Kurýr 3

Kuriér 3

Mysteriózní / Dobrodružný / Akční / Krimi / Thriller

Francie, 2008, 104 min

• Ruut

Co tohle zase mělo znamenat?! Megaton si myslí, že je kříženec Greengrase s Leonem. Na úvod předvede rozklepanou "akci" ze které nejde vůbec nic vidět a pak v nastolenem trendu víceméně pokračuje až do konce. Kdyby to byla jediná výtka a zbytek bylo prostě béčko se vším všudy, tak se nepohoršuju. Ale jelikož se Megaton totalně zbláznil a zhruba 50% filmu tvoří velmi detailní záběry do xichtů Jasona s tou ruskou pihovatou modelkou, tak fakt nemám slov. Sice se na oba hezky kouká, ale poslouchat ty příšerné dialogy, to vážně ne. Kdyby bylo vedle občasných honiček po zbytek Kurýra trojky na plátně vystaveny jen fotky obou herců, tak to má úplně stejný efekt jako to, nač útrpně zíráte v kině. Jediné co tuhle příšernost drží nad absolutním dnem je dobrý Statham, kterému se prostě nejde posmívat a slušný Robert Knepper jako šílený rusácký záporák.(4.2.2009)

• Adrian

Au. To bolelo. Ovsem nie tak ako by malo - t.j. zo zasahov Jasonovej rucno-nohej ekvilibristiky, ale rezisersko-strihacskym prznenim (nielen) akcnych scen, kde vykrastrovali takmer vsetky dlhsie zabery, ktore by tomu zmatku na platne dodali lepsiu orientaciu. "3%-ny Jason" zostal tak znova raz trestuhodne nevyuzity. Popritom v stupidite a demencii si treti kurier s dvojkou v nicom nezada. 3-4/10.(14.12.2008)

TV/// Obsazení 9/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Choreografie 8/10/// PLUS: Jason Statham, potěší zrzka Naralya Rudakova a překvapí záporák Robert Knepper, jinak vše zůstalo při starém a film mě opět bavil MÍNUS: přijde mi, že se námět trošičku vyčerpal, je tu o něco méně akce a soubojů, ledacos už tolik nepřekvapí***Celkem 80%***Kurýr 3 je v některých detailech jiný a to díky jinému režisérovi a jiné kameře. Oboje je o něco slabší než v předešlých filmech, přesto je to však výborná akční podívaná která každého fanouška potěší./// PS:Jason je vedle Bruce Willise stále moje jednička a Kurýr i když už potřetí je stále dobrá sázka na jistotu, rozhodně se tedy těším na čtyřku.(12.11.2012)

• kOCOUR

Na co je takovému filmu Cory Yuen v pozici choreografa, když tomu Megaton neumí vtisknout pořádek tak, aby z toho divák aspoň něco měl. Po půl hodině jsem se strašně těšil na nějaký akční záběr delší půl vteřiny, abych aspoň odtušil, co se to tam zhruba děje. Ještě dementnější (o dost, proboha... Besson navíc neumí napsat dobře jednu jedinou postavu, snad jen Knepperův záporák stojí za zmínku), nepřehlednější, zmatenější a "over-the-top" přetaženější než dvojka (!). Zastavte to, dokud je čas nebo to vraťte zpátky na zem. Jason bez létajících aut mi byl vždycky sympatičtější než SuperJason.(7.12.2008)

Soundtrack Alexandre Azaria: 1. Take Care of Them ,2. Set It On Fire ,3. M T Room ,4. Better Now, Darling? ,5. Back from the Grave ,6. Wherever You Were ,7. Home ,8. Drive Faster ,9. Hell Is Around the Corner ,10. Landscape ,11. Marseille ,12. Trans Boulogne Express ,13. Texas ,14. Pleased To Meet You ,15. Crazy Train ,16. I Wanna Be Your Dog ,17. One More Time,(10.6.2011)

• - Až teprve v tomto pokračování se diváci mohou dozvědět Frankovo (Jason Statham) přijmení, které zní Martin. (Pepinec)

• - Evidenčné číslo Frankovho Audi je 32 AEJ 13. (m.a.t.o.)

• - Podľa nápisu na mriežke chladiča šoféruje Frank automobil Audi A8 W12. Chrómované prvky karosérie auta, ako napr. kryty spätných zrkadiel, sa však používajú výhradne pre model Audi S8. (m.a.t.o.)