Kurýr 3

Transporter 3

Mysteriózní / Dobrodružný / Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2008, 104 min

• Radko

Základom posúdenia vplyvu na životné prostredie sú ultra zrýchlené bitky (= voda, vzduch i pôda sú ohrozené - treba konať rýchlo), explozívne náramky na rukách (= enviro situácia je globálne výbušná), hrdzavá otravná dievčina (= svet plný jedov koroduje), naháňačky áut (= emisie), primitívny dej (= posúdenie musí byť polopatické). Lokalizácia deja (Maďarsko, Rumunsko, Ukrajina) upozorňuje v druhom pláne na skutočnosť, aký geografický priestor vyčlenili "vyspelé štáty" pre svoj trh odpadových aj tovarových prebytkov.(6.9.2012)

Frank nám nějak stárne, jak jinak si vysvětlit, že hošan začíná ve velkém porušovat svá nedotknutelná pravidla. Jednička zůstává nepřekonána, akční scény by tady navíc byly daleko koukatelnější, kdyby střihač netrpěl záchvaty paniky. První pořádnou akci aby člověk na ovladači pomalu nahodil slow... Tak ale pořád to nejni taková bejkárna jako tohle. 50%(25.10.2011)

ať si kdo chce co chce říká, třetí divoká jízda nezaostává o mnoho za předchozím dílem. příběh sice není nijak extra originální, ale co taky čekat, tady jde především o akci a ta je vybroušena (bohužel někdy až moc) do křišťálového lesku. škoda nevyužitého potenciálu roberta kneppera a přehnaného střihu v akčních sekvencích - méně je někdy více... 70%(20.1.2009)

• Isherwood

V rámci očekávání sympatické překvapení, protože návrat do Evropy Franku Martinovi evidentně prospěl. Bessonův scénář je sice jedno velké absolutní ‚wtf?!‘ a Megatonova akce v závěru notně ‚over the top‘, ale na druhou stranu jsem si celou dobu liboval, jak to hezky odsýpá, jak tradičně charismatický Jason rozdává v Yuenově choreografii jeden slušný úder za druhým a jaký, že je to Robert Knepper parádní zloduch. Na druhou stranu, kurýrovat protivné Ukrajinky s visáží lepší šlapky, porušovat jedno pravidlo za druhým a sexovat na zadních sedadlech je moc i na moji benevolentní maličkost. Slušnější dvě, těším se na čtyřku.(9.1.2009)

Kurýr 3 aneb recyklujeme, vážení! Nač nějaké originální nápady, když to funguje ve dvou předešlých filmech, tak to bude fungovat i v tom třetím, ne? Takže tu opět máme Jasona, který se nikým nenechá zastrašit (nebo dokonce porazit, chraň bůh!) Audi, které nezastaví ani vykoupaní v přehradě, nebo sexy spolujezdkyni, která mu zadělá na pěkné trable. Výsledek? Koukatelné, svižné, místy i vtipné. Bohužel z tohohle je spíše cítit rutinní povinnost, než snaha vytvořit dobrý film. Ale nebudu tvrdit, že Kurýr 3 nemá něco navíc oproti předešlým dílům, to bych byl neobjektivní. Protože tento díl má asi toho nejlepšího záporáka (aneb Robert Knepper ukazuje, že i když Prison Break skončil, tak on rozhodně ne). Hlavně za něj jsem ještě ochotný tomuto filmu udělit 3 hvězdy. A i když jsem si definitivně potvrdil, že spolu s Gerardem Butlerem je Jason akční ikona dneška, tak čtyřku prosím netočit. Přece jen, co nejde mlátit stále a Jason to není? (Pro ty méně chápavé, je to sláma :-))(13.12.2009)

• - Pri príchode na benzínku hrá v aute hip-hop. Keď Valentína (Natalya Rudakova) vojde dnu, hrá tam nejaká ľudovka, ktorá však po strihu znie aj z auta. (Johnny.ARN)

• - Keď Frank Martin (Jason Statham) v Budapešti vykopne šoféra zo svojho auta, tak pri tom rozbije okno na dverách, ale počas zvyšku filmu môžeme vidieť okno v neporušenom stave. (marciano)

• - Až teprve v tomto pokračování se diváci mohou dozvědět Frankovo (Jason Statham) přijmení, které zní Martin. (Pepinec)