sice vydělala dost na to, aby se urychleně začalo připravovat pokračování, navíc potvrdila pozici superhvězdy pro Sama Worthingtona, ale v ústech fanoušků originálu zanechala kyselou pachuť a v srdcích znechucení. Děj sice naoko kopíruje dění původního filmu, avšak netuším jak se to tvůrcům podařilo, že novinka působí strašně okleštěně, zkratkovitě a hlavně epizodně. Příběh vůbec nedrží pohromadě a jediné, na ce se ta chvála pět dá je..... naprosto nic. Bohužel, nemohl jsem najít více aspektů, kvůli kterým bych v hodnocení sáhnul o něco výše. ()

Reklama

Superpero 

všechny recenze uživatele

Vemte seriál Herkules s Kevinem Sorbem a nacpěte do něj lepší herce a efekty a máte tenhle film. Je to takový moc urychlený. Jsou tam megahustý příšery a výborní herci, ale prostě jsem furt měl pocit, že se z toho dá vyždímat víc. Třeba ten hustej džin, co se k nim přidal, v podstatě nic nepředved. Nebo kraken se jen vynoří a čau. Kdyby ten film trval déle a dalo se víc prostoru postavám (a příšerám), tak by to bylo mnohem lepší. Nejlepší z celýho filmu byl určitě Mads Mikkelsen, fakt parádní tvrďák. Nemůžu říct, že by se mi tam něco nelíbilo, ale toho co se mi tam líbilo bych prostě chtěl mnohem víc. ()

Mertax 

všechny recenze uživatele

Souboj Titánů by měl mít mnohem větší koule. Tohle byly trapné kouličky./// Olympané jsou vyobrazeni dost divně. Diovo brnění svítí jako prdel z roští, je naleštěné jako porcelán mojí babičky - vážnost a charisma jsou ty tam. Ostatní bohové stojí okolo, mlčí a jen důstojně stojí ve svých děsně nóbl hadrech. Když už se konečně blíží pořádná řežba (bitka se škorpióny), zkazí to naprosto šíleně nepřehledná střihová skladba a cukající se kamera. Až po několika minutách jsem například zjistila, že škorpión není jeden. Boje působí dost nevěrohodně, družina dostává zabrat, vojáci se poroučí k zemi jako loňské švestky, a přesto na konci vstanou a nic jim není. Neskutečně zábavná je následující scéna, kdy jsou všichni zachráněni písečnými kreaturami se svůdnými modrými očky, které se nápadně podobají pouštním lidem z Hvězdných válek. Škorpióny uklidní, zaženou a pak se ukáže, že na nich dokonce rádi frčí pouští. Na jejich hřbetech jsou jakési ´minidomečky´, které se velmi podobají těm ze zad olifantů z Pána prstenů. Zkrátka každou chvíli vám něco připadá povědomé, známé. A to ani nemluvím harpyjích, které utočí na Argos, podobnost hlavně v pohybu a ve způsobu snímání s okřídlenými nazghûli nezapřete./// Finální souboj (obětování princezny připomene scénu z King Konga) s Krakenem, který vypadá, že má vystouplou leda tak půlku jednoho chapadla, je bez šťávy. 3D efekt zde naprosto selhává. Jediný, kdo se povedl nejlépe byl převozník Cháron. Pak už je to jen horší. Když družina konečně narazí na Medusu, je to k popukání. Bájná Medusa vypadá, jako kdybych ji vytvořila v Malování a pak s vypětím všech sil udělala její trojrozměrnou podobu v tom nejhorším programu. Tady se triky fatálně nepovedly - a to je za ně zodpovědný člověk, co dělal na perfektním Temném rytíři./// Putování družiny je rozhárané, věci se dějí bez jakékoliv vnitřní logiky. Náhodné potkávání a nalézání nepřátel, přátel, bohů a věcí působí jako divné záminky pro akci a posun v ději. Worthington si od Avatara trochu polepšil, ptáka má taky, ale ani ho nemusel ochočovat. Konec je trapný jak Paroubkovy předvolební billboardy a nasládlý jak cukr s medem. Celkově je to na slabých 60%, ale čím více času od zhlédnutí uběhlo, tím více to klesá. Zážitek vyprchá asi tak rychle jako když vedle vás někdo v metru ´vypustí krakena´…/// Místy jsem se už tak nudila, že jsem se spolusedícím zabývala otázkou, jestli má Worthington pod krátkým oděvem nějaké spoďáry, nebo jestli chodí všichni správní tvrďáci naostro. (Pozorné oko se odpovědi dočká). ()

Shadwell 

všechny recenze uživatele

Agresivní vnitrodruhové chování, newspeakem přeoznačené za generační výměnu, je charakteristické pro každý druh. Známe ovšem i mezidruhovou agresivitu: Titáni stvořili bohy a bohové proti nim povstali. Bohové stvořili člověka a člověk se jim vzepřel. Lidé stvořili cyborgy a cyborgové je smetli. Ať v roli Persea, Jakea z Avatara nebo Marcuse z T4, pokaždé je Worthington na hraně mezi mocnými a jejich vlastními syny, kteří chtějí ukončit jejich vládu. Pravda, z polovičatosti a šlendriánství titánského tažení napříč scenáristicky a polyteisticky roztříštěným světem mráz po těle hrůzou běží, nelze ovšem pominout zábavně vydařené RPG elementy: práce s předměty v inventáři, přezbrojování, výměna starého štítu za nový z padlého škorpiona, nízké vlastnosti postavy blokující nasazení legendárního meče ukovaného na Olympu, přemluv či obelsti převozníka, rozšiřování party o hraničáře a džina atp. ()

Galerie (135)

Zajímavosti (46)

  • Navzdory názvu ve filmu žádný Titán nevystupuje. Kraken byl Hádem (Ralph Fiennes) naopak stvořen, aby pomohl Titány svrhnout, a Medúsa (Natalia Vodianova) byla zakletá kněžka Afroditina (Agyness Deyn) chrámu. (ČSFD)
  • Společnost Warner Bros. v severním Walesu oslovila 90 procent místních společností, aby jim poskytla auta, karavany, bezpečnostní agentury, 22 hotelů a dodavatele jídla. Filmování v této lokaci se zúčastnilo kolem 200 lidí a celé natáčení provázela přísná bezpečnostní pravidla. (Lynette)
  • Filmový štáb utratil za natáčení v severním Walesu min. 1 250 000 liber. A věnoval místnímu hospodářství 50 000 liber. (Lynette)

Související novinky

Hladová Odyssea

Hladová Odyssea

10.04.2015

Když se v roce 2004 objevila Troja a vydělala skoro půl miliardy dolarů, málokdo pochyboval o tom, že se dočkáme pokračování. Odysseus s tváří Seana Beana (Pán prstenů: Společenstvo prstenu) by… (více)

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

Legendary a Warner: Velký hollywoodský rozvod

19.08.2013

Produkční společnost Legendary Pictures založil v roce 2000 „vlk z Wall Street" Thomas Tull poté, co shromáždil 500 milionů dolarů z kapes soukromých investorů. Legendary podepsalo smlouvu se studiem… (více)

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

Tvůrci Skyfall a... liga výjimečných upírobijců?

08.11.2012

Poslední bondovka ještě ani nedorazila do amerických kin a už má na kontě 300 milionů dolarů – především v Británii jde o jeden z nejúspěšnějších filmů historie. Scenárista John Logan a režisér Sam… (více)

Podzimní televizní boj

Podzimní televizní boj

13.08.2012

Skromný český televizní píseček se dočká zanedlouho dalšího boje o sledovanost, především na poli komerčních seriálů. Dvě nejsilnější komerční televize vsadily na školní prostředí (TV Nova seriálem… (více)

Reklama

Reklama