Reklama

Reklama

Inspektor Tarconi a Frank společně rybaří, když Tarconi dostane hlášení o muži, který prchá v Marseille policistům v černém audi. Do Francie přilétá zločinec Johnson a začíná vydírat ministra životního prostředí. K Frankovi domů skrz stěnu vlétne prchající černé audi s mužem, vykonávajícím práci kurýra, která byla původně určena právě Frankovi. Muž je odvezen do nemocnice a Frank ve voze najde dívku. Ta ho upozorní na náramek, který měl i odvezený muž – v určité vzdálenosti od vozu má náramek explodovat. To už ale Frank muži a záchranářům nestihne říct a sanitka vybuchne... Franka po návratu do domu překvapí muž a omráčí ho. Frank se pak probudí s náramkem na ruce ve zvláštní místnosti. Přichází Johnson a Frank je pod pohrůžkou zabití nucen přijmout práci předchozího muže. Jediné, co chce, je jet vlastním vozem. Dostává upravené audi, ve kterém čeká dívka z předchozího vozu, ona a dvě tašky mají být doručeny na místo určení. Inspektor zatím začíná vyšetřovat, kam zmizel Frank, a ministr řeší svůj problém s vydíráním. Při odvozu černého audi je muž s odtahovým vozem zastřelen a z vozu je ukraden navigační systém... Frank je na cestě s dívkou Valentinou a snaží se dopátrat, co je na místě, kam míří – v Budapešti. Policisté mezitím najdou svého zastřeleného kolegu s odtahovým vozem a inspektor si přehrává videozáznam, který je ukryt ve voze. U ministra jsou muži ze společnosti Eco Corp. Vydíraný ministr má této společnosti vyjít vstříc a má podepsat proclení jejich lodí. Nechává si den na prostudování materiálů. Muži, kteří vzali z audi navigační systém, hovoří s ministrem a jsou již na cestě do Budapešti, tam kam míří i Frank... Frank sjíždí z trasy a u kamaráda Otta se chce zbavit náramků. Sem ale přijíždí skupina mužů vyslaná Johnsonem, která má Franka navrátit na trasu, ať už po dobrém, anebo po zlém... (TV Prima)

(více)

Videa (4)

Trailer 1

Recenze (673)

Shakers 

všechny recenze uživatele

Tešil som sa veľmi na ďalšie dobrodružstvo Franka Martina a aj som sa dočkal, ale má to háčik. Tie akcie sú sakra nepriehľadné. Ma to strašne rýchly strih a zrýchľovačky tiež stoja za prd. Keby nebolo toho strihu a tých zrýchľovaček, tak by to bolo určite lepšie. Napríklad scéna s bicyklom sa mi veľmi páčila. Ma to dobre tempo, štýlového Stathama a akčných scén a humoru je tu dostatok, ale tie zrýchlovačky sú fakt zbytočne. Rovnako ako ten rýchly strih. Pre mňa je to najslabší film s tejto trilógie a aj keď je tu kopec nelogických blbostí, stále je to v pohode akčňák, ktorý stoji za pozretie. 65% - 3* ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Základom posúdenia vplyvu na životné prostredie sú ultra zrýchlené bitky (= voda, vzduch i pôda sú ohrozené - treba konať rýchlo), explozívne náramky na rukách (= enviro situácia je globálne výbušná), hrdzavá otravná dievčina (= svet plný jedov koroduje), naháňačky áut (= emisie), primitívny dej (= posúdenie musí byť polopatické). Lokalizácia deja (Maďarsko, Rumunsko, Ukrajina) upozorňuje v druhom pláne na skutočnosť, aký geografický priestor vyčlenili "vyspelé štáty" pre svoj trh odpadových aj tovarových prebytkov. ()

Reklama

viperblade 

všechny recenze uživatele

Kurýr 3 aneb recyklujeme, vážení! Nač nějaké originální nápady, když to funguje ve dvou předešlých filmech, tak to bude fungovat i v tom třetím, ne? Takže tu opět máme Jasona, který se nikým nenechá zastrašit (nebo dokonce porazit, chraň bůh!) Audi, které nezastaví ani vykoupaní v přehradě, nebo sexy spolujezdkyni, která mu zadělá na pěkné trable. Výsledek? Koukatelné, svižné, místy i vtipné. Bohužel z tohohle je spíše cítit rutinní povinnost, než snaha vytvořit dobrý film. Ale nebudu tvrdit, že Kurýr 3 nemá něco navíc oproti předešlým dílům, to bych byl neobjektivní. Protože tento díl má asi toho nejlepšího záporáka (aneb Robert Knepper ukazuje, že i když Prison Break skončil, tak on rozhodně ne). Hlavně za něj jsem ještě ochotný tomuto filmu udělit 3 hvězdy. A i když jsem si definitivně potvrdil, že spolu s Gerardem Butlerem je Jason akční ikona dneška, tak čtyřku prosím netočit. Přece jen, co nejde mlátit stále a Jason to není? (Pro ty méně chápavé, je to sláma :-)) ()

akisha 

všechny recenze uživatele

Megatron snad dostal od Stathama nakládačku za to, jak ho tady ztrapnil. Ve scéně, kdy Jason musí z donucení předvést striptýz, jsem zoufale čekala, že to utnou a zatemní obrazovku, což udělali, a mě se tak ulevilo! Navíc se dost divím, že tu příšernou zrvavou pšundu hned nezabil, což by udělal nejspíš každý zdravě smýšlející člověk. Zbytek akce si nejspíš každý představí sám. Chyběla jen scéna, jak si Jason při výskoku z auta složí motel letadla z abíčka a stihne zase dopadnout za volant a odjet. Fakt konec, ale vlastně mě to vůbec nepřekvapilo. ()

castor 

všechny recenze uživatele

Kurýr se dočkal třetího pokračování.. Ani se nestačil pořádně rozkoukat a už sedí za volantem svého černého bouráku, vedle na sedadle se mele mladá zrzavá Ukrajinka a starý známý Frank Martin si to šupe směr východní Evropa.. tentokrát jde o jakési toxické svinstvo, vydíraného politika, hodně nebezpečný náramek a.. to je vlastně jedno!! Třetí kurýr totiž silně kašle na příběh (asi ho málokdo po projekci může srozumitelně převyprávět) a také akce je oproti starším bráškům pohříchu málo – navíc je mnohdy podivně sestříhaná, trhaná, zrychlovaná a zabraňuje tak hlubšímu diváckému prožitku. Sic má snímek slušné tempo a stále se něco děje, tak už není tím suverénním akčním výplachem. Leccos v něm drhne, s tou zrzavou děvou (Qi Shu z jedničky nesahá ani po kotníky) se Frank snad chce usadit, blábolit o žrádle a přestat se prát.. žádné z pokračování nechtělo být chytrou podívanou, chtělo jen bavit krásným vizuálem a zábavně pojatými akčními sekvencemi. I to ale neumětel za režisérskou stoličkou kazí. A když pak chybí pořádná akce, divák si začne všímat věcí, které by jinak nechal být. A to je chyba.. naštěstí je charismatický Jason Statham pořád frajer!! S oblekem, košilí i bez ní.. nejslabší díl, ale zas tak mě to nenasralo, takže slabé *** jsou na místě!! ()

Galerie (44)

Zajímavosti (24)

  • Keď Frank Martin (Jason Statham) v Budapešti vykopne šoféra zo svojho auta, tak pri tom rozbije okno na dverách, ale počas zvyšku filmu môžeme vidieť okno v neporušenom stave. (ČSFD)
  • Utopený benzínový dvanásťvalec by po vytiahnutí ani “nekýchol“, no Frank (Jason Statham) svoju Audi A8 nielenže naštartuje, ale má aj funkčnú elektroniku, napr. automatická prevodovka radí rýchlosti. (Kefas21)

Související novinky

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

Nájemná vrahyně Zoe Saldana

19.05.2010

Chtěl bych být Luc Besson. Když mu padne do oka nějaký herec, řekne: „Hej, Roberte Marku Kamene, pojď sem, kámo, a spíchni mi zase scénář nějakého přímočarého akčňáku, abych mohl obsadit tu prima… (více)

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)

Návrat akčních bouchačů

Návrat akčních bouchačů

28.02.2008

Dva Jasonové, ačkoli každý z úplně jiného soudku, se setkali v této novince, která k vám přijíždí za kvílení pneumatik a skřípotu drceného plechu ;-). Především je tu Jason Statham, který dostal… (více)

Reklama

Reklama