Kurýr 3

Le Transporteur III

Kuriér 3

Mysteriózní / Dobrodružný / Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2008, 104 min

Soundtrack Alexandre Azaria: 1. Take Care of Them ,2. Set It On Fire ,3. M T Room ,4. Better Now, Darling? ,5. Back from the Grave ,6. Wherever You Were ,7. Home ,8. Drive Faster ,9. Hell Is Around the Corner ,10. Landscape ,11. Marseille ,12. Trans Boulogne Express ,13. Texas ,14. Pleased To Meet You ,15. Crazy Train ,16. I Wanna Be Your Dog ,17. One More Time,(10.6.2011)

• Radko

Základom posúdenia vplyvu na životné prostredie sú ultra zrýchlené bitky (= voda, vzduch i pôda sú ohrozené - treba konať rýchlo), explozívne náramky na rukách (= enviro situácia je globálne výbušná), hrdzavá otravná dievčina (= svet plný jedov koroduje), naháňačky áut (= emisie), primitívny dej (= posúdenie musí byť polopatické). Lokalizácia deja (Maďarsko, Rumunsko, Ukrajina) upozorňuje v druhom pláne na skutočnosť, aký geografický priestor vyčlenili "vyspelé štáty" pre svoj trh odpadových aj tovarových prebytkov.(6.9.2012)

Kurýr 3 aneb recyklujeme, vážení! Nač nějaké originální nápady, když to funguje ve dvou předešlých filmech, tak to bude fungovat i v tom třetím, ne? Takže tu opět máme Jasona, který se nikým nenechá zastrašit (nebo dokonce porazit, chraň bůh!) Audi, které nezastaví ani vykoupaní v přehradě, nebo sexy spolujezdkyni, která mu zadělá na pěkné trable. Výsledek? Koukatelné, svižné, místy i vtipné. Bohužel z tohohle je spíše cítit rutinní povinnost, než snaha vytvořit dobrý film. Ale nebudu tvrdit, že Kurýr 3 nemá něco navíc oproti předešlým dílům, to bych byl neobjektivní. Protože tento díl má asi toho nejlepšího záporáka (aneb Robert Knepper ukazuje, že i když Prison Break skončil, tak on rozhodně ne). Hlavně za něj jsem ještě ochotný tomuto filmu udělit 3 hvězdy. A i když jsem si definitivně potvrdil, že spolu s Gerardem Butlerem je Jason akční ikona dneška, tak čtyřku prosím netočit. Přece jen, co nejde mlátit stále a Jason to není? (Pro ty méně chápavé, je to sláma :-))(13.12.2009)

• -OverLord-

Legendární a kultovní kurýr ve třetím díle sundal nohu z plynu a už nemá takovou šťávu jako dřív. Statham pořád vynikající, ale celej film prostě utáhnou nemůže, protože z takovýho materiálu se těžko dá stavět. Na druhou stranu bych se nebránil čtvrtýmu dílu, kdyby šel ve stopách prvního, maximálně druhýho dílu, bylo by to fajn.(9.4.2012)

Na rozdíl od "1" a "2" tohle pokračování není tak povedené - místy mě film vytáčel a chyběla mu originalita. Měl jsem pocit, že jsem to už aspoň jednou viděl (a asi to je pravda). Taky přibylo trochu romantiky, která moc nepřidá, ale na škodu taky není. Na druhou stranu, když pominu nezničitelnou Frankovu Audinu, nesetkal jsem se s tolika scénemi, co by odporovaly zdravému rozumu. Pro mě je tohle už průměrný film, a jen proto, že jde o akční záležitost a taky za nápad s pneumatikou hodnotím 3*.(12.6.2009)

• - Pri tankovaní má Valentína (Natalya Rudakova) okno otvorené, ale v ďalšom zábere je zatvorené. Toto sa na benzínke zopakuje niekoľkokrát. (Johnny.ARN)

• - Souboj mezi Frankem Martinem (Jason Statham) a Johnsonem (Robert Knepper) se natáčel dva dny. (prochy10)

• - Auta, kterými ukrajinská policii jede k vlaku, jsou české Škody Felicie. (Zuzanka23)