Kurýr 3

Transporter 3

Kuriér 3

Mysteriózní / Dobrodružný / Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2008, 104 min

Jason znovu jazdí odušu a bojuje s pľuhavcami tak odhodlane, že na ňom jediný kus oblečenia nezostane celý. Ale však nech si aj nežnejšia polovica divákov príde na svoje. Tej druhej časti budú musieť stačiť pohľady na produkt nemenovanej nemeckej automobilky a akciu predvádzanú drsoňom Jasonom, pretože na Natálku sa moc dívať nedá. Ako čítam v jej životopise, tak sa do filmu dostala za zvláštnych okolností a to tak, že po ceste z práce narazila do Luca Bessona a zrazu mala fleka vo filme. Trošku som sa zľakol, lebo som si spomenul, že ja som včera na ulici narazil do ožratého suseda, tak neviem teraz, ako to dopadne. V každom prípade dúfam, že s Natálkou sa už neuvidíme.(27.11.2009)

Objektivně by ode mě trojka měla dostat jen trojku, ale protože vy jste jí spíš ubrali než přidali, svůj objektiv odhazuji v dál a přidávám plyn na čtvrtý rychlostní stupeň. Pan Mega-ton to krapet neuřídil, přidal naprosto zbytečných deset minut, ve kterých se víc žvatlalo než mlátilo a jezdilo, no a že zrovna dialogy nejsou tou nejsilnější stránkou téhle série víme už od samého začátku. I tak mě ale tahle zběsilá jízda prostředního sourozence Jamese Bonda a Bruce Willise, zároveň synovce McGyvera a vnoučka Nesmrtelné tety bavila. Měli bychom se všichni jednou provždy smířit s tím, že zaujmout můžou i jednoduché a přiblblé věci, pro mnoho z nás je to totiž jediná šance, jak někdy získat nějakou krasotinku, která by nás chtěla utěšovat sexem na horské pláni.(26.9.2012)

• -OverLord-

Legendární a kultovní kurýr ve třetím díle sundal nohu z plynu a už nemá takovou šťávu jako dřív. Statham pořád vynikající, ale celej film prostě utáhnou nemůže, protože z takovýho materiálu se těžko dá stavět. Na druhou stranu bych se nebránil čtvrtýmu dílu, kdyby šel ve stopách prvního, maximálně druhýho dílu, bylo by to fajn.(9.4.2012)

• 3DD!3

Ach jo. Člověk by řekl, že když filmař dostane k dispozici Jasona Stathama, nablýskané Audi, nějáké ty peníze na honičky a bitky nemůže to dopadnout zle. Ha, může! Sestříhejte akci tak, že z ní nic nezbyde, vedle Jasona posaďte otravnou rusku (pardón ukrajinku) a zápletku ještě prozraďte až v druhé polovině filmu ať pro jistotu nikdo neví co se děje. Díky alespoň za toho Kneppera, který je z Kurýrovské trilogie tím nejlepším záporákem.(2.3.2009)

Na rozdíl od "1" a "2" tohle pokračování není tak povedené - místy mě film vytáčel a chyběla mu originalita. Měl jsem pocit, že jsem to už aspoň jednou viděl (a asi to je pravda). Taky přibylo trochu romantiky, která moc nepřidá, ale na škodu taky není. Na druhou stranu, když pominu nezničitelnou Frankovu Audinu, nesetkal jsem se s tolika scénemi, co by odporovaly zdravému rozumu. Pro mě je tohle už průměrný film, a jen proto, že jde o akční záležitost a taky za nápad s pneumatikou hodnotím 3*.(12.6.2009)

• - Jeden z reklamních plakátů ukazuje Valentinu (Natalya Rudakova) jak drží zbraň, i když ve filmu ji se zbraní neuvidíte. (HellFire)

• - Keď Valentína (Natalya Rudakova) vystúpi z auta na benzínke a chce čúrať, Frank (Jason Statham) jej chytí ruku. V jednom zábere ju drží pod náramkom, v druhom za zápästie. (Johnny.ARN)

• - Natáčelo se ve Francii, Rusku a v Odděse na Ukrajině. (MiCM)