Inspektor Tarconi a Frank společně rybaří, když Tarconi dostane hlášení o muži, který prchá v Marseille policistům v černém audi. Do Francie přilétá zločinec Johnson a začíná vydírat ministra životního prostředí. K Frankovi domů skrz stěnu vlétne prchající černé audi s mužem, vykonávajícím práci kurýra, která byla původně určena právě Frankovi. Muž je odvezen do nemocnice a Frank ve voze najde dívku. Ta ho upozorní na náramek, který měl i odvezený muž – v určité vzdálenosti od vozu má náramek explodovat. To už ale Frank muži a záchranářům nestihne říct a sanitka vybuchne... Franka po návratu do domu překvapí muž a omráčí ho. Frank se pak probudí s náramkem na ruce ve zvláštní místnosti. Přichází Johnson a Frank je pod pohrůžkou zabití nucen přijmout práci předchozího muže. Jediné, co chce, je jet vlastním vozem. Dostává upravené audi, ve kterém čeká dívka z předchozího vozu, ona a dvě tašky mají být doručeny na místo určení. Inspektor zatím začíná vyšetřovat, kam zmizel Frank, a ministr řeší svůj problém s vydíráním. Při odvozu černého audi je muž s odtahovým vozem zastřelen a z vozu je ukraden navigační systém... Frank je na cestě s dívkou Valentinou a snaží se dopátrat, co je na místě, kam míří – v Budapešti. Policisté mezitím najdou svého zastřeleného kolegu s odtahovým vozem a inspektor si přehrává videozáznam, který je ukryt ve voze. U ministra jsou muži ze společnosti Eco Corp. Vydíraný ministr má této společnosti vyjít vstříc a má podepsat proclení jejich lodí. Nechává si den na prostudování materiálů. Muži, kteří vzali z audi navigační systém, hovoří s ministrem a jsou již na cestě do Budapešti, tam kam míří i Frank... Frank sjíždí z trasy a u kamaráda Otta se chce zbavit náramků. Sem ale přijíždí skupina mužů vyslaná Johnsonem, která má Franka navrátit na trasu, ať už po dobrém, anebo po zlém... (TV Prima)

POMO

Jason Statham si svoju prácu odvedie na výbornú v kadečom, od prvej do poslednej minúty. Ruská (pardon ukrainská) zrzka ale prestane byť otravná až v poslednej tretine, kedy aj záporák naberie zaujímavejšie kontúry a scenár vytiahne zopár nápadov pre oživenie akčnej rutiny (airbagy, vlak). Ona rutinná prvá hodina ale filmu nedovolí vymaniť sa z dvojhviezdičkového kontajneru. Bitkám chýba akákoľvek fyzičnosť a sú iba rádoby efektne zostrihanými atrakciami. ()

Gemini

(Olivier) Megatuna filmařského zoufalství. Série Kurýr stojí na choreografii akčních scén, konkrétněji na tom, jakými originálními způsoby nakope Jason Statham všemožné části těla zástupům zloduchů. A pak možná trochu na úchylných CGI "kaskadérských" scénách s automobily, a ještě menší trochu na ženských půvabech... přitom to s těmi auty ve výsledku není pozitivum, a pokud jde o Natalyu Rudakovovou, opravdu nemá světu moc co nabídnout kromě svých pih. Ne že by to nebylo hezké děvče, ale je to dosti nefilmová kráska, a téměř nulová herecká průprava je dost znát... nehledě na to, že tady hraje většinu času rozmazanou "princezničku na bále" (co poztrácela korále, protože byla ožralá a zfetovaná;)) A když se vrátím k tomu hlavnímu - což jsou nesporně Stathamovy "jackiechanovské" eskapády - tak nemůžu než s námahou potlačovat vražedné nutkání vůči režisérovi, kameramanovi a střihačům. Takhle divně nasnímané akční scény jste totiž mohli vidět třeba v Glimmer Manovi - prostě to vidíte, a koukáte, že vlastně nic moc nevidíte, a ještě to celé vypadá dost divně. Zkrátka a dobře tenhle Bessonův pokus vyrejžovat z příhod Franka Martina ještě nějaké to éčko navíc, se z diváckého hlediska katastrofálně nepovedl. Ale z hlediska finančního to samozřejmě pořád skončilo v plusu - a to je tragédie, od které se hodlám jasně distancovat:P Jedny z těch nejzbytečnějších 40%, která jsem kdy dal. ()

kOCOUR

Na co je takovému filmu Cory Yuen v pozici choreografa, když tomu Megaton neumí vtisknout pořádek tak, aby z toho divák aspoň něco měl. Po půl hodině jsem se strašně těšil na nějaký akční záběr delší půl vteřiny, abych aspoň odtušil, co se to tam zhruba děje. Ještě dementnější (o dost, proboha... Besson navíc neumí napsat dobře jednu jedinou postavu, snad jen Knepperův záporák stojí za zmínku), nepřehlednější, zmatenější a "over-the-top" přetaženější než dvojka (!). Zastavte to, dokud je čas nebo to vraťte zpátky na zem. Jason bez létajících aut mi byl vždycky sympatičtější než SuperJason. ()

Isherwood

V rámci očekávání sympatické překvapení, protože návrat do Evropy Franku Martinovi evidentně prospěl. Bessonův scénář je sice jedno velké absolutní ‚wtf?!‘ a Megatonova akce v závěru notně ‚over the top‘, ale na druhou stranu jsem si celou dobu liboval, jak to hezky odsýpá, jak tradičně charismatický Jason rozdává v Yuenově choreografii jeden slušný úder za druhým a jaký, že je to Robert Knepper parádní zloduch. Na druhou stranu, kurýrovat protivné Ukrajinky s visáží lepší šlapky, porušovat jedno pravidlo za druhým a sexovat na zadních sedadlech je moc i na moji benevolentní maličkost. Slušnější dvě, těším se na čtyřku. ()

Enšpígl

Nejvíc mě srala ta hlavní holka. To bych se radši nechal vopíchat od dobře stavěné sršnice než abych byl v autě s takhle blbou křepelkou, ale jinak dobrý. Akční scény mají v sobě víc energie než skladiště pro red bully a Jason Statham je frajer největší. Ani se nedivím Megan Fox že s ním teď momentálně chodí. Baba jako ona potřebuje hold pořádnýho nabíječe a jelikož já neumím dobře anglicky, logicky jí zbejvá už jenom Jason Statham. Neříkám, že film nepopírá všechny možný i nemožný přírodní i fyzický zákony, ale koho to sere ? To, že tahle našlapaná akční pecka odkopla logiku na druhou stranu zeměkoule ještě neznamená, že je špatná. Kurýra s pořadovým číslem tři jsem si vychutnal do posledního drobku a ještě se přitom stačil dobře pobavit. ()

• Auta, kterými ukrajinská policii jede k vlaku, jsou české Škody Felicie. (Zuzanka23)
  • Keď Frank Martin (Jason Statham) v Budapešti vykopne šoféra zo svojho auta, tak pri tom rozbije okno na dverách, ale počas zvyšku filmu môžeme vidieť okno v neporušenom stave. (marciano)