Kurýr 3

Le Transporteur III

Kuriér 3

Mysteriózní / Dobrodružný / Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2008, 104 min

So scenárom sa (aj v prípadných pokračovaniach) veľa narobiť nedá, keďže stále musí byť v strede pozornosti Statham a nadupaná kára. Kuriérovský nádych sa však pomaly vytráca, kde je ten starý zásadový, cool Frank, ktorého som v jednotke takmer zožral?! Ak námet nebol najslabší zo série, pretože pointa sa mi celkom pozdávala, tak potom to bola určite drevená a nesympatická kurier-girl, ktorej debilné herecké výstupy a pomachlená tvár od vyrevaných očí mi liezli sakramentsky na nervy. Dej je však rýchly, nezmyselné scény s A8čkou v hlavnej roli sa obmedzili (na jazero) a hlavný protivník bol celkom slušný nechuťák. Akcia však nemá chybu a to je element, ktorý plne nahrádza stratené body spokojnosti z ostatných nedostatkov. Stathamove päste a kopance smrteľne ostré, trošku ma sklamal strih a nakoniec Megaton by mohol kuriérovské žezlo posunúť znova do iných (skúsenejších) rúk. 70%.(2.3.2009)

• Isherwood

V rámci očekávání sympatické překvapení, protože návrat do Evropy Franku Martinovi evidentně prospěl. Bessonův scénář je sice jedno velké absolutní ‚wtf?!‘ a Megatonova akce v závěru notně ‚over the top‘, ale na druhou stranu jsem si celou dobu liboval, jak to hezky odsýpá, jak tradičně charismatický Jason rozdává v Yuenově choreografii jeden slušný úder za druhým a jaký, že je to Robert Knepper parádní zloduch. Na druhou stranu, kurýrovat protivné Ukrajinky s visáží lepší šlapky, porušovat jedno pravidlo za druhým a sexovat na zadních sedadlech je moc i na moji benevolentní maličkost. Slušnější dvě, těším se na čtyřku.(9.1.2009)

No tešil som sa veľmi a dočkal som sa ale problém je v jednom.Tie fighty sú sakra nepriehľadné.Ma to strašne rýchly strih a zrýchľovačky tiež stoja za prd.Keby nebolo toho strihu a tých zrýchľovaček tak by to bolo OK.Ale stále je to super film.Napr. scéna s bicyklom sa my veľmi páčila.Ma to dobre tempo a je to zaujímave akčných scén a humoru je tu dostatok ale tie zrýchlovačky sú fakt zbytočne.Rovnako ako ten rýchly strih.Pre mňa je to najslabší film s tejto trilógie.Ale aj tak je to stále nadpriemerný film ktorý stoji za pozretie. 65% - 3*(18.10.2009)

Po zprasené dvojce nebyla očekávání nijak závratně vysoko,a možná proto se mi Kurýr 3 tak líbil. Od začátku do konce to má šmrnc, Frankovy hlášky jsou cílené s odzbrojující přesností, a tři megalomanské akční scény prostě nenechají vydechnout. Zběsilostí nacpané k prasknutí, až musí Statham odfukovat pneumatiky. Mezi tím klasika: sem tam rvačka na efekt (většinou dvacet proti jednomu); totálně idiotská romantická vsuvka; no a řízná muzika. A auto. Jedno zatraceně rychlý, sexy černý auto. Takže ruku na řadící páku, neohlížet se a jedem. I´ll drive, You shoot! Shoot! Shoot!!! - Mikhaela to v Transformers (2007) vystihla asi nejlépe...(26.12.2010)

Nejvíc mě srala ta hlavní holka. To bych se radši nechal vopíchat od dobře stavěné sršnice než abych byl v autě s takhle blbou křepelkou, ale jinak dobrý. Akční scény mají v sobě víc energie než skladiště pro red bully a Jason Statham je frajer největší. Ani se nedivím Megan Fox že s ním teď momentálně chodí. Baba jako ona potřebuje hold pořádnýho nabíječe a jelikož já neumím dobře anglicky, logicky jí zbejvá už jenom Jason Statham. Neříkám, že film nepopírá všechny možný i nemožný přírodní i fyzický zákony, ale koho to sere ? To, že tahle našlapaná akční pecka odkopla logiku na druhou stranu zeměkoule ještě neznamená, že je špatná. Kurýra s pořadovým číslem tři jsem si vychutnal do posledního drobku a ještě se přitom stačil dobře pobavit.(27.11.2010)

• - Natáčelo se ve Francii, Rusku a v Odděse na Ukrajině. (MiCM)

• - Evidenčné číslo Frankovho Audi je 32 AEJ 13. (m.a.t.o.)

• - Souboj mezi Frankem Martinem (Jason Statham) a Johnsonem (Robert Knepper) se natáčel dva dny. (prochy10)