Kurýr 3

Le Transporteur III

Kuriér 3

Mysteriózní / Dobrodružný / Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2008, 104 min

Frank nám nějak stárne, jak jinak si vysvětlit, že hošan začíná ve velkém porušovat svá nedotknutelná pravidla. Jednička zůstává nepřekonána, akční scény by tady navíc byly daleko koukatelnější, kdyby střihač netrpěl záchvaty paniky. První pořádnou akci aby člověk na ovladači pomalu nahodil slow... Tak ale pořád to nejni taková bejkárna jako tohle. 50%(25.10.2011)

Asi jsem vytrénovaný z Batman začíná, protože na rozdíl od zbytku zdejších se v tom Megatonově bordelu bez problémů vyznám. A zbytek není nikterak přepálenější než komiksově laděná dvojka. Alespoň se tu nevyhakují bomby jeřábními háky a nejezdí se po střešních římsách. Třetí Kurýr je naopak špinavější, v rámci mezí... eh..."realističtější" a ač z toho musí někteří Frankovi fanoušci zvracet, o pořádný fous romantičtější. Ale já se bavil. A to i ve chvílích, kdy ze sebe Jason nestrhával košili, aby ji někomu omotal kolem krku a ukázal svou do posledního svalu dokonalou muskulaturu. Just one step, Frank. Come on. One more. 5/10(22.12.2008)

Je to úplne priemerný akčný film s Jasonom Stathamom, ktorý je tretím dielom mojej obľúbenej akčnej série. Má celkom dobrý príbeh o známom kuriérovi, ktorý je proti svojej vôli zatiahnutý do prepravy zásielky, behom čoho mu spoločnosť robí neznáma žena, ktorá je na tom rovnako. Veľmi dobrým nápadom sú náramky, ktoré po väčšom vzdialení od vozidla vybuchnú a samozrejme ich má aj hlavná dvojica, len škoda, že ich potenciál sa tu moc nevyužije. Aj scenár tohto filmu ma sklamal, na prvý pohľad pôsobí dosť dobre, ale asi po polhodine môj záujem o dej veľmi poklesol a už sa mu nepodarilo zase zvýšiť. Ale aj tak sa stále dokáže udržať na dostatočnej úrovni aby nenudil. Akcie je tu dosť, ale som s ňou absolútne nespokojný, dokonca by som povedal, že z nej som až zhrozený. Statham je vo výbornej forme, choreografia je na dobrej úrovni, nájde sa tu množstvo dobrých nápadov, ale všetko je to tak neskutočne mizerne natočené, že to nemá obdoby. Ani jedna akčná scéna kvôli tomu nedosahuje ani len priemeru a je jedno, či sú to súboje alebo rôzne naháňačky, všetko som doslova pretrpel a bol som rád, ked´ sa už konečne akcia skončila a toto by ma teda nikdy nenapadlo. Herecké obsadenie je celkom dobré, Statham opäť nesklame, záporáci na čele s Robertom Knepperom sú tiež dobre vybraní, ale Stathamova spoločníčka je miestami dosť otravná, hlavne svojim neustálym rozprávaním o jedle. Síce nerád, ale musím povedať, že som veľmi sklamaný. Zmena režiséra sa tu prejavila až príliš negatívne. Síce aj s pôvodnou réžiou by to bol pravdepodobne najslabší, ale aj tak stále plnohodnotný diel série. Ale takto sa s prvými dvomi dielmi vôbec nemôže porovnávať a to hlavne v akcii. Objektívna kvalita filmu- 50%, film sa páči mna na 52%(18.4.2010)

So scenárom sa (aj v prípadných pokračovaniach) veľa narobiť nedá, keďže stále musí byť v strede pozornosti Statham a nadupaná kára. Kuriérovský nádych sa však pomaly vytráca, kde je ten starý zásadový, cool Frank, ktorého som v jednotke takmer zožral?! Ak námet nebol najslabší zo série, pretože pointa sa mi celkom pozdávala, tak potom to bola určite drevená a nesympatická kurier-girl, ktorej debilné herecké výstupy a pomachlená tvár od vyrevaných očí mi liezli sakramentsky na nervy. Dej je však rýchly, nezmyselné scény s A8čkou v hlavnej roli sa obmedzili (na jazero) a hlavný protivník bol celkom slušný nechuťák. Akcia však nemá chybu a to je element, ktorý plne nahrádza stratené body spokojnosti z ostatných nedostatkov. Stathamove päste a kopance smrteľne ostré, trošku ma sklamal strih a nakoniec Megaton by mohol kuriérovské žezlo posunúť znova do iných (skúsenejších) rúk. 70%.(2.3.2009)

Po zprasené dvojce nebyla očekávání nijak závratně vysoko,a možná proto se mi Kurýr 3 tak líbil. Od začátku do konce to má šmrnc, Frankovy hlášky jsou cílené s odzbrojující přesností, a tři megalomanské akční scény prostě nenechají vydechnout. Zběsilostí nacpané k prasknutí, až musí Statham odfukovat pneumatiky. Mezi tím klasika: sem tam rvačka na efekt (většinou dvacet proti jednomu); totálně idiotská romantická vsuvka; no a řízná muzika. A auto. Jedno zatraceně rychlý, sexy černý auto. Takže ruku na řadící páku, neohlížet se a jedem. I´ll drive, You shoot! Shoot! Shoot!!! - Mikhaela to v Transformers (2007) vystihla asi nejlépe...(26.12.2010)

• - Evidenčné číslo Frankovho Audi je 32 AEJ 13. (m.a.t.o.)

• - Až teprve v tomto pokračování se diváci mohou dozvědět Frankovo (Jason Statham) přijmení, které zní Martin. (Pepinec)

• - Pri tankovaní má Valentína (Natalya Rudakova) okno otvorené, ale v ďalšom zábere je zatvorené. Toto sa na benzínke zopakuje niekoľkokrát. (Johnny.ARN)