Inspektor Tarconi a Frank společně rybaří, když Tarconi dostane hlášení o muži, který prchá v Marseille policistům v černém audi. Do Francie přilétá zločinec Johnson a začíná vydírat ministra životního prostředí. K Frankovi domů skrz stěnu vlétne prchající černé audi s mužem, vykonávajícím práci kurýra, která byla původně určena právě Frankovi. Muž je odvezen do nemocnice a Frank ve voze najde dívku. Ta ho upozorní na náramek, který měl i odvezený muž – v určité vzdálenosti od vozu má náramek explodovat. To už ale Frank muži a záchranářům nestihne říct a sanitka vybuchne... Franka po návratu do domu překvapí muž a omráčí ho. Frank se pak probudí s náramkem na ruce ve zvláštní místnosti. Přichází Johnson a Frank je pod pohrůžkou zabití nucen přijmout práci předchozího muže. Jediné, co chce, je jet vlastním vozem. Dostává upravené audi, ve kterém čeká dívka z předchozího vozu, ona a dvě tašky mají být doručeny na místo určení. Inspektor zatím začíná vyšetřovat, kam zmizel Frank, a ministr řeší svůj problém s vydíráním. Při odvozu černého audi je muž s odtahovým vozem zastřelen a z vozu je ukraden navigační systém... Frank je na cestě s dívkou Valentinou a snaží se dopátrat, co je na místě, kam míří – v Budapešti. Policisté mezitím najdou svého zastřeleného kolegu s odtahovým vozem a inspektor si přehrává videozáznam, který je ukryt ve voze. U ministra jsou muži ze společnosti Eco Corp. Vydíraný ministr má této společnosti vyjít vstříc a má podepsat proclení jejich lodí. Nechává si den na prostudování materiálů. Muži, kteří vzali z audi navigační systém, hovoří s ministrem a jsou již na cestě do Budapešti, tam kam míří i Frank... Frank sjíždí z trasy a u kamaráda Otta se chce zbavit náramků. Sem ale přijíždí skupina mužů vyslaná Johnsonem, která má Franka navrátit na trasu, ať už po dobrém, anebo po zlém... (TV Prima)

Erik7595

Tak čo k tomuto otrasnému pokračovaniu Kuriérovskej série dodať? Jedine to, že Megaton je najväčší patlal široko ďaleko. Nedokáže vybudovať zaujímavý konzistentný príbeh, ktorý by zaujal. Takmer všetky akčné scény sú tak tragicky zostrihané a natočené, že som z nich mal veľké gulové (čo malo znamenať to zrýchľovanie pri scénach automobilových honičiek? Tvorcovia chceli z nudných akčných scén vybudovať nejakú dynamiku? to sa im vážne nepodarilo). Dejovo najslabšie z celej trilógie, hlavná ženská postava nesympatická a vsunutie romantickej linky úplne zbytočné, jedine záporák Knepper aspoň trochu zaujímavejší, i keď mohol mať viac priestoru. Nestalo sa mi už dlhšiu dobu, aby som sa pri akčnom filme nudil, bohužiaľ som to nečakal akurát pri Kuriérovi. Keďže dvojka aj napriek svojej absurdite bola omnoho zábavnejšia, trojke dávam s odretými ušami 40%. PS: Až ma mrazí na pomyslenie, že pokračovanie skvelého Taken s Liamom Neesonom má v rukách toto drevo. ()

Han-cock

Takto som si to celé predstavoval a nijak inak. Moja najoblubenejšia značka auta AUDI ako inak, spom rád že sa stala hlavnou autovou postavou vo filme. Pre takéto scény ako v tomto filme sa stal mojím obľúbeným hercom Jason Statham. Neskutočná naháňačka s Meďákom po cesta aj v lese to nemalo chybu. Strašne sa mi na to fajnovo pozeralo. Síce herečka tam mohla byť krajšia alebo jej aspoň mohli dať dole tie pehy ale inak sa dala. Vidno že sa Jason o svoje parádne telo stará, je to presne typ herca ktorý sa do takýchto filmov hodí. Odomňa čistá 5*****!!!! ()

KOZLIK

Tak tohle trochu přepískli, čekal jsem, že to bude slabší, ale tohle je na mě moc. Nevim, kde vyhrabali tu ruskou krasavici, která měla být spíše v komparsu a to buď s pytlem na hlavě nebo raději uplně ve tmě. Ubíjející dialogy nebraly konce. Jediné pozitivum je snad jen audina na dálnici a pár dobře trefených ran. ()

Grizzly

Extremne rulezni drsnak Jason Statham stezi zachranuje extreme srackozni scenar. Hodne moc der a kravin v deji nastesti doplni nekolik dobrych bitek a jedna solidni honicka v autech. Akce je ale porad malo a film se vetsinou soustredi na vztah mezi Frankem a ultrablbou a ultrahnusnou ukrajinkou, kterou fakt nejde vystat. Rovnou tvurci mohli obsadit Olgu Kurylenko, ktera je sice taky ulrablba, ale da se na ni alespon koukat. Navic ma zkusensti se zbytecnyma rolema. Kazdopadne spis podprumerny akcni film se slusnym zaporakem, deravym scenarem, vybornym Stathamem a hnusnou a vymastenou femme fatale. 40% ()

ivonca

Môj "prvý" kuriér a bola som nadočakávania spokojná. Bola to 100 minút zábavy a akcie, čo na tom, že viac ako mierne prehnanej, občas potrebujeme aj filmy, pri ktorých môžeme úplne vypnúť mozog a len sa nechať unášať prúdom. Viac ako len priemerná oddychovka. A k tomu Jason Statham, ktorý bol vďaka svojmu neskutočnému prízvuku vždy riadne sexi, teraz zvádza aj svojím vymakaným telom a je perfetknou čerešničkou na torte. ()

artas

Niečo mi tu nesedí, ku..a na čo potrebovali na prevoz tej nesympatickej ženščiny kuriéra? Na čo ju vozil cez celú Európu? Všetka tá debilita scenára z toho páchla ako hnoj. Jason ani ty si to už teraz nevytrhol. Zbytočné natiahnuté, realite sa to síce blíži viac ako dvojka, ale je to aj tak smutný pohľad. ()

Mat21

Zdá se, že Frank Martin již definitivně pověsil nebezpečné řemeslo kurýra na hřebík a namísto adrenalinu vzal za vděk klidu spojeného s chytáním ryb. Pověst velmi schopných lidí je však velmi nesnadno sloupnutelná nálepka. Proto když u něho v obýváku i s vozem skončí jeho kolega z branže Malcolme a nedlouho poté umírá, Frank je donucen převzít jeho práci. A že transport myslí hrdlořezná skupina naprosto vážně, Franka spoutá se svým autem náramkem explodujícím ve vzdálenosti nad 20 metrů od auta. Ceně vlastního života za transport odpovídá nebezpečnost zásilky: rusovlasá, protivná a namyšlená dívka jménem Valentine sloužící jako pojistka uzavření smlouvy o uložení mnoha tankerů velmi nebezpečného odpadu na Ukrajině. K jejímu otci, ministrovi životního prostředí, i epicentru vyjednávací politiky má Frank za cíl dorazit. ● Směsice originálních a velmi akčních scén, ovšem v komorním počtu utopeném ve změti zbytečných rozhovorů, je nostalgickou vzpomínkou na dva předchozí nadstandardně vydařené akční díly a zároveň podvodem na rozrůstající se okruh ctitelů série Kurýr. I když Frank názorně předvedl, kterak by se mělo chovat k řidičům kamionů porušujícím zákaz předjíždění, akční eskapády jsou již posunuty za hranici lidské proveditelnosti. Kolik jen tréningu na U rampě by Frank musel mít za sebou, aby na rozhrkaném ukradeném kole zvládnul několikametrové skoky. Valentina zahrála svoji roli v souladu se scénářem nadmíru vydařeně. To ovšem nepopírá fakt, že mi její představitelka Natalya Rudakova ani postava Valentiny chovající se chvíli naprosto netečně a posléze neovladatelně ztřeštěně nebyla vůbec sympatická. Nezbývá, než-li zamáčknout slzu a s láskou vzpomínat na předchozí dva díly. ║2.10.2009║ ()

ViktorEl

Do tretice všetko dobré. Ako akčný béčkový film ujde, ale, že by som mal na to ísť do kina tak to nie. Jason Statham je dobrý (akčný) herec, ale táto séria sa mala skončiť prvou časťou. Jednotka je výborná, dvojka veľmi prehnaná a nudná a trojka bola aspoň dobre rozbehnutá a čakal som, že to tak ostane do konca, ale 30 minút prešlo a už nič, len nuda a primitívny dej. Na môj vkus málo akcie a k tomu nepriehľadnej. Zase nechýbali prehnané prvky, ale na dvojku nemá. Výber herečky radšej komentovať nejdem o tom nech si každý urobí svoj názor a Jason je proste Jason. Pozrieť sa to dá, ale nečakajte znovuzrodenie jednotky. Pre mňa to tretia časť dotiahla na dobrých 50% ani o percento viac. ()

melloun

Bláznivá kamera, zběsilý střih, několik děr ve scénaři, dialogy umělé a ta ukrajinka neuměla vůbec hrát. Na druhou stranu ta ukrajinka byla fakt pěkná, Audi taktéž, Jason Statham byl cool a dobře tam všechny masakroval. Ve výsledku nenáročná oddychovka. ()

Venous666

Obrovské zklamání. Tohle byla rána pod pás. Děj totálně primitivní (ale co se dál dá vymýšlet) , akce ohraná a ty efekty taky za nic nestojej. Jako co to mělo bejt za scénu, jak se řítil po tom rychlíku ve své nové ,,Audině,, , Hvězdu jen a jen za Jasona. 15% ()

Wardan

Před kurýrem za kurýrem nesmí nikdo stát, nebo ho to bude bolet aneb Jason Statham zase rozdává rány o sto šest. Je škoda, že mého oblíbeného Leterriera vystřídal nějaký Megaton, který není zas tak dobrý řemeslník, a Bessonův scénář je jeden velký WTF moment. Ale tak viděl jsem horší režii než je ta Megatonova, horší bitky, i horší scénář a Jason Statham v obleku je něco, co mě fakt moc baví. V rámci série tam vrazím i tu třetí hvězdu. Ze všech Transporterů je tohle ale opravdu nejhorší. ()

Bozvav

Bohužel co pokračování, o to větší hrůza. Ne, že by se na trojku nedalo koukat, to ne. Ale nedostatků přibývá, od pokulhávajícího scénáře až po neosobní bitky, které postrádají to pravé fyzično. Jason se sice snaží, co mu kopy dovolí, ale jinak je to dost slabota. Za pár zajímavých nápadů a scén slabé tři*. ()

Wargoo

Tak. A už mám potom. Prvý diel sa mi páčil najviac, druhý sa mi nepáčil skoro vôbec a tento ? Iba o trošku slabší ako jednotka. Prečo ? Lebo jednotka je jednotka.. :D Statham je jeden z mojich naj hercov, a nedokážem si predstaviť iného "šoférika" ako práve jeho. A jedno veľké pozitívum ma aj záporak... Starý dobrý T-bag alias Robert Knepper. Prisonbrejkári isto vedia, o čom točím. No, ale k filmu. Dej filmu nieje nič komplikované, únos, vydieranie, podpis, chemikálie a hlavne, ako inak problémy, skvelé auto, úžasné choreografie boja (sačko a košielka musia byť) a.. a ženská. Mohli vybrať aj krajšiu, ale tak...nejde o to !!! Napätie a akčnosť vo filme opäť nechýbajú, takmer všetko je v rámci normy, nie ako 2ka, ked si bombu z Audiny "zotieral" o hák... :( Trojka ma moje 4* a ak bude aj štvorka (ak bude) dobrá ako 1 a 3, tak sa veľmi teším. ()

SpeedyCZ

Luc Besson píše filmy podle mustru. Pořád na jedno brdo. Sem tam vykoukne lepší kousek(Transporter 1, Taken), většinou je to spíš průměr. To je případ i třetího Kurýra. Určitě si nemůžu stěžovat, že by nový film s Frankem Martinem trpěl nedostatkem akce. Šílených eskapádů v Audi A8 V12 si užijeme dosytosti. Ale příběh jako obvykle prostý jako boží hovádko. Aspoň že Statham je jako vždycky machr (jak taky jinak), zato jeho nová společnice, Valentine nesympatická až to bolí. Robbert "T-Bag" Knepper potěšil, nezklamal, ale toho šéfa jsem mu nežral, zkrátka už ho mám zafixovaného jinak :). SPOILER: Proč si tu holku tam sakra ti "bad guys" nedovezli sami, když mohli Stathama pronásledovat celou cestu až kamsi na most u Oděsy?KONEC SPOILERU Lucovy filmy se zkrátka se z mozkem nesnášejí, je třeba ho vypnout a můžete si užívat nevázanou akci. Komu se to daří, hurá do kina. U mě uvízl přesně mezi 2 a 3 hvězdičkami. 5/10 ()

zabro odpad!

WTF!!! Co tam delala ta zrzka? Kde jsou poradne automobilove honicky?? Proc vypadaji nektere sekvence filmu, jak zrychlene na videu?? Proste nema smysl koukat. Uplne jsem z tohoto filmu rozcarovan. ()

PDcz

1* bod Máme zde novinku, nyní hodnotím během sledování a tak mám tentokrát šanci zachytit ty největší blbosti on-line. [X] Minus 4**** body Nebudu to dneska zdržovat rozepisováním bodu za bodem, ale odebereme to komplet. Když ty sani´táci vyndavali řidiče, to si vážně nevšimli dívky na zadním sedadle? Neříkali, že může jen 20m od auta? Já jenom, že se věčně promenádoval docela daleko.. A co ta rvačka v garáži u automochanika Otto, alias hakcera, který se nabourá do Pentagonu? A to ho vážně prohodili tou zdí? A když proskočil tím okénkém (jak vykopl cizího řidiče po zbesilé honičce 50m od auta a jízdě na kole), jakto že to okénko bylo hned zpět? A kde vůbec bral pořád ty okénka? Nebo ta honička v lese.. dobrý.. sttřelba z 5-ti metrů ze samopalu a stejně se netrefí a to sem vynechal fakt, že do nich narážel a přesto neměl ani promáčklou mřížku a byl pořád vyleštěný? Ale mají hezké průhledné jezero.. se nedivím, že ten traktorista doplul do středu jezera a vytáhl ho i s autem. A protože mají tak čistou vodu, tak se mu podařilo i nastartovat.. a zase měl všechna okénka.. a dýchal vzduch z pneumatik, heč!! A to ani nevíte, ýe skákal s autem po vlaku.. no prostě nářez.. nebo jinak.. no prostě 3,14čovina. [X] Asi vím, jaké auto budeme chtít.. tohle umí vše.. kam se hrabe Bond s Austinem. ()

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

19.05.2010

Chtěl bych být Luc Besson. Když mu padne do oka nějaký herec, řekne: „Hej, Roberte Marku Kamene, pojď sem, kámo, a spíchni mi zase scénář nějakého přímočarého akčňáku, abych mohl obsadit tu prima… (více)

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů