Tajemství Pravdy

• USA Legend of the Seeker (více)
USA, (2008–2010), 32 h 10 min (Minutáž: 43–45 min)

Předloha:

Terry Goodkind (kniha)

Hudba:

Joseph LoDuca

Craig Horner, Bridget Regan, Bruce Spence, Craig Parker, Jay Laga'aia, Tabrett Bethell, Tania Nolan, Jessica Marais, Jessica Chapnik, Danielle Cormack (více)

Série(2) / Epizody(44)

Příběh Tajemství Pravdy se odehrává ve vzdálené zemi, ve věku mečů, draků a kouzel. Richard je obyčejný lesní průvodce, který žije v malém městečku Hartland v Západozemí, jen kousek od hranice oddělující je od Středozemí, kde vládne magie. O Hledači, zlém krutovládci Darkenu Rahlovi ani o moci kouzel zatím nemá tušení. To vše se změní ve chvíli, kdy potká krásnou Kahlan Amnell a zamiluje se do ní.
Kahlan patří k magickému řádu žen Zpovědnic, které používají kouzla, a především chrání Hledače – zosobnění pravdy, spravedlnosti a síly a nejdůležitějšího člověka ze Středozemí. Jeho kouzelný Meč Pravdy mu pomáhá bojovat proti zlu.
S pomocí moudrého průvodce Zedda se Richard a Kahlan vydávají zastavit zlého vládce Darkena Rahla. Cesta je zavede do nebezpečných průsmyků, mystických lesů, přes hranice mrtvých až do magické země. (oficiální text distributora)

Fixa

Já jsem byl spokojený. Jsem čtenářem fantasy, přečetl jsem už nějakých pár knih, ale knihu od Terryho Goodkinda, jsem nečetl. Vážení čtenáři, my víme, že umíte číst knížky a chápeme vaše rozhořčení, že seriál nedopadl podle vašich představ. Tak na to nečumte a běžte si číst. Co mám říkat já, když mi v seriálu zprasili mýho oblíbenýho Zaklínače. Jenomže i když vám zkazili seriálem váš oblíbený příběh, přesto má pro mnohé úroveň. Jasně, seriál je patetický, klišovitý, postavy nepřirozeně upravený. Na sekání do všeho živýho, je tam málo krve a já nevím, co ještě. Jenomže já neviděl lepší hraný FANTASY (protože jsem viděl lepší, ale anime) seriál. Nabídněte mi jiný, lepší, podobnýho ražení a já své hodnocení přehodnotím! .............sleduju 2.sezonu HRA O TRŮNY a musím zde snížit hodnocení alespoň o hvězdičku z maxima, protože to ani nelze srovnat :-) ()

Nadetugy

Další ukázka toho jak se dá po**** knižní předloha. Pokud knížní předlohu neznáte, tak tento seriál určitě pobaví. První serie nebyla špatná, ale druhá je v porovnání s prvním nudná..pořád se někam chodí což vás přestane bavit a po několika dílech se začnete nudit, protože se neustále protahuje hlavní dějová linie.... ()

mirekdr

První díl začal ještě docela slibně (tak na dvě a půl hvězdičky), ale pak už seriál směřoval nezadržitelně směrem k odpadu, dokonce hluboko pod úroveň veleděl jako Xena, či Herkules. Vhodné možná jako doplněk k dopolednímu žehlení. Takto zprznit skvěle napsanou ságu by mělo být trestné a divím se jak něco takového mohl Terry Goodkind vůbec dopustit...pokud ovšem nutně nepotřeboval peníze. ()

SCarter

Nejlepší fantasy od doby Xeny a Herkula. :))) Můj oblíbený seriál. O rozdílech mezi knižní řadou a seriálem se bavit nebudu. Pouze o tom, že seriál je povedený. Zvláště se mi líbí hudba. :) ()

kvocoDH

Ako oddychovka príjemne pozerateľné keby každé 3 minúty neudrie do očí nejaká nelogickosť, nejaké kopírovanie v rámci fantasy žánru. Inak celkom vtipné a zrejme s fajn rozpočtom točené. Niekoľko ďalších dielov by som asi vydržal. ()

Applee

Tento serial je podcenovan, proto davam plnej pocet hvezdicek, serial viden cely a 4 hvezdicky si to urcite zaslouzi. ()

demjandu

obrovské zklamání... Celou sérii Meč pravdy jsem četl (poslední díl loni) a bohužel ve srovnání s knižní předlohou seriál u mě naprosto propadl. Nevyhovuje mě formát ve stylu "Herkules" a "Xena" a podobných ptákovin; děj je místy neskutečně nudný a velmi často se nedrží předlohy... A to jsem před uvedením tohoto seriaálu na ofiko stránkách koukal na perfektní ukázky a upoutávky na "jeden z nejlepších seriálů"... uuups Ale nejvíce mě mrzí, že zde absolutně vymizí ta originalita této vynikající fantasy série a přejde to do podprůměrné zábavy pro 12-leté kluky, kde jedne vždycky zmasí 30 hajzlů a to bez jediné kapky krve a ani se nezpotí. Nemá zde cenu porovnávat, co je jinak a co nesedí s předlohou, nedá se to prostě vůbec srovnávat... Prostě jen další seriál pro Novu od 15,30 :) Palec dolů! Tedy všchny 4 palce dolů! ()

Rusttaf

Konečně jeden zajímavý fantasy seriál. Po hrůzách typu Hercules, nebo Xena je je tu seriál, nad kterým srdce fantasy nadšence zaplesá. Příběh je zajímavý, naštěstí v něm není přehnaně moc vaty, prostředí Nového Zélandu navozuje příjemnou atmosféru pána prstenů, udatní hrdinové, krutí a proradní padouši, sexy hrdinky i zlé hoky, spousta kravavé řežby s meči, „powerful dark magic“, co si víc od správné fantasy přát? Trochu člověka zamrzí, že se tvůrci rozhodli ukončit seriál po druhé sezóně. Materiálu pro další příběhy by se u Terryho Goodkinda našlo víc, než dost. Na druhou stranu je rozhodně lepší v nejlepším přestat a nesnažit se zajímavý námět všemožně natahovat a vymačkat z něj za každou cenu co to jen dá (jako třeba v případě Lost). ()

ondro1511 odpad!

Toto je výsmech tím ktorí od toho očakávali nejakú dobrú stredovekú tvár, je to otras a naozaj netuším kde to vzalo 70% :D to sa nedá ani pozerať, je natom niečo horšie než na akejkolvek telenovele, možno to že herci dávajú silené výkony ktoré niesu hodnoverné. odpad :D ()

newSami

Seriál, ktorý sa neberie úplne vážne, ale zase nepôsobí ani detinsky a úplne naivne ako Xena či Herkules. Vidieť, že tvorcovia nechceli nič odfláknuť (i keď niečo museli, rozpočet určite nepustil), výborná kamera a ešte lepšie súboje v štýle "slow motion", skvelá hudba, výborný výber hlavnej dvojice - chémia medzi pátračom a spovedníčkou je uveriteľná. Samozrejme, striedajú sa lepšie diely s horšími, v každom v nich však môžeme nájsť niečo zaujímavé (postavu, zápletku, nejaký ten efekt). To, čo seriál mierne degraduje, sú podľa mňa predovšetkým hlavný záporák Darken Rahl, ktorý mi vôbec nepripadá až taký strašne nebezpečný, ako by mal byť a takisto postava čarodeja Zeddicusa, ktorý, aj keď sa tvári vážne, vyznieva skôr humorne. No tomu, komu sa seriál zapáči (napríklad aj mne :-) ), takéto detaily až tak nevadia. Odvážte sa teda vstúpiť do Stredozeme plnej nástrah, útlaku, drsných súbojov či krásnych (ale aj nebezpečných) žien s hlbokými dekoltami. ()

zuppa

Hmm, tak po prvním dílu nic moc. Souhlasím, že to smrdí Xenou a Herkulem. Ono taky aby ne, když mrknete na Michaela Hursta. V hlavní roli poté otřesnej hezounek, který se během padesáti minut změní z vykuleného bulíka v hrdinu par exellence.Nevím, kde ho nabrali, ale asi aby to neměl z Austrálie daleko na plac. Výprava je sice pěkně udělaná, ale na můj vkus moc čistá a taktéž i postavy. Asi aby se z toho dvanáctiletá děcka sledující ve tři odpoledne ABC nepokakala. Chlápek, který právě rozmašluje šest oškliváků najednou by měl podle mě vypadat krapet jinak a ne jako když právě vylezl ze salonu. Marně jsem v duchu prosil alespoň o jedinou krůpěj potu nebo šmouhu na tvářičce. To i Walker má občas natrženou košili. Možná mám teď jen poněkud zdeformovaný pohled, protože jsem dokoukal walking dead, kde je těch střev a krve přeci jen o něco více. A možná mi je prostě o patnáct let více než by mělo. Zatím dvě hvězdy i když jsem o třetí přemýšlel vzhledem k Bridget. O:O Jeden dva díly, ale možná ještě polknu a uvidíme... ()

beaverkiller

Díky knížkám od Terryho Goodkinda, sem se na gymplu o hodinách nenudil:-) Je to jeden z mých oblíbených autorů a proto jsem byl zvědavý, jak bude vypadat seriál. Zklamaný jsem rozhodně nebyl. Chvíly mi trvalo než jsem si zvykl, ale pak jsem seriálu docela propadl. Jedná se o jeden z nejlepších fantasy seriálů s krásnou představitelkou kahlan, ale na knižní předlohu stejně nemá. Goodkinda můžu vřele doporučit. Kdo nechce utrácet za knížky, může si je stáhnout z ulož.to. ()

bizal

Sám jsem byl zvědav jak si tvůrci poradí s tímhle námětem. Knižní série "Meč pravdy", patří mezi mé oblíbené a jako taková má obrovský potenciál. Bohužel tvůrci jej nedokázali naplno využít. Seriál se knihou pouze inspiruje, shodují se jména postav a něco málo z příběhu. Jinak si scénaristi tvoří vlastní dějové linie. K sérii neodmyslitelně patří neobyčejná brutalita a bizardnosti a dějové zvraty, ale tento seriál všechno bohužel degraduje o 2 levely níže. Výsledkem je béčková fantasy. Na druhou stranu nechybí romantická zápletka, těžká rozhodnutí, nějaké to křesťanské poselství. Vše dokresluje Novozélandská příroda. Na seriál jsem se jednou rád podíval, ale nikdy se k němu nevrátím. Dávám 2 hvězdy. ()

KelysBlack

O tomhle seriálu jsem se dozvěděl z klipu k jedné písničce... Tak sem si tak řekl že stejně nemám co dělat. Chvilku jsem měl obavu, ale pak koukám, ono je to vážně docela fajn fantasy a po chvíli mě to vcelku vzalo. Pěkné prostředí, pěkné kostýmy, pěkní herci... magie zamotaná tak jak má být. Jediné momenty u kterých sem seděl s otevřenou pusou byly souboje... Potom sem si rukou zavřel čelisti a řekl si že to přežiju. Pak sem sledoval podrobněji jejich boje a koukám, že Richard je oproti Kahlan nebo Caře vidlák s mečem. Ale což... Díl který se mi líbil nejvíc je asi 01x09 Puppeteer. Potom díl, který mě na začátku docela překvapil až sem si říkal, na co to koukám 01x08 Denna... :D Takže poměrně super seriál... Mohla by vyjít 3. série... ()

Alairik

Po shlédnutí druhé série jsem byl nucen snížit hodnocení ze 3* na 2. Doufaje, že po poměrně vydařeném finále ze série první, kdy jsem doufal, že řekli a udělali vše potřebné s vytvořením několika vedlejších příběhů, které budou postupně prohlubovány a vylepšovány, jsem vkládal naděje do série druhé. Jak moc jsem se zmýlil. Hrozná slátanina všeho co je napadne. Přišlo mi, že zápletku dílů tvořili tak, že vzali dva seznamy slov, které náhodně přiřazovali k sobě a na jejich základě vytvořili zápletku a stejně tak tvořili vyřešení onoho problému. "Tak hele, losovačka nám řekla pro dvacítku že uděláme Khalan-Zemřít a vyřešíme to teda Sex-Hrad". Svým způsobem mi to přišlo na bázi Simpsnů, kdy na začátku naproto irelevantní konflikt vyústí k něčemu úplně jinému. Prostě si vymysleli úplnou blbost aby mohli ukončit díl. Jinak samozřejmě klasický seriál typu Xena a Herkules. Být mi tak čtrnáct, tak je to přesně seriál, který když přijdu ze školy akorát běží v televizi a který rozebereme se spolužáky ve škole. Ale jako samostatný počin je to katastrofální nesmysl. ()

mpet

Škoda, že se Hledač nedočkal 3. série a velká škoda, že byl pouze jen na motivy knihy Meč pravdy, neboť některé momentky v seriálu jsou velmi nelogické a někdy i trochu zoufalé. Na druhou stranu musím říct, že v současnosti není moc fantasy seriálů tohoto typu, a proto ho mám asi tak rád, a i proto se přikláním k lepšímu hodnocení (velkou zásluhu má na tom skvělá Bridget Regan). A zároveň bych chtěl tomuto seriálu poděkovat, neboť po jeho zhlédnutí jsem se donutil přečíst knížky a tento příběh se stal jedním z nejlepších jaký jsem kdy četl. ()

Acner

s01 - 90%, s02 - 75%. Seriál velice příjemný, dobře zvládnuté bojové choreografie, příběh hlavně v druhé sezóně trochu slabší, ale zde to docela zachránila přítomnost Cary a závěr druhé řady. ()

Crucifere

Viděl jsem všech 44 dílů, ale ani jeden hrdina mi nějak obvzlášť k srdci nepřirostl a jejich osud mi byl vcelku ukraden. Pouze jeden druh lidí / monster mi byl zcela sympatický a to jsou mord-sithy; extrémně kruté, imunní vúči magii, ale také eroticky smyslné bytosti, trénované na podmanění jakékoliv živé duše. A jednou z nich je i Cara, jediná, která se mi zamlouvala po celou dobu, kdy se objevila v seriálu. Tak proč sem to koukal? Fantasy. Fantasy seriálů je akutní nedostatek a dávám šanci téměr jakémukoliv snímku s touto tematikou. A ono to není špatný seriál. Ale když si uvědomíte, že pravidla tohoto fantasy světa si tvůrci během seriálu pořád přízpůsobovali, obraceli, vymýšleli nové podmínky, kdy, co a jak funguje atd., jen aby jim seděl scénář a oni se nějak dostali ke konci, působí to docela neohrabaně. A potvrzuje to i velmi plytké finále. ()

Sean Bean hraje o trůny

Sean Bean hraje o trůny

22.07.2009

A krade si tím pro sebe další výraznou roli v ambiciózním fantasy projektu. „Píseň ledu a ohně“ George R. R. Martina patří k nejuznávanějším současným zástupcům žánru. Sága o dvou mocných… (více)

Del Toro směřuje do Středozemě

Del Toro směřuje do Středozemě

01.02.2008

Není to žádné překvapení. Dva tlouštíci, jeden z Nového Zélandu, druhý z Mexika, plánovali spolupráci už dřív, když se ještě měla točit filmová verze počítačové hry Halo. Tenkrát to nevyšlo, ale zdá… (více)