Kurýr 3

Kuriér 3

Mysteriózní / Dobrodružný / Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2008, 104 min

• Niktorius

Franku soráč, ale tentokrát se ti to moc nepovedlo. Ještě bych nějak překousnul, že se tvé příběhy stále víc blíží počítačové hře a že se ze strachu pokročit někam dál stále motáš na stejném místě a se stejnými figurkami za zády, jenže proč jsi proboha dopustil, aby ti někdo (Megaton do kouta!) pokazil to, co ti šlo ze všeho nejlí? Totiž bít se, jezdit bez ohledu na předpisy, skákat a dělat supermanské kousky. Ve svém třetí dobrodružství máš akčních výstupů jen tolik, co by dokázala spočítat tvá neatraktivní a hloupá přítelkyně (přítelkyně? WTF!?), z čehož jeden je zničen střihem (bitka v garáži), druhý kandiduje na nejméně pravděpodobnou filmovou scénu všech dob (honička na kole) a třetí nemá žádnou šťávu (automobilová honička). S Letterierem jsi byl svěží a cool, Franku, s Megatonem jsi jen trapná nápodoba - akčních hrdinů současnosti i své vlastní minulosti zároveň.(6.4.2009)

Je to na úrovni dvojky. Dá se říct, že nic nového a zajímavého. Zkrátka další kousek na zabavení večera. Jason udržel své tempo, chladnou hlavu a myslivost. To se cení. Ale tímto dílem už by to mělo skončit. Ne že bych se opět rád nepobavil. Zkrátka je vidět, že už jaksi není co pořádně vymýšlet. Scénáře začínají být více a více o ničem. Cení se pak pouze jen a jen akce. Takže to je prostě tak že Jason Statham to tam zachránil. Jeden je Rambo, druhý zase Terminator, třetí kickboxer a Jason je prostě Kurýr.(3.1.2011)

• Ruut

Co tohle zase mělo znamenat?! Megaton si myslí, že je kříženec Greengrase s Leonem. Na úvod předvede rozklepanou "akci" ze které nejde vůbec nic vidět a pak v nastolenem trendu víceméně pokračuje až do konce. Kdyby to byla jediná výtka a zbytek bylo prostě béčko se vším všudy, tak se nepohoršuju. Ale jelikož se Megaton totalně zbláznil a zhruba 50% filmu tvoří velmi detailní záběry do xichtů Jasona s tou ruskou pihovatou modelkou, tak fakt nemám slov. Sice se na oba hezky kouká, ale poslouchat ty příšerné dialogy, to vážně ne. Kdyby bylo vedle občasných honiček po zbytek Kurýra trojky na plátně vystaveny jen fotky obou herců, tak to má úplně stejný efekt jako to, nač útrpně zíráte v kině. Jediné co tuhle příšernost drží nad absolutním dnem je dobrý Statham, kterému se prostě nejde posmívat a slušný Robert Knepper jako šílený rusácký záporák.(4.2.2009)

Kurýr se dočkal třetího pokračování.. Ani se nestačil pořádně rozkoukat a už sedí za volantem svého černého bouráku, vedle na sedadle se mele mladá zrzavá Ukrajinka a starý známý Frank Martin si to šupe směr východní Evropa.. tentokrát jde o jakési toxické svinstvo, vydíraného politika, hodně nebezpečný náramek a.. to je vlastně jedno!! Třetí kurýr totiž silně kašle na příběh (asi ho málokdo po projekci může srozumitelně převyprávět) a také akce je oproti starším bráškům pohříchu málo – navíc je mnohdy podivně sestříhaná, trhaná, zrychlovaná a zabraňuje tak hlubšímu diváckému prožitku. Sic má snímek slušné tempo a stále se něco děje, tak už není tím suverénním akčním výplachem. Leccos v něm drhne, s tou zrzavou děvou (Qi Shu z jedničky nesahá ani po kotníky) se Frank snad chce usadit, blábolit o žrádle a přestat se prát.. žádné z pokračování nechtělo být chytrou podívanou, chtělo jen bavit krásným vizuálem a zábavně pojatými akčními sekvencemi. I to ale neumětel za režisérskou stoličkou kazí. A když pak chybí pořádná akce, divák si začne všímat věcí, které by jinak nechal být. A to je chyba.. naštěstí je charismatický Jason Statham pořád frajer!! S oblekem, košilí i bez ní.. nejslabší díl, ale zas tak mě to nenasralo, takže slabé *** jsou na místě!!(22.7.2010)

So scenárom sa (aj v prípadných pokračovaniach) veľa narobiť nedá, keďže stále musí byť v strede pozornosti Statham a nadupaná kára. Kuriérovský nádych sa však pomaly vytráca, kde je ten starý zásadový, cool Frank, ktorého som v jednotke takmer zožral?! Ak námet nebol najslabší zo série, pretože pointa sa mi celkom pozdávala, tak potom to bola určite drevená a nesympatická kurier-girl, ktorej debilné herecké výstupy a pomachlená tvár od vyrevaných očí mi liezli sakramentsky na nervy. Dej je však rýchly, nezmyselné scény s A8čkou v hlavnej roli sa obmedzili (na jazero) a hlavný protivník bol celkom slušný nechuťák. Akcia však nemá chybu a to je element, ktorý plne nahrádza stratené body spokojnosti z ostatných nedostatkov. Stathamove päste a kopance smrteľne ostré, trošku ma sklamal strih a nakoniec Megaton by mohol kuriérovské žezlo posunúť znova do iných (skúsenejších) rúk. 70%.(2.3.2009)

• - Auta, kterými ukrajinská policii jede k vlaku, jsou české Škody Felicie. (Zuzanka23)

• - Jason Statham se nenechal zastoupit kaskadérem. (HellFire)

• - Olivier Megaton prezradil, že jeho Kuriér má byť niečo medzi Jamesom Bondom a Smrtonosnou pascou. (Methodix)